Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

ifa

Oblíbená hláška kamarádek je: " Přinesla jsem meloun!" Já tento slogan nepoužívám, možná právě proto tohle hodnocení. ()

laik_60

po rokoch videné znova (v telke). Ale eufórie sú už ta tam. Mám dojem , že i novú generáciu to tak neosloví, ako v rokoch, ked tento film vznikol. Napokon som sa sústredil až na záverečný tanec, kedy už všetci vrátane hercov mali toho dosť a boli snáď aj radi, že to končí. Ako tie časy. Nadupaný a "hranaty" Patrick mi už vtedy pre tú úloh veľmi nesedel, ()

C0r0ner

Je mi jasné, že všechny holky jsou z toho vlhké. Jak v koutcích očí, tak i jinde. Pro běžného spotřebitele, za kterého se považuji, to je ale jenom naprostá sračka o ničem, kde jediné dvě věci, které za něco stojí, je ta písnička a pak ta zvedačka, při které si v reálu v hospodě vždycky všichni akorát rozbijou huby. Dost hrůza. 15% ()

tomtomtoma

Hříšný tanec není příliš dobrým filmem a jeho všeobecná oblíbenost stojí za povšimnutí. Měl štěstí na dobu, kdy přišel k nám. Na tehdejší časy i rafinovaně dráždil svým smyslným pohybem boků. Hudební stránka je silná, příběh v jednoduché naivitě je ideálem pro nenáročně ztělesnění se s hlavní hrdinkou a na chvíli prožít kýčovitou a bezpečnou romanci bez nepříjemných a nežádoucích následků. Jak jednoduchý návod ke komerčnímu úspěchu! Hlavní postavou příběhu je dospívající dívka Frances "Baby" Houseman (křehká Jennifer Grey) z elitářských kruhů na rodinném letním pobytu. Prázdniny, svoboda, zvědavost a romantické okouzlení udělají v hlavě mladé dívky vždy zmatek a první osmělené ochutnávání dospělého života. Hlavní mužskou postavou je charismatický učitel tance Johnny Castle (zajímavý Patrick Swayze), vysněný idol dívek a žen. Vizáž nepoddajného rebela a třídní nerovnost je rafinovaným pokušitelem a lákavým zbožím pro spořádanou holčičku. Výraznou postavou je Penny Johnson (šarmantní Cynthia Rhodes), Johnnyho taneční partnerka, s privátní tragickou vložkou. Důležitou postavou je Francesin šlechetný otec Dr. Jake Houseman (příjemný Jerry Orbach) s malým generačním nedorozuměním. Z dalších rolí: Francesina tolerantní matka Marjorie (sympatická Kelly Bishop), Francesina sestra Lisa (Jane Brucker), sebevědomý majitel exklusivního hotelového komplexu Max Kellerman (zajímavý Jack Weston), pokrytecký elitářský číšník Robbie Gould (příjemný Max Cantor), Kellermanův povýšený syn Neil (Lonny Price), ochotný Johnnyho bratranec Billy Kostecki (Neal Jones), znuděná panička Vivian Pressman (Miranda Garrison), či vykutálení staří manželé Schumacherovi (Paula Trueman a Alvin Myerovich). Sympatickým faktem je snadná žánrová rozpoznatelnost. Ale snesitelným dělá tento film pouze hudba a dávná nostalgická vzpomínka. ()

carly

tento film nestárne. lebo zamilovanú Baby, ktroú nikto nebude strkať do kúta a Johnnyho, ktroý tak hriešne krásne vrtí bokmi, ja môžem za každého počasia. a to už nehovorím o tej hudbe. ()

danecek24

45. Zlatý Glóbus za rok 1987 - cena (1) - *Nejlepší filmová píseň - "(I've Had) The Time Of My Life" - Hudba John DeNicola, Donald Markowitz, Franke Previte, text Franke Previte + nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Jennifer Grey, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Patrick Swayze ()

zette

Sice je to kyc jako hrom a filmy podobneho razeni skutecne nemam rad, tento ma neco do sebe. Hezke pisnicky, Swayze ve forme, sympaticka Grey. Myslim, ze dost povedeny romanticky film. ()

Fallen_One

Kvalitativně je možná lepší, ale na mě to dojem moc neudělalo. Hlavní herečka má orlí fujfrňák, šuká se tam ve znamení "je tak krásňoučkej že s nim prostě musim spát" a vůbec...nebudu to hodnotit výš jen proto, že Swayze umřel. ()

MarekT

Pro někoho možná kult, pro mě spíše podprůměrný romantický film s podprůměrnými výkony - nechci samozřejmě v tomto období pošlapávat jakoukoli památku, ale po shlédnutí musím spíše konstatovat, že Swayze mi jako dobrý herec nepřišel. Dvě hvězdy dávám za to, že to není až tak špatné jako mizerně napsaný Flashdance. ()

gabin(a)

Líbilo se mi to retro. Pěkné tanečky...Ale když on mně Patrick Swayze tak hrozně připomíná Josefa Dvořáka! A jeho vodníky a různé šmatly, které ztvárňoval. Nikdy jsem nechápala, jak ho (Swayzeho) může někdo považovat za sexuálního symbola. Viděla jsem znovu po strašně dlouhé době. P.Swayze už je chudák na pravdě boží. Nemůžu si odpustit a musím napsat, že ty typické písničky osmdesátých let byly ve filmu jako pěst na oko a ve srovnání se zbytkem sountracku jsou to prostě strupárny. ()

magnolia

takový klasický "dámský" film pro 15+, no a pak taky pro 45+. ne, dobře, mně se to taky líbí - na konci si vždycky zapařím. a "zatancuj si se mnou" je každopádně eufemismus století ;o) ()

pakobylka

Vysoce koncentrovaný, nezkalený extrakt té nejčistší romantiky, jakou si dokážete představit. Jeho trvanlivost je zcela neomezená, takže ho lze opakovaně použít jako první pomoc při nejrůznějších životních karambolech (pokud zrovna nemáte chuť na nějakou osvědčenou akční řežbu). Je hříšný jen nepatrně, ale UVĚŘIT se dá bez problémů každé jeho vteřině. Skvělá režie ruku v ruce se strhujícími tanečními kreacemi, podmanivými melodiemi a nestrojeným, přirozeným herectvím poslala ten nezapomenutelný příběh až do nebeských výšek, mimo zemskou přitažlivost … Dost možná se tam někde mezi hvězdami, kde získává jiný význam prostor i čas, znovu potkal s Patrickem Swayzem. ()

PavelVanekArt

Tenhle tanec si dám rád kdykoliv. Je to primárně romantickej cajdák, ale jakmile se ozvou první tóny legendárního black songu od The Countors tak je jasný, že o skvělou dobovou hudbu, taneční kreace a přeslazený románky nebude nouze. Jako velký milovník hudby a tance tenhle film prostě bez debat miluju. 5* a.k.a 90% ()

Sammya

Klasika, která nestárne, povinnost pro všechny fanoušky romantiky. Ano, je to úsměvné, ale zábavné, a ty songy zná snad každý a skvěle se na ně tancuje. ()

Riley

Tohle je film, kterej snad každej viděl tisíckrát a stejně pokaždý, když v tý televizi jde, tak se nějak nedonutím to vypnoout a kupodivu mě to stále dokola baví a okouzluje. :) ()

Blackros

Patrick Swayze se mi po tomto snímku naprosto nesmazatelně vryl do paměti. Na druhou stranu filmy s touto tématikou nejsou můj šálek kávy, proto možná mírně zaujaté hodnocení 3* ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme