Reklama

Reklama

Ti druzí

  • Španělsko Los otros (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 145)

tron 

všechny recenze uživatele

"Tvoja mama isté veci odmieta pochopiť." Ustráchaná cholerická matka (vynikajúca Austrálčanka Nicole Kidman s brokovnicou), pochmúrny obrovský dom na samote pri lese (večne zahalený v hmle), tajnostkárske služobníctvo, staré zažltnuté fotografie, manžel padnutý vo vojne (Christopher Eccleston napráva svoj trápny hriech zo 60 SEKÚND), svetloplaché deti, čudné zvuky na povale, večne zatiahnuté závesy, kľúčová veta „Mami, nechoď preč, bojím sa duchov“ - a oni. Tí druhí. Kto sú? Odkiaľ prišli, koľko ich je a čo chcú? TÍ DRUHÍ sú napriek všetkým prítomným klišé výborný hororový počin, ktorý vďaka šokujúcej záverečnej pointe získava úplne iný rozmer. Réžie sa skvele chopil talentovaný čílsky režisér Alejandro Amenábar (DIPLOMOVÁ PRÁCA), ktorého mysterióznu drámu z roku 1997 OTVOR OČI v roku 2001 zremakoval Tom Cruise pod názvom VANILKOVÉ NEBO. Tom následne produkoval i TÝCH DRUHÝCH, čo je zaujímavé, lebo presne v roku 2001 sa s Nicole Kidman rozviedol. Kino Považan NMnV 2002 ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Jo tak tohle me hodne mile prekvapilo. Film si drzi vybornou atmosferu uz od prvniho zaberu, kdy Kidman vykrikne. Herci jsou paradni, hlavne Nicole je fakt vyborna, ale i ostatni jsou nadprumerny. Az do konce to vypada, ze film nebude, co se tyce originality, necim vyjimecnym, ale pak pride zaverecna fakt necekana pointa, ktera celej film postavi na hlavu a film tak ziska dost na originalite, protoze nic podobneho tu jeste nebylo. Sice jsem cekal, ze nekdo mrtvej je, ale to co mi reziser predlozil jsem fakt necekal. Po celou dobu ma film hodne slusne tempo a i kdyz se odehrava na vcelku malym prostoru tak nenudi a je fakt napinavej. Chtel jsem dat 4*, ale tohle je po dlouhe dobe fakt poradnej horor, takze tu 1* pridam. Dalsi dukaz toho, ze nikde nemusi litat nejaky zrudy, aby byl film strasidelnej. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Ti druzí jsou prvním snímkem režiséra Amenábara, který jsem měl možnost shlédnout, a udělal na mě velký dojem. Právě režie je to, co tenhle snímek výrazně vyzdvihuje do nadprůměru. Námět připomíná duchařský Šestý smysl, ale je to přece jen jiné, poněkud komornější a pomalejší. O to víc vyniknou detaily a herecké mistrovství Nicole Kidman počínaje a představiteli dětských rolí konče. Otevřeně se přiznám, že tenhle film Šestý smysl v mých očích překonává. Sice jen o chloupek, ale přece jen. Dobrá kamera a nasvícení dotvářejí dokonale ponurou atmosféru. Celkový dojem: 90 %. Příklad filmu, který bez nákladných triků, krvavých stříkanců a lekaček dokáže navodit hororovou atmosféru. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Vyděšené obličeje, šero a šramoty, které svou hlasitostí v tichu diváka téměř zabíjejí. Takhle dobře vystupňovaný horor jsem asi ještě neviděl. Od komorního začátku přes zneklidňující průběh až po nervydrásající finiš se zničující pointou. Při prvním zhlédnutí jsem zůstal v naprostém šoku a ze scény "ale já přece jsem tvoje dcera" jsem jeden čas měl zatraceně těžké spaní. ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Pointa Šestého smyslu už pro mě není na prvním místě. Ne ne, Ti druzí strčí Willise a Osmenta do kapsy! Ti druzí nejsou sice až tak vynikající film, většina filmu je tak na 4*, to se ovšem změní po závěrečných událostech. Naprosto famózní a nejgeniálnější pointa, co jsem kdy ve filmu viděl. I když jsem si tady před zhlédnutím přečetl, že film je jako Šestý smysl, bla bla bla, a tušil jsem trochu o co ve filmu půjde, tak jsem ani zdaleka netušil, že mě ten konec přejede jak parní válec. Pointa je vážně naprosto úžasná a mrazivá! Samotný film je taky více než dobrý, plný napětí, skvělých herců a nenapodobitelné atmosféry velkého temného domu. 90% ()

Galerie (44)

Zajímavosti (23)

  • Film začíná tak, že Grace (Nicole Kidman) čte dětem pohádku a slyšíme její hlas, jak říká: "...sedíte pohodlně? Tak tedy začnu." Těmito slovy začínal rozhlasový program rádia BBC pro děti "Listen with Mother" ("Poslouchejte s mámou"), který byl vysílán mezi 16. lednem 1950 a 10. zářím 1982. Úvodní znělka začínala slovy: "Tak děti, sedíte pohodlně? Tak tedy začnu." (HappySmile)

Související novinky

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Známý horor Ti druzí s Nicole Kidman se dočká remaku. Snímek španělského režiséra Alejandra Amenábara vyprávěl o matce a jejích dvou dětech na konci druhé světové války, kterak čekají, až se otec… (více)

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“

19.08.2007

Nicole Kidman se po krátké přestávce vrací na plné... na plný plyn ;-). Sci-fi thriller Invaze, výpravná fantasy Zlatý kompas, erotický thriller Need a romanticko-dobrodružně-vojnový velkofilm… (více)

Reklama

Reklama