Reklama

Reklama

Policejní akademie 2

  • Česko Policejní akademie 2: Jejich první nasazení (více)
Trailer

Obsahy(1)

Asociální magor a parta jeho recesistických kamarádíčků navlečených v kůži se vydala do ulic, aby pomocí sprejů dodala městu trochu barvy a vyprázdnila kapsy každému, koho potká. Tahle vlna zločinu vás možná dovede k zamyšlení nad tím, kde selhal vzdělávací systém. Ale na druhé straně – vzpomeňte si na Policejní akademii. Když se v Policejní akademii 2: Jejich prvním nasazení s těmihle pitomými punkery střetnou naši čerstvě dostudovaní smolaři v modrém, výsledkem bude nekomplikovaný případ nepřetržité zábavy. Steve Guttenberg, George Gaynes a další postavičky z Policejní akademie nastupují v plném počtu, aby se postavili impozantnímu Bobcatu Goldthwaitovi, kterému byla role šíleného vůdce gangu šitá přímo na míru. Jsou to bouře – bouře smíchu – v ulicích! (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (258)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Náš tým poprvé v akci! Stále velmi zábavně a koukatelně. Jedničce se to vyrovná a zábava je na stejné úrovni. Přesto logicky o něco slabší, protože narozdíl od jedničky je tu dost hluchých míst. I v tomto díle mě nejvíc baví Hoochsová a Tuckleberry. A Zed je také výborná postava. Celkově je tento díl i o něco akčnější. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ako sa voláš?“ – „Rumcajs, Rumcajs!“ Jednotka bola hit a tak do roka a do dňa vznikla dvojka. Vracajú sa všetci starí známi, napr. militantný panic Tackleberry, zakríknutá Hooksová, obrovský Hightower alebo za hlavnú hviezdu série považovaný Mahoney alias Steve Guttenberg alias chvíľková hviezda 80. rokov (Číslo 5 žije, Traja muži a nemluvňa, Zámotok, Okno zo spálne). Prekvapivo však chýba zákerný kpt. Harris (G. W. Bailey), ktorý sa do série znova vrátil až v štvorke. Naopak, objavuje sa viacero nových tvárí, ktoré na seba okamžite strhli pozornosť publika a objavili sa preto aj v ďalších pokračovaniach: majiteľ klenotníctva Sweetchuck alebo legendárne uškriekaný psychomaniak Zed (obaja zatiaľ len v civilných rolách, kadeti sa z nich stali až v ďalších dieloch). Príbeh je znova rovnako riedky a nedôležitý, ako minule, ale nekrivdime mu, je obohatený minimálne o dva zaujímavé témy: jednak tu máme skombinovanie hrdinov jednotky s novými postavami (ktoré sú pochopiteľne absolútne iné, než ony, aby kontrastne vynikla humorná povahová črta) a jednak v tej dobe obľúbené (Ambulancia, Maniac Cop, Prepadnutie 13. okrsku, Stalloneho Cobra atď.) ponuré „apokalyptické“ americké ulice (samozrejme je to komédia, ale aj tak). V dvojke ide predovšetkým o čo najvtipnejšie šťavnaté figúrky, humorné okamihy (dymovnica v aute, zápalka, chaotický gay telefonický rozhovor, lopta, ázijská kuchyňa), hlášky („Mal som jednotku z výtvarnej, tomuto môžem dokresliť uniformu.“) a dialógy („Kto z vás má nejakú špecializáciu?" – „Ja viem vykosťovacím nožom urobiť tracheotómiu." Hrobová chvíľa ticha). Možno trochu sklame, že veliteľ Lassard (George Gaynes) má len malý priestor a prím hrá jeho oveľa „serióznejší“ brat Pete v podaní Howarda Hessemana, ktorý to miestami hrá ako keby bol v realistickej kriminálke. Mnohé momenty v dvojke sú síce trápne (boxujúci tatko, megaotravný a extra nesympatický „zvukár“ Jones), ale inak je to osemdesiatková klasika, ktorá si myslím zaslúži minimálne 3*. Snímka potvrdila obrovský komerčný potenciál série (pri rozpočte ledva 7 miliónov na celom svete zarobila viac ako 40) a tak nečudo, že behom roka vznikla trojka. „Učili nás, že policajt nesmie príliš rozmýšľať a snažiť sa. Myslím, že toto sme dodržali.“ ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

V dvojke uz nasi hrdinovia z akademie isli prvykrat do akcie. Nejake nezaujimave postavy odpadli ale tie vydarene ostali. Len otravu Harrisa nahradil Mauser a jeho nerozlucny komplic Proctor. A ako zaporak sa uviedol zabavny magor Zed. Skvely bol este Sweetchuck, ktoreho neustale niekto terorizoval. Dvojku by som nenazval slabsou ale inou. Aspon sa dej este nejak zmysluplne vyvíjal a vtipy boli stale zabavne. 8/10. ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// + určitě příběh, prostředí, hudba, rovněž i zde plno kultovních hlášek a scének -méně postav v policejních řadách/// V druhém díle ubylo policistů, naopak ale přibilo kriminálního živlu a tak je o akci postaráno. Překvapivě zde narazíme na slušný příběh a ne jen o pospojování několika vtipných scének, tak jak je tomu zvyku u jiných filmů. Některé pstavy odešli, několik nových přibilo. Celkové jsem se tolik nesmál jako u jedničky, ale určitě jsem se dobře bavil./// Celkem 70%/// ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tak na opakované shlédnutí mi dvojka vychází jako nejlepší díl z celé série, ale jen těsně. Od začátku o poznání akčnější a bláznivější jízda než první díl který měl pár hluchých míst. No v druhé půlce už to začalo trochu drhnout, ale především za zábavného magora Zeda tu čtvrtou hvězdu nakonec dám. Navíc tu brutálně boduje zvukař Winslow moje nejoblíbenější postava, takže proč ne. Slabší čtyři hvězdice.70% ()

Galerie (34)

Zajímavosti (15)

  • Ve scéně, kdy Larvell Jones (Michael Winslow) skáče přes plot salto, je možné vidět, jak mu odlítne čepice z hlavy, ale při dopadu na zem mu tatáž čepice spadne z hlavy znovu. (Timak)
  • G. W. Bailey (kapitán Harris z prvního dílu) se objeví na svatbě jako jeden z hostů, i když ho uvidíme jen zezadu. Je to host, kterého fotí fotograf. (HellFire)

Reklama

Reklama