Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Ukubumbahoo

Další z kultovních snímků, které se neokoukají. Film pro mě nese především poselství či poučení pro člověka samotného a to sice, že by místo hledání nových životů a planet na kterých se dá žít, se měl starat o život a planetu, na které již je a žít svůj život tak, aby nevedl k sebedestrukci. ()

John8

konečně jsem si udělal čas a shládnul tento kult od začátku do konce... byl jsem více než překvapen, snadno jsem byl vtažen 5 z 5 a zaslouženě ()

Rami

Výborná sci-fi, originální příběh, charismatičtí herci. Ačkoli zde nejsou spousty dokonalých zvláštních efektů a megalomanské komparzy, odvážím se říci, že takto má vypadat kvalitní sci-fi. :-) ()

mourinho

Viděl jsem to už dávno. V době vzniku to jistě byla pecka, ale zas bych to tak s tím hodnocením nepřeháněl. Po dalších dílech jsem se už ani nepídil, ale ty tři hvězdičky si to v pohodě obhájí. Respekt. ()

voresprut

Nejlepší Sci-fi film všech dob.Režisér byl vté době na vrcholu slávi a jeho nadčasoví film je naprosto dokonalý.Strašně ale opravdu strašně se mi líbí začáteční hon na lidi.Škoda že sem dopředu věděl jak ten film dopadne ale ani tak neuberu na hodnocení ani procento.zakončil bych to tím jak ve sci-fi filmech Jamese Camerona jsou proste jen rádoby obrázky bez scénáře a tím pádem už od sci-fi filmů ani nečekáme chytrý scénář.Tenhle scénář je jako film naprosto dokanalý. ()

Shredo

Na svoju dobu veľmi osobitý a výnimočný snímok, ktorý vo mne nezanechal bohužial to, čo chcel, napriek tomu že vyťažil zo seba maximum, nemôžem si pomôcť ale miestami som sa nudil, napriek slušnému scenáru. Film si zachová môj obdiv za masky, kameru a réžiu. Nie som veľký fanda sci-fi filmov no :). Ale ten koniec je desivý a deprimujúci ()

Folky

Je celkem škoda, že jsem pointu už znal, ale kupodivu my to vůbec nezkazilo zážitek. Je tu výborný scénář, úžasní herci, super atmosféra a především je to strhující po celou dobu. Prostě perfektní sci-fi. ()

burton

Když jsem film viděla poprvé, byla jsem ohromená a zděšená. Bála jsem se o kosmonauty a dokonce pak i o některé opice. A to jsou opice zvěř, kterou nemám ráda. Nejspíše právě proto, že se jim občas příliš podobáme. ()

Fujara777

ÁNO: Úchvatné podobenstvo o celom ľudskom druhu. Skvelé masky, napätie, piesok a prach dejín. Hlavné myšlienky sú však tým, čo kraľujú celým týmto dobrodružstvom. Najviac ma dostala prvá štvrtina, pokým posádka objavovala planétu. V nej bolo hádam všetko najviac čarovné. NIE: Mnoho nezrovnalostí a logických nedostatkov (napr. dvetisíc rokov a angličtina bez zmeny). Takto celé dobrodružstvo stráca na lesku od momentu zajatia. Film sa tak dá vnímať skôr viac ako menej len ako podobenstvo. Na škodu veci. ()

GOREGASM

Velmi důležitý a nestárnoucí snímek, který je pevným pilířem scifi, jakkoliv kypřeného dobrodružným žánrem. Goldsmithova neústupná zvuková stopa ihned od začátku navozuje pocit zmaru a bezvýchodnosti, které se ostatně táhnou celým filmem. Při hlubší pitvě děje a samotné logiky, by se jistě našla řada děr, ovšem Planet of the Apes funguje jako klasický kult, který si na první shlédnutí zamilujete a mnohé přešlapy mu velkoryse prominete. Nemá smysl vyzdvihovat dobově nabušené masky a výpravu, ale co si pochvalu zaslouží, je na rok vzniku kontroverzní a o to více působivě zpracované téma lidské rasy podrobené primáty, přičemž lidi si danou evoluční smyčku utáhli sami. Franklin J. Schaffner si pro svůj strhující projekt vybral mistrně také hlavního tahouna a Charlton Heston své charisma opět prodává na sto péro. Opičáckej kult :-). 100% ()

MickeyStuma

Ve vzdálené budoucnosti havaruje astronautická posádka na planetě, kde žijí dominantní druhy inteligentních opic a kde jsou jimi lidé utlačovaní a zotročení. Stále přitažlivá sci-fi klasika na poli jedinečného postkatastrofického námětu. Určité scény sice již působí naivně a nelogicky, ale to už u klasických snímků prostě bývá. Jedná se o dobrý film, i když snaha o velkolepost pokulhává. Může za to přemíra takřka komorních konverzačních scén značně přesahující dobrodružnost, ne-li akčnost. Myšlenka o moralitě a stavu lidstva je však stále platná. Je člověk skutečně pánem tvorstva na Zemi? Snímek tak problematiku prezentuje sice zábavným dojmem, avšak velice vážně. Málokdo si umí reálně představit situaci, jak je zde prezentováno. Genově nejbližší člověku je opice. Co kdyby se role obrátili a v plné krutosti a cynismu začalo zneužívání lidí? Kouzelná je scéna, kdy se George Taylor snaží ukázat že má inteligenci, čímž by dal najevo, že není žádný divoch. Velice přesvědčivá reakce lidoopů. Dá se i v tomto případě ospravedlnit krutost? Snímek je tak věrným pohledem na lidskou přirozenost ve své bezohlednosti, kde je většina myšlenek léta letoucí veřejnosti moc dobře známá. Bolestně rezonující archaická situace, že? Ale jak pro koho. Tento příběh evokuje k tomu, aby se o tom začalo přemýšlet. Ano, snímek je za pomocí zábavného sci-fi žánru moralizující. Že je lidstvo nepoučitelné je už otázka jiná. ()

Besyn

Po právu sci-fi klasika.Není tu sice prakticky žádná akce,ale to napětí a ta atmosféra se dá krájet cirkulárkou.A ten konec je opravdu už všeobecně známá lahůdka. ()

nmafan

Na Planetě opic je krásné, že pohltí desetiletého kluka hledajícího na plátně dobrodružství, užije si ji nihilistický teenager, jenž k smrti nenávidí moderní civilizaci, a plně uspokojí i třicátníka schopného ocenit něco, co mu při dřívějších projekcích připadalo zcela samozřejmé - jako je třeba kamera veterána Leona Shamroye či Goldsmithův životní soundtrack. Jsem si zcela jist, že tenhle film se mi nepřestane líbit už nikdy. Filmová radost pro každý věk a pro každé životní období. ()

Miki68

Jako adolescenta mě ten film trochu děsil. Dnes s odstupem doby a po několikerém shlédnutí hodnotím film (natočený v roce mého narození) sice jako klasiku, leč není to můj "šálek čaje". Na svou dobu to ovšem musela být bomba... ()

Merggie

Planéta opíc, teda svet naopak. Vízia sveta, v ktorom vládnu opice miesto ľudí. Človek žije na dne sociálneho rebríčka, kdesi na úrovni dnešnej zveri. Dno je však fackou, ktorej sa ľudstvo zrejme nevyhne. Padnúť na zadok a pomaly sa dvíhať pomôže vžd...Keď som mal 5 rokov, neuvedomil som si, o čom to celé vlastne bolo. Planéta opíc sa pre mňa stala obyčajnou rozprávkou. Dnes viem, že tá naivná rozprávka sa môže stať realitou. Na druhej strane, len málo rozprávok sa pýši titulom "možná":-) Po Kubrickovej 2001-ke druhé kultové sci-fi z roku 1968. Z roku, kedy aj u nás začala pomaly, ale isto, vznikať malá Planéta opíc. ()

emdvojka

Chválitebné spracovanie opičej planéty, kde ľudia sú tí v klietkach a reťazoch považovaný za nižší článok evolúcie. Za masky by sme sa určite nemuseli hanbiť ani teraz, čo je na taký rok výroby obdivuhodné. Všetko ostatné je história, ktorá neumiera a je zbytočné to kritizovať, môžme byť všetci radi, že máme tento film v archívoch svetovej kinematografie, a preto akákoľvek výčitka nie je veľmi na mieste. I keď by sa ich našlo viac, ako dosť. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem