• dyfur

moja zaujímavosť:Natáčanie prebiehalo v skanzene Zrubec, v Bratislave, Hubiciach, Mlyňanoch a v okolí Devína. (dyfur)(2.8.2015)

• Martin741

Dalsi sfilmovany podpriemerny generacny roman o osudoch jednej rodiny na Slovensku. A ze takychto osudov su desattisice - len ich nikto nefilmuje, preto film nie je hodny zvlast zapamatania si. Po polhodine vyfucia Ako Dive Husi divakovi aj tak z hlavy. 33 %(31.1.2013)

• corona

Posledné Ťapákove dielo na objednávku HZDS a aj tak dopadlo. Samotný dej sa posúva v čase ústam Zdeny Grúberovej akási prapodivná bytôstka. V hraných sekvenciách a nič deje, len sa hystericky jačí, nadáva, vyhráža smrťou, pije alebo akože súloží alebo sa o to aspoň snažia. Na skanzen v Zuberci začínam byť alergická. Všetky slovenské filmy sa točia pred rovnakou drevenicou, herci sedia na tej istej lavičke a vážení filmári, slovenské obce väčšinou nestáli v smrekovom lese a netiekol cez ne vysokohorský potok.(4.6.2016)

Po TISÍCROČNEJ VČELE a ČERVENOM VÍNE ďalší sfilmovaný generačný román, ktorý sa medzičasom stihol stať súčasťou základnoškolských učebných osnov. Ak aj vy stále podľahnete osudom nejakej tej slovenskej rodiny, ktorá sa borí s dobou, ľuďmi i s čoraz väčším nezáujmom tunajších divákov o pôvodnú domácu tvorbu, táto trilógia vás nemôže sklamať. Iste, film mal svoje rozpačité, naivné i celkom zbytočné chvíľky, no tie našťastie (takmer) zanikli medzi množstvom tých vydarenejších, ba krásnych. Podmanivá hudba s folklórnym ladením, výborne vybrané exteriéry, magické interiéry, mnoho úžasných výkonov (Strnisková, Haverl, Dzuríková) - to je len zlomok z toho, čo film môže ponúknuť ... Lebo predsa veď darmo; každý Slovák je tak trochu divou husou ... (neunúvam sa s vysvetlením - pozrite si film: pochopíte).(30.4.2012)

• Autogram

Jeden zo slovenských dobre obsadených historických seriálov, ktorý nemôžem nikomu odporučiť. A neviem mu dať viac ako dve hviezdy. S Leopoldom Haverlom to v prvej časti ešte išlo, ale po jeho odchode a odovzdaní štafety druhej generácii drotárov som už nevládal udržať pozornosť na chabom deji.(15.4.2016)

• - Natáčanie prebiehalo v skanzene Zrubec, v Bratislave, Hubiciach, Mlyňanoch a v okolí Devína. (dyfur)

• - Natáčelo se v obci Mlyňany. (M.B)