Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

Karlas

Moje tři hvězdy za určitou symboliku porevoluční doby, kdy jsme objevovali nové věci po zvrácených burzách a sledovali snad všechno možné na vhs kazetách se simultánním překladem, unášeni rozpitými obrazci kopírovaného filmového materiálu. Myslím, že jsme se v těch letech cpali snad opravdu vším. ()

Vxxx

"Now, you'll hurt me if you don't trust me, all right?" Ooooooh. Romantická klasika. Natočit někdo takový film dnes, tak si tak maximálně odplivnu na dvd obal, ale tohle je prostě dokonalé. Staré, má to své kouzlo, má to svou řeč a dýchá to na vás. Úžasný film. 5* ()

Jillen

Naprosto chápu svou 14ti letou sestru, kterou tanec baví a po shlédnutí filmu byla celá rozzářená, ale nikdo po mě nemůže chtít aby se mi líbilo něco co se mi prostě ani zaboha nelíbí a nikdy mi k srdci nepřiroste byť je tu perfektní hudba a některé taneční kreace jsou mistrovské, je celkový film oničem...kdyby to bylo točené jakožto naučný dokument pro začínající "dancegirl" dal bych možná za 4*, ale jako filmu nikoli...Swayze mi není sympatický. Dávám 20% ()

Sidonka

Čím náročnější a starší divák jsem, tím více oceňuju když se něco umí natočit. Nebo když anotace k filmu nelže a za romantickým tanečním filmem s miniaturními náznaky dramatu o sociálních rozdílech ve společnosti se skutečně skrývá slaďák, na nějž se dá koukat. Hlavní hrdinka je navíc vcelku sympatická, neprvoplánově hezká, uvěřitelně naivní dívka co se musí u druhého pohlaví trochu snažit a tak trochu se svému princi i nabízet. Na rozdíl od chudé hopsalky ve Flashdance, která oslnila pana ředitele protivným drškováním. Takže zavřete oči. Patrik S., zahořklí chuďas, přichází. Smím prosit, baby? Ano.Smíš, Patriku, smíš. ()

filmsim

Naprostá oddychovka, která ani po tolika letech neztrácí dech. Trvalo mi douho než jsem se k tomuto "revolučnímu" snímku na poli romantických filmů dostal. A nyní už naprosto chápu proč je právě tento snímek u žen stále tak oblíbený. Není to jen ohromným životadárným kouzlem Patricka Swayzeho, který je zde opravdu ohromný, ale určitě také ničím vyjímečnou postavou Jennifer Grey, která nic moc neumí, není nijak krásná a přesto si ochočí největšího alfa samce široko daleko. Dále mě zaujalo, že zde všichni zúčastnění vypadají jako reální lidé, nejsou nějak příliš nalíčení nebo abnormálně krásní. Zápletka je sice jednoduchá a naprosto předvídatelná, ale to zážitek ničím nekazí díky výborným hudebním číslům a i v dnešních dnech výbornému soundtracku. Film za těch sto minut krásně uteče a naštěstí si stále drží jakés takés tempo, takže ani konec není natahovaný. Není to nejlepší romantický film všech dob, ale díky několika opravdu nezapomenutelným scénám si místo v řadě těch nejoblíbenějších rozhodně zaslouží. 8/10 ()

PKD

Viděno kdysi na základce na oslavě narozenin spolužačky (tuším,že nám bylo takových 13let:) nedobrovolně,páč jsme byli pozvaní k ní,jen 3 kluci (aspoň,že jsem v tom nebyl sám,hihi) a jinak tam bylo asi 6 holek,které se prostě rozhodly,že se na to budeme dívat,ať chceme nebo ne.:) No, a já tenkráte (o mnoho let později shlédnuto s nostalgie znovu a tím jsem si ten prvotní pohled povrdil),v polovině zjistil (samoz.ke svému překvapení) že mě to začíná baviti,zajímati a všechny ty ostatní ti.:) Zkrátka,jde o průměrnou romanťárnu,jakých jsou už dnes tuny,s naprosto nepřitažlivou (ona snad někdy někde byla???) J.Grey,která mi už tenkráte v těch 13 připadala jako kůň celkově,i když ten její xicht,to je fakt síla. Jediná věc krom hudby a songů (to je jasné,že to jsou hl.přednosti tohoto verskze nicmoc dílka) je tedy i pro mé nostalgické vzpomínky,důl. jedině Patrick Swayze. On je tím zás.prvkem (dle mého),který drží celý film po dějové stránce,pohromadě. P.s.je to už vlastně taková klasika,jako např.Flashdance,která dnes už naprosto nemůže obstát skoro v ničem,ale síla nostalgie (nic jiného v tom není. Nedovedu si představit,že by to někdo sledoval,kvůli režii,vychutnával si úhly kamery,haha! či snad dokonce slintal blahem nad stylem střihu,hahahahaha!!!) je velmi silná, a proto se domnívám,že tento film,asi zřejmě,nikdy tak zcela neupadne v zapomění. Je ovšem možné,že se mýlím. I takové šokující věci se občas stávají,checht.:) ()

Pierre

Osmdesátky a devadesátky jsem nezažil, ani  jsem to  neviděl jsem na nadšeně sehnané VHSce. Ale i dnes je to  oblíbený film mých kamarádek...A já nebudu za Robbieho a taky řeknu, že se mi to jakožto vyhlášenému pasivnímu tanečníkovi  líbilo, když jsem si to  teď  na 2.svátek Vánoční díky ČT 1 konečně doplnil.  Není to dokonalé, ale funguje to, má to tu mladistvou limonádovou letní atmosféru (co víc si přát...o Vánocích, že?:D)  a souhlasím s názory, že nejlepší je závěrečná scéna.  Už to budu mít s letošními Vánocemi asi neodmyslitelně spojené a osobně se mi dost líbila úvodní černobílá sekvence. Má v sobě sílu a   na ikonický  film skvěle naladí.  Hned jsem si ji šel pustit znovu. Po takové náloži, hned na začátku  nelze vyvracet, že jde o skvělý film. Čtvrtá  hvězda nejenom za to, že Baby vlasy se mi líbily o fous více než včerejší Krakonošovy vousy.  Ale já vlastně celkově pořádně nevím, co bych vytknul.   Příští rok si už určitě Ježíškovi napíšu o triko s Babym a Johnym a o to, aby si ČT 1 ponechala tu skvělou vánoční znělku se zvonečkem. ()

speedy3

Na svou dobu dobrý romantický kousek. Pro holky srdceryvný snímek, pro kluky film za jediným účelem... :o) Ne to zas ne, ale je fakt, že mě k tomu donutila druhá polovička. ()

gogos

Slaďák, na který jsem byl nucen zírat každej druhej víkend společně s Duchem díky uječeným kámoškám...Ale dodnes toho nelituji! ()

Bat55

,,Come on, Baby." :-))) Nádherny film, plný romantiky, tanca a krásnej filmovej hudby.Choreografia je výborná, tanečné scény nemajú chybu a Jennifer Grey a Patrick Swayze sú úžasny tanečný pár, ktorý to umí roztočiť. Skvelé, tento film mám veľmi rád a to hudobný žáner, hmm, nie je moja parketa.,, V jednoduchosti je krása." Za dnes už mrtvého, a že je ho škoda, herca Patricka už ani nižšie hodnotenie dať nemôžem, Swayze to zahral skvelo a jeho partnerka, krásna Jennifer Grey tiež. /90%/ ()

blackrain

Bylo velmi jednoduché zamilovat se do Patricka. I já jsem si kolikrát představovala, že jsem na místě Jennifer a musím říct, že pokud jde o tancovaní, tak jsem taky totální dřevo, které vždycky vypadne nějakým záhadným způsobem z rytmu. Proto se raději koukám na taneční filmy. Miluju závěrečnou scénu. Tu jsem schopná si pouštět třeba pětkrát po sobě. ()

kaylin

Tohle je prostě srdcová záležitost. Je jedno, pokolikáté tenhle film vidím, pokaždé mě dokáže dostat svou hudbou, svým tancem a nakonec i tím romantickým příběhem, který vlastně není tak šťastný, jak se může zdát. Herecky mě to pořád odrovnává, i když je to místy hodně naivní. Tanec mám ale prostě rád a tohle bude jeden z důvodů. ()

jajinka

Pro mě jedna z filmových romantických klasik s nádhernou hudbou, u které mám vždy chuť taky hříšně tancovat.. Sice děj až velmi, velmi jednoduchý a naivní, přesto bych na něm nezměnila vůbec nic.. ()

Mikita

Hříšný tanec prostě nemůže sedět v koutě. Za ta léta už se stal snad hvězdnou klasikou na poli romantiky a soundtrack se dá poslouchat slále dokola. Ano, mezi ústření dvojkou to nejiskří tak, jak bychom si představovali, ale co na tom. Myšlenka skvělá, hudba báječná, Patrick okouzlející a kdo by nechtěl být na chvilku Baby? ()

K.I.N.G.

Strašná kýčovina, jako skoro všechno "populární" v osmdesátých. Je mi ctí být dítětem až té následující dekády. 30% ()

rt12

Druhý film na VHS před x lety a pro mě to byla naprostá BOMBA, TRHÁK, DOJÁK, který sem chtěla vidět hned druhý den znovu. ()

Remedy

Nejlepší na celém Hříšném tanci je ten těžkopádně roztomilý kontrast světáctví a naivity. Když Baby s křišťálovou upřímností říká Johnnymu „You are everything!“, tak se prostě nejde nesmát a zároveň nezažívat zvrhlé potěšení. Ultimátní guilty pleasure jízda s áčkovým soundtrackem (a oscarovou písní!) a nezpochybnitelným místem mezi osmdesátkovými klenoty. Navíc je to v podstatě krásný pohádkový příběh o šedé myšce, ve které bujarý princ probudí ty správné hormony. [85%] ()

MATADOR

Romantický příběh o neoblíbené a přehlížené dcerušce, která se shodou okolností zamiluje do ženami obletovaného instruktora tance. Netrvá dlouho a získává šanci tančit po jeho boku. Hm, tohle se dá vidět v každém druhém americkém - romantickém filmu, i když Hřísný tanec zná asi každý, já jsem si typickou slaďárnu taky pustil a musím říci, že to zase tak hrozné nebylo. Krásné písničky, snad stačí k tomu, aby Vás film ukolébal, dát alespoň ten průměr ;-) Nejlépe si ho vychutnáte s drahou polovičkou. ()

Raketka29

Patrick Swayze. Film mého dětství, mládí, puberty, dospělosti. Desítky hodin tance a desítky odtancovaných sestav. Moje první velká láska, film který jsem jako malá stoprocentně nechápala a jak jsem se na něj dívala dál a dál, odkrýval mi nové věci. Z filmu, který měl za úkol jen zaplnit v létě místo v programu se vyvinul ve fonmén a následně Klasiku. Každý může hodnotit jak chce, ale každý tento film zná a znát bude a alespoň jednou viděl takže ... "Přinesla jsem meloun" ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme