Astronaut Brent (James Franciscus) prorazí časovou bariéru a snaží se najít zmizelého Taylora (Charlton Heston). Stejně jako on dorazí na Zeměkouli budoucnosti, kde vládnou inteligentní opice. Poslední inteligentní lidé, mutanti, kteří umějí ovládat myšlenky jiných, přežívají v podzemním městě, kde uctívají poslední existující jadernou zbraň. Kobaltovou pumu, schopnou zničit celou planetu a všechen život na ní. (Guild Home Video)

Raven0

A zase ty opice. Ale tentokrát jich je více. A zase se režou! Sice to není zábavné jako skvělý první díl, ale ten konec mě prostě odrovnal. Navíc, když jsem to viděl poprvé ještě jako malý kluk, nemohl jsem nějaký ten pátek pořádně usnout. Pořád se mi zdávali noční můry o atomových zbraních a zlých opicích... ()

Bobik9

Druhý díl už lehce klopýtá. Nevím, jaké jsou následující díly, ale oproti jedničce je to zatracený sešup dolů. Hlavní hrdina je méně sympatický a podává slabší výkon, nápad není špatný, ale dalo se to udělat lépe a hlavně ten konec se mi mco nelíbil, čímž myslím závěrečných 20 minut. Doufám, že následující díly budou lepší, protože tento uvrhl Planetu opic z naoprosté jedinečnosti do nízkého průměru. ()

anli

Vcelku slušné pokračování slavného filmu,tentokrát už zcela vymyšlené a bez knižní předlohy.Sám o sobě je film pměrně dobře fungující dobrodružné sci-fi,na kterém mi ovšem vadí,že víceméně kopíruje první film jednak příběhem a jednak zúročuje vše z prvního filmu-výpravu,stavby,masky atd.(proč to nevyužít,když se nám to tu válí).Taky nechápu proč postava Charltona Hestona dostala tak málo prostoru.Myslím,že když už někdo chtěl pokračovat a navázat,šlo to udělat zajímavěji a inteligentněji.Na druhou stranu to mohlo dopadnout hůř a pravda je,že je na co se dívat.A velkolepý závěr to ještě trochu zvedá,takže dávám niterných 60% i bez masky. ()

lennyd

Kosmonaut Brent (James Franciscus) se svojí lodí následuje kosmickou stopu vesmírné lodi George Taylora, až na planetu, kde jeho loď, stejně jako loď jeho předchůdce ztroskotá. Zde, stejně jako Taylor narazí na vesnici opic, seznámí se s vědkyní Zirou a jejím manželem a jen nevěřícně sleduje, kdy se vlády ujímá agresivní vojevůdce. Radši i s Novou utíká do pustiny, kde najde zbytky původních lidí ... Tohle působí fakt jako špatný film - z počátku to vypadá na téměř stoprocentní kopii svého staršího brášky (člověk přistane na neznámé planetě, je zajat opicemi, a postupně zjišťuje pravdu), ale v půlce se autoři rozhodli vyrobit něco originálního a svého. A to neměli dělat, protože od půlky filmu jde o takovou slátaninu, že to až bolí. Takže tu máme tlupu lidí, žijících v pozůstatcích New Yorku, která sice ovládá telepatii, ale jsou tak hloupí, že jako svůj idol uctívají atomovou bombu (ještě že to skončilo tak jak to skončilo, jinak bych měl obavy o pokračovaní s touto bandou "lidí" a to už bych asi nezkousl). Takže když to shrnu, první půlka jakžtakž (s využitím kulis a masek z prvního dílu), druhá příšerná... ()

brando

Jednička se stala kultem, zásadním filmem 60.let. Žádný z jeho čtyř následovníků se mu nepřiblížil v žádném hledisku. Avšak narozdíl od dílů 3-5 se tenhle film drží v mezích neurážejícího průměru. Dvě třetiny filmu jsou těžké béčko, avšak s příchodem Hestona na plac se ozývají nostalgické vzpomínky na první díl. ()

Kubaso

Jsem ochoten přistoupit na akčnější pojetí, ale už jen první polovina filmu, jež lacině opakuje děj toho prvního, dostatečně dokazuje, o jak nicotné pokračování se jedná. Ta druhá zase trpí příšerným přehráváním většiny zůčastněných. Široko daleko nejlepším hercem je Linda Harrisonová, protože toho alespoň moc neřekne. Mutanti jsou obdařeni telepatií, jejíž ztvárnění spočívá ve srandovním poulení očí, projekci myšlenek rovnou na bluescreen a navíc jsou všichni vyšňoření jako šašci. Fatální závěr, kterým Heston podmínil svou účast, sice celkový dojem hodně napraví, ale kromě něj už zaujme snad jen pár povedených postapokalyptických výjevů a chyb ve scénáři. Zvlášť vyniká datum Brentova ztroskotání (3955, Taylor přistál až v roce 3978!) a fakt, že Zira s Corneliem měli být po událostech prvního dílu souzeni za kacířství. Tady jim dr. Zaius dokonce na čas přenechává svůj úřad! A bude hůř... I přesto má ten film ještě jisté kouzlo. ()

Mishqo

To čo robilo originál nadčasovým a šokojúcim sa tu vytráca a film sa mení len na akési dobrodružné béčko, ale stále som bol schopný nájsť viac toho pozitívneho. Neviem či to tak bude aj s nasledujúcimi pokračovaniami. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Planety opic" a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

J.Lajner

Tohle je těžké, protože jde o první film z opičí ságy, který jsem jako malý kluk viděl. Vyděšen zvrácenou komunitou podzemních lidí, fascinován maskami i monstrózním soudtrackem, dodnes nedokáži vnímat film příliš objektivně. Ty vzpomínky jsou zkrátka velmi silné a barvité. Je to krásný brak, který evokuje americké sci-fi produkce z padesátých let. Ano, chybí tomu pořádný nápad a první polovina víceméně opakuje vzorec nastavený prvním dílem. Přesto má výsledek něco do sebe a nekompromisní konec je krásně mrazivý. Vize apokalypsy má na mou osobu vždy silný dopad. Nenadchne ani neurazí, ale rozhodně v mých očích nejde o takový průser, jak se všeobecně tvrdí. Ten měl přijít až později. ()

Jello Biafra

Pokračovanie slávnej planéty opíc za predchádzajúcim dielom silno zaostáva. Síce sa tu znovu objavuje charismatický astronaut Taylor, ale tá nezabudnuteľná atmosféra pôvodného filmu je skrátka preč. Nie je tu jediný zapamätovateľný moment a do filmu za vsúva charakteristiká béčkovitosť (jadrová hlavica je uctievaná ako božstvo). Ani záverečná bitka nesplní očakávania. A koniec je v tomto prípade úplne odbytý. Škoda že už filmári nenatočili korektné pokračovanie, pretože "hnusné špinavé opice" by si to zaslúžili. ()

fiLLthe3DD

Snímek bezprostředně navazuje na díl první, zčásti jej i remakeuje (kulisy a masky se přeci musely využít :) a až v polovině druhé se vytasí s novým příběhem... Byť tento snímek vznikl primárně pro peníze, líbí se mi, jak rozvíjí myšlenku ohledně "Zakázaného pásma," které působilo tajemně už v jedničce... Hrdinové jsou navíc sympatičtí (jen Cornelius a Zira nedostávají tolik prostoru, kolik by si zasloužili), mutanti krásně odporní a celé je to úžasně depresivní... Srdcovka z dětství, která mi bude vždy bližší než CGI trilogie z let 2011-2017... Dokonce mě bavila o trochu víc než první díl :) ()

FIBO

Patřím mezi lidi, kterým přijde dvojka stejně "dobrá" jako jednička. Osobně mám oba dva díly svým způsobem spojené v jeden děj, protože už v dětství jsem oba dva viděl téměř po sobě a shodnu se s lidmi, že od tohoto dílu již kvalita série bohužel ubývá. Příjemným zpestřením je ješte čtyřka, ač v mnoha ohledech nelogická, moderní opičí město a vzájemné boje nemají chybu :) Co se dvojky týče, nelze zapomenout na nepřekonatelného Taylora jako guest star. Nezapomenutelná hudba Leonarda Rosenmana opičího pochodu, která se mi vryla do paměti. Pro mě osobně, hodně dobré. ()

vitekpe

Lepsi, nez jsem cekal. Triky samozrejme na urovni doby vzniku, nicmene film nema cas nudit a rozhodne se vyrovna prvnimu dilu. Co do zabavnosti. ()

Han22

Je mi jedno, co si myslí ostatní, pro mě je dvojka nejlepší díl. Na jednu stranu tupé bojechtivé gorily na druhou stranu telepati uctívající atomovou bombu, kteří nejsou o nic lepší. Uprostřed toho zoufalý hrdina s němou dívkou a ve finále i starý dobrý Charlton Heston. Apokalyptické finále je skvělým koncem a vůbec jsem se rozhodnutí hrdiny nedivil. Sci-fi roku 1970. ()