Policie v Marseille dostane tip na narkotika ukrytá v zásilce ryb a prohlíží celý náklad. Do toho přijíždí z New Yorku policista Doyle, aby zde chytil drogového obchodníka Charniera,který mu v Americe uprchl. Spolupracovat má s komisařem Henrym Bárthélémyim, jenže od počátku si zrovna nepadnou do oka. Brzy je zabit i Doylův člověk a ukáže se, že Doyle tu má být vlastně jakousi návnadou na Charniera. Ten také Doyla při jedné akci zahlédne a večer je Doyle přepaden a unesen skupinou mužů. Únosci - Charnierovi muži - ho drží ve starém hotelu tři týdny a neustále mu píchají drogy, zatímco policie ho intenzivně hledá. Nakonec ho Charnier nechá úplně zdrogovaného vyhodit před policejní stanicí. Lékaři se sice podaří zachránit mu život, ale Doyle se musí léčit z drogové závislosti. Barthélémy se o něj stará. Když se Doyle po čase ze všeho dostane, uvědomí si, že byl pouhou návnadou... (oficiální text distributora)

major.warren

Skvělé pokračování legendárního kriminálního trháku Francouzská spojka. V hlavní roli komisaře Pepka Doyla opět Gene Hackman. Režie se tentokrát ujal John Frankenheimer a myslím, že se mu jeho dílo velice povedlo. Scénář opět velice dobrý se skvělými hláškami. Kamera jako v prvním díle výtečná. Hudba jako v prvním díle nic moc, střih a zvuk dobré. Kromě hlavního Gena Hackmana se ve filmu objevil opět skvělý Fernando Rey v roli zločince Charniera. Nejlepší scéna je podle mě scéna finální. U mě čtyři krásné hvězdičky. ()

ilemas

Zda je dvojka slabším pokračováním už si nevzpomínám, musel bych to po letech vidět znovu k porovnání, ale tehdy se mi to nesmírně líbilo. Vynikající Gene Hackman alias Pepek byl v té době mým nejoblíbenější hercem a musím se na oba díly podívat znovu , abych zavzpomínal na zlaté časy kinematografie. ()

Martin741

Francouzska Spojka 2 je uz o cosi menej napinava ako vyborna jednicka. Tvorcovia sa viac zamerali na psychologicku dramu nez na plnohodnotny akcnak a film opat stoji a pada na Gene Hackmanovi. Williama Friedkina na poste rezisera vystriedal John Frankenheimer /Vlak 1964/. Celkovo vsak pre mna uz slabsie pokracovanie : 66 % ()

MrPierc

Myslím si, že teprve 2. díl graduje do maxima. První díl byl bez odplaty. Hackman ve svém boji proti droze a běh na konci po molu, to si budu pamatovat jako jednu z nejdramatičtějších scén. ()

starbrejkr

Dávám na roveň s jedničkou. Pokračování je sice o poznání méně dynamické a milovnící akce si moc pomlaskávat nebudou, ale všechna akčnost je tady nahrazena pasáží, kdy se Pepek dostane pod ruku Charnierovi a jeho následné odvykací kúře. Scéna, kdy je policajt chycen lumpem a stane se z něj feťák,dodneška nemá obdoby a Gene Hackman tady ukazuje až netušené herecké mistrovství. Od té doby si o to víc přejete, aby toho drogovýho dědka konečně dostal. Závěr nebudu prozrazovat, ale musím říct, že se mi snad ještě nikde nelíbil tak bleskově utnutý konec - bez nějakých teatrálních výrazů a emocí - prostě šup a o to víc to ve vás pak zůstane. Čím mě film taky dostal, byly v závěrečné části pohledy kamery ala první osoba, což připomínalo staré hry Wolfenstein nebo Doom - opět nadčasové. I přes pomalý průběh jsem se vůbec nenudil a vychutnal si tuto klasa kriminálku. ()

mortak

Spíš by se film měl jmenovat Pepkův příběh. Vzhledem k jednomu ze získaných Oskarů (Best Actor pro Hackmana) se tvůrci rozhodli vše vsadit na osamoceného newyorského poldu, který jde neochvějně za svým cílem. Bohužel se jim z něho podařilo vytvořit spíše psychopata, který připomíná rozjetý parní válec bez řidiče. Kdyby si scénaristé odpustili Hackmanovy improvizace typu Pepek v baru či Pepek vzpomíná na baseball, kdyby si odpustili samoúčelné improvizace (Pepkovo řádění v hotelu), kdyby celý film vypadal jako poslední půlhodina, ve které vítězí příběh, tak jak ho známe z jedničky - policisté, město a drogy, šlo by o důstojné pokračování. Jenže tady je příběh přehlušen hrdinou - osamělý vlk proti všem, kterého můžete na chvíli srazit na dno, ale nezastavíte ho. ()

Radiq

Tak jak v jedničce byly všeříkající záběry, kde lidi spolu mluvili, ale jen otvírali huby a byl slyšet jen okolní zvuk. Tady zas mluvili francouzsky, bez titulků a stejně bylo jasné, o co jde. Stalo se něco, co je u filmů nevídané: dvojka nezahanbila jedničku. Až na tu odvykačku a kecách o baseballu, který trvaly a trvaly a trvaly a bylo to celkem o ničem. Připadal jsem si u toho jak slepec na sjezdu portorikánskejch módních návrhářů - trošku mimo. Jinak to bylo super. Reálné (akorát opět ta přečervenalá krev). A žádnej závěr, jen dva výstřely a šlus. ()

SeanLSD

Najzábavnejšie na tomto filme je, ako sa Gene Hackman v dokonalej paródií na Američana vo Francúzsku motá po meste, nikomu nerozumie, nikto nerozumie jemu a až dostatočná miera starého dobrého kamaráta alkoholu ho zblíži s domácimi, hoci dievčatá naďalej nechápu, čo si ten šašo v havajskej košeli od svojho pokusu o komunikáciu sľubuje. Ešte lepšiu príležitosť na herecký koncert mu však prinesú kapánek tuhšie substancie a človek len žasne nad tým, akú rafinovanú a užitočnú pomstu svojmu protivníkovi pripravia priekupníci. Také veci v dnešných filmoch len tak nenájdeme, každého zlosyna stačí trošku postrašiť a radšej hneď vystrieľa polku mesta. Ako často hovorievajú drsní filmoví profíci, zabíjať je ľahké... - hlavne pre neschopných filmových scenáristov. ()

hans500

Horší než první díl, ale režie a scénář jsou pořád dobré, a Gene Hackman se nedá zapomenout. Část s drogovou závislostí byla perfektní, zbytek filmu měl příliš pomalé tempo - 3,5*. ()

LeoH

Za mě chybí jen malinko do úrovně první Spojky. Celkově uhlazenější, méně neotřelé, ale třeba taková ruční kamera je pod Renoirovým vedením rozhodně ještě odvázanější a přitom pořád nesamoúčelná. Kulturní šok prožívaný arogantním Amíkem na výsostném území sladké Francie mě baví, detoxikační pasáž ohromuje, závěrečná štvanice uvádí místy až do transu. ()

andrii

Amen s nitkami. Účet za Ameriku je splacený. Vysypal její zásoby a do něj zásobník, i když dýchánek sněhobílý zaprášil i jeho útroby. ()

Motinski

Po otvorenom konci z minulého dielu prichádza pokračovanie a som za neho rád, ajkeď mi príde slabšie. Marseille nie je New York, ale že by to vadilo nemôžem povedať. Rychlo som si zvykol. Gene Hackman bol opäť geniálny, jeho odvykačka je 5* psycho, no zvyšok nezaujal. Prvých 40 minút sa hlavná postava potuluje mestom, nikomu nerozumie lebo neovláda francúzštinu a príbeh stojí na mieste. Nuda, vata, jednotvárnosť, iné prirovnania ma nenapadajú. Reálnu policajnú prácu vidíme až v poslednej pol hodine, čo je škoda lebo atmosféru poctivej kriminálky film má. Hackmanovi chýba schopný sekundant ktorý by s ním potiahol suché pasáže a ajkeď sa mi záver páčil, pocitovo ide o priemer. ()

farmnf

K jedničce-Mysteriózní krimi, jaké se dnes již netočí. Pepek je břídil, šťourá se mezi prsty. Když vystřelí pak zpravidla zabije poldu. Taky je hrozný ochlasta ale má vůli jít po zločincích. Hledal jsem na tomto filmu nějakou chybu ale nenašel. Další vyjímkou kinematografie je to, že dvojka je lepší než jednička a nenudí. Je z jiného prostředí a o něčem jiném, Pepek tam ale zůstává a zase to posere aby v závěru zvítězil. No a Fernando Rey je skutečně krásný zloduch, hned jsem si ho zamiloval. ----------------------------------------------------------- Dvojka - Velmi ale velmi důstojné pokračování jedničky od jiného režiséra. Pepek přijíždí do Francie kde hned všechny nasere. Krásná je postava šéfa ktriminálky, který je z příjezdu nezodpovědného pitomého amíka velice odvázaný. Charnier vyrazí do boje proti Pepkovi tou nejlepší zbraní - drogou. Na filmu ze 70. let je krásně vidět jak vyžadování angličtiny na každém kroku a americké whisky a čokolády už tenkrát svět sraly, jak dnes serou mě. Film obsahuje i velmi nepovedenou scénu žvanění odvykajícího si Pepka o bejsbolu. Francouz nechápe a ani se nedivím. Ale jinak...moc povedené krimi. ()

Sfinkter

Hackman ve své postavě na tělo - Pepkovi - jede ve vyjetých kolejích z jedničky v kulisách Marseille, což je výborná volba. Jeho drogové prokletí je parádním oživením, v jiných ohledech je však pokračování průměrnější než první díl. ()