Astronaut Brent (James Franciscus) prorazí časovou bariéru a snaží se najít zmizelého Taylora (Charlton Heston). Stejně jako on dorazí na Zeměkouli budoucnosti, kde vládnou inteligentní opice. Poslední inteligentní lidé, mutanti, kteří umějí ovládat myšlenky jiných, přežívají v podzemním městě, kde uctívají poslední existující jadernou zbraň. Kobaltovou pumu, schopnou zničit celou planetu a všechen život na ní. (Guild Home Video)

medlo

Veľký potenciál mal tento film. Prvý príbeh bol dokonalý, druhý zďaleka nie. Dejovo to bolo smiešne a nezaujímavé. Dosť som sa nudil. Herecké výkony pri telepatickom mučení boli mučenie pre divákov. Veľká škoda, že to takto zahodili. Mohli sa radšej viac zamyslieť a urobiť nezabudnuteľnú trilógiu. ()

xaver

Jenom slabý odvar. Základní myšlenka měla smysl, nápad, varování. Pokračování původního filmu Planeta opic je nesmyslné a bezduché. Nastavovaná kaše absolutně bez chuti. ()

Saf123

Toto navazování na předešlý velmi kvalitní a originální film bych určitě nedělala. Tento díl byl pro mě nudný a už celkem otřepaný. ()

HiddenDragon

Druhy dil "Opic" uz je velmi prumernou sci-fi, jak to u pokracovani casto byva. Sice primo navazuje a celkem smysluplne rozviji puvodni namet, ale prvni pulka je defacto pres kopirak puvodni film z r. 1968. Takze to dlouho pusobi, ze si nekdo hodne ulehcil praci. Samotna story neni az tak spatna a je v ni zakomponovan temer hippiesacky protest proti valce (tehdy ve Vietnamu - ovsem protivalecne tema je samozrejme nadcasove a stale aktualni). Tempo je celkem svizne, ale z dnesniho pohledu uz je to trikove hodne slabe. Malovana pozadi jsou opet znat na kazdem rohu, bitka na voze strasne studiove rusiva, a tech par skutecnych efektu pusobi velmi zastarale. Zaverecna zhruba tretina ma ale spravne (post)apokalyptickou a pro deti mozna i strasidelnou atmosferu. Franciscus neni spatny a mihne se tu i Ch. Heston. Linda Harrison opet priserne "hraje" jen ocima, takze kdyz konecne pronesla aspon jedno slovo (hadejte ktere), byl jsem pres vsechnu jeji krasu rad, ze konecne chcipla :) Konec je opet stejne odzbrojujici a ultimativni jako u jednicky, ale celkove pro me prumer. ()

iXtr3m3

Rovnocenné k prvej časti. Perfektné "prepracovanie" pôvodného deja a malé pootočenie pôvodnej myšlienky. Masky stále extra trieda a cirkev atomovej bomby? Bomba. :) ()

Zagros

To, že je druhý díl jen očekávaným výsledkem obrovského úspěchu první Planety opic, je naprosto jasné. Jednoznačně je také kvalitativně níže než Planeta opic. To ovšem neznamená, že jde o špatný film. Mně se návrat na Planetu opic líbil. Dobrodružná výprava Do nitra Planety opic mě napnula a dokonce mi sedla i příběhová linka s původními lidmi a jadernou energií. Slušné tři hvězdy a v budoucnu si rád někdy zopakuji celou původní sérii pěkně znovu a dohromady. ()

Shakeus

Je to vůbec plnohodnotný film anebo jen datadisk, taková nástavba? Jednička je plná narážek na lidskost, rasizmus, potírání pravdy, manipulaci s lidmi, toto je jen prodloužení děje. Dá se to vidět, ale bavit se u toho asi bude málo kdo. ()

Paity

Uznávám, jako božstvo uznávat jadernou hlavici, to je ujeté. Spíše mám tento díl rád, že se podívá na tu postkatastrofickou část lidstva, která přežila. To mne totiž vždy fascinovalo, jak by to bylo potom. Jinak ničím jiným tenhle film zrovna extra nenadchne. ()

Janega

Znovu nový stroskotanec, s ktorým treba objavovať planétu opíc? Telepatický zmutovaní ľudia, ktorí svoje schopnosti využívajú na zabitie nevinných ľudí, miesto na boj s opicami? A bomba, ktorá dokáže na jeden pokus zničiť celú planétu? To ako fakt? Niektoré filmy by nemali mať pokračovania a Planéta opíc je tým jasným príkladom. Otvorený koniec prvého filmu bol dokonalý, celé to však zabilo toto pokračovanie a to aj bez bomby. ()

Sayko

Tak se druhý díl nepovedl. Jen opakování toho samého námětu. Přidání nové rasy, která nemá sebemenší smysl stejně, jako pokračování. Nikam jsme se neposunuli, nic jsme se nedozvěděli o historii planety a vymyslet tak divný konec by dokázal každý druhý teenager, asi v té době frčely bomby.. Herci o malinko horší, než v předchozím díle, hudbu jsem nepostřehl a celkově mě snímek jednoduše nebavil. ()

Prochy38

Prvnímu dílu to nesahá ani po kotníky, ale zase tak špatné to nebylo. Příběh se sice zase tolik nezdařil, ale na co koukat bylo. Hlavně L. Harrison za to stála. Než se na scéně objevila pozůstalá lidská rasa, bylo to i na 4*, ale pak už to stálo za nic. Přišlo mi, že těch opic tam bylo nějak málo... ()

TAMEHEMP

Cestu, kterou se měla ubírat dvojka, jsem si představoval úplně jinak, v ideálnim případě neměla žádna dvojka vůbec vzniknout, nebo si nepředstavovat nic. Možností jak navázat bylo povícero a z tak originálního námětu by se jistě dalo ještě mnohé pořídit, vskutku. Stalo se nic. Všechny nápady si Schaffner vyplencal a teď už se jenom snažil těžit z úspěchu jedničky. Kdybych měl hledat stopy nějakého příběhu, tak se vydám po stopách -> Vata, Vata, drsnější Vata, Vatička, a zase Vata, pak tam je někde konec - budiž. Přičemž žádná z těchto částí na sebe plynule nenavazuje, daly by se přeházet a nikdo by si ani nevšiml. Jediný element, který funguje a jakžtakž drží kousky skládačky pohromadě, je hlavní postava - kůň. Skutečně dokáže divy na půdorysu 2x2 metry, až si u mě vydupal jednu hvězdičku. ()

Perverz

Film má dost nelogických aspektů, ale to mě vůbec nesere. Mě to strašně bavilo a líbí se mi tenhle svět. Na jedničku to nemá, ale nezůstává pozadu. A i druhá opičárna u mě zůstává nadprůměrem. Oproti jedničce je to "více sci-fi", a zase tu máme efekt "hle, lidi jací jste hlupáci, co tvoříte a co to může způsobit". A zase Linda Harrison, ta je hustá, neumí mluvit, je to zajímavá role, celý film pobíhá a dobře se na ni dívá, líbila se mi mnohem více než v jedničce. Když si to sečtu, tak mě to prostě opravdu baví, efekty odpovídají době, film má myšlenku, a svižně utíká. ()

Paldiny

Špatne uchopené pokračovanie a ďalej už len so spoilermi. Prvá polovica ešte v rytme predchodcu, len v béčkovejšom razení a bez vylepšovákov. Tylera strieda Brent, sochu Slobody nástupište metra a zvyšok po starom. Havária, prekvápko v podobe opičieho mestečka, lenže prekvapená je už iba hlavná postava, veď divák si ním prešiel minule. Vracajú sa starí známi, vrátane mlčiacej krásky Novy, sympatického šimpanzieho páru Zira – Cornelius a nesmú chýbať nehumánne krysy doktor Zaius, pre tentokrát už pod nadvládou nacistických goríl. Doslovnejšie rozprávanie poukazuje na hriechy storočia, nechýbajú výcvikové tábory, fanatické predslovy aj štrajkujúci s transparentmi. Treba však poznamenať, že aj v tejto podobe sú opice ľudskejšie než samotní ľudia, sami seba totiž nevraždia. Prvá polka tak neurážajúci priemer, čo potom tá druhá ? Na scénu sa dostáva tretia rasa, akýchsi nebešťanov, ktorí nevieme odkiaľ prišli, nevieme čo chcú, len to, že sa modlia k atómovej bombe, majú sklony k telepatii a čarami vytvárajú vízie. Toto céčkové fantasy vyústenie ma mrzí o to viac, keď si vezmem, že tvorcovia našli to, v čo som ani nedúfal. Kusisko odvahy sa efektne vysporiadať s komplet populáciou a tak nekompromisne uzavrieť opičiu kapitolu, ktorá má mať ešte tri pokračovania. ()

Rozjimatel

Je jasné, že so skvelou jednotkou sa to porovnávať nedá, ale nie je to vôbec zlé, na rozdiel od väčšiny ďalších pokračovaní a remakov. Spočiatku ťaží z atmosféry prvého dielu, plynule naň nadväzuje, čo celkom oceňujem, ale nie je to hlavná devíza filmu. Tou je originálny nápad ohľadom zmutovaných ľudí žijúcich v podzemí. Časť, odkedy sa Brent s Novou ocitnú v ruinách metra, ma veľmi bavila. Objavovanie pozostatkov dávnej, dôverne známej civilizácie, stret s podzemnými ľuďmi, ich zvláštne zvyklosti, ako vzývanie dosť neobvyklého boha, ich "mierumilovná" filozofia, to všetko malo tú správnu atmosféru. Tiež hlavná postava bola výborne zahraná hercom Jamesom Franciscusom, ktorý sa na tú rolu perfektne hodil. Žiaľ, obmedzený rozpočet bol citeľný hlavne na začiatku filmu, kde pri veľkom zhromaždení opíc mala väčšina z nich miesto nákladných mejkapov len nejaké komické masky. ()

Spectre

Aj cez nízke hodnotenie je tento druhý diel ešte pozerateľný a aj keď je to Bčkové jak hrom, má to zaujímavý koniec. Najväčší odpad prišiel až s tretím dielom :) ()

Balet

Opravdu špatné, s divným začátkem, středem i koncem (tím hlavně). Hlavně mě iritoval zrychlený pohyb, když dvojice utíkala, jak v nějaké grotesce... brr ()

Matros

Pokračování slavné Planety opic je v první polovině obstojná vykrádačka originálu, ale když se na scéně objeví uctívači jaderné hlavice, všechno jde těžce do prdele. ()