jenjan

Místy strhující a místy hypnotická podívaná se kterou cítíte, jak se Vám zadírá hlouběji a hlouběji do duše, tak urputně, že se ke konci filmu odrážíte až od samého dna. Cesta válečnými zvěrstvy do pekla? Nebo cesta z tíhy přesvědčení, prázdných hodnot, morálky, falešných citů až ke kořenům a podstatě bytí? Apokalypsa Vám pročistí (nebo ještě více zaneřádí) zanesenou duši přímo minometnou salvou. ()

Radek.SCH

Viděn (Director's cut: 202 min). Mít ten film (minimálně) o 49 minut míň, tak bych možná dal o 2* víc, ale ta poslední půl hodinka, kdy na scénu přijde Marlon Brando... - 40% [Napsáno o pár měsíců později]: Táák. Po tom co jsem zhlédl ostatní "klasiky" z Vietnamu a podruhé si pustil Apokalypsu jsem se rozhodl radikálně změnit názor... Ten film je bomba. Ač místy nudný (= skoro pořád), tak na mě zapůsobil absolutně nejvíc. Krásná destrukce. - 100% ()

in4mator

Po prvním shlédnutí (dabovaný redux) hodnotím jako mírný nadprůměr. Sice se na film pěkně dívá, má hodně atmosférických scén, ale jako celek mě moc nepřesvědčil. Mnohem víc se mně líbí film >Tenká červená linie< s podobným tempem vyprávění. Ale názor můžu ještě změnit po dalším shlédnutí... ()

Akana

Tohle s člověkem zacloumá. Tolik fascinujících záběrů a scén stejně hrůzných jako vizuálně vybroušených, které se zavrtávají pod kůži, se jen tak nevidí. Jasně, film je dlouhý a náročný, plný nezodpovězených otázek. Přesto je strhující od začátku do konce. Není jen o vietnamské válce, násilí,krutosti a americkém šovinismu, ale hlavně o hledání kořenů toho všeho v nás samých a o uvědomění si nemilosrdné skutečnosti, že jsou naší součástí a že jsou pořádně hluboko. Románová předloha se jmenuje Srdce temnoty a řekl bych, že je to název výstižný hlavně vzhledem k přízračnému bezvýchodnému závěru filmu. Taky je to jedno z těch děl, u kterých člověk tuší, že jejich natáčení muselo být pro všechny tvůrce fyzicky i duševně velmi vyčerpávající. Intenzivní, vyjímečný zážitek. ()

Osanos

Řemeslně není co vytknout. Krásné a často kontrastní kompozice obrazu a zvuku. Působivé dílo, které bezesporu nutí k zamyšlení. Ale režisérská verze, kterou jsem viděl, byla až příliš dlouhá a mnoho scén nic nového neříkalo. Možná, že normální sestřih by byl za plný počet. This is the end, beautiful friend... ()

Heavyman

This is the end, my only friend...Dokonale vytvořené prostředí vietnamského pekla, ale chybí mi tu příběh a to je na film co trvá tři hodiny docela škoda. Když jsem neobjevil příběh, tak jsem čekal alespoň na Marlona Branda, ten mne nezklamal a jeho postava byla vrcholem filmu, škoda že se objevil až po dvou a půl hodinách. Film je bezpochyby majstrštrik, ale já čekal asi něco jiného. ()

Hapretor

Vietnam byl dozajista peklo, a to pro všechny, nejen pro vojáky. Analogicky je Apokalypsa peklo i pro mě, a to nejen pro určité diváky. Vidět tak nudně a dlouze (director's cut - 189min.) ubíhající film je pro mě doslova a do písmene osobní boj - boj ne-li na život a na smrt - boj s úhlavním nepřítelem všech dobrých filmů - boj se spánkem! Hezké kulisy a dobře vytvořená, pochmurná a beznadějná atmosféra všudypřítomného strachu, násilí, boje a smrti opravdu nemůže vykompenzovat to úsilí, co jsem vynaložil, abych film ze zvědavosti dokoukal. Film jsem viděl po pěti částech. U mě velmi neobvyklé. Zvítězil jsem tedy! Ale za jakou cenu? ()

t0ny

Už úvodní proměna nekonečné džungle v hromadu popela v synchronizaci s hypnotickým Koncem dává napovědět, že tenhle zážitek vám v krvi zůstane dýl, než byste možná chtěli. Coppola předlohu vyždímal tak, aby pustila všechno, co utváří dokonalý surrealistický obraz chaosu, kde vládne džungle samotná. Jak se loď proti proudu blíží srdci temnoty, ona smrt a beznaděj k vám zákonitě musí promluvit a říká, ne, křičí, že všechno tohle vlastně postrádá smysl. Což se nedá říci o opakovaném zhlédnutí filmu. Průvodci filmem vám žádné vysvětlení nedají, osudem prokletý Willard (Martin Sheen), úsměvný gung-ho Kilgore (Robert Duvall), a tím spíš sám velký Kurtz (Marlon Brando)! vás spíš utvrdí v tom, že válka je chaos a ničí přirozený pohled na život a svět. ()

Rokle

Jedny z nejdelších tří hodin, které jsem musel před obrazovkou prožít. Válečné drama, jenž v každém ohledu působí jako hlubokomyslné veledílo, mě na mnoha místech nudilo. Je mi to líto, tentokrát jsem se s Coppolou minul. ()

JohnSorrow

Chcete vědět, co je to doopravdy válka? Podívejte se na tohle. Zastaví se vám krev v žilách a nepochopíte stejně nic. Ale snažit se budete a sakra jak! ()

GOREGASM

Poslední slova plukovníka Kurtze v podání fenomenálního Marlona Branda: "The horror, the horror.", zcela bez kompromisu kompletují jeden z nejsilnějších dramatických zážitků, které kdy diváka potkaly. Svět do kterého nás F.F. Coppola nechal vstoupit je válkou skrz naskrz deformovaný a postavy v něm jen těžko hledají cesty zpět. Hlavní role byla svěřena vynikajícímu Martinu Sheenovi, který celý film táhne stejně zarputile, jako se jeho postava blíží hrozivé vidině setkání s Kurtzem. A právě Brandovo zosobnění zla, které Coppola nechává mistrovsky balancovat na hranici stínu, katapultuje posledních pětačtyřicet minut do nepřetržitého filmového orgazmu a posouvá Apokalypsu před dobové rivaly - Olověnou vestu a Četu. Opravdu hodně silná káva, která vám zaručeně bude ještě dlouho ležet v žaludku. 100% ()

Majkak

Jedna velká jízda válečného šílenství, deprese a zmaru. Všichni jsou sjetí, teď nebo za chvíli. Ženeme se do pekla. Pocitově skvělé, ale stejně to mohl Coppola krapátek zkrátit. Konec je o něco víc ujetý než filozofický. A byl by Vietnam taky takovy peklo, kdyby to tam Američané vyhráli? Je tolik o šílenosti války nebo o tom, že někdo nerozdejchal prohru? ()

agassi68

Atmosféra nemožnosti zmeniť niečo na zbytočnosti vojny je tu spracovaná takmer k dokonalosti. Prirovnať ju môžem k Think red line či Blade Runnerovi. Plejáda budúcich hviezd v epizódnych rolách /Ford, Fishburne atď./, životný výkon M.Sheena, neopakovateľná charizma Branda, psychedelické putovanie Vietnamom počas vojny vplýva na vás tak depresívne ako sa len dá. Nadčasové dielo 100% ()

BOURQUE

Tento film nestačí len raz vidieť. Obsahuje totiž toľko skvelých hereckých výkonov, toľko geniálne a majstrovsky natočených scén so skvele pomaľovanou hudbou, že každý raz sa sústredíte iba na jednu vec. Keď sa vám však podarí všetky tie veci dať dohromady, (ktoré vám film chce dať a vysvetliť), tak potom pán Coppola dosiahol svoj cieľ. Osobné hodnotenie: 96% (*****) ()

bagetka007

Tak jsem byla nucena se na tento film podívat kvůli škole, rovnou director's cut, samozřejmě. No...několik dobrých scén tam samozřejmě bylo - bylo tam poměrně dobře zobrazeno, co s vámi válka může provést. Ten vnitřní boj Martina Sheena na konci taky nebyl špatný (divák sám si nebyl jist, jak se nakonec rozhodneú, ale jinak to bylo tak strašně dlouhéééé... ()

Nerd4Dreaming

Na plnej počet to ještě není, k tomu potřebuju víc shlídnutí. Ale i tak super, ze začátku odlišnej způsob na Vietnamskou válku, v čele s praštěným velitelem kterej dobyje pobřežní Charlie vesnici jenom proto že tam jsou nejlepší vlny na surfování.. Pak něco na způsob válečného road (river) tripu, s partičkou kterou tvoří mlčenlivej kapitán, egocentrickej negr, fanoušek-Jimma-Hendrixe negr, fotřík od rodiny a věčně sjetej acidovej mimoň a čím víc se blížej k cíli, tím větší temnota nastává.. závěr je jak z jinýho světa.. Podtrženo skvělou hudbou (Wagner u slavný vrtulníkový scény, Rolling Stones a myslim že i The Doors jsem zaslechnul.. ) Sečteno = Pět hvěz asi nakonec stejně bude :D ()

BeranSon

Těžce se člověku vysvětluje jak hrozdné to ve válce jest. Snímek Francise Forda Coppoli mi to vysvětlil krásně. Zrovna u profilu tohoto filmu nejde o tu vnímavou akci, ani o rozostřelé herecké výkony, mně jde o styl jakým to Coppola pojal. Určitě bych v první řadě vztyčil Martina Sheena a až potom Duvalla s Brandem. Apocalipse Now srší rozuzlenými aspekty války jako celku. Bombastický film, který bych považoval za základ válečných filmů! 9/10 jinak 89%. ()

MickeyStuma

APOKALYPSA REDUX Snímek depresivní, hypnotický, šílený. Vietnamské peklo ve své ryzí podobě. Někdo jím projde bez úhony, někomu z toho všeho prostě rupne v bedně. Název snímku evokuje veškerou patřičnost a tak je zcela na svém místě. Film nutí přemýšlet nad filozofií a psychologickou stránkou příběhu. Poukazuje na absurditu všeho dění a na to, jak lehce se může člověk v takových podmínkách změnit. Složitější protiválečný snímek o Vietnamské válce snad už ani není. Francis Ford Coppola i přes veškeré problémy během natáčení vytvořil velmi diskutabilní dílo s hodně vysokou laťkou. Dílo oceňované i zatracované. Každopádně však velkolepé a ještě jednou - šokující. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu