Jeruzalém roku 1125. Z vlhké kobky maurského vězení odvážně a poněkud nezvykle prchá zasloužilý účastník křižáckého tažení Robin z Loxley (Cary Elwes). Po návratu do rodné Anglie ho ovšem čeká trpké zklamání. Tatínek je mrtvý, sourozenci mrtví, věrný pes mrtvý a oblíbená kočka zadušená posledním členem rodiny - přítulnou zlatou rybkou. Navíc hrad zabavený kvůli nezaplaceným daním. Podivný vděk za bojové zásluhy. Ovšem, co by jiného zlomilo a možná i dohnalo k sebevraždě, to Robina, už brzy Hooda, posílí. Statečně vyráží do temných hvozdů a dává dohromady svou zbojnickou partu. A to si pište, že to jsou daleko ostřejší a hlavně mnohem zábavnější chlápkové než ti, které měl ve své družině Kevin Costner. Pochopitelně je tu i mrzký rottinghamský šerif a dočasný, ale o to podlejší panovník Jan. A taky luzná Mariana, jejímž největším problémem je momentálně pás cudnosti z vysoce kvalitní oceli. Poslední dobou ji začíná být zatraceně těsný... (oficiální text distributora)

GordonCZ

Ztřeštěná parodie o slavném Robinu Hoodovi, po které se už jen těžko dokážete podívat na originál, aniž byste se nesmáli. Poměrně dobře se totiž drží příběhu právě původního filmu o Robinu Hoodovi a jeho jednotlivé části paroduje natolik povedeným způsobem, že se v podstatě už po prvním shlédnutí stal jednou z mých nejoblíbenějších komedií. Popsat zde na pár řádcích jazykový chytáček, Mrkala, Jeníčka, souboj v lukostřelbě, šerifa z Lotringhamu nebo Pannu Mariannu ale není možné, takže kdo ještě neviděl, měl by to rychle napravit. ()

Cnelka

Všechny klasické verze Robina Hooda dohromady nebudou nikdy lepší, než tato vynikající parodie! Jak bývá zvykem ve všech žebříčcích, parodie = nízké hodnocení. Dámy a pánové, tohle je daleko lepší než třeba nesmysl Pulp Fiction! ()

Něrpa

V pubertě jsem to miloval, ale čas uličník dílo prověřil. Je to nehorázná ocasovina a hvězda je za nostalgii. ()

Brano odpad!

Neznášam tieto trápne paródie. Veď to nebolo ani kus zábavne. Iba kopa úbohých pokusov a snažení o vtip, ale výsledok bol úplne iný. Ani som to nedopozeral, škoda času. Nenachádzam dôvod dať tomu aspoň 1*. Počas filmu som sa neskutočne nudil. ()

Nathaniell

Hodně, hodně, ale opravdu hodně povedená parodie na ochránce chudých v punčochách. :-D Teda ono je tam těch parodií o něco víc. Jen tak namátkou - hodně zdařilý odkaz na Kmotra, Will Scarlett Ohara... Jo, má to grády. Slepec Mrkal, čarodějnice Latrína (dřív to byla Kadibudka), šerif Mrvin a ukáže se i v malé roli Brooks? No, to si pište. :-D :-D Některé scény jsou sice trochu zabitý, ale je jich minimum. Vzhledem k faktu, že ten film žeru už víc než 20 let, zvyšuji z původních 4 na plnou palbu. 5* ()

horor2

Je to prostě jenom sranda, humor Mela Brookse. Kdo ho zná, tak ví, co má od něj očekávat. Snad nikdo od toho nečekal Oscarovou rošádu? Existují 2 CZ dabingy. Já preferuji ten původní :-) ()

JosefTomas

Docela podařená parodie, u které záleží, jak moc máte Hooda nakoukaného, zda máte vytříbený smysl pro humor a hlavně, umíte-li obstojně anglicky, aby vám neunikli slovní hříčky, co si na vás Brooks přichystal. A podle těchto kritérií se člověk může rozhodnout, zda se do toho pustí, nebo ne. Já se pustil a nelituji. ()

Squib

No, nějak výrazně kvalitní to asi nebude, ale když jsem to viděla poprvé (bylo mi dost málo), nasmála jsem se solidně. Na to se nezapomíná.... ()

Psychotic17

"Oddám se vám pouze svým tělem, nikdy vám nedám své srdce!" - "Fajn, to tělo bude stačit." Skoro se až za své hodnocení stydím, ale mnohokrát jsem se upřímně zasmál a co jiného od parodie na známý film čekat, že? Zvláště vzhledem k roku výroby velké překvapení. 80%. ()

route60

Ať si říka kdo chce co chce Bláznivý příběh Robina Hooda je parádni parodie která překoná vážně myšlené adaptace této lidové legendy, Mel Brooks král parodie nezklamal. ()

keyzar

Tento film se řadí mezi mé oblíbené. Hodně vtipu a narážky na jiná zpracování Robina Hooda. Jediné co bych vytkl byly rapové pasáže na začátku a na konci, ale nijak zvlášť mi nevadily. Za velice zdařilé pokládám písně uprostřed filmu (hlavně Muži v punčocháčích). Rozhodně doporučuji všem, kteří se rádi zasmějí. ()

Skeevee

Moje nejoblibenejsi parodie, kde se smeju temer od zacatku do konce...zboznuju Robina Hooda a tahle parodie je nezapomenutelna... "Budeme foxovat!" ;) ()