Stupeň 6: Dny totální zkázy (TV film)

• Česko

Šestý stupeň: Dny totální zkázy

Category 6: Day of Destruction

Dni skazy

Superbúrka: Dni skazy

Akční / Sci-Fi / Drama / Katastrofický

USA, 2004, 2x89 min

• svik

Prví půlka připomínala sem tam scény z Twistru a do této hrůzy se prolínaly nudné pasáže, které nestáli ani za zapnutí televize. Druhá půlka dosahuje kvalitou zpracování film Larva, člověka zasáhve el. výboj, zaklepe se a spadne..smál sem se......... A vůbec ve filmu jakoby náhodou zemřou negativní postavy a ty dobré jako zázrakem přežijí. Prostě debilní pohádka.(4.1.2007)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +zvuky, hudba, atmosféra -triky, velice televizní/// Hold když chce televize dělat katastrofáky, dopadne to katastrofálně. Ale upřímě, tento druh filmů mám rád (teda až na ty ekologické), takže je snesu v jakékoliv formě. Hodnotit budu ale oběktivně. Nebudu, vlastně tedy nemohu srovnávat tohle dílko například s filmem Den poté apd. Takže na televizní film se rozhodně nejedná o odpad. Jediné co mi výrazně vadí, tak je asi ta druhá půle, kdy napovrch prosakuje nuda, není to takový napínák a vlastně první půle mě tak navnadila, že jsem čekal velkou katastrofu. No co, ta se mi dostavila alespoň v podobě triků, u kterých mohu prohlásit, že počítačové hry z roku 2000 mají lepší efekty. No a prej je pokračování, to ale bude katastrofa./// Celkem 47%///(4.1.2007)

• Jordan

Keď na to niekto nemá, tak by to skrátka nemal robiť, ani len nepomýšľať na to, že by sa pokúšaľ . . . Toto je príklad toho, ako ľudia bez talentu, bez peňazí, bez nápadu a bez scenára chceli natočiť film v žánri, ktorý už a priori dáva tušiť, že sa nebude jednať o nijak zvlášť kvalitný výkon (no naozaj, povedzte mi jeden katastrofický film, ktorý by stál za to) ale i napriek očakávaniu toho najhoršieho - dočkal som sa ešte horšieho. Príšerná katastrofa. Ani nejdem vymenuvávať, čo všetko bolo zlé ba až príšerné, lebo to bolo úplne všetko. Prvá verzia Dukea Nukema má dôveryhodnejšie a lepšie zvládnuté efekty a grafiku. Prečo, pýtam sa s hrôzou, PREČO ?!!!(21.11.2005)

• Karlos80

Panebože kolik takových to filmů tu už bylo? Drtivý dopad, Armageddon, Den poté a nebo takových těch německých rychlokvašek. Pořád stejná písnička, takřka bez jakéhokoliv pořádného scénáře ! Buď se jedná o nějaké létající šutry někde ve vesmíru, nebo padající meteority či šílené záplavy a potopy takřka celého světa a nebo teď nakonec v podobě silného tornáda. Pořád stejná písnička a pořád něco neskutečně pitomého až pohádkově laděného. Ze všech stran nás před tím varujou, jak bysme se měli zachovat i v těch nejkritičtějších a nejkrajnějších situacích, ale skutek utekl? Opatření? To se jim to povídá, od stolu a na papíře. Příroda si prostě nevybírá kdy a kde udeří, a Amerika poručit dešti podobně jako to chtěl kdysi udělat slavný Sovětský svaz nedovede a ani nemůže ! Sami jsme viděli poslední katastrofu v podobě níčivé tsunami v Indonésii nebo při záplavách v ČR to bylo keců...! Podřadný film, z nepříliš dobrou dějovou strukturou, z nepřesvědčivými vizuálními efekty, se slabým střihem a s téměř neznámým hereckým obsazením. Jednu hvězdu, jen za snahu autorů trochu pobavit při nepravděpodobných a neskutečně přehnaných scénách, viz třeba auto které projelo tornádem kdy tuším že letadlo jen tak tak přistálo..!(5.1.2007)

Další z nesčetné řady katastrofických filmů. Naštěstí ne úplně katastrofálních. I když ... Opět musím ocenit zvláštní efekty. Co ovšem si nezaslouží plus je logika chování hrdinů a vykreslení některých situací. Tak např. se mi nezdálo, že by se v tom obchodním centru, kde byli lidé uzavřeny v té bance se nacházeli nějací lidé jen v té bance. Že by v okolních obchodech bylo pusto a prázdno se mi mos nechtělo věřit. K nevěření byl i hladký průjezd městem, kdy hrdinové mířili na smluvené místo na letiště. Fouká silný vítr, všude se válí nejrůznější bordel a trosky a ejhle, letištní plocha je zametená jak před startem concordu. Ale jinak je to příběh krásný, charakterově černobílý, dějově předvídatelný, podle zavedené šablony vyrobený a koukatelný.(16.3.2007)

• - Natáčelo se ve Winnipegu v Kanadě. (willy1)