Ti druzí

Les Autres

Tí druhí

Horor / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Španělsko / Francie / Itálie, 2001, 100 min

Ta velká hacienda, ve které se celý film odehrává už se předemnou ve filmu někdy objevila, nemůžu vystát tu myšlenku, že jsem jí už někde viděl..jenže kde. Každopádně i tak jsou Ti druzí výborná duchařina, pro někoho, respektive pro tiskaře obalů na dvdčka je to gotický horor, i když nevím co je na tom gotického, ale budiž, i tak je to nářez nevídaný, kterých by mohlo být jen víc a víc, protože přesně takovéhle filmy já mám rád. Nic nervydrásajícího, se zvláštním příběhem, a opravdu hodně povedeným závěrem. Právě ty závěry se mi na těchto filmech velice líbí, jsou nápadité a hlavně když už se film podobného ražení natočí, tak se většinou závěr nezkazí a vždycky dokáže překvapit. Je dost možné, že mě chvíli rozčilovala Nicole Kidman, ale později jsem s ní docela v tom domě žil, a věřil jsem jí i ty nervíky, které ke konci filmu z ní tekly proudem, a nebylo se čemu divit, ze mě tekly taky.(16.2.2009)

Vyděšené obličeje, šero a šramoty, které svou hlasitostí v tichu diváka téměř zabíjejí. Takhle dobře vystupňovaný horor jsem asi ještě neviděl. Od komorního začátku přes zneklidňující průběh až po nervydrásající finiš se zničující pointou. Při prvním zhlédnutí jsem zůstal v naprostém šoku a ze scény "ale já přece jsem tvoje dcera" jsem jeden čas měl zatraceně těžké spaní.(24.5.2006)

Pointa Šestého smyslu už pro mě není na prvním místě. Ne ne, Ti druzí strčí Willise a Osmenta do kapsy! Ti druzí nejsou sice až tak vynikající film, většina filmu je tak na 4*, to se ovšem změní po závěrečných událostech. Naprosto famózní a nejgeniálnější pointa, co jsem kdy ve filmu viděl. I když jsem si tady před zhlédnutím přečetl, že film je jako Šestý smysl, bla bla bla, a tušil jsem trochu o co ve filmu půjde, tak jsem ani zdaleka netušil, že mě ten konec přejede jak parní válec. Pointa je vážně naprosto úžasná a mrazivá! Samotný film je taky více než dobrý, plný napětí, skvělých herců a nenapodobitelné atmosféry velkého temného domu. 90%(19.2.2010)

Zase po dlouhé době jeden horor, který se obejde bez vizuálních efektů a snaží se vystrašit a zaujmout něčím jiným. Což se tady velmi dobře daří - atmosféra a stylizace jsou naprosto perfektní, Nicole Kidman je úžasná a poměrně komorní a minimalistický (teď si nejsem jistá, jestli jde o správná slova, ale příhodnější mě nenapadají) příběh je promyšlený, napínavý a zajímavý. Překvapení na konci ale celkem (alespoň mě) odrazuje od opakovaného shlédnutí, protože háv tajemna a nevědomosti už bude pryč.(2.3.2005)

Velký a ponurý dům zahalený v mlze, zatažené závěsy a Ti druzí. Tento film mi připadal jako mysteriózní propletenec Hry na schovávanou a Sirotčince, který jsem zhlédla dříve. Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet a neustálá tma, se postaraly o vytvoření působivé podívané. Hlavní podstatou tohoto mistrovského díla je strach. Nejsou v něm bílí, znetvoření duchové objevující se v oknech a pod postelí, žádná krev a podobně. Jen to tíživé napětí a tajemno. Bála jsem se, ačkoliv ve filmu vlastně není vidět nic, čeho bych se měla bát. Nicole Kidman zde předvedla excelentní výkon. Celková pointa pro mě byla překvapující, originální, ale zároveň mě nešokovala tak, jak by možná měla. Na závěr pro ty, co ještě snímek neviděli - celou dobu můžete přemítat o tom, kdo to vlastně Ti druzí jsou a co chtějí. Někteří na to přijdou brzy, jiní si počkají až na konec filmu, kde jim podstatu Těch druhých osvětlí až závěr.(22.9.2009)

• - Mateo Gil, scenárista Amenábarova předchozího filmu Otevři oči (1997), se objeví ve filmu jako mrtvý muž na jedné z fotografií v albu. (HappySmile)

• - Dům, který se měl podle příběhu nacházet na ostrově Jersey, leží ve skutečnosti na severu Španělska u města Santander. (don corleone)

• - Alakina Mann a James Bentley byli obsazeni po konkurzu, kterého se zúčastnilo přes 5 000 dětí. (don corleone)