poster

Ti druzí

 • USA

  The Others

 • Španělsko

  Los Otros

 • Francie

  Les Autres

 • Slovensko

  Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ****

  Po delší době jsem konečně narazil na lepší horor. Narozdíl od jiných filmů tohoto žánru téměř vůbec nevyužívá triků (vyjma scény u stolu); film sází na hustou atmosféru, napínavý a tajemný příběh a v neposlední řadě na výborné herecké výkony Nicol Kidmanové (náboženská fanatička a hysterka v 1 osobě) a Fionnuly Flanaganové (bohužel v mých očí nezůstala hodnou a milou starou paní až do konce snímku ;-)). Tenhle horor se opravdu podařil a rozhodně ho doporučuju i divákům, kteří úplně nemusí hororové filmy.(23.3.2009)

 • ClintEastwood
  *****

  Absolutně nevím co napsat, protože se ještě vzpamatovávám z právě skončené projekce Těch druhých. Jedná se o další skvěle vypointovaný snímek s dokonalou atmosférou a přesvědčivě hrající Nicole Kidman v roli milující matky. A bez krve. Film se mi po celou dobu stopáže líbil, byl napínavý a zajímavý, avšak první pointa, která přišla po otočení fotografie nalezené na zemi - snímek ještě povýšila a to jsem netušil, že nás čeká ještě druhá. Že se jedná pouze o jakýsi šokový mezistupeň a to pravé rozuzlení si pro nás tvůrci nechali až na samotný závěr. Ten mě totiž poslal do kolen. Zřejmě režisér myslel na divákovo duševní zdraví a nechtěl jej omráčit jednou ranou. Dokonalost, skvělá práce - nemám dalších slov a ještě vše vydýchávám. A dlouho budu. Takhle má vypadat horor, takhle má vypadat filmový zážitek. Po Shyamalanově Vesnici další trošku opomíjená senzace.(24.8.2014)

 • Dever
  ****

  Alejandro Amenábar 1. The Others [2:24] ,2. Wakey Wakey [1:44] ,3. Old Times [3:25] ,4. They Are Everywhere [2:35] ,5. Reunion [1:06] ,6. Changes [1:37] ,7. I Do Believe It [3:15] ,8. Charles [1:46] ,9. Communion Dress [1:21] ,10. No Curtains [2:48] ,11. Give Me the Keys! [1:32] ,12. The Attic [1:47] ,13. Sheets and Chains [5:49] ,14. A Good Mother [5:42] ,15. End Credits [4:10],(13.5.2011)

 • Lima
  ****

  Mé druhé setkání s Amenábarem a opět skvělý filmový zážitek. Stejně jako v Diplomové práci si vystačí s málem a i tady umí mistrně navodit napětí, třeba i při takové banální situaci jako je otevírání a zavírání dveří. Několikrát jsem se opravdu slušně lekl a po celou dobu jsem byl napnutý, co přijde dále. A závěrečná pointa je opravdu velmi překvapivá a pochybuju, že by ji někdo dopředu odhadl. Ti druzí jsou jasným důkazem, že lze natočit kvalitní horor i bez makabrozních scén, stačí "jen" mít kvalitní scenář a být šikovný za kamerou. A to Amenábar je až příliš :o) Navíc to musí být renesanční člověk, nejenom že si napsal i scenář, ale také hudbu (výbornou!) a dokonce byl jedním ze členů orchestru. Už se těším na Váš další film, Mistře. Mohu vám tak říkat, ne?(16.3.2004)

 • MISSha
  *****

  Vynikající mysteriózní horor, který nemusí diváka vysrašit hektolitry krve či prvotřídními vizuálními efekty... ne, on má v rukávu úplně něco jiného a to prvotřídního režiséra s dokonale vystavenou mystifikací, minimalismus a velice inteligentní poitu = a vznikl nám jeden z nejlepších hororů posledních let. Nicole Kidman zde podává jeden ze svých nejpozoruhodnějších výkonů ve své kariéře, výtečně tu jsou zahrané také malé děti a také ti druzí. Příběh tak promyšlený, tajemný, napínavý... A až skončí, jistě budete mít o čem přemýšlet.(8.8.2009)

 • - Nicole Kidman přemlouvala údajně režiséra, aby si vybral jinou herečku, protože se nechtěla pouštět do tak temné role po živelné roli v Moulin Rouge. (don corleone)

 • - První týden promítání v USA se film umístil na 4. místě návštěvnosti, po sedmi týdnech se dokonce vyšplhal na 2. místo. (HappySmile)

 • - Režisér filmu se objeví na jedné z fotografií mrtvých lidí, kde jsou zachyceni tři muži. Alejandro Amenábar je ten napravo s knírkem. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace