Ti druzí

Les Autres

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 100 min

Upjatá pizda v obrovském temném baráku terorizuje služebnictvo, vlastní děti i ty druhé, co dům obývají proti vůli majitelky. Nikolka mi vskutku pila krev, ale to holt vyžadovala její role, nelze to považovat za zápor. Atmosférický horůrek šíří spíše pocity zmatku, než že by vzbuzoval vyloženě strach. Ba dokonce ani s lekačkami nepracuje, tím pádem jsem si pro jednou mohla vychutnávat tísnivou temnotu bez nutnosti přeprat si po skončení filmu spodní prádlo. Pointa je fajnová, i když zdaleka ne tak překvapivá, jak by si tvůrci asi přáli. Španělé holt umí, dokazují to opakovaně, a pro jednou jim to ani ostatní národy ničím nepotrtkaly, i český dabing se celkem povedl. "Ti druzí" mi padli do noty: 80%(4.7.2013)

They're everywhere - they say this house is theirs. Nejatmosféričtější horror, co jsem za posledních několik měsíců viděl. Téměř bezchybná filmařina, herecký koncert Nicole Kidman a bravurně vystupňované napětí s každou další sekundou. Co mne ale zaráží je konec, který není ani tak šokující, jako spíše "divný". Bez debat se ale určitě jedná o jednu z nejlepších žánrovek dekády.(13.12.2009)

Jeden z mála horrorů, kde neuvidíte ani kapku krve a přesto vás dokáže dokonale vyděsit. Já jsem jej viděla poprvé v multiplexu na předpremiéře, kde nezůstalo ani místečko prázdné a lekali jsme se všichni zároveň, což byla paráda, kterou jsem předtím v kině nezažila. Pepka se tehdy pokoušela klepnout celé kino naráz:) Asi jsem chodila do kina na málo strašidelné filmy. Jednoznačně spolu s "Poltergeist" je film "Ti druzí" jedna z nejlepších duchařin s šokující a rozhodně nečekanou pointou.(27.8.2007)

ten dům není zrovna ideální domov. považují si v něm hlavně ticho. ,,měla bych vám představit děti, zatáhněte závěsy". citáty z bible, němá služebná, venku je stále mlha. a také ,,Ti", jenž jsou všude a dům je prý jejich. vyhrožují, že sundají závěsy...... . výtečně zvládnuté budování atmosféry. N.Kidman přesvědčivá jako nikdy a nikde. strach na vás dýchá i z obrazu. a hlavně, ZÁRMUTEK NAD NEBOŽTÍKEM PŘIMĚJE ČLOVĚKA K VŠELIJAKÝM VĚCEM. co jen ti služební kují za pikle? napadá vás spousta otázek. nakonec vetřelci odejdou, protože ,,tenhle dům je náš!!!" moc dobrej nápad!(18.3.2006)

Ak sa hororovému fanúšikovi povie slovko "ducharina", hneď ho napadne tajomný, atmosferický a strašidelný horor. Duchariny nie sú priamočiare vyvražďovačky ako napr. slashers (i keď sú aj také ...), preto sú na nich kladené tie najvyššie nároky - vystrašiť. Toto sa darí len málokedy, teda aspoň u mňa. U tohto filmu musím vyzdvihnúť fakt, že ma skutočne kvalitne vystrašil. A to nielen lacnými "ľakačkami", ale aj atmosférou, ktorá čím ďalej tým viac gradovala (napr. stačil iba pohľad na "Knihu mŕtvych"). Amenábar skvelo pracuje so strachom a napätím a všetko dokresľuje geniálna hudba a skvelé herecké obsadenie na čele so stále krásnou a skvelo hrajúcou Nicole Kidman.(3.12.2005)

• - Děti mají nemoc, která se jmenuje "xeroderma pigmentosum", která je velmi raritní. Na světě ji má pouze několik tisíc lidí. (don corleone)

• - Mateo Gil, scenárista Amenábarova předchozího filmu Otevři oči (1997), se objeví ve filmu jako mrtvý muž na jedné z fotografií v albu. (HappySmile)

• - Jde o první film, který dostal španělskou filmovou cenu Goya za nejlepší film, aniž by ve filmu zaznělo jediné slovo španělsky. (don corleone)