Jeruzalém roku 1125. Z vlhké kobky maurského vězení odvážně a poněkud nezvykle prchá zasloužilý účastník křižáckého tažení Robin z Loxley (Cary Elwes). Po návratu do rodné Anglie ho ovšem čeká trpké zklamání. Tatínek je mrtvý, sourozenci mrtví, věrný pes mrtvý a oblíbená kočka zadušená posledním členem rodiny - přítulnou zlatou rybkou. Navíc hrad zabavený kvůli nezaplaceným daním. Podivný vděk za bojové zásluhy. Ovšem, co by jiného zlomilo a možná i dohnalo k sebevraždě, to Robina, už brzy Hooda, posílí. Statečně vyráží do temných hvozdů a dává dohromady svou zbojnickou partu. A to si pište, že to jsou daleko ostřejší a hlavně mnohem zábavnější chlápkové než ti, které měl ve své družině Kevin Costner. Pochopitelně je tu i mrzký rottinghamský šerif a dočasný, ale o to podlejší panovník Jan. A taky luzná Mariana, jejímž největším problémem je momentálně pás cudnosti z vysoce kvalitní oceli. Poslední dobou ji začíná být zatraceně těsný... (oficiální text distributora)

liquido26

Trochu slabší než jiné Brooksovy parodie, ale pořád docela sranda, která si tentokrát bere na paškál legendu o Robinu Hoodovi a její dvě neznámnější filmová zpracování s Kevinem Costnerem a Erollem Flynnem. Nicméně se objeví i podařené narážky na jiné filmy jako třeba Kmotr nebo Dirty Harry (ve filmu jako Dirty Ezio) nebo Sever proti Jihu - Will Scarlet O'Hara. ()

depony

Pohodová komedie na věčné téma zbojníka Robina Hooda, která už kdysi měla šmrnc a vtip a když jsem ji zrovna dokoukal, musím říct, že až na pár trochu trapných míst šlo o vydařenou parodii. Herecké obsazení sedělo a chvilkové momenty hraní si na muzikál byly na jednu stranu dojemné [zpěv Mariany ve vaně] a taky komické [Robin "opěvuje" Marianu]. Ačkoliv to není dokonalé, k brakovým parodiím typu Scary Movie po sto padesáté to má hodně daleko a tak si to zaslouží ocenit. ()

zdepapepa

Bez znalosti (a mně ty znalosti chyběly) předlohy možná ještě horší než kdybych ji znal (či spíše si ji pamatoval). "Parodie", která evidentně pomohla zrodu líným parodiím typu _____ (Epic, Disaster, Scary) Movie, ve svém stylu parodovat věci jejich téměř doslovnou rekreací, jen s pokusem vložit tam něco svého, ideálně vtipného. Několik málo vtipných scén se tomu upřít nedá. Celkový dojem jsem z toho ale měl nemastný neslaný. Raději Caryho Elwese v Princezně Nevěstě nebo Mela Brookes v Blazing Saddles. ()

Korbitch

Vzpomínám si, že když jsem to viděl jako capart poprvé, vůbec se mi to nelíbilo. Pak ani nevím proč, jsem si to pustil znovu o pár let později. A výsledek?Naprostá fantazie. Slepý sluha s playboyem pro slepé na záchodě....to je na potrhání se smíchy. ()

Rosana

To bylo blbý...ale dost jsem se nasmála, mám ráda filmy, kde herci připomínají, že je to jen film (třeba kontrolují scénář a podobně) a za právu posílanou foxem, konkterne 12th century foxem, za to by byl hřích hvězdičky nedat. ()

mysiak

Uletená paródia s dobrými gagmi - vtipný kat, repujúci černosi v pančuchách, uletené songy...ale je tu aj Mel Brooksa ako skvelý rabín...takto sa robia paródie, nie ako teraz... ()

Zelilu007

Pamatuji si, jak jsem tento komedialni filmik videla v Chorvatsku. Uz je to sakramentsky davno, ale jen pohled na plakat mne uvedl do vzpominek na toto. Proste skvela komedie. ()

ABLABLABLA

Umírala jsem smíchy. Parodie jak má být a se vším všudy. Někomu se to možná zdá přehnané a snad povrchní, jak někdo napsal, ale podle mého mínění jsem za posledních pár let neviděla lepší inscenaci R. Hooda (stále zastávám názor, že na knihu od Dumase nic nemá) než je tato, i přestože se jedná o komedii, která se v podstatě ani trochu nedrží originálu. Za to nám se slušnou dávkou humoru podává nového snad trochu namyšleného Robina v podání C. Elwese, který byl podle mě naprosto skvělý ještě v Zakleté Elle. ()

Toyotomi

Čirá lolkovina, Mel Brooks u mě má další zářez. Vír úžasných skečů, jehož vrcholem je sluha Mrkal, šerif z Lotringemu, maur Hepčik, a rabín. Hlášky jako: "Však to znáte, tenhle provaz není pro vás" nebo: "Hej Mrkale!" "Říkals mej Hrkale?" měly skutečně říz. a ačkoliv tomu hodnocení ostatních uživatelů nenapovídá, tento film patří skutečně do zlaté síně parodií. ()

L_O_U_S

Vydržel jsem to pár minut. Zoufale nevtipné, trapné, infantilní. Cary Elwes se mi tady svým pitvořením brutálně protiví. (390.) ()

kajas

Cary si po "Princezně Nevěstě" zahrál dalšího megasympaťáka, Marianna je konečně přijatelně hezká, v dětství jsem tuhle parodii vážně zbožňovala. S dlouholetým odstupem sice musím uznat, že film není až tolik vtipný, stačilo by mu klidně o 15 minut méně, ale čtvrtou hvězdičku nechávám i tak trochu z nostalgie. A taky kvůli těm kaťatům cudnosti ;). ()

Kopik

Jedna z těch zdařilých parodiích, u kterých se ze srdce zasmějete, ale ne jako ve stylu (tím myslím hodně přiblblý styl )Scary Movie. Místy skvělé hlášky a žid který veze mešní víno mě docela dostali. Toto dílo se dá už považovat jako klasika. Ale stačí to jen na tři hvězdičky. ()

Katarine

Kdysi jsem se tomu řezala, teď jsem se ani moc nezasmála. Pár vtipných scén se našlo, ale jinak docela nuda, která občas hraničila s trapností. Nejlepší postava: slepec Mrkal. Jinak má film poměrně dobrý dabing na dnešní poměry. ()

Nuala

Caryho Elwese prostě miluju už od Princezny nevěsty... A tohle byla prostě naprostá... ptákovina. Děs běs, protáčely se mi panenky, smích ze mě tryskal naprosto nechtěně a prsty se praly o to, jestli přepnout nebo nepřepnout. Byl to boj. Ale bláznivě zábavný... :) ()