Ve venezuelské džungli objeví výprava entomologů nový druh jedovatého pavouka. Když fotograf výpravy jednoho fotografuje, zdánlivě mrtvé zvíře na něj zaútočí. Fotograf se lekne a instinktivně jej zašlápne. To však vidí z křovin další pavouk. Když se výprava chystá k odletu, vleze do batohu jednoho z nich a je zavlečen do tábora vědců. Tam pronikne do stanu a fotografa usmrtí. V zinkové rakvi se potom pavouk dostane až do kalifornského městečka Caimany, spáří se s druhem místního pavouka a z tohoto spojení se po čase rodí celá armáda smrtonosného hybridního potomstva. Čerstvě vylíhnutí pavouci začnou městečko terorizovat - lezou ze záchodových mís, objevují se v jídle, skrývají se v pantoflích a zatínají jedovatá kusadla do každého kousku lidského masa, které se jim dostane na dosah. Obyvatelé městečka se musejí pustit do boje s invazí pavouků. Bojovat musí nejen Delbert McClintock, šéf městské dezinfekční a dezinsekční stanice nazvané "Pryč se štěnicemi", ale také mladý lékař Ross Jennings, trpící od malička Arachnofóbií, chorobným strachem z pavouků. Právě v jeho stodole si totiž pavouci udělali hnízdo. (oficiální text distributora)

MatejNosal

Najlepší horor o pavukoch aký som kedy videl. Pavúkov sa reálne bojím veľmi, ale vo filmoch mi nevadia, no v tomto filme som sa ich bál aj cez obrazovku, fuj! Našťastie prvky komédie odľahčili môj strach z nich. (70%) ()

Prochy38

Jen malá vzpomínka z dětství mi zůstala na tento komedio-horor, tak jsem to musel pustit znovu. Prve bych rád, kdyby blázni přestali točit něco mezi komedií a hororem. Vzhledem k tomu, že film je z 90. roku a teď (1/2011) se to točí pořád, ... J. Deniels byl výborný, role mu sedla a fakt dobré. Prostředí i hudba nadprůměrné pro podobný snímek! ZAčátek v pralesech taky super. Jen prosím, a je to obrovské mínus všech takových filmů, když chci točit film na nějaké téma, tak si o tom tématu aspoň něco základního přečtu! A jestli nás chtěli tvůrci bavit blbostma typu mstící se pavouk, syčící a ječící pavouci, kombinace druhů, pavučiny nereálné k druhům... dyť se musí přece počítat s tím, že se na to budou hlavně dívat lidi, co se o to zajímají, ne? Já pavouky choval 2 roky a asi bych to natočil jinak... Nebo bych to možná netočil, protože tam není jediná logická věc! Kdybych měl vyjmenovat všechno, co tam bylo stran pavouků špatně, tak mi upadnou ruce.... Strašná škoda, protože jinak to bylo opravdu povedené! ()

Hanes88

Tak i přesto, že pavouky opravdu nemusím, se mi tento horor líbil. Pamatuji si, jak jsem viděl tento film poprvé. Doslova jsem seděl zařezaný v sedačce a s vykulenýma očima čekal jak to dopadne. Prostě skvělá hororová atmosféra. Opravdu povedené. Kvůli trochu slabším výkonům herců a pár scénám však dávám "pouhé" 3*. 65%. ()

Paldiny

Horda nasrdených pavúkov vs. doktor Smrťák a pomstiteľ Goodman. Skvelý animal horor čo prežil skúšku časom. ()

Skalda

Tolik hvězdiček dávám za to, co dokázali filmaři s těma mrnouskama. Né, že bych se bál ale je to bomba - škoda, že to kazí Daniels, kterej je topornej jak plácačka na tarantule... ()

LuckyStar

Další z řady klasických odpočinkových seancí na večer, tentokrát ovšem s pavouky. Pro lidi trpící arachnofobií jistě výzva, pro ostatní víceméně obyčejné (ale sympatické) vyprávění o Jeffu Danielsovi a jeho rodině, která se přichomítne na nesprávné místo v nesprávný čas. Na zabití večera ideální. ()

Blazin

Opět další značně podprůměrný horor se "zvířátky", nechápu tak vysoké hodnocení, opět nelogické scény a skoro nesmrtelní pavouci s logickým myšlením, hlavně ten "generál" na konci a nelogické a předvídatelné chování lidí, proč se takový filmy pořád točí??? ()

Yardie

Neřekl bych, že se pavouků bojím, ale příjemní mi zrovna nejsou. Tento film jsem viděl kdysi, když jsem byl mlád. proto jsem se s chutí podíval znovu již v pokročilejším věku. A občas jsem u něj dost trpěl, ten hlavní pavouček nebyl zrovna "krasavec". Pár vtipných hlášek tam bylo, ale za komedii bych to rozhodně nepovažoval. Byl to takový drma/horor spíše. Každopádně se to povedlo, ale vícekrát se asi nepodívám, páč poslední scény filmu, kdy to byl souboj 1:1 jsem se jen tak svíjel a třepal na pohovce a běhal mi mráz po zádech. Jdu si vzít prášky na uklidnění... Howgh! ()

bobstock

Pavoučí klasika, po které jsem jako klučina začal mít sakra respekt k osminohým zvířátkům. Dodnes mě fascinuje jak tvorečkové běhají jak si filmaři zamanou. 75% ()

mira007

Z Venezuely se dostane do malého amerického městečka děsně jedovatý pavouk, který se pak namnoží s místním pavoukem do mnohatisícové armády, která zaútočí na lidi. Na jednu stranu dějově taková béčková blbina, na druhou stranu celkem impozantní strašidelná atmosféra ( pokud nemáte pavouky ), která je technicky dost originální . Dneska by ty potvory udělali digitálně, ale v době kdy digitální technologie byla těsně před startem, je to celkem wow. Ve filmu o filmu jsem viděl jak ty potvory směrovali horkým vzduchem fénu, aby běžely kam měly. Horory nemusím, ale tohle si člověk opravdu zapamatuje navždy, včetně významu názvu filmu. ()

Emzet

Podle názvu a ukázek jsem čekal nšco daleko horšího - nakonec jde ale o docela sympatický horor o pavoucích, který rozhodně neurazí. Možná proto že nejsou obří, radioaktivní nebo z jiné dimenze nebo tak něco - prostě jenom jedovatí. A Jeff Daniels je tu docela snesitelný... ()

Flopik

Nato, že tie malé chlpaté osemnohé potvory neznášam tak som bol pri filme až príliš v pohode. Myslí, že zámer mal byť ale úplne iný. Efekty veľmi v pohode, pavúky sú nepríjemné ale dosť dlho sa nimi šetrí a väčšinou tam pobehujú len také malinké, ktoré toľko hrôzy nenaženú. Po komediálnej stránke som sa zasmial veľmi málo, ale postava deratizátora sa mi páčila ohromne. Finále fajn, konečne už aj väčšie pavúky. Takisto fajn pohodová hudba vo filme. Celkovo skôr priemer. ()

Lukoye

Parádně natočený horor s překvapujícími exteriéry. Člověk který trpí touto nemocí by se na to radši ani neměl koukat. Nechtěl bych se k tomu natáčení ani přiblížit. Vyvolalo to u mě na nějakou dobu určitou míru paranoii. Julian Sands má dobrou postavu. Hrůza ()

Martyr

Boze preco musia taketo kraviny tocit prave v Amerike. Potom z toho vznika to, ze musim nadavat a neustale zhadzovat ich davnejsie pociny. Ale mozem za to ja? Cely film sa ako tak dal, pohlady na pavuky asi nikomu nesposobuju rozkos ale posledny nelutostny suboj s kralovnou je trochu silna kava. Je uz roky jasne, ze v USA dokazu urobit nepriatela aj s motylov ale vytvorit 20 cm velkeho VAHAJUCEHO pavuka, s ktorym sa da bojovat dobrych 10 minut je naozaj majstrovsky kusok. Prezil som uz aj grcajucu anakondu, zabijacke mravce v McGyverovi a teraz tu mame utociace pavuky. Trend tocit tieto trhaky uz nastastie od 90 rokov upadol ale predpokladam, ze sa coskoro vrati. Na rade by mal byt urcite nejaky zaujimavejsi hmyz, napriklad krvilacne lienky ()

zdeny99

Podle mě nejlepší horor s pavoučí tématikou. A to že jsem jich už viděl kopy. Ten děj je fakt promyšlený, že výprava doveze z Jížní Ameriky do USA extrémně jedovatého pavouka, který se rozmnoží a zmutuje. Najednou hrozí vymření spousty měst. Akce je tu fakt dost, mrtvých taky a pavouci rozhodně vypadají reálně a ne jako umělé potvůrky z nějakých béček. [4387. hodnocení, 190. komentář, 62%] ()

gusman

Překonal jsem svůj odpor k pavoukům a podíval se na tenhle film. Až na fakt, že se o pavoucích mluví jako o hmyzu a o nesmyslnosti zkřížení, mi to ale moc k smíchu nepřišlo:-) Blbý (nebo blbější?) Lloyd jako začínající lékař bojící se pavouků - lepšího hrdinu pro mě nemohl scénarista vybrat, proto hodnotím tak "vysoko"...jinak nic moc. No a v půl jedné v noci, při závěru filmu, jsem měl neustálý pocit, že me něco šimrá po těle:-) ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

Christopher Landon chystá remake Arachnofobie

03.06.2022

Režisér Christopher Landon (Slečna bestie, Všechno nejhorší) se oficiálně upsal režii remaku kultovního hororu Arachnofobie z roku 1990. Původní snímek natočil Frank Marshall (Přežít, Kongo), hlavní… (více)

James Wan a strach z pavouků

James Wan a strach z pavouků

12.06.2018

Mistr hororu James Wan (V zajetí démonů, Saw: Hra o přežití) má momentálně plné ruce práce s vládcem oceánů, mezitím ale pod záštitou své produkční společnosti Atomic Monster nezapomíná ani na své… (více)