Hooligans

• USA Hooligans (více)

Crocuta

Rok se s rokem sešel a po "The Football Factory" spatřil světlo světa další film kde hraje více než výraznou roli millwallská "firma" - zde v roli Nemesis hooligans z West Hamu. Na to, že Millwall hraje až 3. anglickou ligu, je proslulost jeho fanoušků opravdu veliká... ()

bassator

Filmy o sportovních "chuligánech" mě bohužel nikdy k srdci nepřirostli byť jsou natočeny velmi dobře/autenticky jako tento... - 40% ()

jojinecko

Veľmi zaujímavý a dá sa povedať aj sugestívny diskurz do filozofie a života anglických Hooligans. Nechcem sa púšťať do rozoberania filozofického backroundu týchto týpkov...Z hľadiska filmového sa jedná o nadpriemernú drámu, ktorej nechýbajú kvalitné herecké výkony (mňa osobne prekvapil vynikajúci "Frodo"!!!), silný príbeh aj psychológia postáv. Oceňujem taktiež nápaditú kameru, najmä bitky boli pekne zosnímané. Veľmi príjemné prekvapenie... ()

sharky

Já se nějak nemůžu zbavit dojmu, že tenhle příběh vyprávěl o dvou skupinách hooligans jendné zlé a jedné hodné, kde je i hlavní hrdina. Neměly by být špatné náhodou obě!? Navíc Elijah prostě není žádná mlátička a kluka, kterej vyhrává rvačky, jsem mu (i přes vývoj té postavy od intelektuála) ani vteřinu nevěřil. Jinak jsou bitky i celý film technicky velmi zručně natočené. ()

rikitiki

Násilí je přitažlivé. Parta ti dodá sebevědomí, ale vezme ti možnost vlastního pohledu na věc. Staré známé a opakované klišé se vymyká vervní kamerou, s jakou jsou snímány bitky mezi partičkami hooligans. /5. 2. 15./ ()

Ivoshek

Oproti Football Factory tomuhle kousku chybí charismatičtější herci, lepší scénář a humor. Měl jsem obrovský problém přijmout jednak proměnu toho zrádce, a pak Elijah Wooda v roli výtržníka.Je mi líto, ale myslím, že by si měl Frodo spíš vzít šálu Hobitín Utd. a jít se s kamarády porvat s Elfy. Udělal by líp. ()

SOLOM.

Někdy je potřeba „přejít na druhou stranu“, abys našel sám sebe. Hlavní hrdina – slušnáček který doplatil na svou dobrotu, se po příjezdu do Anglie dostává do prostředí fotbalových Hooligans a to jej poznamená na celý život. Film jako celek je spíše takové průměrné drama, které nám nabídne pár jakžtakž slušných pouličních bitek, ale ta omáčka okolo občas i nudila. Několik vedlejších postav je zajímavých, filmová segra Claire Forlani pěkná, ale hobitovi jsem toho tvrďáka moc nevěřil. Finální bitka a samotný závěr se ale celkem povedli. Nejhorší na tom všem byl stupidní český překlad známých pokřiků fandů West Hamu do češtiny – to byl celkem úlet… ()

ARI50

Drsné prostředí a hlavně drsný svět tehle bandy, nespočet zápasu bitek a super podívané a hlavně zasvěcení do fotbalu a života okolo, jsem rád za smutné drama a drsné podmínky. ()

Morholt

Připadalo mi to až příliš podobný Football Factory a některý scény mi přišly vyloženě zkopírovaný(losování poháru nebo výjezd ven) a to ani nemluvim o tom, že je tu opět v hlavní roli Milwall, ačkoliv je pravda, že to je úhlavní nepřítel snad všech londýnskejch klubů. Každopádně to nemělo ten vtip a dialogy mezi fanoušky vyznívaly až moc křečovitě. No a závěr, jak už bylo řečeno, byl k pláči. Nicméně byla to v celku příjemně strávená hodinka a půl a Elijah Wood, kterýho jsem si v roli fotbalovýho chuligána nedovedl představit, mě docela mile překvapil. Nicméně co bylo naprosto příšerný, je českej dabing - doporučoval bych, aby v příštim fotbalovym filmu, kterej se dostane dabérům do pařátů, nechali některý sekvence v originále, protože zpívání chorálů a skandování vyzní v český verzi vyloženě trapně. A z českých Bublin mi vstávaly vlasy hrůzou - jestli tohle viděli fandové West Hamu, tak musej bejt oprávněně naštvaný z toho, jak jim Češi zprznili hymnu. ()

MonaSax

Zase jsem se na to musela podívat (asi už po desátý), tenhle je pro mně opravdu silný a strašně to prožívám. Vždy mně bavili filmy, kde jsou nějaké party a něco se tam děje, tady v tomhle případě teda ne zrovna moc přijemného. Líbí se mi, že tam jde o respekt, i když tady je to přehnané, ale to já nikdy nepochopím, protože takový věci nedělám. Elijah je občas i tvrďák, spíš si na něj hraje, pořád kouří a tak. Změnila jsem hodnocení, protože tenhle film jako jeden z mála, mně dojme natolik, že mi tečou slzy. A hudba je perfektní, co si budem povídat, ať už instrumentální intro nebo pak vybraní interpreti jako the stone roses a další. ()

Pepy

Hodně emotivní děj, zasazený do dvou rozdílných gangů, kde se ctí reputace a hrdost. Na jedné straně násilí a rasismus, na druhé ochrana svých nejbližších. A to všechno ve Velké Británii, kde je hodně známo o fanouškovských rivalitách mezi týmy. Velmi příhodné a velmi dramatický konec. Skvělý příběh a super podívaná. ()

Khalesi

Ako žena som si vždy myslela, že každý šport je o posúvaní ľudských medzí a predovšetkým o zábave. Stačí však trošku vačšie množstvo testosterónu a skutočne veľká dávka nudy a mužské pokolenie je schopné pretvoriť aj blbý futbal na "svatý" boj. Neviem koľko debility treba na to, aby o tom, ako si banda tupých ožranov systematicky vytĺka dušu z tela, mohli potom v hospode u pivka nadšene rečniť, ako o patriotizme, alebo súdržnosti a bratstve. Myslím, že ak už má človek bojovať a pre niečo umrieť, mal by ten dovod stáť skutočne za to. Je mi ľúto, že naše drsnejšie polovičky už nemusia chodiť na lov a nemusia chrániť svoje osady pred votrelcami a je mi ľúto aj toho, že im z toho patrične hrabe, ale očakávala by som, že existuje veľa zmysluplnejších sposobov, ako sa nahromadenej frustrácie zbaviť. Tí menej chápaví mi možu napísať do pošty a ja im nejakú činnosť veľmi rada doporučím:) Univerzálnou radou je začať chodiť do práce, alebo akoby povedal slovák-postav dom, zasaď strom a ver mi, že energia na pičoviny už ti nezvýši! ()

rawen

Docela slušný kousek, na současné "sucho". Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že je pohled filmu na ty vylízané plešaté kretény, kteří si říkají hooligans, dost zidealizovaný. Nejsem žádný moralista, ale závěr filmu, ve kterém sice násilí zničí život hned několika lidem, na druhou stranu dává lidem vyrovnanost a pocit nakonec docela dobře vykonané věci, se mi docela příčí. 6/10 ()

PROROK14

Zo začiatku mi to neprišlo až tak dobré, tí fanúšikovia mi pripadali ako vygumované mozgy. Ale v druhej polovici, keď to nabralo na dramatičnosti som si pomyslel, že je to ozaj fajn film takže 75% ()

BoPo

Tak atraktívne téma a tak obohraná zápletka. Akcie málo, herci mi nesedeli. Pre mňa ako futbalového fanúšika sklamanie. ()

maseer2

nakolik věrohodně vyobrazuje GSH skutečné vztahy mezi anglickými radikálními fotbalovými fans nejsem vůbec schopen posoudit, ale snímek mě po všech stránkách jednoduše bavil.. akorát Elijah Wood mi po většinu filmu hodně vadil - jeho postava není moc věrohodná a samotný herecký výkon Elijaha mě moc neoslovil.. i tak s přehledem 4* ()

Silence

Hodně vykonstruovaný příběh - v každém případě je film ale velmi působivý. Škoda scény v kavárně v Millwall, ta byla vyloženě trapná. Také trochu škoda, že američané umí natočit jen buď film, ve kterém jsou sami ti největší "kingové" a nebo film, ve kterém jsou nejvíc nenávidění. Tady mi to přišlo trošku extrémní, no ale co. Americký původ je také vidět, bohužel, v závěrečné scéně, která tam opravdu být neměla. Tak trochu to zlehčuje ten tvrdý anglický konec. A to je škoda. Celkově ale nadprůměrná "zábava"! ()

Johny_fork

Elijah Wood jako rváč?:) Kupodivu to vcelku funguje. Skvěle natočená sonda mezi londýnské fotbalové bitkaře, která nesoudí, ba naopak, paradoxně vidíme, že i Hooligans jsou normální lidé, kterým bychom mohli jejich hrdost závidět, kamera je skvělá a bitky působí realisticky, jo a neříkejte soccer! ()

Terva

Film byl uveden v oficiální sekci Filmového festivalu v Tribeca, na Filmovém festivalu v Malibu získal cenu Best of the Fest. Scénář : Lexi Alexander, Dougie Brimson A Josh Shelov. Kamera : Alexander Buono. Hudba : Christopher Franke. OTÁZKA - V Anglii se jezdí na silnicích po levé straně. Proč ale v některých záběrech vidíme, jezdit auta po pravé straně? CITÁT - Aspoň jeden zkurvenej Dunham mi zaplatí za smrt mýho syna. ()