Hooligans

• USA Hooligans (více)

DAPDO odpad!

Tak tenhle paskvil nesahá Hooligans z roku 2004 ani po kotníky. Naprostá blbost, slušnáček přijede do Anglie a během chvíle je z něj drsnej muž, kterej dává na hubu dvoumetrovejm chlapům. Několik scén, který se nemůžou v Anglii v hledišti na fotbale nikdy stát, obsazení hlavního hrdiny dobrákem z Pána prstenu, tohle a mnoho dalších situací pro mě dělá tenhle film absolutně nezajímavý. Ovšem Vy, kteří na fotbal nechodíte a myslíte si, že to v tomhle světě hooligans takhle chodí, Vám se bude film líbit.Ostatně stačí ostatní názory k tomuto filmu. Já to ovšem vyjádřím jedním slovem - UBOHOST! ()

tatortik

Na Letenské pláni má území své. AC Sparta Praha kurva je. Aj vy kurvy vy nás bojte se. Dneska každý sparťan dostane. Řeknu ti proč ty tak nenávidíš mě. Protože mám bílé srdce, k tomu modrou krev. A nejmilejší klub je můj Baníček. Dej gól, Baník gól. ()

Drom

Rozmazlený fracek Frodo sbalil raneček a vyraril z Roklinky za příbuznýma hobitama Bouchačiskama do Británie. Když to sfoukl s tím prstenem, stalo se jeho novým životním cílem bejt spravňáckej takyfanoušek chuligán. Začne se teda flákat po hospodách, vobjíždět fotbalový zápasy a prát se na ulicích, dokud i poslední z Vožrálků, Vyřválků a Vymydlenků, z přátel Pepy Bouchačiska těch nejlepších, neuzná, že je bodrej borec co netrhá partu všemi směry se rozbíhajících agresivních opilců a nedá slávu jménu Pytlík i ve spojeném království. Pokud chcete vidět, jak Frodo dostane do držky, doporučuju, jinak chuligánskej průměr. ()

sarkareifova

Fotbal obecně mě nikdy moc nebral. Filmy o něm jsem s lehkostí přecházela a nejevila o ně zájem. Pak jsem narazila na Hooligans a kvůli tomu, že tam hraje Elijah Wood jsem se na to koukla. Byla jsem překvapená a to hned z několika hledisek. O fotbal tam vlastně skoro nejde a konec byl tak dojemný, že jsem i slzu uronila. A "Já zas do bublin foukám..." mi zní v hlavě ještě teď. ()

gazogazo

Mezi 3-4 . ale nakonec díky drivu který to v sobě skrývá přehlédnu schematičnost i předvídatelnost a dokonce i trochu zbytečnost.. ()

Razzor_82

I'm forever blowing bubbles. Pekelně fanatická závislost na svém klubu WHU. Odvrácená strana života anglických Rowdies. Wood je ve své roli fascinující a Hunnam zase skvěle tvrdý lídr firmy. Brutální bitky vyvolávají díky své atmosféře v betonových ulicích doslova sugestivní peklo. Lexi Alexander natočila syrové drama v londýnských ulicích. Závěr skvěle vyostří letitou nenávist pouličních rváčů dvou nenáviděných klubů. Vše zabalené v nízkorozpočtovém hávu ale s obrovským citem. 9/10 ()

Gardenboy

Rovnaké hodnotenie ako v prípade kolegu Coach Carter. tentokrát sa však námet nezameriava na školy verzus šport, ale šport a chorobný fanatizmus, ktorý ovláda ľudí na pozadí športu (v tomto prípade futbalu). Opäť je to nie, čo čomu som ochotný veriť a čo snímka naozaj aj podala vierohodne. Až na toho Elijaha Wooda, ktorý mi do tejto role nesedel. Pekné jazdy, otrepaný námet, super herecké výkony, technické spracovanie, myšlienka. No ale keďže nasledujúcemu filmu, ktorý budem hodnotiť dávam 4 a tento nebol tak dobrý, tak výsledná je 3*. ()

Hejsa

Froda Pytlika vykopli z Harvardu i presto, ze se dobre ucil a mel pekne znamky. A tak se vraci domu,do Londyna,do lekarny... Mno,po rychlem uvodu se charismatickeho Elijaha ujima švára Pete ( presvedcivy a nalezite drsny Charlie Hunman ) a i pres problemy, ktere si je s Yankeem vedom, ho zasveti do taju fotbalovych fandu ( tech radikalnejsich ). Pro Matta je to sice zmena, ale zivot fotbalovych hooligans je mu celkem po chuti, takze prichazeji prvni piva, prvni bitky atd. Stejne jako na Harvardu i tyhle prvky vstrebava Matt docela rychle. Problemy se sice kupi, ale horsi nez zaverecna bitva nesmiritelnych fandu ,to nebude. Film zdarily, spousta slangu a tak nejak vyvolava zvlastni pocity, kdyz vidite Elijah s hlavou od krve a usmevem od ucha k uchu. ()

Tevez10

Tento film hodnotí určitě jinak sportovní nadšenec a sportovní analfabet :o) !! Tím nechci říct,že pro ty nezaujaté sportovce zbytečnost, právě naopak, dostanou se do prostředí, do kterého je jen málokomu možno nahlédnout a to je určitě lákavá nabídka !! HOOLIGANS by si neměl ujít žádný fanda PREMIER LEAGUE... ()

Banehallow

Ode dne, kdy jsem poprvé viděl Smyczekův skvělý snímek Proč?, jsem čekal deset let na opravdu kvalitní film o fotbalových hooligans. Můj sen mi splnila až v té dobé neznámá režisérka Lexi Alexander. Film Green Street Hooligans se strojovou přesností nastiňuje prostředí anglických fotbalových rowdies, kteří jsou považování za jedny z nejlepších na světě. Podobně, jako ve skutečném světě hooligans, nejde ve filmu jen o bitky, které jsou natočené zručně, avšak jsou jen jedním ze střípků krásné mozaiky, jejíž hlavní atributy jsou přátelství, loajalita a čest. Skvělé herecké obsazení v čele s Charliem Hunnamem od úvodu přibližuje tajemný svět fotbalových fanoušků, které si "obyčejný člověk" dokáže jen těžko představit. Svět, ve kterém nejde jen o násilí a alkohol, jako tomu bohužel bývá v České republice. Scéna v nemocnici a závěrečný "pochod na Millwall" doplněný o fantastickou píšeň Terence Jaye jasně dokumentuje, co chtějí tvůrci tímto filmem divákům sdělit. Teplé pivo, vodka, klubové hospody, skandování při pochodu na zápas, minimum dresů a dalších klubových doplňků, přesně takový je život anglických fotbalových hooligans, od kterých by si mohlo mnoho rádoby slušných lidí vzít příklad. Ten, kdo si tohle alespoň jednou v životě neprožije, to nemůže nikdy pochopit. Závěr filmu je bohužel ve velkém kontrastu s jeho celým předešlým průběhem, i tak pro mě však Hooligans zůstávají jednoznačně nejlepším filmovým počinem začátku nového tisíciletí. ()

E lan

Nečekaně výborný film s perfektní ústřední dvojicí herců doplňovaných tradičně výborným Marcem Warrenem z Podfukářů. Na konci člověk na chvilku změní názor na hooligans... ()

FantomASS

Táto problematika mi vôbec nie je blízka ale prostredie anglických chuligánov bolo vo filme podané veľmi pôsobivo a pri filme som sa ani chvíľu nenudil a očakával čo sa bude dalej diať. ()

Poker_Face

Po LOTRovi jsem byl nesmírně zvědavý na výkon Elijaha Wooda a na mě zapůsobil parádně stejně jako Charlie Hunnam. Bitky jsem si užíval a příběh byl konečně něco jiného než jsem tou dobou viděl všude kolem. UNITED!!! UNITED!!! UNITED!!! ()

Chester7

Moc se mi to líbilo, nemyslím to násilí a všechno okolo fotbalového fanatismu. Mám na mysli ten příběh. Pro mě to byl skvělý příběh zasazený do netradičního prostředí. Příhěh o lásce (ať už k fotbalu nebo k ženě a dítěti) příběh o zradě, o pomstě... opravdu opravdu povedený film. No a Charlie Hunnam, ten je prostě skvělý, vždy se mi líbíla britská angličtina a on jí ještě schválně přitáhne a výsledek je slast pro moje uši. **** a půl hvězdičky, presto všechno. ()

Petey

Blahopřeji maskérům tohoto filmu. Měli opravdu co dělat, rány se ve filmu rozdavaly na potkávání a huby byly fialový pořád. :-D ()

zberatel

V zivote kazdeho cloveka pri dospievani je zlom ktory sa stane vasim meznikom a upevni vas charakter. Elijah wood konecne v ulohe ktora mu sadla a dokazuje ze nieje iba hobit Frodo. UNITEEEED,UNITEEED.... ()

dessa

Podprůměrný film, Frodo jako rowdie je zkrátka k pláči, navíc moralizující konec... Tento film jsem viděl až po "Football factory" a vedle toho jsou Green Street Hooligans něco jako stodvacítka vedle mercedesu... ()

Honzeechec

což voto natočený je to dobře ale bytostně se mi hnusí ta glorifikace agresivní lůzy... ať si každej ve svym volnym čase dělá co chce, když s tim nikoho neotravuje, ale hrdinství z toho dělat nebudem ne? nehledě na to že tyhle lidi bejvaj z drtivý většiny náckové a podobná verbež. ()