Patrick Swayze hraje muže, který udrží pořádek i v nejdivočejším nočním klubu. Právě díky němu se zanedbaný podnik v malém městečku na Missouri promění ve vyhledávanou diskotéku, kde nikdo nemá strach. Přináší mu to i nepřátele. Chtějí si s ním vyřídit účty nejtvrdším způsobem. Když se jim to nedaří, spojí se s brutálním mafiánem, který ovládá celé okolí. Najednou proti sobě má mladíka, který se odmítá podřídit, i když cítí jasně hrozbu smrti. Road House přesvědčí příznivce Patricka Swayzeho, že je stejně skvělý karatista jako tanečník. Svědčí o tom nejenom divácký úspěch Harringtonova filmu, ale i další role Swayzeho v kriminálních filmech jako Break Point (Bod zlomu). (MGM)

Pepinec

A proč že vlastně Patrick nikdy nehrál Bonda? Funkcí má víc než automatická pračka, na každou scénu potřebuje novou košili a když zrovna není žádná čistá k mání, prostě běhá po lese nahatej. Hrozba smrti je i přes otřesný překlad názvu výborným filmem. Klasické schéma, ve kterém proti sobě přes řeku stojí dva rivalové. Drsné řeči, pohledy i činy. Takřka westernový duel, v němž zazní jedna z nejlegendárnějších vět historie filmu "město je dost velké pro nás oba." Přidejme krásné ženy a rázem tu máme zábavu, při níž zatoužíte po práci vyhazovače a haciendě na vejminku. ()

Indiana

Solidní béčko se sympatickym Swayzem. Smál jsem se jak přišel poprví do toho baru a desítky lidí si tam bezdůvodně dávali do držky. ()

kingik

Nebýt toho, že film vládne až nezvykle schematickým scénářem, tak mu nelze upřít jisté klady. Je to především herecké obsazení s Patrickem Swayzem v popředí, který svého vyhazovače uhrál dobře a v podstatě si troufl na akčnější polohu svého herectví. Měl proti sobě zdatné záporáky. Marshall R.Teague s Ben Gazzarem byli skutečně slizkými padouchy. Nechybí erotická scéna, skoncování se záporákem na břehu jezera a trochu zbytečné závěrečné zúčtování s hlavním padouchem v duchu seriálových opusů. Filmografie Rowdyho Herringtona je dost nevyrovnaná. Vládne výrazně televizním režijním rukopisem, ale tohle jeden z jeho nejlepších filmů. 60% ()

oje

Maximálně nenáročné béčko, kvůli kterému si filmaři s nějakou zdlouhavou zápletkou evidentně vrásky nedělali. Swayze v roli největšího bouchače planety pak dodává filmu ještě nechtěnou komičnost. Děj se stáčí do formy jedné velké barové bitky s takovými nečekanými dějovými linkami, třebaže navoskovanej fešák Swayze sbalí největší kost v radiusu tisíc kilometrů. Uf, chce to pořádnou dávku nadhledu, přitom trochu temnější pohled do ostré společnosti barových vyhazovačů by vůbec nemusel být marný film. Lepší rány padají v Kráčející skála. Alternativa: Walking Tall. ()

nash.

V paměti mi to uvízlo jako povedený akční nářez. Paměť je, jak se zdá, poněkud ošidná. Prostá béčková historka, několik hospodských rvaček, poněkud toporný všeuměl Swayze a úsměvné potřásání osmdesátkově načesanými hřívami. Nostalgicky mě to pobavilo a uvolněný ranař Sam Elliott neměl chybu, laťku v základní výšce průměru to však překonat nedokázalo. ()

dopitak

Dobová žánrovka jak poleno, se všemi neduhy, které k tomu patří. Když se vám podaří udržet si nadhled a přihmouřit oči, budete se skvěle bavit. V opačném případě se tomu radši vyhněte. Viděno v dabingu z Barrandova, a když Marii Fronkové odpustíme, že jím toho roku zřejmě došly dabérky a Eva Gedžitka Spoustová tak mluví většinu ženských postav, je to dobrý dabing, i když Swayze/Trávníček je docela nezvyk (ale Pavel ho namluvil moc dobře, tj. na svůj specifický hlas dost nevýrazně). ()

Chrustyn

Béčková akční kultovka z konce osmdesátek, tak jak to uměl jen Joel Silver. Nahé ženy, polonazí muži, násilí a výbuchy. Ve výsledku dost pitomý a zbytečně dlouhý ale svým způsobem zábavný. ()

J.Connor

Nálada na neviděné akční 80´s mě od Davisovy Eskorty zavedla k téhle pozdní esenci skoro všeho, co fanoušek od daných mantinelů očekává....Vytuněný Swayze s kalhotama pod prsa přichází k neonem osvětlenému klubu, kde na něj na verandě čeká Kelly Lynch v mini s hárem vyfoukaným do nebe... úchvatná estetika a neopakovatelná vůně bipolární a bezstarostně přehledné doby. Dal bych snad i 4 (vyhazovač mistr v tai-či, filozofii a trhání ohryzků je prostě nepřekonatelný), ale ve výsledku už byl film trochu moc ambiciózní co se týče stopáže a u Swayzových protahovaných dilemat "jak a proč na ně vlítnout" už si člověk začal trochu tesknit po Dolphovi či Štefanovi Síglovi, který by z tý farmičky udělali kůlničku nejpozději do 80. minuty. ()

Lacike

Dalsi ukazkovy priklad priamociareho chlapskeho filmu z 80tych rokov v ktorom prisiel Swayze vycistit do jedneho zapadakova bar a ked uz bol v tom, tak vycistil rovno cele mestecko. Film ma stedru stopaz a pomale tempo, takze sa film dost venuje postavam. Ak vam nesadnu, tak mate smolu. Mna si ale Swayzeho inteligentny drsniak hned ziskal. Az mi je luto, ze sa nestal naplno akcnym hrdinom. Nielen charizmu ale aj solidnu fyzicku na to mal a vo filme predvedie viacero kvalitnych bitiek. Sice vidno, ze to nie je ziadny kung-fu expert, ale neskutocnu snahu mu nikto upriet nemôze. Väcsina bitiek je v klasickom krcmovom style, co mi bezne nesedi, ale tentokrat to je natocene tak spickovo, ze som si vychutnal vsetky bitky. V ramci doby vzniku sa jedna o vysoky nadpriemer, co neprekvapi, kedze choreografiu mal na starosti legendarny Benny Urquidez. Vrcholom je Swayzeho suboj s Teugueom zakonceny v Rambo 4 style. Okrem bitiek tu je uz len jedna prestrelka. No a nesmu chybat aj nejake tie vybuchy a nahe zenske. Milovnici blondinok si uziju do sytosti. Zapletka je sice priamociara ale vdaka skvelym postavam funguje dobre. Ben Gazzara je slizky zmrd s mnozstvom hnusnych poskovov, Kelly Lynch nadherna zenska a bonusom je neskutocny sympatak Sam Elliott, ktoreho osud naserie kazdeho a zaroven to navnadi na poriadne krvave finale. Samotny film je za silne 3*, ale neopakovatelna 80s atmosfera mu pridava dalsiu hviezdicku. Take filmy sa proste dnes uz netocia. 7/10. ()

Padme_Anakin

S nostalgickým úsměvem na rtech hodnotím se zavřenýma očima, snímek je po pravdě na slušné tři hvězdy, já však dávám čtyři.. Lusknutím prstů jsem se vrátila zpět v čase, viděla jsem to totiž v době, kdy mi bylo -náct a to byl ten správný (pravý) čas.. Patrick Swayze a Sam Elliott jsou tu k zulíbání, Kelly Lynchové to sekne, no a ten prostý příběh mě bavil, jednoduché, přímočaré, přesto plně funkční, míněno pochopitelně mýma očima.. ()

Torision

Bar fighting forever!!!! Tak tohle snad ani není možný. Můžu říct, že už dlouhý léta jsem neviděl větší ptákovinu, u který bych se tak pobavil, že by mi zůstal úsměv na rtu ještě dlouhý hodiny po skončení. Nařachlej Patrick Swayze v úloze chladnokrevnýho, drsnýho šéfa ostrahy baru, kterej je nejenom totální profík, mentor, ovládá snad 10 bojovejch umění a šije si sám několikacentimetrový tržný rány bez pípnutí, ale taky balí ženský lusknutím prstu, bojuje s mafiány a u toho stíhá hlásit jako kdyby to byl snad bratr Joea Hallenbecka. Tohle jsem ještě neviděl!!!! Road house si musí oblíbit každej člověk bez výjimky, protože, i když to nemá žádnou kostru nebo nedejbože smysluplnej příběh, tak - jak už jsem psal - Patrick je tady tak boží, že si fanda čehokoli musí přijít na svý. A když do toho připočteme Sama Elliota a slepýho kytaristu, máme dokonalej (spíš nechtěně dokonalej) film. Jinak bych rád napsal, že o tomhle velebijáku jsem se dozvěděl ze seriálu Family guy, kde tenhle film stylově a bez okolků parodoval Peter Griffin. Tady je menší ochutnávka http://www.youtube.com/watch?v=nDURfLc9u0g :) ()

corpsy

Drsňák Swayze. Primálo akčné, primálo nápadité, primálo vzrušujúce. Priemer, ktorý nemá nič poriadneho v ponuke a tak aj dopadol. ()

Kryton

Béčko až na půdu (doslova), kde Swayze mlatí burany a ještě sype moudra. Protože jsem na něj narazil přes Family Guy tak jsem očekával klišé jak se patří. Dostal jsem vše! Bitky,klasickou pomstu zlému vládci města a navrch sexy doktorku. ROAD HOUSE! ()

ledzepfan

No vida.. Hned se dá na ty seagalovky koukat, když tam nehraje Seagal a drží si to jistý nadhled.. Moc příjemná žánrovka.. ()

Riddick77

Pan dokonalý Patrick Swayze zde láme kosti, srdce, zákony, vystudoval filozofii a je neskutečnej frajer :-) No absolutní chuťovka z konce 80. let, které vůbec nic nechybí a člověk se u toho náramně pobaví. Navíc parádní muzika a slušivá Kelly Lynch. Jedno z mých nejoblíbenějších guilty pleasure. 9/10! ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných