Michael Douglas už si prezidenta zahrál, tak proč si nestřihnout roli jeho osobního bodyguarda? Respektive spíš první dámy, které je však blíž, než by měl. Jeho postavení začne zásadně narušovat to, že při ohrožení hlavy státu nemůže říct na detektoru lži všechno, navíc má někdo kompromitující fotografie, které si za rámeček rozhodně nedá. Tajná služba má tak obětního beránka, Douglas vezme nohy na ramena, aby očistil nejen sebe, ale přerušil i teroristický útok. Nahrávají mu zkušenosti i místy nejapné kroky některých jeho kolegů, kteří ještě ani nebyli na světě, když schytal kulku za prezidenta Reagana. Výsledek chce být vzrušující podívanou, ono se to místy daří, jenže druhou polovinu už seká jednu logickou chybu za druhou. A někdy už hodně do očí vřískající (první dáma si v okamžiku největšího ohrožení pobíhá okolo auta). Tenhle výsledek navíc stál šedesát milionů dolarů a vidět to moc není. Je to natočené hezky, ale chybí nějaká skutečně zapamatovatelná scéna, Clark Johnson je rutinér, má rád kamerové oblety a nájezdy na své hrdiny, ale jinak toho moc nepředvedl. A hlavně neomlátil scénář někomu o hlavu (asi nejvíc zamrzí návrat našeho hrdiny mezi kolegy, jako by se nechumelilo). Douglasovi hodně pomáhá charisma, s bouchačkou už mu to tolik (věk nezastavíš) nejde. Záporáci spíš směšní, zrádce se dá snadno odtušit. Na 60% se ale sápeme. A to není úplně málo.(4.3.2015)

Spolehlivý Douglas, výtečný Sutherland a svižná, solidně odvedená žánrovka, která šlape bez větší zádrhelů. Přestože se asi z paměti rychle vytratí, v danou chvíli jsem si ji vychutnal a užil do poslední minuty.(12.3.2012)

Clarka Johnsona zatiaľ poznám len ako pomerne úspešného seriálového tvorcu, tak som chcel vedieť ako dopadne jeho celovečerný film. Natočil síce dosť sterilný thriller, ale film má dosť vydarených miest, no bohužiaľ aj mnoho klišé a trochu nudy. Obsadeniu nemám čo vytknúť, to je prvotriedne, po scénaristickej stránke je to však dosť rutinné. Takže podobných filmov tu už bolo mnoho aj lepších aj horších, myslím, že Strážcu sa oplatí pozrieť, niekomu sa určite zapáči viacej a podľa mňa to film vytiahol na také dobré ***.(30.6.2007)

Vysoký politický úřad má často úzkou souvislost s problémy v sexuální oblasti. První dáma bývá zase obvykle velmi čilá a repre, a oba musejí navenek působit jako spokojený pár. Prezidentovi stačí jeho moc, dáma má po ruce šikovného oddaného bodygarda. Jeho post je založen na nonstop adrenalinu a to zase úzce souvisí s vysokou sexuální potencí. Když se podaří příslušná šaráda, jsou spokojeni všichni, včetně zvědavé veřejnosti a i já jsem měla uspokojující filmový zážitek.(2.1.2011)

Mám rád tento druh filmov... Konšpirácie, napätie, akcia... Lenže tieto tri ingrediencie sú v tomto filme veľmi málo využívané... Vzťahové pozadie je zaujímavé, ale ponúkalo oveľa viac možností... Douglas je starý a akcia nieje dostatočné svižná - dokonca ani auto-naháňačka (a pritom v komediálnom Pokiaľ nás smrť nerozdelí som mu uveril každý úder)... Slabé tri hviezdy... Radšej si pustite ešte raz skvelú TLMOČNÍČKU alebo príjemnú VRAŽDU V BIELOM DOME...(30.1.2008)

Sentinel je slušný politický triler, ktorý bohužiaľ dopláca na značnú nevyrovnanosť scenára, resp. posledných 20 minút značne kvalitatívne zaostáva za zvyškom. Vzhľadom na herecký potenciál a vydarené 3/4 filmu je to nesmierna škoda...(21.9.2006)

Slušně natočený akční snímek z prostředí ochrany amerického prezidenta a tajné služby. Douglas a Sutherland se dobře doplňovali. S filmem jsem byl spokojen, takovejch 78 % si to alespoň zaslouží.(10.12.2007)

Koľký v poradí je toto prezidentský thriller ? Američania sa od smrti JFK azda vyžívajú v téme : prezident v ohrození. The Sentinel je slušný film. Michael Douglas hraje svojho strážcu s prehľadom ( ale do ochranky ho nechcem, lebo nestíha bežať ), Kiefer Sutherland sa mi po dlhšej dobe vcelku páčil ( len nechápem, prečo sa musel Douglas vyspať aj s jeho ženou, akoby mu nestačila prvá dáma ) a Eva Longoria určite potešila každé mužské oko. Škoda toho záveru, bol šitý horúcou ihlou. Najviac sa mi páčila dynamická kamera a strih.(24.2.2007)

Nic víc než průměrný, avšak solidní thriller. Na Douglasovi je vidět, že už má nejlepší léta za sebou a tudíž je pro něj problém zvládat akční scény na druhou stranu ve filmu skoro žádné nejsou a to si myslím, že je hlavní problém, protože to je přesně ten typ žánru, který si zaslouží alespoň nějakou solidní automobilovou honičku nebo jinou akční scénu. Ale jako podívaná na nudný sobotní večer film plně vystačuje.(21.4.2007)

• borsalino

Víte, s tímhle filmem je to stejné jako s rohlíkama. Přijdete do krámu a mají jich tam spoustu. Nejsou sice všechny docela stejné, ale jsou si velmi podobné. Tak je to i s tímhle filmem. Podobný námět jako spousta jiných filmů, víte co vás čeká a jak to dopadne, což u rohlíku víte většinou taky. Nakonec bývalí dobří přátelé k sobě zase najdou cestu, zatímco poslední trosky KGB jsou rozprášeny výkonnými agenty tajné služby, což se rohlíkům pravděpodobně nestává a právě za tuto "nevšední" invenci dávám filmu dvě dozlatova upečené hvězdičky.(12.9.2009)

Hodně sympatický a solidní thriller s parádní hereckou dvojicí Douglas - Sutherland, který sice nemá výraznější slabou chvíli, ale taky žádnou, co by vyloženě nadchla nebo výrazně vyčnívala nad žánrový průměr. Jako napínavá oddychovka na nedělní odpoledně mi to však posloužilo dostatečně. 70%(20.1.2008)

Ano, ano a ještě jednou ano! Film ve kterém hrajou dva výborní herci jako je Michael Douglas a můj oblíbenec Kiefer Sutherland, nemohl prostě dopadnout jinak než skvěle.Od začátku do konce jsem koukal ani na chvíli jsem se nenudil.Škoda jen , že to má 62% m protože takových 75% - 80% by si to zasloužilo.Pro mně je toto jeden ze nejlepších filmů co jsem měl možnost tento rok vidět.(12.11.2006)

• Jenda

nudné a neoriginální....(26.6.2007)

• Anderton

Clark Johnson zase nič moc, aj keď réžia nie je na zahodenie, dopláca ale na príšerný scenár, ktorý v závere neprinesie žiadne prekvapenie. Dej a rozuzlenie je tak klišovité, že sa mi ani nechce veriť rok výroby. Zloduch strieľa po agentovi, toho ale zachráni sklo, ktoré sa efektne rozbije a guľku zrejme zastaví. To Douglas, Basinger, Sutherland a Longoria nemajú nič lepšie na práci? Hovoriť na kameru dialógy ako "ty ho stále ešte miluješ, že" by mali herci úplne inej kategórie v úplne iných filmoch. V telke to ale celkom ujde.(25.9.2007)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 30.12.2010 - Film je jasný ODPAD!, ale za 5 hviezdičkový slovenský dabing si tie 3 hviezdičky zaslúži. Jacka Bauera totiž môže dabovať jedine MAROŠ KRAMÁR. Som rád, že si to v MARKÍZE (narozdiel od chorých mozgov pripravujúcich kedysi dabing 24 pre STV) uvedomili. (30.12.2010)(30.12.2010)

Průměrný thriller se špetkou napětí a hvězdnou sestavou, Kiefer je stejně navždy nejlepší jako Jack Bauer!!!(24.7.2011)

Bohužel často dějově i vizuálně nevyrovnané, některé pasáže působí VHS dojmem a některé jsou zcela nepochopitelně osazeny uměleckými filtry, jinak Douglas hraje stále slušně a není to špatný film, který nepostrádá napětí.(12.9.2009)

Rozhodně zajímavý a napínavý film s hvězdným hereckým obsazením. Svůdná Eva Longoria a půvabná Kim Basinger, které rolička elegantní první damy skutečně sedla. Výborný výkon podali i Michael Dougles a Kiefer Sutherland. Zajímavá a svižná zápletka, opět je lepší původní zvuková verze než český dabing.(6.9.2007)

PRIMA FAMILY - Obsazení - skvělé. Námět - proč ne? Celkový dojem - docela nuda, lepší průměr. Tak bych ve zkratce vystihl tento film, při jehož sledování jsem si uvědomil, že už mě nudí takoví ti agenti, co umějí všechno, na co sáhnou a se vším si ví okamžitě rady. Ovšem největším problémem filmu je podle mého tempo, které je na akční krimi poměrně plytké a jen díky hereckému obsazení a vaší zvědavosti (kdo je vlastně ten zrádce), vydržíte až do konce. Body ale filmu přidává český dabing, který byl opravdu kvalitní. Štěpnička, Trojan, Adamovská, Bebarová a Beneš. To je panečku obsazení, co? :) Díky dabingu dávám tak o 10 procent více. 65%(25.3.2013)

Ale nebylo to tak špatný, první půlka dobrá, konec tuctový, ale nemyslím, že pokažený. Velkým plusem moji dva oblíbenci, i když Kief se tu nemůže předvést tak, jak ve dvacetčtyřce. Pár akčních scén řekl bych z filmařského hlediska originálně pojatých, zejména zajímavý roztříštěný sound zaujal. Ale na druhý straně - jako akční polechtání ve chvíli volného času se to tak právě vyrovná dvěma dílům dvacetčtyřky... a ta má takovýchhle dvoudílů momentálně na kontě už 60! Takže jen za lepší tři...Dodatek: Tak jsem si pustil jen tak pro osvěžení 24 hodin, Ti z nás, kteří vidí první část Strážce jako dobře udělanou a neviděli tenhle seriál, by si ho neměli nechat ujít...(28.9.2006)

Ve všech ohledech průměrný a snadno zapomenutelný film. Nejnapínavější scéna celého večera se odehrála už před filmem. Dlouho jsem čekal, jestli do kina dorazí ještě nějací diváci, aby se mohlo hrát. Bohužel dorazili.(5.11.2006)