Jeruzalém roku 1125. Z vlhké kobky maurského vězení odvážně a poněkud nezvykle prchá zasloužilý účastník křižáckého tažení Robin z Loxley (Cary Elwes). Po návratu do rodné Anglie ho ovšem čeká trpké zklamání. Tatínek je mrtvý, sourozenci mrtví, věrný pes mrtvý a oblíbená kočka zadušená posledním členem rodiny - přítulnou zlatou rybkou. Navíc hrad zabavený kvůli nezaplaceným daním. Podivný vděk za bojové zásluhy. Ovšem, co by jiného zlomilo a možná i dohnalo k sebevraždě, to Robina, už brzy Hooda, posílí. Statečně vyráží do temných hvozdů a dává dohromady svou zbojnickou partu. A to si pište, že to jsou daleko ostřejší a hlavně mnohem zábavnější chlápkové než ti, které měl ve své družině Kevin Costner. Pochopitelně je tu i mrzký rottinghamský šerif a dočasný, ale o to podlejší panovník Jan. A taky luzná Mariana, jejímž největším problémem je momentálně pás cudnosti z vysoce kvalitní oceli. Poslední dobou ji začíná být zatraceně těsný... (oficiální text distributora)

Ollie235

,,Prepare for the fight scene!" Poměrně zábavná komedie, která paroduje vše, na co si vzpomene. Některé odkazy a narážky jsou již devadesátkově zastaralé, ale já se u toho docela bavil. Potěšil i Patrick Stewart v roli krále Richarda. ()

Renfield

Co se vtipů týče, dosti nevyvážené, na jeden solidní, několik průměrných i podprůměrných. Přitom nápad to rozhodně má, bez přílišného mučení se z Hooda určitě dalo dostat mnohem víc, vůbec když za ním stojí Mel Brooks. Alespoň vtipy které do doby Robina Hooda přináší řekněme modernu, jsou celkem solidní, i tady se dalo ještě přidat. To takové obsazení je vlastně velmi dnešní, ale do příběhu sedlo dokonale, stejně tak hudební intro a outro, nebo jak ono vystoupení nazvat. Hodně též zachraňuje Cary Elwes, jak také jinak, když je Robinem Hoodem. 55% ()

Mortemiss

Slušná parodie na úspěšný film. Během filmu jsem nepropadala hysterickému smíchu, ale přesto na mě film zapůsobil kladným dojmem. ;) ()

majec4

Videl som to ako dieťa. Pamätám sa, že som sa na tom smial od prvej sceny po koniec. Teraz mi to neprislo tak vtipne. No stale to bolo zabavne. "Zavolajte zamocnicka." ()

Pidzey

Blbost a strašná, ale někdy se tu objeví výborný fóry či vtipné scény (viz, bitka na mostě s Jeníčkem nebo Mrkal) Bejt šerifem tak při jeho závěrečném rozhodování si snad vyberu umřít. :-D . Jinak šerifovo komolení vět je taky velice vtipný nápad. Stejně tak závěrečná pointa se zámkem. Už to vidět nemusím, ale párkrát jsem se docela bavil ()

godycz

Brooksovi filmy, zvlaste ty po Spaceballs, nelze uspesne aplikovat na nekoho, kde neovlada dobre anglictinu, potazmo britstinu a nezna kontext a popkulturu doby. prekladem to kurva ztraci. ale kurva. nicmene fanousci monty pythonu, atkinsona ci black bookse, budou pobaveni. ()

zdeny99

Mel Brooks si po parodiích na Frankensteina či Star Wars vzal na paškál tentokrát Robina Hooda. A řekl bych, že spolu o dva roky mladšími Drákulovinami, je to jeho nejlepší film. Scény, kdy odvezou Robinův hrad či jak se topí malý John v louži bahna, jsou dneska již kultovní. Cary Elwes v roli Robina Hooda doslova exceluje. Pěkná je i Amy Yasbeck v příléhavých šatech coby lady Mariana. [7340. hodnocení, 255. komentář, 68%] ()

Kochanski

Vždyť je to sranda... pravda, nejsou to Žhavé výstřely ani bl. střely... ale na druhou stranu to rozhodně nejsou Drákuloviny!! Nemůže to být tak blbé - tahá z toho gagy i SHREK ()

Prolog

Nemůžu hodnotit na míň než 4 hvězdičky! Věřte nebo ne, ale tohle byl první film na kterým jsem byl v kině :) Ještě jsem asi neuměl číst a tak mi titulky četla babička (Pro ostatní návštěvníky kina to musel bejt skvělej zážitek :D)! A když jsem to viděl po letech tak jsem se bavil stejně dobře jako poprvé (No možná spíš líp:)! ()

Mary19

Bláznivý příběh Mela Brookse... Tohle může natočit prostě a pouze jen on. Úžasné hlášky a ksichty Caryho Elwese jsou přímo nezapomenutelné a šerif z Rottinghamu s princem Janem jsou záporáci jedna báseň. Jiné borce si na tyto role ani nedokážu představit... :) "Zajelenil králova střelce!"... 95% ()

wictoria

V době, kdy ještě nebyla dvd a já vlastnila jen vhs byla tahle nejpůjčovanější a mezi mými známými favorit. Rozhodně doporučuji znalost Robina Hooda s Costnerem, jinak spoustu narážek nepochopíte. Ani nevím, kolikrát jsem oba viděla a vždycky tam najdu něco nového. Některá místa mi tam ale přišla zbytečná ()

J. T. Kirk

Docela dost suchá parodie, která se Brooksovy zrovna dvakrát nevyvedla. Patrick Stewart byl pro mě příjemné překvapení, protože jsem vůbec netušil že ve filmu hraje také.. ()

drankeryth

Na parodiu to zas nebolo take zle, ale ze by som sa v kuse smial, to sa neda povedat. Nejake kuriozne scenky sa tu vyskytuju, aj dialogy su poniektore usmevne, ale to je asi vsetko. ()

Besyn

Místy docela dobrá švanda,ale jako celek velmi průměrná paradie.Brooks už natočil lepší (ale i horší) snímky. ()