Životní příběh amerického lupiče z Divokého Západu Jesseho Jamese (1847 – 1882) se stal inspirací pro řadu westernových snímků. Na plátnech kin se začal objevovat již v éře němého filmu a v roli Jesseho Jamese se objevili slavní herci jako Robert Duvall (Velká Northfieldská loupež) nebo Brad Pitt (Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem). V roce 2001 natočil režisér Les Mayfield moderní verzi příběhu o legendárním psanci, jehož jedni vnímali jako nebezpečného zločince a druzí oslavovali jako hrdinu. V akčním westernovém snímku Psanci Ameriky se v roli neohroženého pistolníka představil irský herec Colin Farrell, pro něhož to byla jedna z prvních větších hereckých příležitostí. Příběh pojednává o tvrdém gangu bratří Jamesů a Youngerů, kteří se po skončení americké občanské války vrací zpátky na své farmy v Missouri. V rodném městečku se však setkávají s nelítostným železničním magnátem, který s pomocí bandy pistolníků zastrašuje místní obyvatele a za směšné částky vykupuje jejich pozemky na stavbu železnice. Mladí farmáři se ale nemíní vzdát svých pozemků za žádnou cenu a brání, co jim právem náleží. Začíná jedna z největších štvanic v historii Divokého Západu. (Česká televize)

Berry

Takový obyčejný western s neobyčejným Colinem Farrellem, který byl opět tím nejvetším plusem filmu... ()

KOZEL84

Podobné bláboly asi četl v dětství Robert Ford i když tuhle zromantizovanou prasárnu by snad nebyl schopný vypotit ani Karel May na éčku,protože jeho dílo vedle tohodle vypadá jako vrcholový naturalismus pro otrlé.Navíc poplatnou dnešní době metrogayů a tupotwilightiletých uctívaček prasečího ksichtu Lautnera z americké střední 90210 (neboli ti co usínali u ''verze'' s Bradem Pittem-nejlepšího filmu všech dob).Velká škoda,že si Jesseho nestřihnul Luke Perry (čti Luke Pery) alias Jelen Mekgej a bylo na první pohled zřejmé,co je tohle zač.To aby si snad člověk měnil profilovou fotku.Zachvíli amíci natočí příběh osvoboditele Adolfa a jeho lítý boj proti zlotřilému židovi,ne?! ()

Radek.SCH

Jako film vysílaný v televizi o půlnoci dostačující, v kině by mě to teda radiíkálně nakrklo. Jak může hrát Irčan jednu z největších amerických legend, to teda nepochopim. No, ikdyž... když může hrát Brit Johna Connora... ()

Olík

Jó, Jessy ženu svou tady nechal ubohou a tři děcka, říkám vám…“ Takhle úplně přesně to asi nebylo, že milé děti. Moderně zpracovaná naivně newesternová pohádka o kovbojském Robinu Hoodovy aka sladkém Colinu Farrellovy, který se bouří, drandí na koni, loupí, střílí a miluje. Co už taky chcete čekat od chlápka, v jehož repertoáru najdeme kousky jako komedie s Pauly Shorem, Robinem Williamsem, Martinem Lawrencem nebo santaclausovské rodinné drama…………..no určitě ne důstojného pokračovatele odkazu Johna Wayna. Je to tak, Mayfieldův Jesse James svým způsobem przní nesmrtelné mýty o jednom z nejpopulárnějších divokozápaďáků, ale když už člověk ví, do čeho jde, Psanci Ameriky mohou celkem slušně pobavit……nebo tak to alespoň bylo v mém případě. ()

Colleague

Krásně se na to kouká, ale už nejsem malej kluk, a pokud chci koukat na pohádky o nesmrtelných a morálně bezchybných hrdinech, radši se kouknu na Batmana nebo Spidermana, je to nesrovnatelně větší vzrůšo než tenhle idealizovaný divoký západ ve stylu americké komedie pro teenagery. ()

korok

Colin Farrell jako sympaťák, dobrák a hrdina Jesse James. Nejsem si úplně jistý, zda-li měl tyto vlastnosti hodné uznání skutečný Jesse James (spíš ne) ale prostě tady se mu a jeho bandě nedá nefandit. Na své si přijdou také ti, kteří touží vidět Jesseho jakýs takýs šťastný konec, než jak tomu bylo pochopitelně ve skutečnosti. Spousta pořádných akčních přestřelek - no co víc si od westernu přát. ()

Besyn

Spíše podprůměrný a zmodernizovaný western,nicméně pro Colina mám tak trochu slabost,takže hlavně díky němu je to za tři. ()

PEZ

Mizerna rezia, slaby scenar a otrasna hudba, ktora to cele posuva na TV uroven. American Outlaws sa nevedia rozhodnut, ci budu teenagerskou western komediou alebo vaznym filmom. Nakoniec nie su ani jednym, ani druhym. Jedine co mi je luto, je tolko znamych hercov na tento cisto priemeny TV pocin. Inak ucasti Colina Farrella sa az tak cudovat neda, lebo v case natacania este nebol znamy, v Amerike mal za sebou iba jeden (neznamy ale zato to skvely!) film "Tigerland" a jeho prelomovy rok ("Hart's War", "Minority Report", "Phone Booth") prisiel az rok na to. Ako frajerka mu tu sekundovala vtedajsia hviezda "Final Destination" Ali Larter, neskor uspesna vdaka "Heroes". Aspon plot samotny mal hlavu a patu, inak odvar. 4/10 ()

sehe

Priemierný novodobý western,kde sa asi, ako to bolo celkom bežným zvykom na divokom západe, dvaja zaľúbenci bavia o doktríne a Shakespearovi. ()

bearmeedek

Western natočený v tomto století. Těch zase tak moc není. Další verze povídání o známém zločinci (ochránci?) Jesse Jamesovi. Spíše než ponurý western je tato verze natočena více odlehčeně, je zde náznak romantiky a ať to zní jakkoliv blbě, tak i radosti ze života. Takže místo nějakého pitvání příjemná pohodovka. ()

Inozuka

Brutálně vykradené Mladé pušky, kterým ale schází to nedefinovatelné NĚCO. Anebo také jeden z nejslavnějších desperátů viděný očima malého chlapečka s šestákovým románem v kapse, který ve svých deseti letech sepíše něco v tom stylu a dá to staršímu bráchovi, aby to zkusil propašovat do Hollywoodu ... Při troše štěstí, se to třeba povede a možná se najde i nějaký ten zoufalec, co musí platit odstupné holkám, a bere každou kravinu, která mu pomůže z tíživé finanční situace. ()

Tythan

Američtí psanci jsou skvělí. Líbí se mi, že tam vměsnali hodně drobností, co celému filmu dodá takový šmrnc. Je tam smrt toho malího kluka, láska a spoustu suprovejch fórů. A navíc, co jim dává velký plus, je hudba, kterou vybraly...prostě super. ()

Bezda22

Je to celkem zábavný. Obsazení je super, potěšil Gregory Smith. Farell, zahrál výborně. Tahle role mu sedla, sympatickej zmetek. Akce neni špatná. Vlastně nemám moc co vytknout. Je to takovej dokonalej průměr. Nic z čeho bych se posadil, ale nic co by mě nějak nudilo nebo nebavilo. Na hranici mezi 3 a 4 hvězdama. Ale asi zůstanu u těch 3. ()