poster

Stupeň 6: Dny totální zkázy (TV film)

 • Česko

  Šestý stupeň: Dny totální zkázy

 • USA

  Category 6: Day of Destruction

 • Slovensko

  Dni skazy

 • Slovensko

  Superbúrka: Dni skazy

Akční / Sci-Fi / Drama / Katastrofický

USA, 2004, 2x89 min

 • jondzavid
  odpad!

  Category 6 je stretnutie hurikána zo severu a tornád z juhu nad Chicagom. Typický katastrofický brak - pochváliť sa dajú akurátne triky, ale nato, aby som dal aspoň jednu hviezdu by nemohli byť postavy tak extrémne smiešne napísané - čo mám však očakávať od nabúšenej us tv produkcie, ktorá určite časom urobí nejakú tú príjemnú televíznu kvótu niektorej z našich komerčných staníc. Jednu hviezdu som však chcel dať aspoň za roztomilého Randyho Quaida v malej roličke lovca tornád Tornado Tommyho a zo zostatku stojí za reč ešte Brian Dennehy, ktorý predviedol aspoň ten svoj štandard. Dianne Wiest (oscar za Bullets over broadway) tu v úlohe c.coxvreskotovskej reportérky hrozne prehráva (aj keď čo jej táto úloha okrem financií mohla priniesť). Ale absolútne najhoršou časťou je hlavná rodinka - to je hotová pohroma -vedľa extrémne nevýrazného a matného T.Gibsona stiahli u mňa tú jednu efektovú * najprotivnejšie obsadené teenie úlohy v tv katastrofickom béčku (urazil by som asi slovo klišé ak by som označil ich scenáristickú prepracovanosť) . A ešte jedno pozitívum - chýba tradičný pes. Takže pekné (tv) efekty v desnom filme - ak to pôjde u nás v tv s masívnou reklamou nedajte sa zlákať - je to škoda času.(17.4.2005)

 • svik
  *

  Prví půlka připomínala sem tam scény z Twistru a do této hrůzy se prolínaly nudné pasáže, které nestáli ani za zapnutí televize. Druhá půlka dosahuje kvalitou zpracování film Larva, člověka zasáhve el. výboj, zaklepe se a spadne..smál sem se......... A vůbec ve filmu jakoby náhodou zemřou negativní postavy a ty dobré jako zázrakem přežijí. Prostě debilní pohádka.(4.1.2007)

 • themic
  odpad!

  To snad ani nemá cenu komentovat, no i když možná radši jo..:) Nechápu troufalost těch lidí co tohle natáčej, naprosto opotřebované téma, nikoho tohle už nezajímá..! Katastrofické filmy jsou v poslední velmy oblíbeným žánrem režisérů, ale jen některým se to podaří dobře a věrně, né přeplácaně natočit... Ani nějak moc nechápu Randy Quaida, proč to v tomhle filmu vůbec vzal?(já bych to klidně vzal):D.. Prostě nic pro co má cenu ztrácet čas... Dva díli, proč? To chce tomu snad přidat na napětí? No nevím a ani radši nechci vědět, viděl sem, pobavilo a stačilo... Možná kdyby natočil dokument o skutečných katastrofách a né o nějakakých smyšlených, udělá určitě líp, vydělá víc peněz plus film bude mít větší úspěch... Tento film vřele NEDOPORUČUJI, snímek pro mě hluboce odpadl... :)(21.1.2007)

 • TheDarKnig
  odpad!

  no tak tohle bylo asi tak tisickrat horsi nez 10.5.. hlavne, jak trailery lakaly na totalni masakr a pak celej film jedna strasna nuda s par scenama s tak strasnou kamerou, divnym snimanim a hlavne bez vizualu ze to nejde ani popsat.. Dokonce i to proklinane Asylum dela lepsi filmy (ktere aspon pobavi svoji blbosti). Ale tohle... nemam slov a tentokrat ne v pozitivnim smyslu(13.4.2010)

 • Pepinec
  *

  Pokud chtěl americký B-team tvůrců katastrofických filmů vystoupit ze stínu slavnějších kolegů a probudit v nás obavu z nebezpečí, které číhá za humny, zvolil špatnou nohu, taktiku a managera. Něco pravdy na tom bude, že bez peněz se do hospody nemá lézt. Vzdor tomu si film očividně našel svoje příznivce, kteří chválí efekty, děj, či postavy. Teď to výjimečně nemyslím nijak zle; kéž by mi také stačilo tak málo...(23.1.2012)

 • - Natáčelo se ve Winnipegu v Kanadě. (willy1)