Chlapec Andy dostane k narozeninám figurku ve skafandru - Buzze Rakeťáka. Má už spoustu dalších hraček, nejraději má figurku kovboje Woodyho. Netuší ale, že vždycky v noci, když Andy spí, ožívají. Buzze si všechny hračky ihned oblíbí, až na Woodyho, který na něj žárlí. Dokonce Rakeťáka jednou shodí z okna na dvorek, což mu mají ostatní hračky za zlé. Andy odjíždí s matkou na pizzu; nemůže najít Buzze, a tak si vezme s sebou Woodyho. Rakeťákovi se podaří z dvorku utéct a naskočit do auta. S Woodym se ale nepohodnou, oba vypadnou z auta. Cestou je sebere zlý kluk Sid, který bydlí vedle Andyho a je o něm známo, že své hračky mučí. Buzz a Woody se pokoušejí utéct, hlídá je ale Sidův zlý pes. (TV Nova)

Obivan

Jeden z těch mála filmů, na kterých se dá bez pozdějších výčitek pochválit úplně, ale úplně všechno. Tento film také nastolil opravdovou revoluci v animovaných filmech a hlavně dal podnět pro vznik ještě úžasněji vymakanému druhému dílu. ()

Lukoboss

Já na tohle prostě nejsem, mně se to nelíbí, i když chápu, že je to hlavně pro děti, kterým se to naopak líbit bude. Ale aby to hodnocení bylo aspoň trochu férové, musím smeknout nad zpracováním vzhledem k roku, kdy to šlo do kin. V té době věc naprosto nevídaná. 3,5/5 ()

Maynard.

Ba né, ba né :o). I přes to, že se jedná o přelomový snímek, tak nemůžu dáti příliš pozitivní hodnocení. Tvůrci se v té době nejspíš museli hodně zabývat složitostí a strastiplností grafiky, a scénář nijak zvlášť neřešili. Aspoň mi to teda tak příjde, páč je to velice průměrný příběh, kterého je prostě škoda. Oproti dalším pixarům zaostává poměrně dost. Svou krátkou stopáží ale rozhodně nikoho neurazí. Počítám, že přes dvojku se budu muset krapet prokousat, až ke trojce, která už bude úplně jiný rozměr a kterou si rozhodně nenechám ujít! PS:nestává se mi příliš často, že bych u filmu s podobným hodnocením a očekáváním vytuhnul... Doporučil bych spíše pro mladší publikum. ()

mikulíšek

Úžasný film, který i po 15 letech od svého vzniku (a i po zkušenosti se spoustou jiných animovaných filmů nejen od Pixaru) stále koukatelný. I když je vidět "zastaralost" technologie, nic to na skvělém vyprávění neubírá. Nehledě na to, že spousta scén je tak dobře natočena, že můžou směle konkurovat filmům novějším. Geniálním prvkem jsou (až hororvě) "temné" scény. ()

Cejny

Celkem dobrá rodinná podívaná a jelikož šlo o jeden z mých prvních animáků, tak si nemůžu nechat ujít další díly. ()

Sdoom

Sympatické, oddychové a milé. Nápad s oživlými hračkami je skvělý, jen to chtělo trošku přitlačit na té vtipnosti. Už se těším na dvojku a trojku. Edit 10.7.2015: Zhlédnutí po 4 letech nic neubralo na zábavnosti, Pixar rozjel svou "kariéru" celovečeráků opravdu skvělým nápadem, který dotáhnul k dokonalosti ve dvojce. :-) (Blu-ray, orig.) ()

fox171cz

Dá se to pouštět stále dokola a dokola a stále to jen tak někoho neomrzí. Brilantně je vše vymyšleno a hlavně provedeno. Hračky jsem si zamiloval po pár minutách. Skvělý šerif Woody, který vede celou partu a ještě ke všemu má na všechno skvělou odpověď. Nebýt jeho určitě by film nebyl na takovém místě, na jakém zrovna je. Nesmím opomenout i na Buzze rakeťáka, který má na sobě spoustu tlačítek a blikaček. Jen málo filmů se tak zalíbí dětem i dospělým jako je Toy Story ! ()

Babous

Jsou filmy, které nejsou tak důležité kvůli svému ději jako spíš pro zavedení nového trendu. Mezi tyto filmy patří Jazz Singer, který znamenal nástup zvukového filmu a Toy Story, jež předpovědělo nástup počítačových animací a nových způsobu vývoje filmové grafiky. Děj je zcela průměrný, i když jsem se místy celkem bavil nápady scenáristů. ()

Kejdlo

Dobrodružný animák ne dle mého gusta, ale děti si ho určitě užijí na 200%. Na mě to bylo tentokrát až moc dětinské a s výjimkou skvělé animace a nápadu bych pochválil snad jen vtípek o podání pomocné ruky. Zbytek mi přišel už "jenom" jako příjemně strávený čas, kde si jen říkáte takové to klasické "co asi všechno přijde, než se to fakt stane". 8/10 ()

herr_carter

"Třeba dostane Andy bíložravého dinosaura, tím pádem by se ze mě stal vyvinutější dravec..". Téměř perfektní animák pro dospělé, série Toy story budiž započata..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

JADIM

Podľa animácie by ste určite netipovali rok 1995. Ja osobne by som tipoval minimálne o 10 rokov viac. Zo začiatku to môže vyzerať ako klasický animák, kde si hlavná postava žije svoj pohodlný život, ale potom sa do jeho života dostane niekto, kto mu ten pohodový život bude kaziť a hlavný hrdina ho chce preč, ale nakoniec sa budú mať radi. Ale však následujúce minúty ukázali, že toto nie je jediné, čo dokáže film ponúknuť. Perfektná animácia, výborný nápad a scénar docielili to, že sa na tento film budú pozerať ešte ďalšie generácie nielen detí :) Samozrejme druhý diel bol lepší, ale tento bol tiež výborný. 9/10 ()

Melios

Klasika ,ktorá keby neexistovala ,tak by sa pravdepodobne ďalej nerozvíjali animované filmy. Priznajme si to ,kto ten to film nevidel? Pokiaľ sa tú takí nájdu tak hop-šup pozrieť. K filmu sa nedá samo o sebe nič povedať - je v podstate dokonalý - a to platí aj o animácii ,ktorá aj po skoro 30 rokoch vyzerá stále dokonale a dabing nestárne. Za mňa najlepší film čo Pixar kedy stvoril a nič ho zatiaľ neprekonalo. A za toto všetko sa môžete poďakovať Steevovi Jobsovi. ()

Koda

You've Got a Friend "IN" Me... no, ne tak doslova, přece je to dětský film... na druhou stranu proč se o tom nezmínit, když děcka ještě neví o co se jedná :D Ale konec vtipů!! Ehm ehm... tak přejdeme rovnou k takové... dá se říct staronové klasice, kterou každý určitě zná, ale možná jste zapomněli na báječný příběh. Každý, kdo uslyší slovo "Buzz Rakeťák, nebo Woody" nikdy nešlápne do hovna a přiřadí postavičky ke správnému filmu. Tahle nerozlučná dvojka se jen tak neztratí... i když se o to Woody několikrát pokoušel. Příběh je zábavný, poučný, že mít kamaráda se vyplatí a ve dvou se to lépe táhne. Nesmím zapomenout ani na to, že zlo často prohrává. U tohohle barevného filmu musím ocenit hlavně 2 zásadní věci. První je to, že musím pochválit opět Pixary, kteří si nad vymýšlením hraček opravdu dali záležet a zformulovali je do takové podoby, aby příběh pasoval do sebe a hlavně, aby se lidi bavili... a to je velice důležitý fakt. Dokonce co jsem četl, tak snad Toy Story byl prvním počítačově vytvořeným Pixar animákem a to si zaslouží velký obdiv. No a to druhé? NO HÁDEJTE.... Přece... *lusk * *lusk* You've Got a Friend in me *lusk* *lusk*, no přece nezapomenutelné písničky zpívané Randy Newmanem, které nikdy nezbavíte z hlavy. Ačkoliv tenhle film má na to letět do nekonečna a ještě dál až k pěti hvězdičkám, hračky prostě nelítají a tak oba hrdinové dosáhli až ke krásným 4 hvězdičkám. ()

Frankie

Pixar si tímto vůbec prvním kompletně počítačem animovaným snímkem vydobyl nejenom nesmrtelnost, ale i nastavil sám sobě laťku, kterou se mu později pokaždé bůhvíjak povedlo přeskočit... ()

hudryhudry

Převratný film, jkterý je průkopníkem žánru 3D filmů od pixarů. Výborná grafika je samozdřejmostí, děj je poutavý a není příliž zdlouhavý, příběh je srozumitelný a příjemný s jasným poselstvím pro děti. Ale i pro dospělé je to pěkné pokoukání. No prostě very good. ***** ()

Seti

Příběh hraček jsem znovu viděl po více jak deseti letech a je mi dost líto, že si z původního zážitku z kina už vůbec nic nepamatuju (což se podepsalo i na hodnocení). Wow efekt z první počítačové animace je pryč a klasický Pixarovský příběh s poselstvím už taky nepřekvapí. Zábava dobrá, ale dnes nemůžu (nebo spíš nechci) hodnotit fakt, že byl Toy Story první. Před deseti lety nejmíň za čtyři, dnes za solidní tři. ()

Kuny27

Velmi dobře zpracovaný animovaný film, který se pěkně povedl… Děj to má docela dobrý, animace jsou taky pěkné. Celý film je velmi pěkně zpracovaný… ()

BluT

Naprostá klasika a pecka. Moc pěknej příběh, originální charaktery, skvělá animace - skvělý pokoukání. ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (více)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy