Stupeň 6: Dny totální zkázy (TV film)

Category 6: Day of Destruction

Dni skazy

Superbúrka: Dni skazy

Akční / Sci-Fi / Drama / Katastrofický

USA, 2004, 2x89 min

• jondzavid

Category 6 je stretnutie hurikána zo severu a tornád z juhu nad Chicagom. Typický katastrofický brak - pochváliť sa dajú akurátne triky, ale nato, aby som dal aspoň jednu hviezdu by nemohli byť postavy tak extrémne smiešne napísané - čo mám však očakávať od nabúšenej us tv produkcie, ktorá určite časom urobí nejakú tú príjemnú televíznu kvótu niektorej z našich komerčných staníc. Jednu hviezdu som však chcel dať aspoň za roztomilého Randyho Quaida v malej roličke lovca tornád Tornado Tommyho a zo zostatku stojí za reč ešte Brian Dennehy, ktorý predviedol aspoň ten svoj štandard. Dianne Wiest (oscar za Bullets over broadway) tu v úlohe c.coxvreskotovskej reportérky hrozne prehráva (aj keď čo jej táto úloha okrem financií mohla priniesť). Ale absolútne najhoršou časťou je hlavná rodinka - to je hotová pohroma -vedľa extrémne nevýrazného a matného T.Gibsona stiahli u mňa tú jednu efektovú * najprotivnejšie obsadené teenie úlohy v tv katastrofickom béčku (urazil by som asi slovo klišé ak by som označil ich scenáristickú prepracovanosť) . A ešte jedno pozitívum - chýba tradičný pes. Takže pekné (tv) efekty v desnom filme - ak to pôjde u nás v tv s masívnou reklamou nedajte sa zlákať - je to škoda času.(17.4.2005)

• svik

Prví půlka připomínala sem tam scény z Twistru a do této hrůzy se prolínaly nudné pasáže, které nestáli ani za zapnutí televize. Druhá půlka dosahuje kvalitou zpracování film Larva, člověka zasáhve el. výboj, zaklepe se a spadne..smál sem se......... A vůbec ve filmu jakoby náhodou zemřou negativní postavy a ty dobré jako zázrakem přežijí. Prostě debilní pohádka.(4.1.2007)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +zvuky, hudba, atmosféra -triky, velice televizní/// Hold když chce televize dělat katastrofáky, dopadne to katastrofálně. Ale upřímě, tento druh filmů mám rád (teda až na ty ekologické), takže je snesu v jakékoliv formě. Hodnotit budu ale oběktivně. Nebudu, vlastně tedy nemohu srovnávat tohle dílko například s filmem Den poté apd. Takže na televizní film se rozhodně nejedná o odpad. Jediné co mi výrazně vadí, tak je asi ta druhá půle, kdy napovrch prosakuje nuda, není to takový napínák a vlastně první půle mě tak navnadila, že jsem čekal velkou katastrofu. No co, ta se mi dostavila alespoň v podobě triků, u kterých mohu prohlásit, že počítačové hry z roku 2000 mají lepší efekty. No a prej je pokračování, to ale bude katastrofa./// Celkem 47%///(4.1.2007)

• Pepinec

Pokud chtěl americký B-team tvůrců katastrofických filmů vystoupit ze stínu slavnějších kolegů a probudit v nás obavu z nebezpečí, které číhá za humny, zvolil špatnou nohu, taktiku a managera. Něco pravdy na tom bude, že bez peněz se do hospody nemá lézt. Vzdor tomu si film očividně našel svoje příznivce, kteří chválí efekty, děj, či postavy. Teď to výjimečně nemyslím nijak zle; kéž by mi také stačilo tak málo...(23.1.2012)

• TheDarKnig

no tak tohle bylo asi tak tisickrat horsi nez 10.5.. hlavne, jak trailery lakaly na totalni masakr a pak celej film jedna strasna nuda s par scenama s tak strasnou kamerou, divnym snimanim a hlavne bez vizualu ze to nejde ani popsat.. Dokonce i to proklinane Asylum dela lepsi filmy (ktere aspon pobavi svoji blbosti). Ale tohle... nemam slov a tentokrat ne v pozitivnim smyslu(13.4.2010)

• - Natáčelo se ve Winnipegu v Kanadě. (willy1)