Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

simplejack

MEGA SPOILER: Celkem nepříjemné no, když živý nájemníci straší místní duchy a hlavně je zajímavé, že tenhle model docela funguje. ()

jda23

Amenabar (Hlas mora, Otvor oči) sa tu predstavil ako jeden z mála španielských tvorcov, pre ktorých je typické sedenie na jednom alebo pri najlepšom nieveľmi-vzdialenom žánri a zobrazil veľmi vkusnú mrazivú ducharinu pre konzumentov každého druhu. The Others sa správajú neviditeľne ale treba s nimi rátať. min.85 %. ()

MeaCulpa

Duchařský horor bez triků a laciných lekaček za to s osobitou atmosférou opuštěného panství. Nicole Kidman táhne film vlastně sama, ale hlavním problémem je, že v dnešní poshaymalanovské době je konec filmu dost předvídatelný a určitě ne tak působivý jako v době svého vzniku. Smekám před Amenábarem jeho práce je opravdu kumšt. Dovedu si představit, že za podobné prostředky by film mohlu splácat i pár studentů, ale bez takhle talentovaného tvůrce by to byl výbuch. Přes všechny vynesené pochvaly mě film, ale velmi nudil a zábavnost byla přímo v mínusových hodnotách 5/10 ()

Šípek

Asi nejlepší horor, co jsem zatím viděl. Ode dneška se budu bát i otevřít dveře od pokoje, od skříně nebo od lednice, aby tam na mě nevybafl někdo ze záhrobí. Nebo nedejbože abych si neuvědomil, že už jsem taky ten druhý. Jistě nejlepší horor, doporučuji. ()

Shaleman

Film, který dokáže být opravdu napínavý, ale postrádá rychlejší tempo a spád. Ani konec, tipický pro dnešní duchařiny není nijak ani překvapjící, ani nijak zvlášť překvapivý. V podstatě něco takového čekáte od začátku. Pocítíte napětí, ale ne tak často, jak by si film zasloužil. Rozhodně pokulhává za Šestým smyslem, ale určitě se ve sbírkách filmových fanoušků neztratí. Musím však vzdát hold Nicole Kidman a kameře, kteří byli úchvatní. Dobrý průměr. ()

Petranka

Pre mňa po dlhej dobe konečne film pri ktorom som sa naozaj bála a nedokázala som si ho pozrieť sama. Bolo tu veľa skvelých nápadov ako odomykanie a zamykanie dverí, alebo zaťahovanie závesov čo ma držalo v napätí a v očakávaní sa stane ďalej. A koniec.....no asi tak, že ak si myslíte, že viete čo sa v tomto dome deje na konci zostanete veľmi prekvapený. ()

sarfian

Po celú dobu filmu som sedel ako priklincovaný v sedačke. Vinikajúca atmosféra a perfektný výkon Nicole Kidman. Dobre vymyslený príbeh, ktorý ma určite velmi pobavil, ale na 5* to nebude. Chýbalo len velmi málo pripadalo mi to trošku dejovo uťahané. Možno len trochu viac strašidelných scén, alebo dejový zvrat, ktorý tam sice bol, ale tak trochu predvídatelný. Možno to mal režisér trošku viacej skryť, aby sme nevedeli, kto je mrtvý a kto živý. Škoda, že mi to bolo od polovice filmu jasné a možno aj skôr. VIDENÉ 2x ()

Luckyman

Tento film som si konečne pozrel po dlhej dobe na odporúčanie priateľky a prekvapil ma oveľa viac ako som očakával. Skvelý dej, impozantná hudba, tajomno všetkého a náznaky ma priklincovali pred obrazovku od prvej sekundy až po záverečné titulky. Skvelé herecké obsadenie v popredí s Nicole Kidman to len potvrdzuje. ()

Kroup4

Dávám pět hvězdiček za to,že jsem se tak už dlouho u hororu nebál.Když vemu horory v poslední době natočené,tak jsem se více smál než bál.Ale u The Others jsem ani nedutal.Nicole Kidman hraje jak o život.Její nesnesitelná paní domu je prvotním strašákem,ale největší hrůzu na Vás sype bezchybná režie Alejandra Amenábara,který se postaral i o také velice kvalitní a děsivý hudební podkres.Postupné budování atmosféry se stále stupňuje a vyvrcholí až ve finále,které méně bystrým divákům připraví překvapivý konec jako kdysi měl Sixth sense.Co se týče hororů,patří pro mne The Others k takovým hororovým hitům jakými jsou již zmiňovaný Sixth sense a The Shining Stanleyho Kubricka.Tenhle film je důkazem,že se dá u filmu bát i bez motorových pil a tisíce litrů umělé krve.[9/10] ()

danny_21

Výborný mystery thriller, s dusivou atmosférou starého viktoriánského domu, vynikající duchařskou scénou a skvělou závěrečnou pointou. 90 % ()

10Domik10

Tak toto je mysteriózne majstrovstvo prvého kalibru, ktoré svojou temnou a ponurou stránkou dodáva filmu skvelú atmosféru, je tu cítit strach, obavy, vzrušenie a zároveň napätie z toho ako to skončí, koniec je prekvapivý a fakt stojí za to, nehovoriac o skvelej Nicole Kidman, ktorá aj v takomto žánri ukazuje svoju hereckú dokonalosť. ()

Múra

Musím uznat, že Nicole je tu vážně skvélá a to ju normálně moc nemusim. Film sem viděla už několikrát, ale u jedné ze závěrečných scén se prostě vždycky leknu. To je velký plus. A že je to podobný filmu Šestý smysl? Kdeže. ()

Pavel82

Přiznávám se bez mučení, že se mi Ti druzí napoprvé moc nelíbili...Konec, i když je hodně zajímavý, nedokázal vyvážit tu únavnost a rozvleklost celku. Něco ve mně ale pořád hlodalo, že by tam mohlo být i něco víc... Ten film zrál jako víno a po každém dalším zhlédnutí jsem přidával hvězdu: Tu za Nicole, tu za atmosféru, tu za prostředí... Ale co teď? Došly mi hvězdy... ()

Sasakr

SPOILER: No, rozuzlení sice neočekávané, ale o to divnější. Hlavně mi tam neštimuje propojení mezi světem živých a mrtvých. To jako první věc, kterou živí udělali, a mrtví si jí všimli, bylo stržení závěsů? Pravda, pak ještě dostala Nikolka dveřmi přes čumák, ale stejně je to poněkud málo. A kterak sáhl Viktor na toho kluka? A to, co udělali mrtví, se projevovalo u živých? Všechny ty neustále zamykané dveře a tak? Zkrátka ta logika mi tam moc neštimuje. A také by mě zajímalo, jaké pohnutky mohou vést někoho mrtvého, aby dalšímu mrtvému sloužil. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“