Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

ChewieDC

Velice hezká animace, občas pár hodně vtipných momentů. Milostná mamutí linka ale velmi nudná (Ellie mi byla HODNĚ nesympatická... což je asi trochu klad, když je CGI), útěk před roztáváním hráze taktéž. Režisér sice potěšil povedenými hororovými scénami (vodní příšery), plnými narážek na hororové klišé, ale zbytek mi přišel horší než u jedničky. Je také dost patrná snaha napodobit úspěšného předchůdce, zejména pokusem udělat zase emocionální finále, které ovšem tentokrát nevyšlo. Kdyby udělali pokračování jen s veverkou, bavil bych se podstatně víc 2,5* ()

Satan

Co si budeme namlouvat, dvojka není tak vtipná a svěží v nápadech jako jednička. Celá pouť před potopou je hlavním tématem, i když časté vsuvky s veverkou jsou geniální. Bohužel, ona hlavní část hodně pokulhává a nebýt pár svěžích scének, byla by to nuda k ukousání. Takto alespoň tento animák pobaví a to z velké části právě díky veverce. [Přesná stopáž: 89 min] ()

mzss1

[65%] Jednička mě až tak moc neoslovila a tato dvojka na tom není o moc lépe, ale do pekel je posílat nebudu, zabavilo mě to. Animace je dobrá, má to pěkné postavy, jen mi nepřišel výrazný příběh a vcítění do těch zvířátek. U téhle dvojky je to takové už svižnější a o něco víc se zde objeví veverka Scrat, která mě prostě baví v každé scéně. ()

Sobis87

Nic jiného než nudná přisírka parazitující na úspěšném prvním dílu. Tvůrci jednoduše zopakovali ten samý recept, jenže tentokrát se něco ošklivě pokazilo a z této přeplácané pravěké road-movie se stala nudná infantilní pohádka s nadbytečnými postavami a recyklovanými vtipy. A to se mi první díl poměrně líbil a dobře jsem se u něho bavil. Tohle je nuda a sprostá (vůči divákovi) odysea za zelenými papírky pro producenty . 45% ()

Jordan

táto rozprávka nie je pre deti. pretože zopár vtipných postvičiek a niekoľko gagov (väčšina z nich s veveričkou) zaniká v ústrednej téme a motívoch bočných, ktorými sú katastorfická línia zániku sveta (končí sa síce sladkým happy endom - no iba dočasným, všestci vieme, ako to s mamutmi a dobou ľadovou dopadlo), téma vyrovnávania sa s vlastnými fóbiami, téme vlastnej smrti, pudov a zachovania rodu (mnoho vtipov so sexuálnymi náražkami a na moje prekvapenie veľa čierneho humoru - supia pesnička a jej následné spievanie samotným Sidom, skrátka veci, ktoré deti nemôžu pochopiť), skrátka príliš veľa napätia, pochmúrnosti a thrilleru na rozprávku. Viac priestoru dostala veverička, vtipy v ňou sa však s pribúdajúcim časom tiež stávajú viac dospelácke s akýmsi temným podtónom; keď to hodnotím ako produkt pre našich najmenších, tak ja by som na to pustil svoje deti jedine keby som si bol istý, že už niektorým otázkam rozumejú (sex, smrť, strach, čierny humor . . .), ale inak veľmi skvelo animovaná a celkom pozerateľná záležitosť, kde síce ani nešlo o dej, aj tých hlášok a slovného humoru bolo pomenej - nechýbal však vôbec, ale tá partia hlavných hrdinov to zachraňuje, sú skrátka kúzelný ()

Anderton

V záplave (po rozpustení ladovcov:-)) nevydarených pokračovaní animákov a tých nových za vidinou lahko zarobených dolárikov a eúr jeden z tých lepších. V podstate sa mi to páčilo rovnako ako jednotka, len tých trápneších a infantilnejších momentov mám pocit tu bolo o niečo viac (I believe I can fly). Fajn akčné scény, fajn veverička, fajn finále. Jednotku aj dvojku honotím na 70, takže niekde musím ubrať a urobím to v prípade dvojky. ()

Carol Pifková

Keby sa tam neobjaví ten Scrat tak je to proste priemerná rozprávka a rozhodne slabšia ako diel prvý... Našťastie Scrat ma vždy pobaví a samozrejme i Sid, pozrela som si to vlastne len kvôli nim dvom. Slabšie 3*. ()

Frajer42

Pokud si dobře vzpomínám a věřím sám sobě že ano, tak tenhle díl se mi líbil pramálo. Veverka znovu nezklamala, ale bohužel byla tím jediným. Navíc jsem si vytvořil značný odpor k mamutovi a ještě o něco větší k lenochodovi, kterému tímto přeji brzkou smrt. * ()

Kothy

O něco slabší jak 1. Mamutice, která si myslí, že je vačice... Zachraňuje to veverka Scrat. Ještě ti dva vačičáci jsou dobří. "Oholte mě a říkejte mi krtku! Našel jsi dalšího mamuta." :D ()

AllShallFall

Druhý díl Doby ledové, je určitě nejslabším článkem celé série. Opravdu zas taková sláva to není, jak jsem po perfektní jedničce očekával. Zase na druhou stranu i přesto větší nezábavno to není úplně k zahození. Viděl jsem i větší blafy ()

swamp

"If anyone asks, there were fifty of 'em..and, uh..they were rattlesnakes." Nezakrývám sentiment, který ve mne přebývá. První díl byl, je a bude klasikou mezi animovanými rodinnými filmy. Jasně, dvojka je o tom samém, místy hodně infantilní, místy by se člověk skoro bál. :) Mně se to líbilo, Mannymu určitě taky..jen veverka Scrat by možná uvítala jiný průběh! :) "I believe I can fly!" ()

Fingon

Zatímco jednička byla taková pravěká roadmovie, dvojka se roztahuje do epické šíře a není to úplně na škodu. Už to sice není moc originální, ale pořád je to zábava. Jednička je přesto o fous lepší. ()

Sašenka165

Jednička je jednička a v tomhle případě to platí dvojnásob, ale jsou tam scény, vtípky a nápady, které mě pobavily. Ta čtvrtá hvězdička je za šavlozubou veverku. ()

Ant

Ačkoli animáky moc ráda nemám, tak Doba ledová je výjimka, na kterou se podívám ráda. A není to jen zásluhou veverky. Druhý díl bych řadila zhruba na stejnou příčku jako první a to především proto, že v něm jde o zábavu a ne o rodinné a morální hodnoty, které se snaží každá pixarovka vtloukat děckám do hlavy. ()

Bachy

Inu Doba ledová je doba ledová. Pořád neztrácí kouzlo, jen je trošku přetažená. Méně dialogů na úkor akce a vše vyhappyendováno do posledního detailu. Přesto je stále milá a potěší a to nejen po grafické stránce. Ubrat akci a přidat dialogy by byl obrovský krok k lepšímu. Všechny postavy jsou již v jedničce dobře vykreslené a může se na nich stavět. Takhle působí pokračování jen jako dobrá kopie jedničky s větší zběsilostí, více skřekama a únikama z ošemetných situací. Neurazí nenadchne. ()

klerik

Už v jednotke sa mi zdal byť slabý scenár, ale tam to vyvážila kopa žartíkov a hlášok. Dvojka ma BRUTAL riedky scenár a film je prepchatý "vtipnými" scénami typu - zvieratka sa nemotorne kĺzajú na ľade (nemyslím tým ústrednú trojicu). Veverica ako chuťovka bola v jednotke tak akurát, tu je jej viac a je vtipná, ale tiež nepridáva kompaktnosti príbehu (a polovica aj tak bola v ukážkach). Ale áno, je tu pár podarených vtipov aj romantika, ale toto v dobách Shreka považujem za spodný limit detskej zábavy, na ktorú som ochotný ísť (aj to len v dobrovode nejakého decka)... ()

korbitch22

není to tak dobrý jako jednička ale furt se u toho dá báječne tlemit.já sem vačice chápeš?vačičák,vačičák a vačičanda!jo,jasně teší mě,já sem mlok,tohle je můj přítel jezevec. ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)