Charlieho andílci: Na plný pecky

Charlie's Angels: Full Throttle

Charlieho anjeli 2: Na plný plyn

Akční / Komedie / Dobrodružný / Mysteriózní

USA, 2003, 105 min

"Charlieho anjeli: Na plný plyn" už frčali aj v prvej časti a teraz ešte viac zatlačili na pedál. Má to rýchly spád od začiatku do konca. Viac ako stominútová, akčná exhibícia troch hollywoodskych sexi girls. Cameron Diaz, Lucy Liu a Drew Barrymore tu každú chvíľu menia svoj outfit a ocitajú sa v šialených, nebezpečných situáciach. To je asi tak všetko, čo môže ponúknuť tento film. Mne to však v tomto prípade stačí, pretože im to bohovsky sekne. Sú to kočky. Energický celovečerný videoklip. ***(20.1.2011)

„Koľko máte chlapov?“ – „Dve kamošky.“ – „Ale ich je 50!“ – „Ja viem. Nie je to fér. Čo už.“ McG a jeho tri uchichotané, roztopašne a pri najbližšej vhodnej príležitosti tancujúce baby, pokračujú v akčno-komediálnej krasojazde. V ten rok mohol akčný fanúšik do kina vyraziť na toto alebo na T3 a oboje bolo po stránke akcie zvládnuté viac, než uspokojivo. Dvojka je iná len do takej miery, aby mohla byť reč o sequele a nie o remaku. Napríklad Bill Murray ako šéf hrdiniek odstúpil (podľa všetkého ho minule naštvala Lucy Liu do takej miery, že sa na dvojku vybodol) a nahradil ho jeho brat (!) Bernie Mac (!!). Niektoré staré tváre zostali (Crispin Glover, Luke Wilson, Matt LeBlanc), ďalšie pribudli (Robert T-1000 Patrick, Demi Moore v chvíľkovom návrate do áčkarskej produkcie, John Cleese ako úžasne nič nechápajúci otec). Nechýbajú cameá (Bruce Willis), zábavné dialógy („Ako sa darí vášmu filmu?“ – „Mali sme 13 scenáristov, takže...“), ani strhujúca akcia. Už úvod z Mongolska je absolútne megalomanský a šialený. McG by mal rozhodne nakrútiť „vážny“ akčný triler. P.S. - Dodatok v roku 2017. Tak McG príležitosť dostal... a T4 je najslabší Terminátor v histórii. McG by sa mal vrátiť k nakrúcaniu akčných komédií. Sory, nie každý deň mám poruke vešteckú guľu. Kino Považan NMnV 2003(19.12.2004)

u tohodle filmu jsem byl připravenej, že se zde nebude nacházet moc inteligentní příběh, ale zato plno srandy a pár pěkných efektů. První půlka filmu je skvělá, jeden gag střídá dráhý a to vše je doplněno zvláštními efekty a akčními scénami. Bohužel uprostřed filmu se autoři snaží o jakousi zápletku a viditelně to filmu nesvědčí. Takže je z toho zase "jenom" průměrná komedie. Nelze ale upřít, že Diazová je hezčí a hezčí a má pěkný kalhotky se Spider-manem:-))) Ideální film pro podzimní večer, který mě celkem potěší...(11.11.2003)

Veľmi mizerný akčný film, ktorý mi miestami prišiel dosť trápny. Akčné scény boli až nechutne nereálne a to, ako dievčatá prežila hromadu kopancov, pádov a striel mi prišlo dosť naivné. O nejakom zmysluplnom deji sa tiež v tomto prípade hovoriť nedá. Klady filmu nachádzam len, ak sa na film budem pozerať ako na paródiu, ale to asi nebolo pôvodným zámerom tvorcov.(6.1.2015)

• numi

Hranice mezi nadsázkou a špatnou parodií je tenčí než latexové oblečky hlavních hrdinek a McG ji ve dvojce bohužel trefit nedokázal. Ale to se tak trochu dalo očekávat... Jediným překvapením za oněch bolestných sto minut tak je to, že co se sex-appealu týká, strčila všechny tři andílky do výstřihu babka Demi Moore.(6.1.2013)

• - Role Madison Lee byla nejdříve nabídnuta Courtney Love, ale ta odmítla. (viperblade)

• - Původně měl "nového" Bosleyho hrát Jamie Foxx. (viperblade)

• - Automobilová značka Maserati investovala 9 milionů dolarů na propagaci vozu, který se ve filmu objevuje. (Karlos80)