Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Lateef

Nejdřív jsem myslel, že hraju playstationový Colony Wars. Triky zpočátku hodně televizní, ještě navíc když se ústřední kosmické plavidlo podobá mechanické želvě s ustřelenýma nohama. Posádku tvoří úplně průměrní herci, kterým scénář v první polovině přisoudil jen tak se pachtit po galaxii a pozorovat nenápadnou holku vyrvanou ze spárů nějakého hrozného experimentu, která však v případě nutnosti rozpohybuje své končetiny a zahraje si s padouchy hru známou jako "bruceleeovka". Druhá polovina je výrazně lepší. Přitvrdí se herecky, scénáristicky a zejména trikově. Atmosféra zhoustne jako odstátá krupičná kaše a zároveň potemní. Efekty působí nyní slušným dojmem, v konfrontaci s rozpočtem ba dokonce výborně. Závěr mi připomíná skloubení zombies-hororů, filmu Ultraviolet a hry Alien Ressurection a to všude kolem ještě slídí černoch, co si hraje na Bladea. Každopádně celkově zajímavý sci-fi spletenec. Škoda té počáteční béčkovosti, která pak nakazila půlku filmu. 70% 39 miliónů dolarů/rozpočet)/39 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jara.Cimrman.jr

"Obětujete za to svůj život? - Ovšem! Ale mám i plán B." Absence většího množství hlášek kapitána Reynoldse a ukončení nesmrtelnosti členů posádky Serenity jsou pro mne mírným zklamáním velkoplošné Serenity v porovnání s televizní Firefly. Jinak je to skvělý film, který však nemohu doporučit nikomu, kdo nikdy neprudil vojáky Aliance, nehrál si na schovávanou s Plenitely a neorientuje se v jiskřivých vztazích mezi členy posádky. ()

EdaS

Tak nevím, jestli toho Whedona není pro televizi škoda. Serenity je nejlepší hardcore sci-fi posledních... no hodně let. Skvělé zakončení seriálu (takovouhle úroveň kdyby měl druhý celovečerák Akt X...), ale o to větší škoda, že se s touhle neskutečně sympatickou bandou člověk už nejspíš nesetká. ()

H34D

Ťukám si na čelo, když vidím, že film úzce navazující na seriál hodnotilo 2x více uživatelů, než jeho předlohu. Pro lidi neznalé Firefly se Serenity může skutečně jevit jen jako další, zbytečně velkolepě pojaté vesmírné scifičko s pár nepříjemnými klišé, protože takoví diváci jednoduše neznají spoustu souvislostí a hlavně nemají žádný vztah k postavám a nechápou jejich historii... Pokud ovšem souvislosti známe a máme vztah k postavám, budeme jako doma, právě naopak nás může ono letmé zasvěcování do děje v prvních minutách nudit (i když, to zas ne). Serenity je na rozdíl od Firefly více akčnější a to nejen v samotných bitvách, či honičkách, ale také dějově a "atmosféricky" se rychleji valí kupředu (ani není čas na country hudbu) + dále nelze opomenout, že je evidentně podpořeno lepšími triky. Serenity je prostě povinnost pro všechny příznivce Firefly, nabízí očekávané rozuzlení, dobrou akci i špetku příjemného humoru. 8/10 ()

xxmartinxx

Seriál neznám a nemám pocit, že by to jakkoli vadilo. Serenity je každopádně sympatická hromada klišé. Možná by neškodila dávka originality a větší "filmovost", ale to není zase tak zásadní. ()

Mr.Apache

Tento film je dokončením seriálu Firefly. Joss Whedon (který je podepsán jak pod seriálem, tak pod filmem) vybral zřejmě to podstatné z toho, co chtěl říct, kdyby mu bylo umožněno seriál dotáhnout až do konce, a vcelku šikovně to řekl během tohoto filmu. V podstatě všechny otázky, které jsem si položil po zhlédnití poslední epizody Firefly, zde byly uspokojivě zodpovězeny. Jen co se týče formy, zvítězilo tentokrát SF nad westernem, a to přímo drtivě. Jak se tak dívám na zdejší hodnocení, Firefly neznalí diváci většinou hvězdičkami zrovna neplýtvali. Je to pochopitelné. Během filmu si jen těžko mohli vytvořit vztah k postavám, které ani v seriálu nejsou nějak extra psychologicky prokreslené. Ale tyhle vyšší ambice Firefly jakožto čirá westernová space opera nejspíš nikdy neměla. Takže jediná výtka (když pominu onu nepřítomnost westernovosti, která seriálu tak výtečně posloužila, ale zde by byla jen na obtíž) směřuje k občasné zkratkovitosti jak v jednání postav, tak v podání některých scén. Několikrát se ale konalo vyložené nadšení, rozpaků bylo jen maličko a nakonec převládla spokojenost. Pokud budeme brát tento film jako poslední díl seriálu, máme tu asi nejbombastičtější závěrečnou epizodu, jakou kdy jaký seriál měl... Na palubu lodi kapitána Reynoldse se budu v budoucnu určitě rád vracet, a vám, kteří jste tam ještě nebyli, mohu návštěvu Serenity jenom doporučit. Nejlíp když začnete prvním dílem, v jistém údolí, kde právě Aliance vyhrává rozhodující bitvu největší války v dějinách. Mezi poraženými je ale jeden voják, který se nikdy nevzdá... ()

Skejpr

Parádní sci-fi, které se odráží od Firefly a servíruje epickou jízdu, ve které Whedon ždímá emoce, ukazuje, že dialogové scény zvládá stejně elegantně a precizně, jako akci a navrch jemný humor i v momentech, kde by jej nikdo nečekal. Pomineme-li občas slabší triky, nemá to chybu. ()

Shit

Nudnější Sci-fi jsem už pěkně dlouho neviděl, během filmu sem se několikrát málem unudil k smrti a nesčetněkrát sem to chtěl vzdát, ale bohužel sem to dokázal vydržet v domění, že to přece nemůže být tak dšsný po celou dobu. hmm, jenže může. A k tomu dvouhodinovýmu nudění si ještě přičtěte stupidní zápletku, totálně uboze namachrovanýho a nesymapatickýho hlavní hdinu + jeho nesympatickej a totálně namachrovanej tým a hodně slabý triky a vyjde vám serenity. Už nikdy víc ()

M.a.t.t.

Serenity je údajne lepšie vidieť až po Firefly, ktorý mu predchádza, hoci to nie je nevyhnutnosťou. Fanúšik seriálu síce môže byť trochu sklamaný odlišným prístupom, v konečnom dôsledku však predsa len prižmúri oči, keďže stále ide o svet, ktorý pozná a má ho rád. Bežný divák však môže v Serenity vidieť originálne sci-fi novej generácie, ale i béčko patriace priamo na video a tomuto dojmu príliš nepomáha ani kvantum televíznych hercov v hlavných úlohách. Napriek omezenému rozpočtu však vyzerá Serenity po trikovej stránke výborne a niet v ňom výraznej stopy po televíznosti. Joss Whedon nielen mnohými vychytávkami dokazuje, že je zručný režisér, nezlyháva ani ako scenárista - i keď v tomto prípade sa až príliš nechal vtiahnuť epickosťou príbehu. Ale hoci mu komorné zápletky idú lepšie, nie je to až tak na škodu a oveľa lepšie podporuje emocionálny dopad príbehu. A čo si budeme nahovárať, ako vyvrcholenie seriálu to celé funguje na jednotku a zároveň je názornou ukážkou že aj so 40 miliónmi sa občas dajú robiť v tomto žánri divy. ()

flanker.27

Bez váhání naprásknu nízký hodnocení komukoli, kdo se mě snaží přesvědčit, že mladý holčiny jsou zajímavý, jen pokud v rukou třímaj zakrvácený sekery. Že k tomu mám vidět nějakej serejál, abych dokázal docenit všechny zákruty páně umělcova záměru, mě naprosto neserejál. Ona je to totiž taková typická patlanice, kde padají hrdinné proslovy, kde se nakonec vždycky v poslední vteřině objeví záchrana, zmáčkne se správné tlačítko G (jako gravitace) a D jako důkaz zlovůle parlamentu se povaluje tucet let přímo vedle přehrávače. Jen proto, že svět, ve kterym se to odehrává, neni úplně špatně vymyšlenej, nejdu do nulovýho hodnocení. ()

gudaulin

Film funguje jako samostatný celek,i když příznivci původního seriálu pochopitelně ocení rozvinutí některých motivů a budou se v příběhu orientovat snáze.Svět,v němž se pohybuje Sirenity je zřetelně odlišný od světa nejznámější space opery Startrek. Syrovější,méně nažehlený a ne tak sterilní.Jenže zatímco Startrek a jeho odnože jsou rodinnou podívanou od 9 do 99 let,je u Serenity jasně cítit (výběrem postav,slovníkem,vzájemnými vztahy hrdinů) zaměření na náctileté.Whedon zkrátka zůstal duchem dospívajícím klukem,pro teenagery píše a rozumí jim.Komu se líbila Buffy nebo Angel,u něj má velmi slušnou šanci zabodovat i Serenity.Jsem si téměř jistý,že být mi 15,film i seriál bych si vychutnal.Jenže jsem doklopýtal do středního věku a mentálně i intelektuálně jsem se od Whedonova světa přece jen vzdálil.Z filmu navíc přes investované milióny vyzařuje určitý televizní rozměr.Celkový dojem 40%. ()

Psema

Famózní zakončení už tak dost vydařeného seriálu. Serenity je větší, akčnější, nahláškovanější a ač je to spodivem ještě o několik světelných mil lepší než původní Firefly. Především proto, že se během dvou hodin pořád něco děje, slabší chvilky prakticky nexistují, většina linií se dočká svého uzavření a Mal hláškuje víc než kdykoliv předtím. Vlastně mám pocit, že tu hláškují úplně všichni bez výjimky. Whedon převedl levný seriál do poměrně drahého filmového kabátku, naservíroval pořádnou porci honiček a vesmírných bitek, ale přesto nezapomněl na to hlavní - na postavy, jež vás rozesmějí, pobaví a v závěru i zaručeně rozbrečí. StarGate, Star Trek, BSG? Proti dvojbloku Firefly-Serenity nemají nejmenší šanci. ()

genetique

Čo ja viem, nebolo to zlé, ale podľa mňa sa to so 'Startrek' alebo 'Stargate' filmami porovnávať nedá. Páčilo sa mi, že to nemalo zbytočné odbočky od deja a zbytočné spomaľovačky, ktoré by nudili. Sľubná pointa filmu, tú ale skazí scenár na jednoduché klišé. Efekty boli ale celkom prekvapujúce. Záporák mal dostať viac priestoru. Čistý stred. 60%. ()

LihO

Predvídateľné, úboho spracované a veľmi umelo a neprirodzene pôsobiace, najmä kvôli slabým hereckým výkonom, stupídnym dialógom a nezmyselnému scenáru. Najprirodzenejšie pôsobiaci herecký výkon bol paradoxne v podaní Summer Glau (paradoxne preto, lebo hrala postavu, ktorá to nemala v hlave v poriadku). Dávam 2 hviezdy za pár, graficky celkom slušne spracovaných, záberov (hlavne zábery na planéty) a skvelú hudbu od Newman-a. ()

zelvopyr

Myslím, že řada lidí zmatena sledovala film, protože je nikdo nevaroval.... že vznikl jen proto, aby násilně ukončený seriál dokopal k alespoň trochu uspokojivému uzavření. Firefly byl unikátní kousek nepodobný ničemu (scifi western) a opravdu je k vzteku, že nevzniklo víc dílů. Serenity vysvětluje, dokončuje, rozplétá a splétá, což nutně oslabí pro neznalé dopad filmu (protože nemá klasickou stavbu expozice atd.). A jak se to povedlo? No, seriál byl košatý, hutný, a jeho hlavní zbraň byla právě to, že nechal velké množství věcí nevysvětlených, otevřených, záhadných. Tady byl úkol opačný, a ne vše z toho mi chutnalo. Pro některé osoby "lame end", který jsem jim nepřál. Některé komplikované vztahy hrozně zploštěny, aby je bylo lze během pár minut doodbýt. Záhady, nejasnosti, slepeny k sobě a vyřešeny jedním vrzem. Ale jinak solidní výkony, dobře zvolený záporák, dokonce místy i švih a vtip jako ze staré Firefly. Ale jo... ()

Eliott

Není to vyloženě špatné, ale ta inspirace z jiných slavných děl je očividná. Především mluvím samozřejmě o Star Wars, neboť již samotný kapitán je v podstatě takový Han Solo z Wishe. Mimo to zde velmi jasně vidím i další filmy jako je například Star Trek a nejrůznější zombie apokalyptické scénáře. Nicméně, tak starý film to zase není a přesto jsou speciální efekty naprostá katastrofa. Co se příběhu týče, ten je velice všední a spíše nezáživný. Za nejsilnější stránku považuji několik velice charismatických herců, kteří tahnou celý film na svých bedrech. Především tedy hlavního záporáka filmu, Chiwetela Ejiofora a pak také mladou senzibilku. Tajemná River, jakožto nejslibnější postava, bohužel po celou dobu dostává jen zoufale málo prostoru a tak nemá šanci výsledek výrazně ovlivnit. Zbytek posádky na mne působí jako typické uskupení nejlepších přátel jakékoli komedie na Netflixu. Máme zde totiž všechna etnika a chybí pouze gay a nebo transvestita. Přes všechnu kritiku přiznávám, že mne závěr celkem zasáhl, ale o čtyřech hvězdách jsem neuvažoval. Je to totiž prachobyčejný průměr. 50% PS: O existenci seriálu Firefly, z nějž tento film vychází, jsem se dozvěděl až tady na ČSFD a tak je nutné tuto recenzi brát s jistou rezervou člověka, který k dílu nemá žádný vztah. PSS: Poznámka k finální vesmírné bitvě; ptám se, k čemu těm dravcům proboha pomůže točit nepřátelskými loděmi ve vakuu na provazech kolem dokola jako naprostí šílenci (čímž bezpochyby jsou, tak jsem si možná rovnou odpověděl)? ()

Ainy

Velmi působivý děj, sympatické herecké obsazení, co mě ale z filmu dostalo nejvíc byla hudba..... hudba byla nádherná, která umocňovala všechny scény filmu. Líbilo se mi pak ještě víc sledovat osudy hlavních hrdinů, kteří bojovali se zlými reavers. Děj v kombinaci s hudbou byl velice přitažlivý ;-) ()

Hellboy

To nejlepší ze seriálu ve výborném netelevizním hávu. A samozřejmě ještě víc do očí bijící podobnost se Star Wars. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)