Ti druzí

• Španělsko Los otros (více)

Grace žije se dvěma dětmi ve velkém domě a čeká na manželův návrat z války. Její sluhové musí dodržovat zvláštní pravidla - žádné dveře v domě nesmí otevřít dřív, než zavřou předchozí, protože děti trpí alergií na denní světlo. Starší Anne začne mluvit o jednom hrozném dni v minulosti a jakémsi chlapci, který s nimi bydlí v jejich ložnici. I Grace si pak všimne zvláštních zvuků a hlasů v domě a chce požádat o pomoc kněze. Pak se ale setká s manželem a všechno se dramaticky změní. Grace bude muset uvěřit neuvěřitelnému a postavit se strašlivé pravdě... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

rusty09

Celý film sem byl napjaný, jak to vlastně zkončí a díky dobrýmu napětí sem stále čekal, jak to dopadne, super, a jak to jako dopadlo?nepochopil sem skoro nic. Byla teda Kidman s dětmi mrtvá nebo ne?pokud byli mrtvý, tak proč neměli před domem náhrobky jako jejich sluhové?a pokud tam bydleli už nějaký čas, tak si jako těch náhrobku nevšimli, když byli asi tak 20 metrů od hlavního vchodu?Kdo jako byli ty lidi na konci u stolu?ty byli mrtvý nebo ne?Mluvilo se tam o udusení dětí, a kdy je jako udusila?Když to porovnám s Orphanem, který mi přijde v nečem podobný, kde sem taky celou dobu nevěděl která bije, ale u konce bylo jasný vysvětlení všech věcí, tady se nic takového nestalo, škoda, docela rád bych to věděl. ()

vojtaz

Jako jo, atmoška dobrá. Filmařsky to taky není zlé, ale prostě to asi není to, co bych přesně od hororu čekal. Nevím kolik lidí se u tohodle bálo... Já tady bohužel ne. A musím říct, že i ten "překvapivý závěr" jsem tak trochu očekával... Celkově je to takový horší šestý smysl... ()

Noomi

Atmosféra bola neopakovateľná a aj keď som to už videla veľakrát, zakaždým mi naskočia zimomriavky. Načisto vynikajúci horor. ()

andaa

obsahuje SPOILERY! Několikrát jsem se na ten film začala dívat, ale vždy mě něco vyrušilo. I tak mi přišel moc hezky vystavěný a zajímavý, ale v druhé části filmu se to rozjíždí ještě lépe. Výborné děti, paranoidní máma, která není ochotná uvěřit dětem a spíš věří vlastní vykonstruované realitě. Náhrobky na zahradě, zahrabané služebnictvem. Fotky mrtvých lidí, jakože spí a postupné odhalování tajemství až po samotnou pointu, že ti druzí jsou vlastně ti, které jsme považovaly za ty první. Vynikající film, stojící i za opakované shlédnutí. ()

kamigava

Dobrý a napínavý horor se zajímavou pointou, který se mírně vleče díky delším záběrům, ale to je lepší, než kdyby tu byla roztřesená kamera. Nicole Kidman je také super herečka a v hororech ji to taky sluší :) ()

TomasKotlant

Nepříliš věrohodný český dabing, nepřesvědčivé. Pointa zajímavá, ale nepřekvapující. *** Ve zkratce: Hysterická Nicole, která by byla věrohodnější v blázinci než v hororu. ()

Petrus1

Oh, oh, oh. Velmi silné očekávání bylo vystřídáno docela silným zklamáním. Já se na tohle tak moc těšila - i podle hodnocení, i podle tématu - jaxe konečně zase budu jednou bát - protože duchařiny mám docela ráda. Čekala sem silnou strašidelnou podívanou, při které mi bude bušit srdce a budu se lekat nějakých "těch druhých". Byl to ale spíše komornější snímek a občas sem se přistihla, že se lehce nudím a plně se nesoustředím na to, co se tam děje - resp. by mělo dít. Prostě mi tam něco chybělo. O překvapivém závěru nemůže být řeč - teď nevím, kdy přesně sem si uvědomila, jak to bude, ale vzhledem k tomu, že už sem pár podobných filmů viděla...nic nečekánýho. Ze začátku sem furt přemýšlela, kdo je víc šílenej a vždycky mi z toho vylezla kóča Nicole. Neshledávám zrovna nejrozumnější výchovnou metodou děsit děti pomocí limbus infantium anebo to, že omezuje jejich hudební vzdělání, protože nesmí mlátit do klavíru, aby maminku nebolela hlava :-) Co mi na všem přišlo naprosto nejděsivější nebyl fakt, že žijí v domě, do kterého neproniká světlo, ale to, že tam není elektrika. Já bych bez tv, rádia, telefonu...a když to převedeme na dnešní dobu...bez netu žít nemohla! Brrr, tohle by mě vážně děsilo a cítila bych se jako mrtvá :-) Vstoupila jsme do toho s tím, že bych mohla dát i za pět, ale jak už to tak v životě (a sexu) chodí, očekávání nebyla naplněna. Neznat pro mě naprosto dokonalý Šestý smysl, určitě bych na tohle čuměla s otevřenou papulí a nakonec hodnotila mnohem výš. Ale uznávám, že si zaslouží být Jeden ze 101 hororů, které musíte vidět, než umřete Tak ještě jedna poznámka na závěr. Dočetla sem se tohle: "Na rozdíl od jiných soudobých snímků s duchařskou tématikou, v nichž kromě překvapivého finále najdeme sotva cosi navíc, nabízí Amenábarův film výrazné poselství. A nejen to: při opakovaném zhlédnutí, které umožňuje detailnější čtení, se vyjevují zcela nové souvislosti; jednotlivé klíče, které umožňují film pochopit, jsou totiž obratně skryty a nejsou ani z nejběžnějších, ani příliš nepravděpodobné." Aha. Já bych sice řekla, že sem to pochopila, ale i na již zmíněný Šestý smysl jsem se musela podívat ještě jednou. Takže zatím nechám hodnocení níž a třeba někdy, až se k tomu vrátím, ho zvednu. ()

molcan2

Film "Tí druhí" zaberie v živote diváka oveľa viac času, než si zaslúži. Stojí za to len matne pre svoj trikový záver, a povedzme si na rovinu, keby takýto záver nemal, nebolo by na filme vôbec nič. Všetko sa tak pomaly vlečie a je tu dosť vecí, ktoré pôsobia nelogicky, napríklad to, ako dcéra pri niektorých veciach divoko kričí, ale pri spozorovaní votrelcov v dome je veľmi vecná. Keďže sa nič moc nedeje, je len nevyhnutné, aby prišiel nejaký veľký šokujúci záver, a úprimne povedané, hoci je prekvapivý, nie je až taký ohromujúci a rozhodne nerobí celý film hodnotným. Mohlo to byť oveľa lepšie. ()

Morico

Film je naplněn zvláštní atmosférou plnou svérázného napětí, které je neustále stupňováno pravidelným střídání dvou prvků: prvku očekávání a prvku zklamání. ()

Saur.us

Duchařská záležitost, která víc táhne k mysterióznímu thrilleru než k čistému hororu. Napínavé, atmosférické, s výbornou N. Kidman. Rozuzlení příběhu je sice jedna velká vykrádačka jednoho kultovního snímku ale to na výsledném dojmu neubírá. ()

LordBeeDoO

Hodně příjemný horor s perfektními hereckými výkony. Pokud má někdo chuť na mysteriozní thriller bez zbytečných lekaček nebo hord zombieků, tohle je správný film. ()

TheSpearCZ

A to jsem si myslel, že jsou duchařiny můj nejméně oblíbený subžánr .. pak jsem najel na tenhle skvost a nejsem si jistý už teda vůbec ničím. Bylo tu strašně znát, jak si tvůrci hrají s celkovým příběhem, jak do toho dávají svoje nápady, což už se dneska jednoduše nevidí, protože většinou podobné filmy vycházejí jen kvůli tomu, že předchozí díl byl výdělečný (hello Conjuring Universe). Do toho když Vám naprosto geniálně zahraje Fionnula Flanagan a máte v hlavní roli krásnou Nicole Kidman, tak to prostě nemůže neuspět. Konec mě sice ani nepotěšil, ale ani nenaštval, tam to podle mě možná chtělo na konci trošku přidat na intenzitě, ale zase si to takto udrželo svoji atmosféru. Ve výsledku jsou Los Otros důkazem toho, že na kvalitní horor nepotřebujete hektolitry krve ani laciné lekačky... stačí originální příběh, pár zajímavých postav a jeden gotický dům se sakra velkou zahradou. Lepší 4* ()

zdeny99

Fascinující horor se vším všudy. Sice se pomalu rozjíždí, ale to vůbec nevadí. Impozantní staré sídlo pomalu navozuje tajemnou atmosféru, postupně poodhaluje svá tajemství, aby probudilo strach všech učinkujících a u diváků vzbudilo nejedno obrovské překvapení. Oblečení a životy těch lidí jsou stylově zasazeny do starého sídla, ve kterém není ani poznat, že se děj odehrává v době druhé světové války a ne ve viktoriánské době. Celé se to tváří spíše jakoby se děj odehrával v 19. století a hodně to dopomáhá tajuplné atmosféře filmu. Morbidní kniha mrtvých je už jen takovou třešničkou na dortu. K tomu všemu líbezná a svůdně krásná Nicole Kidman, ať již ve svých upnutých šatech, tak ve své saténové košilce a máme tu jeden z nejlepších hororů všech dob. Není-li to vůbec nejlepší duchařský horor, který dospěl v překvapivý konec, kterému předcházelo ještě jedno mnohem větší překvapení. [32152. hodnocení, 1106. komentář, 83%, 594. nejlepší film, 317. nejoblíbenější film] ()

Bozvav

Nabízí se srovnání s jiným neméně vynikajícím filmem. Nicole byla skvělá, nicméně si myslím, že ani moc nehrála. Působí svým naturelem, že je hysterická, arogantní a nepříjemná kravka, takže stačilo zahrát zmatení a zděšení. Jinak ostatní také vynikající. Nějaká bubu lekačka se sice nekonala, ale atmosféra sama osobě byla hutná, ponurá a dobře a do detailu vymazlená. Závěrečná pointa velmi překvapivá. Dle mého to rozhodně není horor, ale mysteriózní, psychologické drama. Za mne naprostá spokojenost. ()

Johnny

Mne sa to páčilo ešte viac ako šiesty zmysel. Zrejme to robila výborná ponurá atmoška obrovitánskeho domu. ()

Puol

Ducharsky horor bez krvi a efektov so slušnou atmosférou a mierne hysterickou Nicole Kidman. Škoda, že som pointu vedel dopredu, vychutnal by som si to lepšie. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku

13.10.2020

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném… (více)

Rachel Weisz se vrací do Egypta

Rachel Weisz se vrací do Egypta

15.02.2008

Ten Alejandro Amenábar je ale tajnůstkář! Tvůrce Těch druhých a oscarového Hlasu moře o sobě dlouho nedal slyšet a teď se najednou vytasí s historickou podívanou, která se s rozpočtem 73 milionů… (více)

Nicole opět vidí „ty druhé“

Nicole opět vidí „ty druhé“