Pavoučí teror

Řidič nákladního auta veze chemikálie a jeden sud mu spadne do jezera. Nedaleko odtud je pavoučí farma, kam týden po havárii přijíždí chlapec Mike. Joshua, který farmu vede, krmí své pavouky cvrčky nachytanými u jezera. Pavouci po nich nejen více rostou, ale jsou stále agresivnější. Když Mike odjede, jeden z pavouků, který utekl, kousne Joshuu. Ten ve snaze se ho zbavit rozbije všechna okolní terária a pavouci utečou... Mikeova matka Sam Parkerová pracuje jako šerif a spolu s kolegou Peterem vytahují z jezera sud. Když Mike zjistí, že je voda kontaminovaná, chce informovat Joshuu, ale matka mu zakáže k němu jezdit. Do městečka se po deseti letech vrací Chris McCormick a zjišťuje, že město je na dně a velká společnost má zájem o koupi všech pozemků kolem města a obnovu dolů jeho otce. Starosta Wade prosazuje zájmy této společnosti a Chris na veřejné schůzi prohlásí, že věří otci, který před smrtí ve svých dolech údajně našel zlatou žílu, a důl odmítne prodat... Mike se mezitím dostane na Joshuovu farmu, která je celá obalená pavučinami, a stopy pavouků vedou do starých dolů. Tam najde kus obrovské pavoučí nohy. Cestou domů si stopne Chrise a řekne mu o Joshuových pavoucích i o tom, že se ukryli v šachtách. Tam už ale zatím začali Chrisovi muži obnovovat práce... Jednoho z pracovníků dolu napadne a sežere obří pavouk. Starosta telefonuje se zástupci společnosti a vychází najevo, že společnost chce v dolech skladovat toxický odpad. Navíc v noci zmizí několik chovných pštrosů, stejně jako v okolí záhadně mizí psi a kočky... Samina dcera Asley má rande s Bretem, ale ten začne být dotěrný, a tak ho Asley vyhodí z auta a odjede. Na Breta a jeho kamarády pak zaútočí obří pavouci. Bret jako jediný přežije a vjede na motorce do štoly, kde se za ním sesype vchod... Chrisově tetě Gladys mezitím zmizí ve sklepě pes a teta najde obrovskou díru ve zdi, která vede do štol. Jde se tam podívat, ale to ještě netuší, že tam číhají zmutovaní a velmi nebezpeční pavouci... (TV Prima)

Luukec

I když nápad není nijak originální a herecké výkony taky nejsou zrovna nejlepší, u tohoto filmu se mse celkem bavil, velcí pavouci člověku naženou daleko větší strach než třeba prdící zmutované ovce ve filmu Black Sheep, film je docela napínavý a sem tam sem opravdu i měl strach, podle mě lepších 70% ()

waits

Povedený béčkový crrosover. A zábavný! To je ten film, který hledáte na filmový večírek ke kamarádům. Chvíli se bude hlasovat, ale nakonec vypadne starý Fellini, kterého nikdo nechce vidět, avantgardní Herzog, kterého skoro nikdo nezná i tahák typu Pulp Fiction, který už každý viděl. Nakonec zbyde něco jako Lady Terminator nebo tohle. A je to dobrá volba. Pro takové účely klidně dvě hvězdy přihodte. ()

Blueeyes

Jeden z nejlepších komediálních hororů, špička svého žánru. Ne není to horor a ani čistokrevná komedie. Je to od každého kus. Pavouci jsou dokonalí, velcí jako vrata, rychlí jako blesk a vtipní. To jejich brblání, vrčení a obecně zvukové projevy mě hrozně baví. Scéna s kočkou je geniální a několik dobře mířených odkazů na Indiana Jonese jsou prostě super. ()

Flopik

Také ani dobré ani zlé. Z každého žánru to má troška a preto to neoslňuje v žiadnom. Pavúci fajn, občas až príliš viditeľne CGI, ale zase na ten rok to dokážem odpustiť. Po komediálnej stránke dosť slabé, nezasmial som sa ani raz. Pozerá sa nato fajn, ubehne to rýchlo a za mňa čistý priemer. ()

Chevees

Komedie? Parodie? Horror? Pokus o návrat do filmových osmdesátých let? Nejspíš jenom pouze o další zbytečný film... ()

LordBeeDoO odpad!

Ať bylo tímto filmem myšleno cokoliv, tak se myšlenka minula s cílem, pokud ovšem nešlo o to znudit diváky.Jako horor tato fraška ani myšlena být nemohla (kromě lidí co trpí strachem z pavouků), na komedii to taky nevidím, zasmál jsem se jedině hlouposti některých vtipů. Naprosto zbytečný snímek .. ()

Israha

Naprosto v přesném poměru trefená směs pocty a parodie klasických monster movies z padesátých let, která se nespoléhá jen na ujetý námět, nadsázku, sebeuvědomělost a popkulturní odkazy, ale má také scénář nabitý akcí, solidní herecké obsazení a ucházející technickou kvalitu. Ptákovina, která se ani na okamžik nepokouší tvářit vážně, ale odmítá se spokojit s do jisté míry alibistickým "so bad it's good" přístupem. Nenáročná zábava, díky ratingu vhodná v podstatě pro celou rodinu, ale jejíž vyznění je tím uspokojivější, čím víc máte nakoukáno (nejen) v rámci žánru. Učebnice pro všechny tvůrce monster movies, jak plnohodnotně a kreativně využívat své ústřední záporáky. Dodnes nepřekonaný král pavoučích horrorů a novodobých komediálních "tribute" monstrfilmů obecně. ()

Radek.SCH

Původně, když jsem na to přepl, tak jsem si myslel, že to bude další z těch dementních hororů, kterých USA vyplivne každý rok aspoň dvacet, ale pak jsem pochopil. Triky sice otřesné, ale o ty tu v první řadě nešlo. Herci neznámí, ale ne proto, že by to byl "umělecký záměr" ale prostě proto, že na ty dobré nebyly peníze. Jediné, co to může aspoň trochu zachránit je humor. Toho tam ale zas až tak moc nebylo. ()

Rokle

Teda po tom všem povyku okolo, co jsem před návštěvou kina slyšel, jsem byl celkem zklamán. Takové nijaké, pořádně neví, čím to má být.... ()

P.J.2

Já nevim ale mě to přišlo tak roztomile hloupoučký až to fakt byl vtipný,Pavoučí gagy byly suprový a místama mi ty jejich zvuky připadali jak z komixu..:-D ()

J. T. Kirk

Dosti povedená komedie. Herci sice nejsou zrovna oskarový, ale do takovéhoto filmu skvěle padnou. Vizuálně jsou pavouci z dálky docela slušní, ale z blízka vipadají dost špatně. Ale každopádně jsem se dobře bavil a Kari Wurher a Scarlett Johansson jenom zastínily chyby v příběhu svím vzhledem :) ()

Hapretor

Jo, je to prdel. Dokonce chlupatá prdel obrovskýho pavouka! Během sledování jsem neměl chuť nakopat prdel režisérovi, scénáristovi ani hercům/čkám a těch pavouků jsem se i trochu bál, takže se ctí za tři *. ()

Heroine

Že bych se smála, to ne. Že bych se bála, to taky ne. Ale nenudila jsem se, a to je pro mne hodně důležitý. Arquette je celkem zábavný, tak jsem celkem zábavně, a úplně zbytečně strávila jeden volný večer. ()

Rathalos

Velmi vydarena hororova komedia,z pavukov mam respekt a aj preto sa mi to velmi pacilo,stale sa nieco dialo,cize nechybala akcia a ja som sa vobec nenudil...:-) ()