Jeruzalém roku 1125. Z vlhké kobky maurského vězení odvážně a poněkud nezvykle prchá zasloužilý účastník křižáckého tažení Robin z Loxley (Cary Elwes). Po návratu do rodné Anglie ho ovšem čeká trpké zklamání. Tatínek je mrtvý, sourozenci mrtví, věrný pes mrtvý a oblíbená kočka zadušená posledním členem rodiny - přítulnou zlatou rybkou. Navíc hrad zabavený kvůli nezaplaceným daním. Podivný vděk za bojové zásluhy. Ovšem, co by jiného zlomilo a možná i dohnalo k sebevraždě, to Robina, už brzy Hooda, posílí. Statečně vyráží do temných hvozdů a dává dohromady svou zbojnickou partu. A to si pište, že to jsou daleko ostřejší a hlavně mnohem zábavnější chlápkové než ti, které měl ve své družině Kevin Costner. Pochopitelně je tu i mrzký rottinghamský šerif a dočasný, ale o to podlejší panovník Jan. A taky luzná Mariana, jejímž největším problémem je momentálně pás cudnosti z vysoce kvalitní oceli. Poslední dobou ji začíná být zatraceně těsný... (oficiální text distributora)

Ceberus

Pozitivní je to, že jde o humor ve stylu Bláznivé střely či Žhavých výstřelů, trošku zklamání je to, že bohužel nedosahuje kvalit zmíněných filmů. Ale na jedno zhlédnutí zcela v pohodě. Jde o přímou parodii na Robina Hooda s Costnerem, byť náhrada za Azeema téměř nedostala prostor, přestože byla postava obsazena Davem Chapellem, známým standup komikem. Mno a závěrečné cameo mi málem vyrazilo dech. :-) Tři a půl hvězdy. ()

kusma

Podle mě vynikající komedie, která mi vždy zlepší náladu. Vynikající hlášky, perfektni princ Jan a jeho putující piha ("Já mám pihu?!" :-) ) a naprosto odzbrojující scéna "Muži v punčocháčích". Není scéna, kdy bych se nesmála. ()

Petus

Moje hodnocení dlouho oscilovalo mezi 3 a 4* - pro byl především fantastický Cary Elwes a taky to, že při první podívané jsem sebou mlátila smíchy jako šílená. Proti 10letý věkový posun. Věk sice vyhrál, přesto je to pořád skvělá komedie s nezapomenutelnými fóry a Cary Elwes si s Errolem Flynnem v nejlepší formě rozhodně nezadá:) ()

wOOzIe

To je opravdu parodie jak má být. Béčková uplná stupidita, kde se člověk opravdu zasměje od srdce. Jak takovou kravinu může někdo vymyslet, a ještě je to vlastně originální. Takových blbostí splácaných dohromady a máme tu film, no vlastně blbost:D, ae vtipnou:D. Rozhodně lepší robin než ten Costnerův. Je tu všeho dostatek ae nejvíc je tu hlavně tý blaznivosti, jako například hradní brána ve středověku na dalkové ovládání:D. ()

Čiban

Je to vážně dost bláznivý příběh(parodie) na Robina Hooda.Je tu spoustu akce,dobrých triků a vtípků.Navíc Cary Elwes si tuto roli zahrál vážně skvěle. 4/5 ()

hero_bk

Úvod je slabší, ovšem přesně naopak proti typickým parodiím má tento film rostoucí tendenci a ke konci je kadence vtipů téměř neuvěřitelná :) ()

baltik

Pokud máte rádi předlohu a bojíte se že vás parodie "naštve" tak se bát nemusíte. Film vychází z originálu spíš jen rámcově tak tam nevzniká "střet zájmů". Celkově se určitě pobavíte ale srovnání třeba s Manituovou botou to je krapet slabší, o kousek bych řekl že tomu unikli 4, takže jen silné 3*. ()

darthhokro

Jedna z nejlepších parodií od Mela. Jeden vtip střídá druhý, suprový hlášky, geniální padoušský šerif. Obsazení herců je taky no-oblesní :) ()

LuNaj

Hodně povedená parodie. Některé vtípky jsou tak předvídatelné, až to bolí. Jiné (a je jich většina) hezky plynou s filmem, vy se zasmějete a tleskáte tvůrcům, jak na to proboha přišli? A tolik lascivních narážek... ()

Marttas

Kamarádka mi řekla, že to je super film a že ty hlášky nemaj chybu. Tak jsem se po jejím básněním rozhodla na něj kouknout. Očekávala jsem fakt něco super, ale zasmála jsem se pouze párkrát takže jsem byla dost zklamaná. Myslela jsem že to bude mnohem lepší. ()

Vanguard77

Doteď se mi vybavují hlášky z filmu "Já jsem Mrkal." "A já mrzák..." Lepší než většina Scary Movie, pro mě jedna z nejvtipnějších parodií. Šerif je super, Robin a Hepčík taky a král Jan? No to je teprve kvítko. ()

CRYPT

Pro mne raritní snímek. Je to už velice dlouho, kdy jsem měl možnost tento film shlédnout až do dneška, kdy jsem si opět vzpomněl na svá mladá léta. Jedna z nejzdařilejších parodií, které kdy vznikly. ()

Maica

Co říct? Prostě parodie... Ani dobrá, ani špatná, ale rozhodně dost vtipná! Celý film jsem přemýšlela jestli dát 2 hvězdičky, nebo 4. nakonec jsem si řekla, že na 4 to nestačí, ale 2 jsou rozhodně málo. Mělo to šťávu, ale něco bylo až moc přehnané, bohužel. ()