Astronaut Brent (James Franciscus) prorazí časovou bariéru a snaží se najít zmizelého Taylora (Charlton Heston). Stejně jako on dorazí na Zeměkouli budoucnosti, kde vládnou inteligentní opice. Poslední inteligentní lidé, mutanti, kteří umějí ovládat myšlenky jiných, přežívají v podzemním městě, kde uctívají poslední existující jadernou zbraň. Kobaltovou pumu, schopnou zničit celou planetu a všechen život na ní. (Guild Home Video)

Martin741

Reziser Ted Post /roku 1973 natocil dalsie pokracovanie Dirty HARRYho menom Magnum Force/ natocil dalsie pokracovanie kultoveho filmu Planet of the Apes z roku 1968. Charlton Heston /Ben Hur, Planet of the Apes 1968/ je aj tuna pritomny a dej pokracuje tam, kde jednotka skoncila, akurat s kopou logickych kiksov /utek z mesta opic do Zakazanej Zony, pozostatky zmutovanej ludskej civilizacie uctievaju jadrovu hlavicu ako svojho boha/. Dobre je vsak to, za divak opat najde stare zname tvare ako Zira, minister vedy a Cornelius, ktore boli aj v kultovej jednicke. Akcne sceny su vsak trapne a nedotiahnute, dialogy su blbe a dejova linia je hodne svojrazna. Celkovo vsak este znesitelny priemer, seria sa kvalitou zacala vsak uz neodvratne prepadavat : 60 % ()

Vyhy

Oproti prvnímu dílu opičí krok zpátky! Namlsali se úspěchem, ale očividně nestačí jen narvat tucty opic a doufat, že to bude fungovat. Jednička stála na příběhu, zvratu, nepoznaném...zde se nic takového neděje, příběhově to je nudnější a nezáživné. Místy dokonce nelogické v rámci scénáře a možná (ne)chtěně vtipné. Přesto tři hvězdy, protože jsem stále pln pozitivních dojmů z prvního dílu a tak trochu jsem té pozitivity přenesl na dvojku... ()

starbrejkr

Oceňuji aspoň částečně návaznost na bezvýchodnou atmosféru původní Planety, ale celkově jsem byl víceméně rozčarován. Může za to "laciná náhrada" Charltona Hestona novým atronautem, který ho má evidentně připomínat, ale chybí mu charisma, sympatie a Taylorova osobnost. Korunu filmu nasazuje závěr se sice zajímavou myšlenkou přeživších lidí a ještě zajímavější atomovkou, ale celé je to zobrazeno tak směšně, že jsem si chvílemi připadal jak v italské parodii ze 70. let. Díky tomu i razantní a krutě chmutný závěr vyznívá do ztracena. ()

kvasiva

Na legendární první díl toto, ani jiná pokračování nemají. Radioaktivní lid mi byl docela nesympatický, a celkový dojem byl už jaksi vlažný a místy dokonce nudný. Pro mě kandidát na nejslabší díl pětidílné ságy. ()

MzK

Tento díl se mi nelíbil. Kvalita šla dolů převážně od druhé půlky (časoprostory, telepatie, válka). ()

Juto

Veľmi kvalitné pokračovanie originálu. Nie, nebolo to také dobré ako originál, ale výkony aj príbeh boli dobrý. 6/10 ()

WolfR

První půlka se nese v duchu originálu, a i když jen těží z jeho slávy, je to zábavné. Ovšem druhá půlka už je tak neskutečně pitomá. Tohle nemělo vzniknout. Planeta opic je klasika, která nikdy neměla mít následovníka, pokračování. Konec jedničky už nevyniká tak dobře, když se ještě pokračuje dál. Slabé 2 hvězdy. ()

Thorn

Musím říct, že tento film mi vždycky přišel hrozně nedoceněný. Ano, není to tak dobré jako geniální jednička, ale pořád je to zatraceně dobrá, zajímavá, nápaditá a přemýšlivá sci-fi podívaná. Zkrátka je to pořád mnohem lepší film než 90% toho, co v rámci daného žánru za posledních x let vzniklo. A určitě nesouhlasím s názorem, že se jedná o zcela zbytečné pokračování, které vzniklo pouze a jen díky velkému úspěchu prvního dílu. Ten totiž skončil poměrně otevřeně a zanechal za sebou několik palčivých nezodpovězených otázek. Co se vlastně nachází za zakázanou zónou? Je tam další les, jak původně předpokládal doktor Zaius nebo něco mnohem děsivějšího? A co když se to něco nenachází na planetě, ale pod ní? Vzpomínám si, že první díl končil slovy: "Nehledejte pravdu, Taylore. To, co najdete, by se vám nemuselo líbit." Po shlédnutí druhého dílu dostala tato tajemná slova úplně nový význam. Pokud nebyla planeta, na níž lidstvo zdegenerovalo do podoby primitivních divochů a vládu převzali inteligentní opice dostatečně zlověstná, tak s odhalením několika hrozivých skutečností v tomto filmu se přesouváme na úplně jinou úroveň zoufalství a beznaděje. Do příběhu totiž tentokrát zasáhne úplně nová nepřátelská frakce, která je možná ještě mnohem šílenější a fanatičtější než zaslepení a tmářští vůdcové opičího společenství z prvního dílu. Abych byl upřímný, tak musím poctivě uznat, že film Do nitra planety opic je v podstatě dokonalým příkladem toho, jak by mělo správně vypadat jakékoliv pokračování úspěšné sci-fi ságy. Hned na začátku tu máme krásně stručné a výmluvné shrnutí celkového statutu quo. Opice vládnou planetě, lidé jsou jen pouhá zvířata. Na rozdíl od prvního dílu je zde však mnohem více rozvíjena myšlenka toho, že ani mezi opicemi nepanuje dokonalá rovnost. Dozvídáme se kupříkladu to, že vládu nad celým opičím městem ve svých rukou pevně svírají orangutani. Jejich věrnými přisluhovači a nohsledy jsou přitom násilnické a primitivní gorily. Intelektuálové představovaní přemýšlivými a vzdělanými šimpanzi jsou naopak až úplně na spodku opičí hierarchie. Nepřipomíná vám toto nespravedlivé rozdělení společnosti obdobnou situaci v reálném světě? Už jen za tuto zcela novou a podnětnou myšlenku musím druhé Planetě opic udělit velikou pochvalu. Tím však výčet pozitiv ani zdaleka nekončí. Po opětovné návštěvě opičího města se totiž ihned přesouváme do tajemné zakázané zóny, kde se podle všeho skrývá něco strašlivého. Podotýkám, že film jsem poprvé viděl před mnoha a mnoha lety, kdy jsem byl ještě dítě, takže odhalení týkající se dalších nových obyvatel planety skrývajících se hluboko pod zemí pro mě bylo vskutku šokujícím a děsuplným zážitkem. Stejně tak, jako velice znepokojivé scény s nejrůznějšími přeludy a ovládáním mysli. K tomu všemu tu pak ještě máme i překvapivé odhalení toho, co se vlastně stalo s Taylorem. Přestože divák pořád doufá v alespoň přiměřeně pozitivní konec, film zcela nekompromisně směřuje k něčemu zcela osudovému a nesmírně tragickému. Řekl bych, že samotný konec druhé Planety opic překonává úplně všechno, co můžeme v rámci žánru sci-fi vidět. Pokud dnešní mladí diváci zcela seriózně tvrdí, že Avengers: Infinity War snad mají nějaké šokující a přelomové zakončení, které údajně nemá v rámci kinematografie obdoby, velmi vřele bych jim doporučoval shlédnutí právě tohoto filmu. Protože právě druhá Planeta opic nabízí zakončení, jaké prostě a jednoduše nemá obdoby. Tohle je pro mě osobně něčím, co překonává dokonce i geniální závěr prvního dílu. To velice stručné, strohé a věcné konstatování na konci filmu je něčím, z čeho mi dodnes běhá mráz po zádech. Jak už jsem řekl, film Do nitra Planety opic je skvělou ukázkou toho, jak by mělo vypadat zdařilé pokračování úspěšné sci-fi ságy. Shlédnutí proto doporučuji především zastáncům nejnovějších epizod Star Wars, které jsou právě ukázkou přesného opaku. Druhá Planeta opic je prostě skvělým filmem, který bohužel trpí jen tím, že se nedokázal vyrovnat nepřekonatelnému prvnímu dílu. Je to však opravdu až takový neodpustitelný prohřešek? () (méně) (více)

BoXBe

Velká snaha o neotřelé originální nápady nedopadla. Kouzlo prvního dílu a rozšíření mytologie se úplně nevytratilo, ale chybí režisér, který by uměl a chtěl dobře promazat kolečka. Všechno zlikvidovat taky nebyl úplně konstruktivní nápad... ()

tom88

Myslím, že Do vnútra Planéty opíc nie je až také zlé pokračovanie ako sa zdá. Je mi jasné a je očividné, že pokles kvality je po všetkých stránkach od neprekonateľného originálu, ale druhý diel si stále zachoval veľa podstaty z jednotky a hlavné je, že film ma dokázal baviť na dobrej úrovni. Posledná tretina filmu mi úplne nesadla, príchodom inteligentných ľudí na scénu to šlo dole vodou, ale ešte sa to dá prekusnúť. Do vtedy to bolo viac než fajn. Hlavný hrdina zahral dobre, Hestonova postava sa mohla ohriať dlhšie. Opice znovu super, kostýmy perfektné. Bohužiaľ už tu nie je žiadna silnejšia pamätná scéna kvôli, ktorej by som si film púšťal znovu. Bavil som sa dobre a sci-fi téma Planéty opíc sa mi veľmi pozdáva, preto prižmurujem oko a dávam vyššie hodnotenie. 70% ()

filmmovier

Velký propad dolů. První část je ještě hodně dobrá, ale když zalezou do jeskyně kvalita jde dolů. Následkem toho je rozjetá zápletka jen trapnější a trapnější. Ten zbytek v podzemí byl vážně k smíchu... Film přímo navazuje na jedničku, což je moc dobře a tak mě potěšil i Charlton Heston v menší roli. Na první díl to sice nemá, ale trapné je to už teď. Od dvojky jsem toho čekal víc. Uvidíme, co přinesou zbývající díly. Ale skončit to mohlo lépe. Pravdou ale je, že se na to dá ještě pořád dobře dívat. 60%. ()

Motinski

Výrazny kvalitatívny prepad, začiatok cesty do rutiny a postupnej béčkovosti ktorá nás sprevádzala všetkými ďalšími pokračovaniami. Keď vynecháme prvý diel, tak je táto časť, dajme tomu, ešte pozerateľná oproti ostatným. Príbeh je ale nudný, väčšina scén rutinérskych a okrem hlavnej postavy žiadna iná nie je aspoň priemerne sympatická. ()

A.Beech

Charlton Heston sa objaví hneď v prvej scéne, nasadne na koňa, aby v nasledujúcej scéne za záhadných okolností zmizol z obrazu (ja som to teda nepochopil, čo sa stalo). Bez neho ja ďalšie "opice" pozerať nebudem. Je to MACHER. ()

adams89

Se vzpomínkami na legendární první díl tento dosti pokulhává, ale přesto ho mám celkem rád. I když, divák vlastně už od začátku jen nechápavě vrtí hlavou. Počátěční děj je totiž postavený na samých náhodách - vesmírná výprava pátrající po kapitánu Taylorovi proletí tím samým časoprostorem jako on a dokonce se i dostane na stejnou část planety jako on - poblíž opičího města! Novou postavu, astronauta Brenta, jsem si však oblíbil hned od začátku, v tom také vidím významné pozitivum. Zbytek filmu mě však, oproti jedničce, značně nudil a něco se začalo dít vlastně až ke konci. Ale ten konec... ten byl tedy hodně "zajímavý". Poslední přeživší lidé s telepatickými schopnostmi, ukrývající se v podzemí a modlící se navíc k obří atomové bombě, kterou se chystají odpálit na opičí město! Napadá mě, že scénář měl psát asi někdo jiný! Na konci se však ale naštěstí také objevuje starý známý Taylor, jen škoda, že dostal ve filmu tak málo prostoru. Po né zrovna šťastném konci si divák řekne, že pokračování už žádná být nemůžou... jaké ale překvapení, když zjistí, že jsou ještě tři, zcela zbytečné a katastrofální díly. I přes mnoho nedostatků se ale na tento díl ještě, s lehce přimhouřeným okem, rád podívám.70% ()

ecceHOMMO

Po skvelej jednotke...obrovský kvalitatívny pád. Ušlachtilý zámer autorov...upozorniť na hrozbu jadrových zbraní síce oceňujem, ale toto pokračovanie si ma proste nezískalo ani príbehom, ani ničím iným. */** ()

Ryuuhei

Není to jednička, která brilantně budovala atmosféru jen skrz hutné dialogy a vše završila známým, ale dodnes ikonickým zakončením. Nicméně i dvojka byla svým způsobem stále zajímavá, části s naháněním napínavé a finále si dovolilo něco, co dnes, v době hrdinských eposů a výher dobra nad zlem, absolutně nepřichází v úvahu. Skončit to jinak, možná tu hvězdu uberu, ale takhle nemám důvod. Film jsem si užil, zajímavě rozšířil původní námět a okořenil jej ukázkou, co se s lidstvem skutečně stalo. ()

A.L.E.S.

Tenhle film docela obstojně zakončuje směřování té odporné lidské rasy. A té opičí taky. Docela se dá uvěřit tomu, že někde v ústranní přežívají v troskách inteligentní lidé, jiní než ti, které jsme viděli v prvním díle. Taky mě docela zajímalo, jak to dopadlo s Taylorem. Nemohl se přece jen tak nechat unést emocemi, když spatřil Sochu svobody jinak, než jak ji známe. Jeho putování zkázou, kterou si lidi sami přivodili, mělo pokračování i v tomto filmu. Závěr je opět šokující. ()