"Andílci,” tři agentky (Drew Barrymoreová, Cameron Diazová a Lucy Liuová) pracující pro detektivní agenturu Charlese Townsenda, jsou znovu v akci! Tentokrát vyšetřují krádež databáze osob zařazených do Federálního programu pro ochranu svědků poté, co je pět lidí ze seznamu postupně zavražděno. Za vydatné podpory svého spolehlivého spolupracovníka Jimmyho Bosleyho (Bernie Mac) se ostřílené trio vydává vstříc novému dobrodružství, v němž stanou proti "padlému andělovi" (Demi Mooreová), jejich dávné nemesis, Hubeňourovi (Crispin Glover) a dalším. (HBO GO)

Trailer 2

golfista

V podstatě je to stejná "blbost" jako první díl. Ale - zatímco u jedničky jsem nevěděl do čeho jdu a byl jsem docela příjemně překvapen, tak teď jsem to věděl a překvapen jsem byl taky :( Možná je to líp natočené, ale absence jakéhokoli příběhu začne ve druhé půli dost vadit. Když jednička byla "za tři", tak tady musím o dost níž. ()

Lima

Jo, je to strašlivá hovadina. Ale copak se můžu upřímně zlobit na film, který svoji zhovadilost v každé scéně otevřeně přiznává, nebere se vůbec vážně a je natočen ve vražedném tempu, které nedovolí se nudit? Někdy s jistou dávkou nadhledu se dá konzumovat i takováhle ptákovina. Čímž neříkám, že podobný typ zábavy vyhledávám. ()

kOCOUR

Pomalejší bullet-time, přiléhavější latex, vypilovanější vibrace jistých nejmenovaných partií, ještě ztřeštenější, rychlejší, hlasitější, to jsou noví Andílci. Videoklipový nářez je oproti jedničce ochuzen o jakékoliv příběhové těžiště a (pravděpodobně správně) sází na to, že tohle léto vysuší naše mozky a degradovaný zbytek těl bude zírat na omáčku bez knedlíků naprosto pobaveně. Nevím, osobně jsem tímto downgradem zklamán a Andílci se v mých očích už bez debat dají označit jako bezmyšlenkovitá popcornová jízda, přesto jsem se ještě pořád královsky bavil. Film neztrácí tempo, vizuálně je nabroušený jako břitva, hodně nahlas tam hrají Prodigy a holkám... těm to sekne pořád. Pokud se někdy dočkáme trojky a ta poběží ve stejném tempu, mozek už nechte stoprocentně doma. Teď Andílci kolidují přesně na hranici stravitelnosti... ()

POMO odpad!

Akcia neprehľadná a neurotická, paródie na filmy trapné, dej prakticky žiadny - keby vám niekto poprehadzoval kotúče, vôbec si toho nevšimnete. Pokiaľ táto vec zaznamená komerčný úspech, bude to znamenať začiatok konca dobrej americkej filmovej zábavy - k natočeniu niečomu takému totiž netreba nič viac, než veľký rozpočet. Som rád, že zomriem so súčasnou generáciou a nebudem svedkom doby, kedy sa touto rovnicou bude riadiť 80% hollywoodskej produkcie. ()

Gemini

Co můžete čekat od filmu, jehož originální název mluví o úplných trotlech?;) Spoustu akce, žádný smysl čehokoliv, děsně cool postavičky, a abych nezapomněl, pěkné roštěnky. A k nim ještě Demi Moore, jejíž scény jsou tím nejlepším, co druhý díl andělských mršek nabízí. Billa Murraye, skvělého znuděného zmatkáře se stylem nahradil neskvělý nudný pablb původu exotičneho, a jeho scény jsou pro mě (a tím pádem i pro film;)) naopak tím největším záporem. Z lasičky sice možná umřete a MC Hammer je taky pořádná šupa, ale celkově to prostě je slabší než jednička - a tak dám (vzhledem k obsahu) slušných 50%. ()

• Ve filmu se v úvodu dvakrát objeví motiv České republiky. Poprvé, když Alex (Lucy Liu) reprezentuje v gymnastice, je možné zahlédnout u poroty českou vlajku. Podruhé během šachového zápasu je za mladým šachistou na zdi nápis "Czech republic" (Metal Lord)