Patrick Swayze hraje muže, který udrží pořádek i v nejdivočejším nočním klubu. Právě díky němu se zanedbaný podnik v malém městečku na Missouri promění ve vyhledávanou diskotéku, kde nikdo nemá strach. Přináší mu to i nepřátele. Chtějí si s ním vyřídit účty nejtvrdším způsobem. Když se jim to nedaří, spojí se s brutálním mafiánem, který ovládá celé okolí. Najednou proti sobě má mladíka, který se odmítá podřídit, i když cítí jasně hrozbu smrti. Road House přesvědčí příznivce Patricka Swayzeho, že je stejně skvělý karatista jako tanečník. Svědčí o tom nejenom divácký úspěch Harringtonova filmu, ale i další role Swayzeho v kriminálních filmech jako Break Point (Bod zlomu). (MGM)

rt12

. Sice vše bylo anoncováno větou ,,myslel jsem, že jste větší", ale nijak mi to nepomohlo. Patrick mě jako ,,bijec" s východní filozofií nijak neuchvátil. Film sám o sobě neměl drive, vše bylo průhledné a přesně nalajnované tak jak to v Béčkových filmech je. Boj dobra proti zlu s milostnou zápletkou (nic proti, ale viděla jsem lepší). Ovšem figurku a prdelku měl k sežrání, za ní a hudbu ty dvě hvězdy. ()

slunicko2

37letý neobyčejně přitažlivý Patrick Swayze (vyhazovač Dalton, hlavní postava) by si zasloužil lepší scénář, než mu nabídl tento film, příšerný zejména ve druhé polovině. ()

Rakosnicek77

Film mého mládí, který jsem už tehdá vnímal jako naprostou akční bombu, protože a jednoduše nic závratnějšího na trhu nebylo. Ano, dnes s odstupem 25 ti let, je pohled na tohle dílko o poznání rezervovanější a úsměvnější, přesto ale ani dnes neurazí a jde o celkem příjemnou víkendovou podívanou. ()

italka63

Vždycky, když se přiblíží výročí Patrickovi smrti, popadne mě nějaká nostalgie a stesk po těch mandlových očích, a tak jsem si pustila tenhle ne úplně náročný snímek o proslulém barovém vyhazovači, který se nechá najmout do nového místa, které slávu má už tak nějak pomalu za sebou. A Dalton má oči všude. A co teprve jeho kamarád, trošku životem ošoupaný Sam Elliott, že kterého charisma kape ne po kapkách, ale rovnou po polévkových lžících. Mladá lékařka, Kelly Lynch, to byla ještě pěkná holka, dnes je spíš něco jako namakaný zchrtlý tranvestita. Filmu nechyběla ani akce, ani humor, takže vzpomínka jako vyšitá. ()

Kaluž

„It's my way or the highway.“ Ježiš, tohle byl tak neuvěřitelně boží cringe fest, že tomu mám chuť napálit plnou sadu. Skoro jako by se to celé odehrávalo na na nějaké cizí planetě plné vidláků, magorů a pošuků. Skvělý! Díky za doporučení klukům z MovieZone, máte u mě pivo, pánové. ()

Quint

Mistrovská karikatura osmdesátkových chlapáckých filmů s pěti nominacemi na Zlatou malinu, která vévodí mnohým žebříčkům nejlepších „guilty pleasure“ filmů. Road House je v podstatě moderní macho western s kung-fu akcemi, kombinující západní kulturu s východní filozofií, který obsahuje tolik nezapomenutelně absurdních momentů, že se u něj nelze ani na chvíli nudit. Patrick Swayze tu hraje světoznámého barového vyhazovače a zenového bojovníka s doktorátem z filozofie, jehož životní náplní je filozofování, souložení, cvičení taj či a když na to přijde, tak i kopání zadků a vytrhávání ohryzků z krků. Jeho úkolem je nastolit pořádek nejen v divokém baru Double Deuce, ale i v celém městečku, ovládaném gangem místního boháče. Se stoickým výrazem a morálním kodexem "i když vás někdo nazve čůrákem, buďte hodní" se zprvu snaží vzdorovat zbytečnému násilí, ale v prostředí prodchnutém testosteronem a toxickou maskulinitou to dlouho vydržet nelze. Road House je příjemným završením absurdní přehnanosti osmdesátkových akčňáků, které postupem času hraničily se sebeparodií a v 90. letech byly postupně nahrazeny realističtějšími filmy. Pobaví svojí jednoduchou černobílostí, šílenou nablblostí, hypermaskulinitou, laciným filozofováním a naprostým odtržením od reality. Odehrává se ve světě, kde se postavy mlátí hlava nehlava, vyhazují do vzduchu své baráky, aniž by se někdy objevila policie, a kde opilci každý večer rozmlátí celý bar, který je druhý den jako nový. Místní putyka, kde kapely musí hrát za železným plotem, aby je nerušily poletující střepy a kusy nábytku, musela sloužit jako inspirace pro upírský pajzl Titty Twister v Rodriguezově Od soumraku do úsvitu (v obou filmech mimochodem vystupuje skupina Tito & Tarantula). Jako v každé osmdesátkové mlátičce tu nechybí povinná várka nechtěných homoerotických podtónů: Swayze nepromarní jedinou příležitost sundat si tričko, zatímco jeho plně oblečení protivníci z něj nespouštějí očí a provokují ho hláškami typu „chlapy jako ty jsem píchal v base“. Film je údajně pouštěn newyorkským policistům v rámci jejich výcviku. ()

sofiapetra

Velice přímočarý, nadto neobyčejně příjemný návrat do osumdesátek se vším všudy, člověk nestíhal ty rvačky ani sledovat. A Patrik Hříšňák v kombinaci se Samem Elliottem - delikatesa ... :) ()

Martin741

Dva roky pred natocenim vyborneho Point Breaku natocil Swayze tento akcny fryler. ma to dobre tempo, dialogy a lokacie, ale okrem Swayzeho je zvysok hercov hodne neznamy : 60 % ()

Vyhy

Čekal jsem samou akci, desítky výkopů a otoček, potoky krve, létající chlapy vzduchem a nekonečné řežby... A ono ne. Kupodivu to má pomalý příběh a akce sice je dost, ale ne tolik, kolik bych čekal. Příběhově to je hloupoučké, ale je to jedno. Má to skvělou atmosféru osm desátkových akčňáků, slepého zpěváka Healeyho, Patricka, který přežije a dokáže všechno, ale podá vám to tak, že tomu snadno uvěříte... Já se jednoduše bavil. ()

M.i.k.e

Spolu s novým Road House sem si doplnil ten původní a dostal sem klasický osmdesátkový akčňák, který je úplně stejně hloupoučký jako ten nový a na rozdíl od Limanovi verze má problém s tempem a navíc se bere smrtelně vážně. Swayze sice nemá žádné trauma, ale zase je vlasatější inkarnací Chucka Norrise a upřímně sem mu toho überdrsňáka moc nevěřil. Lehce sice zapracovala nostalgie, nicméně kdybych si měl vybrat na který Road House se podívám znova, zvolil bych ten letošní…60% ()

bourec

Tohle je další z řady levnejch b-filmů. Ale Patrick tady válí jako prase. A to i přes to, že mu sedne víc role v Hříšnym tanci, než tohle. 80%. ()

Kity162

Byla to kravina, ale bavila mě. Nejlepší dialog byl před - MOŽNÝ SPOILER - závěrečnou bitkou, jak ten jeden padouch povídá: "chystej se na smrt." A Patrik Swayze na to: "ty seš ale idiot". ()

kostak

Nebýt Family Guy, tak s filmem ani nepřijdu do kontaktu. Neohrožený vyhazovač Dalton si v pajzlu Double Deuce honí ego nad místní sebrankou a docela se mu daří, dokonce na své jizvy sbalí i blonďatou pipinu X, místní doktorku. O ni ovšem nemá zájem jen on, ale i místní mafián, který se mu po celou dobu snaží pobyt v místním zapadákově znepříjemnit. Dalton si ale samozřejmě nenechá nic líbit...Příjemný odpočinkový béčko. A ty nařáchlý káry tam (Mercedes-Benz 560 SEC), paráda. ()

Jermann

Po opětovném shlédnutí po xx letech zvedám o hvězdu a Road house si řadím mezi 80’s essentials. Swayze v nejlepší formě ever, jednoduchý přímočarý příběh, husté rvačky, macho hlášky, skvělý rockový soundtrack a podmanivá atmoška jak útulného maloměsta, tak zahuleného hudebního klubu. V době, kdy má pořád více a více kokotů více a více peněz a kdy jen čekám, kdy v centru Ostravy potkám monster truck, je milé koukat na to, jak chorý kapitalistický maskulinismus dostává na prdel aspoň tady v retro akční pohádce. ()

Courtemanche

Dá se brát vážně krimi ,,thriller,, s Patrick Swayze? Spíš je to pop než heavy, ale odpověď je ano. Béčkový ale povedlo se to. 4/5 ()

st.jim

Je to "béčkovej" film, ale i přes to je to můj oblíbený. Patricka mám rád a ač je jeho role jednoduchá (rozbít a vyhodit), tak není vůbec nudnej, jak tu všichni píšou. ()

MiCM

Tak to je šílený paradox.. Jeden řekne to je blbina a dá 3 hvězdičky, druhý řekne takové filmy můžu a dá taky 3 hvězdičky.. Zvláštní takový hrdniský přístup.. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných