Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Gridd

Nechce se mi používat pořád dokola výraz " klasika" . Na svojí dobu absolutně luxusní Sci-fi, které nic neztratilo ze své kvality i po dlouhých letech. ()

LaCZik

Ne Starwars, ale toto byl sci-fi mého mládí. Úplně první film, který ve mě zanechal pocit beznaděje a prázdnoty hlavního hrdiny. Samozřejmě skvělé masky, a výprava celkově. Na dlouhou dobu (snad do doby, něž někdo solidně sfilmuje počítačovou hru Fallout) nejlepší post-apokalipťák. Velká škoda, následujících sračko, až polosračkojdních natahovaček, které se svezly na vlně tohoto hitu. ()

sedmdevet

Klasika, mistrně převedena na filmové plátno, vše působí tak hladce, že až mrazí a tak samozřejmě že si není třeba vůbec klást nějaké pochybovačné otázky, či tomu dokonce odporovat, něčemu tak přirozenému ,i když to vyvolává jakousi deprivaci a tíseň. Podprahový efekt mě zalil na poměrně dlouhou dobu a snad prábě kvůli tomu se mi filmi vžil a je v podstatě neokoukatelný. ()

lev86

Kultový film, ktorého koniec mi zrejme nikdy nevyfrčí z hlavy. Aj keď by som v tomto filme privítal skrátenie niektorých naháňačiek, a namiesto toho radšej privítal rozvinutie života opíc na planéte, alebo toho, ako sa opice zmocnili planéty. ()

ciapok

je to impozantný kúsok a je doslova muzeálny exponát, to nemyslím sarkasticky. Masky aj atmosféra sú prakticky neprekonateľné. Myslím však, že vážnou poškvrnou sú také detaily, ako dokonale ošetrené podpazušie Novy a aj to, že nezvládli moment privítania v "neznámom" prostredí Glen Canyonu, čo by samozrejme prezradilo smrtiacu záverečnú pointu, ak by hned na začiatku šla indícia typu "a sakra, však to tu vyzerá jak u nás doma v Arizone" ()

andy60

Kniha se mně kdysi hodně líbila, film vlastně rovněž, ale když jsem si ho dnes opět po cca třiceti letech pustil, už se takové nadšení nekonalo. ()

Kresloun

Jako malej (cca 10 let) jsem tenhle film neskutečně hltal, ale nechápal jsem konec. Později když jsem ho viděl znovu jsem si uvědomil, že konec tohoto filmu je naprosto geniální. ()

Valda2

Nejlepší sci-fi film, který jsem kdy viděl. Ten konec ... úplně mi u toho sklapla huba. Film měl určitě nějáký vyšší význam, jinak nechápu. Prostě nejlepší sci-fi. 100% ()

DEAR303

NAPROSTÁ ŠPIČKA SCI-FI a to je to z roku 68 ... skvělý Charlton Heston přistává na planetě kde vládnou opice a lidi jsou jako zvěř .. na konci filmu zjištuje že planeta je vlastně země a on byl ve vesmiru dele než čekal .. ()

JCross

"Tak jste to nakonec dokázali! Vy maniaci! Bůh vás všechny zatrať!" Původní zfilmování Planety opic je neobyčejné hlavně tím, že tvůrci zcela převrátili předlohu, která je spíše alegorií a bajkou, udělali z ní katastrofickou sci-fi, a výsledek je mnohem zajímavější než kniha. Hlavní myšlenka prezentovaná hlavně silným závěrem tak přebíjí i řadu mírných nelogičností, které pozorného diváka praští do očí. ()

StarFsh

Planéta opíc je jednoznačne kultová záležitosť, aj keď už film na dnešné pomery dosť trpí na efekty. Bohužiaľ, tak ako každý úspešný film sa ani tento nevyhol pokračovaniam a to hneď ôsmim, ktoré ale varia už len z nadstavenej kaše a tomuto filmu nesiahajú ani po členky. ()

Rathe

Nádherný sci-fi film, který na mě udělal obrovský dojem. Unikátní prostředí jako bylo toto v roce 1968 jen tak někdo nevytvoří. Respekt! ()

Widlicka4

Skvělá kniha, skvělý film, na který se vždycky rád podívám znovu a znovu. Jistě, při znalosti děje už to nikdy nemůže být takový zážitek, jako poprvé, ale přesto je to jeden z nejoriginálnějších filmů historie (přičemž v knize se mi to rozuzlení zdá ještě nečekanější, než ve filmu, kde se mi zdá, že děj zejména v poslední fázi k tomuto zjištění prostě neodvratně směřuje - ale je možné, že už to v tom hledám úmyslně). Ze své naléhavosti ovšem ani kniha, ani film nic neztratily ani po padesáti letech. Jestli něco zničí lidstvo, tak to bude jen a pouze člověk sám. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem