Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo. (oficiální text distributora)

alambert

Blbost, ale docela napínavá a zábavná. Jo a koukám, ten oficiální text distributora je asi o jiném filmu, vůbec nevystihuje podstatu filmu... ()

fisikk

Nejprve jsem viděla jen několik útržků jako dítě a děsily mě ještě velice dlouho. Trvalo mi několik let najít v sobě tu odvahu k puštění si celého filmu. Fascinuje mě postava doktora, který mluví o pitvách během jídla na večírku, znechutí tím ostatní, ale nedojde mu to. No a co? Aspoň mu zbyde více jídla :-D ()

Raziel_cz

Klasika hororů s invazivním hmyzem, která ani v nejmenším nezastarala. Hlavně asi proto, že pavouci jsou tu stejně jako v Kingdom of the Spiders reální. Nejpříjemnější je ale nadhled, s nímž se film bere. Začátek jako z Indiana Jonese nastolí odlehčený tón, nejvíc se to ale rozjede s nástupem hláškujícího Jeffa Danielse. A samozřejmě nezapomenutelného Johna "Rock'n'Roll" Goodmana. Smrťáky sice jedou podle stejného vzorce, ale nakonec to nevadí. Nářezové vyvrcholení je všechny zastíní. A chlupaté nožičky budete na sobě cítit ještě dva dny potom. ()

Hapretor

Fakt povedené. Jeden z nejlepších animal hororů. V rámci všech filmů, co jsem viděl, hodně slušný průměr v zábavnosti. V rámci animal hororů špica. A taky je příjemné vidět herce jako je Jeff Daniels v normální roli. Je vidět, že je schopný zahrát více různých rolí a to se cení. ()

helloween93

Předně bych rád upozornil, že fóbii z pavouků nemám a jsem zastáncem názoru, že sami pavouci musí mít z člověka obrovský strach. Ve filmu jsou pavouci agresivní a jejich kousnutí je okamžitě smrtelné díky silnému toxinu. Hlavním kladem snímku je to, že se tvůrci s příběhem drželi vcelku při zemi, tedy až na to trapné finále s hořící královnou. Celkově 3*. ()

Raaavenek odpad!

Může se vám to zdát jako dobrý horor v přímé úměře vašich znalostí o pavoucích. Tento film vychází z lidského strachu z těchto tvorů, který je však naprosto neopodstatněný. To aby pomstychtivý pavouk sledoval fotografa až do tábora je hloupost, ledaže by byl naštvaný, že mu fotograf zašlápnul oběd (žádná láska, dva pavouci se slupnou). Závěrečný souboj kdy se objevuje Brachypelma Albopilosum, jeden z nejmírnějších sklípkanů vůbec, je výsměch všem přírodním zákonům... odpad, odpad, odpad... je to jakoby jste ve filmu viděli vraždící křečky... A poznámka na konec - neříká se tarantule, ale sklípkani, nejsou zákření, inteligentní a už vůbec ne smrtelně jedovatí. ()

Pasifae

Ehm.... a dodatečně bych se ráda omluvila Faidře za to, že jsem jí pod vlivem arachnofobie vlastní v jejích třech letech lstivě vnutila představu, že bude moc šikovná holčička, když pro svou maminku vynese pavouky z domu. A očekávám její dodatečnou omluvu za to, že o deset let později začala pavouky pro změny do domu nosit - a to sklípkany. ()

Torgal

Pre mňa určite najlepší film o vraždiacich živočíchoch. A to nielen preto že sám pociťujem k pavúkom odpor. Obsadenie je veľmi dobré, filmu nechýba napätie ani vtip, ale celé to ide aj tak v očakávaných koľajach. Finále je ale patrične vygradované a dvíha zážitok z filmu vysoko nad priemer - no na 4* to pre mňa nestačí. 7-/10 ()

Dimo

Za mlada jsem z tohoto filmu měl opravdovou hrůzu, kdo ví, jestli se tenhle film nepodepsal pod mou skutečnou hrůzu z pavouků... Po shlédnutí jsem pak jedovaté pavouky viděl všude a při setkání s obyčejnou "johanou" už měl sundanou a namířenou botu. Už je to opravdu dlouho, kdy jsem Arachnofobii viděl naposledy a tak bych si repete dal docela rád. ()

Nail

Na tomhle snímku jsem vyrůstal a popravdě to na mě asi zanechalo jakési odstup od takovéch těch větších a chlupatějších pavouků. Jedna z posledních scén, kdy je pavoučí matka přišpendlena hřebíkem mi v paměti zůstává do teď. ()

CharlieSs

Upřímně pavouky nenávidím a sama jsem arachnofobička, takže tohle bylo sledování na vlastní nebezpečí, ale musím uznat, že tatínek měl pravdu. :D dívali jsme se na to spolu a ještě předtím mi řekl - já už to jednou viděl, a komedie to rozhodně není. A přesně tak to bylo. Chvilkama tam bylo něco vtipnýho, ale ta pointa teda rozhodně ne. Dokonce se mi udělalo několikrát blbě z těch pavoučích scén, což se mi u filmů stává fakt vzácně. No, prostě pecka. Nelituji sledování ani náhodou! ()

helraiser

Jeden z nejlepších zvířecích hororů co jsem kdy viděl. Pavouci jsou vážně potvory. Perfektně zvládnutý pavoučí podívaná, které se velmi těžko něco v daném subžánru vyrovná. Nejlepší část filmu se odehrává ve sklepě plné pavučin, pavouků a mrtvol. Parádní zážitek a jistě nezapomenutelná podívaná pro někoho kdo se pavouků bojí. Naprostá spokojenost. ()

Razzor_82

"Ve stodole je pavučina." Parádně navozený strach z chlupatých potvor. Působivě natočený snímek a sympatické obsazení, Škoda, že nedostal Goodman jako deratizátor větší porci. Nestárnoucí klasika. 6/10 ()

jakkal

Asi jeden z najlepších filmov o pavúkoch, i keď mi paradoxne v hlave utkvela práve hudba sprevádzajúca Johna Goodmana v úlohe deratizéra a nie pavúky, ktoré boli podstatou deja:-). Dôležité je však, že niečo z tohto filmu vo mne zostalo čo ho radí k tým kvalitejším snímkom;-) ()

Thrain

Tak tohle je jeden z prvních horrorů se kterým jsem se setkal. Vzpomínám, že jsem to viděl jako hodně malej a po shlédnutí jsem měl celkem dost. Důsledkem toho je, že ještě teď se mně při pohledu na velký chlupatý pavouky nedělá moc dobře :-) Nyní však, s odstupem času, bych se na Arachnofobii díval asi jenom s hodně velkým úsměvem ve tváři. Z nostalgie ale dávám 4*. ()

gemi

Neměl jsem se na Pavoukofobii po letech znovu dívat. Zkazil jsem si docela pěknou vzpomínku z puberty, tenkrát se mi to líbilo. Najedou vidím tu kopu nelogičností. Celý film naštěstí odlehčuje výborný John Goodman, bez kterého by to šlo jak sekyra ke dnu. ()

Kroup4

**** Za Johna Goodmana který si svou roli vyloženě užíval.Jako horor film moc nefunguje,ale jestli si srovnáte s horory Pavouci 1,2 určitě mi dáte za pravdu,že semtam jste se aj lekli a měli nepříjemný pocit.Na to jak je film starý tak pořád neztrácí na síle.Jak říkám,John Goodman tento film posunul dál.Jeho deratizátor by zasloužil Oscara :D :D :D ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (více)

James Wan a strach z pavouků

James Wan a strach z pavouků

12.06.2018

Mistr hororu James Wan (V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití) má momentálně plné ruce práce s vládcem oceánů, mezitím ale pod záštitou své produkční společnosti Atomic Monster nezapomíná ani na své… (více)