Saw: Hra o přežití

• USA Saw (více)

Krvavá hra s pravidly ostrými jako pila... Ve špinavé sklepní umývárně se proberou z bezvědomí dva muži, fotograf Adam a doktor Lawrence Gordon. Oba jsou připoutaní okovy k potrubí a nemají tušení, jak se zde ocitli. Mezi nimi leží muž s prostřelenou hlavou. Z magnetofonových pásek, které u sebe najdou, se muži dozvědí, že se stali oběťmi sadistického maniaka, zvaného Skládačkový vrah. Jeho specialitou je vhánět nic netušící lidi do důmyslných pastí, z nichž zpravidla není úniku. Každá z nich však má svůj skrytý význam. Oběti se vlastně ocitají v krvavém očistci, a jen málokoho čeká vykoupení. Pro Adama a Lawrence platí v této smrtící hře pravidlo, že místnost opustí živý jen jeden z nich... Psychothriller, který si libuje v rafinovaných krvavých nástrahách, natočil jako svůj debut režisér James Wan ve spolupráci s hercem a scenáristou Leighem Whannellem. Nízkorozpočtový snímek se stal senzací na festivalu Sundance v roce 2004. Kromě šokujících výjevů totiž nabídl i to nejlepší, čím se vyznačovaly podobné snímky z poslední doby, zejména thriller Sedm, horory typu Cela a Kostka, ale i nesčetné počítačové hry s dobrodružnou tematikou. (Česká televize)

LucMosss

Velice zajímavé téma... A to je vše. Nechutně zapáchající místnost, dva muži "na vodítku", neznámý hlas... Ne, toto mi vážně nesedělo. Podobná témata miluji, ovšem tato Hra o přežití pro mne neznamenala kdo ví jaké nadšení... Možná si Saw příště pustím večer, abych se naladila na tu správnou atmosféru... ()

Tomasson93

Po prvním zhlédnutí neopakovatelný žážitek s mrazením v zádech! Závěrečné rozuzlení mě dostalo jako snad u žádného filmu! ()

Joke_47

Jeden z nejpromyšlenějších filmů, co mé oko kdy spatřilo... celá série je naprosto dokonalá skládačka plná nikoli brutalit, hromad střev a žaludečních šťáv, ale nenapodobitelných překvapení, poučení a nejrůznějších zvratů... Tobin Bell zde hraje ve své životní roli na smrt nemocného muže, jenž chce ještě předtím, než si pro něho něj přijde zubatá změnit svět trošku jiným, pro mnohé možná i maličko brutálnějším způsobem, než jsme doposud byli zvyklí.... hlas tobina a jeho nesmrtelné věty se navždy vryly do mé paměti a neopustí ji! 100% ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Když Lary střílí na Adama, evidentně mu míří na trup. Střela ovšem zasáhne rameno. |×××| Když Lary vypráví Paulovi a Markovi, je vidět, že je Mark bosý. v dalším záběru už má boty. |×××| Detektivu Tappovi vrah přesekne krční tepnu. Tapp si to zpočátku drží, ale později ránu pustí. Ve skutečnosti by během chvíle vykrvácel. |×××| Ve scéně, kde se pere detektiv Tapp se Zeppem u plotu o pistoli, Zepp drží Berettu. V záběru, jak detektiva zastřelí, má v ruce svoji pětačtyřicítku. |×××| Poté, co doktor namočí cigaretu v krvi, uloží ji do krabičky. Po chvilce hodí druhou cigaretu Adamovi. Po několika záběrech ovšem opět vidíme obě nevykouřené cigarety před doktorem na zemi mimo krabičku. |×××| Adam vyleze z vody a po chvilce je úplně suchý. ()

Abalzo

Velice originální nápad. O tomto filmu mi poprvé vyprávěl spolužák v lavici ve 13 letech. Samozřejmě se jeho vyprávění omezilo pouze na brutální způsoby vražd, které jsou zde používány. Tento film ale není až tak o těch brutálních vraždách samotných. Vrah si vybírá oběti z určitých důvodů. Nikdo se tu neocitá v pasti jen tak, náhodně. Nikdy by mě to nenapadlo bez tohoto filmu, ale trochu by se vlastně dalo s Jigsawem souhlasit. Kolik lidí žije svůj život naprázdno, ubližuje druhým, neváží si svého života ani života ostatních? A dají se lidé nějak naučit, aby si života vážili? Jedině tak, že jim ho vezmeme. Lidé si totiž váží jen toho, co nemají. Oceňuji nápad i provedení. A co říct závěrem? THE GAME IS OVER! ()

Zapinka

Pro někoho nechutnost, pro někoho fascinovanost. Tento film a jeho další pokračování jsou pro každého sporné. Mě osobně se moc líbil, vidět kam až člověk kvůli přežití zajde je pro mě fascinující. První tři díly byly dobrý, ale zbytek pokračování už se omílá přes sebe, děj, který začal se nějak vytratil a člověk už pořádně ani neví kdo za všechno může. Určitě to není pro slabé povahy. ()

Jamall

Ve třech dnech jsem si dal maratón všech sedmi Saw. Jednička je v podstatě geniální dílo se skvělou atmosférou a strhujícím finále a závěrem se dá říct jen vau. ()

Misterioso

Napoprvé byl můj dojem pětihvězdičkový (i když mám o svém vkusu z oné doby jisté pochybnosti), při dalším zhlédnutí už byl spíše tříhvězdičkový. Zaujme to, napoprvé asi i šokuje, ale mluvit při dalších zhlédnutích o nějakém zážitku? Atmoséfra je velice nepatrná, v nějakém nechutném krve (a bůhví ještě čeho) prolévání se nevyžívám (a to se navíc ještě v dalších dílech maximalizuje) a děj se sám o sobě spíše táhne (když už znáte všechny zvraty). S jistým thrillerem z roku 1995, který tu mnozí jmenují, se tenhle film nedá ani zdaleka srovnávat. Za mě tedy ty 3*, ale vzhledem k tomu, že poprvé byl můj dojem silný, tak ponechávám hvězdičky čtyři. ()

Karel122345

Už si ani nepamatuji, jak sem přišel na to, abych zkouknul tento film, ale bylo to to nejlepší, co jsem udělal. Nedokážu pochopit, jak někdo mohl vymyslet něco tak úžasného, jako je Saw. Adrenalin, násilí, krev, strach to všechno v tomto filmu je! Viděl jsem jej už mnohokrát a nepřestane mě to bavit. Doufám, že si z tohoto filmu vezme příklad více režisérů a herců. ()

Venceslao90

Bezprostředně po shlédnutí filmu jsem mírně zklamán. Čekal jsem asi příliš. Každopádně se jedná o výborný horor s dokonalou zápletkou a zpracováním. Násilí a zvrácenosti ve filmu nejsou samoúčelné jako u jiných hororů. Atmosféru to má skvělou až do úplného konce. Ten byl sice překvapivý, ale čekal jsem ho rozhodně zajímavější, proto nemohu dát plný počet hvězd, i když bych si to strašně přál. Wanův další snímek "Zlověstné ticho" je podle mě o fous lepší. 79% ()

JackieBliz

Můj osobní názor je pro mě samotnou překvapením. Hodnocení má SAW vysoké, každému se líbí, ale já jsem u něj zívala nudou. Prostě mě tyhle typy hororů neberou. A všude plno, plno krve a trapná klaunovská maska. Prosté zíív. Jednu hvězdičku za to, že je to alespoň originální. Druhou za to, že jsem to dodívala a nezabilo mě to. ()

sergiokish

Rozhodně originální film,něco takového jako film kterej sme dostali od Jamese Wana roku 2004 tu ještě nebilo.Není to klasickej horor žánr ze scifi příery,něco takového co se děje v saw se může stát každej den i v našem životě :D. ()

Cearomana

Naprosto geniálně vymyšlené, až se bojím, že se někde najde psychopat, který tohle začne praktikovat ve skutečnosti. I když se většina děje odehrává v jedné a té samé místnosti,rozhodně to není nuda a nejsou tam žádné zbytečné záběry. Na konci překvapivé rozuzlení za doprovodu výborné hudby. ()

TheMe

Mám rád hry všeho druhu, ale jsou některé, které si rád odpustím a toto by byla jedna z nich. Nicméně jako divák, jež se nemusí aktivně účastnit říkám ano, to se mi líbí, to mě baví! Neustále se něco děje, člověk je, chtě nechtě, nucen neodtrhnout oči od obrazovky, aby o nic nepřišel. Film pak graduje fantastickým koncem, který musí šokovat každého.. ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

Resident Evil čeká 6 dalších filmů

25.05.2017

Zatímco v Hollywoodu finančně selhává jedna herní adaptace za druhou (Need for Speed, Warcraft, Assassin's Creed...), Resident Evil to letos s klidem dotáhnul k šestému dílu. Paul W. S. Anderson ho… (více)