Ti druzí

The Others

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

Španělsko / USA / Francie / Itálie, 2001, 100 min

Rozpočet $17miliónovTržby USA $96,522,687Tržby Celosvetovo $209,947,037 ║ prvý krát keď som to videl v TV tak ma to nejak zvlášť nebralo, kdež to už taká blu-ray projekcia cez video projektor z kvalitnou repro sústavou domáceho kina je úplne iné kafe, nakoniec uznávam pôsobivá ducharina /80%/(7.8.2005)

Tento snímok figuruje v mojej top desine najlepších horrorov, čo som mal možnosť vidieť. Podarený po každej stránke. Nicole Kidman tu podáva obdivuhodný výkon. Svoje úlohy však zvládli aj ďalší herci, a to aj tí detskí. Dokonale spracovaný scenár mi na konci filmu doslova vyrazil dych. Duchársky horror z ktorého atmosféry až mrazí. Výborné! *****(23.1.2008)

Film ve stylu Šestého smyslu? To možná ano, ale co se týče kvality, tak to prosím nesrovnávat! Chápu snahu režiséra o vybudování kvalitní atmosféry, bez přehnaných triků, či lacinných lekaček, jenže ve výsledku na nás film může občas působit trochu fádně. Na horror není příliš děsivý a na drama se tam toho tolik neděje. A prostředí tmavého domu, v kterém, neznámo proč, nesmí zůstat jediné dveře otevřeny, také není dostatečný důvod, proč valit bulvy po celých 100 minut. Nicole Kidman hrála výborně, to bezpochyb, jenže celý film to na lepší úroveň bohužel nepostaví. Závěrečná pointa byla taktéž slušná, jak už to u podobných duchařských filmů bývá (The Eye, Shutter apod.), jenže celkově prostě musím zůstat u 6/10(13.3.2008)

Zase po dlouhé době jeden horor, který se obejde bez vizuálních efektů a snaží se vystrašit a zaujmout něčím jiným. Což se tady velmi dobře daří - atmosféra a stylizace jsou naprosto perfektní, Nicole Kidman je úžasná a poměrně komorní a minimalistický (teď si nejsem jistá, jestli jde o správná slova, ale příhodnější mě nenapadají) příběh je promyšlený, napínavý a zajímavý. Překvapení na konci ale celkem (alespoň mě) odrazuje od opakovaného shlédnutí, protože háv tajemna a nevědomosti už bude pryč.(2.3.2005)

V tomhle žánru vysoké hodnocení dávám zřídka, ale u Others v čele s výbornou Nicole Kidman jsem nemusel o nízkém hodnocení přemýšlet. Nejen vynikající režie a hudba, o kterou se postaral Alejandro Amenábar, ale i výborně herecky ztvárněný řemeslo, které se velmi přiblížilo duchařskému Sixth Sense. ČISTÁ kamera, žádné kulisy - žádné triky.(5.5.2012)

• - Mateo Gil, scenárista Amenábarova předchozího filmu Otevři oči (1997), se objeví ve filmu jako mrtvý muž na jedné z fotografií v albu. (HappySmile)

• - Film začíná tak, že Nicole Kidman čte dětem pohádku a slyšíme její hlas, jak říká: "... sedíte pohodlně? Tak tedy začnu." Těmito slovy začínal pořad v rádiu BBC "Listen With Mother" (Poslouchejte s mámou), který byl vysílán od roku 1950 do 1982. Úvodní znělka začínala slovy:" Tak děti, sedíte pohodlně? Tak tedy začnu." (HappySmile)

• - Strašidelná tvár, ktorá sa v jednej scéne zjaví za Grace, je časť preraffaelistického obrazu "The Wounded Cavalier" (presnejšie "Tvár puritána") z roku 1855, ktorý namaľoval William Shakespeare Burton. Tvár patrí hercovi Eduardovi Noriegovi. (TonyM)