Jeruzalém roku 1125. Z vlhké kobky maurského vězení odvážně a poněkud nezvykle prchá zasloužilý účastník křižáckého tažení Robin z Loxley (Cary Elwes). Po návratu do rodné Anglie ho ovšem čeká trpké zklamání. Tatínek je mrtvý, sourozenci mrtví, věrný pes mrtvý a oblíbená kočka zadušená posledním členem rodiny - přítulnou zlatou rybkou. Navíc hrad zabavený kvůli nezaplaceným daním. Podivný vděk za bojové zásluhy. Ovšem, co by jiného zlomilo a možná i dohnalo k sebevraždě, to Robina, už brzy Hooda, posílí. Statečně vyráží do temných hvozdů a dává dohromady svou zbojnickou partu. A to si pište, že to jsou daleko ostřejší a hlavně mnohem zábavnější chlápkové než ti, které měl ve své družině Kevin Costner. Pochopitelně je tu i mrzký rottinghamský šerif a dočasný, ale o to podlejší panovník Jan. A taky luzná Mariana, jejímž největším problémem je momentálně pás cudnosti z vysoce kvalitní oceli. Poslední dobou ji začíná být zatraceně těsný... (oficiální text distributora)

The_Mask

Další ulitlá parodie z pera Mela Brookse. Z herců mě především zaujal Roger Rees v roli šerifa. Jeho podání špatné zprávy veselým způsobem nemá chybu. Film dle mého ztrácí po první třetině trochu na tempu, ale celkově jsem se dobře bavil, a tak jsem rád za zkouknutí po několika letech. ()

ste

Naštěstí vtipné scénky převažují nad těmi trapnými, takže jsem se dobře bavila. Dobrá parodie, nic víc, nic míň. ()

Lea.inJuly

Lepšejší tři hvězdičky, na čtvrtou tomu ovšem stále něco chybí... ale moment... současné parodie už nejsou, co bývaly, je to film starý 17 let, takže provedení nemohlo být asi lepší, Mel Brooks jako rabi, Mrkáč, Jeníček, Scarlet O'Hara, Kejchal a Hepčík a když si ještě teď po letech vzpomenu, jak Robin oplatil šerifovu výzvu železnou rukavicí, tak mám pusu od ucha k uchu:)) takže ano, zaslouží sí to čtyři hvězdičky;) ()

apolite

Zatiaľ čo väčšinu času som sa neskutočne nudil a pozeral na hodinky, pri muzikálnej časti som už podvedome hľadal únikový východ. Videl som však na vlastné oči človeka čo mal však väčšinu času pri sledovaní tohoto filmu na tvári neskutočne blažený výraz a pár razy sa od srdca rozrehotal. Čiže zaslúži si aspoň tú jednu hviezdičku. ()

27p16and41p6

Podle mě to bylo hodně vtipné, takové pitomé vtípky jako v RRRrrrr!!! nebo mr. beanovi, ale kdo to má rád, ocení. Ovšem je možné, že je můj názor zkreslený tím, že mi to přišlo vtipné kdysi na základce. ()

Anime2

Jako malý prcek jsem se u toho málem udusil smíchy.Vsadil bych se že v tomhle věku bych se zasmál taky.Rozhodně vtipný a nejlepší komedie mého dětství. ()

kubixix

Onoho chladného rána, během něhož povstal hrdina, svými činy hoden nejhonosnějších poct a o němž legendy vyprávějí až do dnešních dnů, strašně chcalo. Trenky měl provlhlý a mindrák zrovna tak. Nevěděl, do čeho by rejpnul, tak se rozhod natočit komedii. Sice u toho probodl producenta, který byl čirou náhodou na obědě v Mekáči, budiž mu země lehká, ale hlavně že si nakonec užil. Asi takhle: je tam pár scén, který stojej za to. Trochu mi to připomíná Utopence na útěku posunutého do 12. století, ale to je všechno. Jo a abych nezapomněl, žili šťastně až do smrti. ()

Mistr119

Taková průměrná komoška, líznutá muzikálem, která krásně vystihuje příběh Robina Hooda. A kdybych neviděl francouzsko-americkou koprodukci, tak bych i řekl že oplývá anglickým humorem. Nicméně písničku "Marianne" jsem si zpíval ještě hodinu poté. :) ()

avalonek

"Já mám pihu?"Výborná parodie,plná dokonalých hlášek.Pokaždé si to náramně užívám,a nasměju se až mě bolí břicho.. ()

Sidenius

pro mě nejoblíbenější bláznivá komedie, kde je parodie snad na vše. Prostě slepý Duncan který čte porno pro slepé mě dostal.. A jméno Hepčí také, vlastně i Rabín který se specializuje na obřízky a šerif který má pokaždé pihu jinde :-D ()

soukyd33

Super parodie na Robina Hooda. Konec padouchů v Anglii. 😁 Chce si hlídat skryté prvky, co tam být normálně nemohli. Kafe, letadlo, žokejové, RAP (Hip Hop), Kmotr, kamerový štáb a další. 😁 Doporučuji, určitě se zasmějete. Hvězdiček 4**** ()

Vlkopec

Čirá oddechovka, u které mi spousta vtipů unikla, protože jsem nepochopil zdaleka všechny jazykové hříčky a kulturní narážky. U vědomí toho dávám čtyři.. ()

BIG.NINE.CF

Já jsem spokojenej. Né, že bych u toho brečel smíchy a určitě jsem nepostřehl všechny narážky, ale účel to splnilo. Hlavní postava super sympaťák, Marion za mě žádná hvězda, ale neurazila a zbytek herců byl taky cajk. Nikdo mi vyloženě nevadil. ()

Miroslav.Zac

Film znám od dětství a i když už se u něj tolik nesměju, pořád mě baví a bavit bude. Možná proto, že sebeironickou srandu, tak jak to uměl Brooks, už dnes skoro nikdo nechce dělat. ()