Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

Hitman_47

Naprosto parádní "oldskůlová" záležitost...navíc film probíhá v "reálném čase", takže se pořád něco děje => nuda se nekoná, přátelé! ()

Le_Chuck

Škoda, že Donner sa po tak bohatej režiserskej kariére na staré kolená v krimiálkach zamotáva s tým najjednoduchším a z pohľadu diváka, ktorý čoto videl z najpriehladnejším riešením situácii. Takto funguje skoro polovica scén a až sa mi chce povedať, že starého psa novým kúskom nenaučíš. Ale na druhú stranu tento psík stále točí filmy, pri ktorých sa človek veľmi nenudi. Trošku postrihať pekárske kecy a boli by to čísté 4. ()

kitano

Richard Donner je spravny chlapik. Natocil niekolko skvelych filmov a aj ked sa po tolkych rokoch vracia, stale nam serviruje tu istu poctivo odvedenu robotu. Nieje to originalne, dej je plny klise, ale Bruce je skvely, film odsypa a bavi. Kusok zo starej skoly , ktory si svojich priaznicov urcite najde. Ja som jeden z nich. (7/10) ()

Kaka

Starý a poctivý Richard Donner dvou tváří. Na jednu stranu jede podle osvědčených kolejí a touto stylovou kriminálkou dává vzpomenout na akční kousky let devádesátých, na stranu druhou je zde spousta věcí pro něj nezvyklých. Nejmarkantnější jsou akční scény, kde Donner oproti například LW sérii ubral na výbušnosti a dynamice a přidal suchost a syrovost. Jednoduché a velmi úderné sic už ne tak cool jako dříve. Willis je starý pardál a trvá pěkných pár minut, než se dostane do své obvyklé střelecké formy. Nikdy však nezapomene uronit nějakou tu stylovou hlášku. Scénář je slušný a pár scén je opravdu chytrých. David Morse je výtečný a stylový záporák. Solidní inteligentní akčňák ve staronovém kabátku, který potěší především fanoušky žánru a milovníky let devadesátých. ()

castor

Od dob, kdy Richard Donner vládl žánru akční komedie, uplynula už slušná řádka let a nyní se vrací v poctivém thrilleru, ve kterém se celoživotně zkorumpovaný polda z New Yorku pro jednou rozhodne nasadit život za „bezcenného“ černocha. Takže hned tenhle motiv scénáristům příliš nevychází, přesto je tahle morální akční skoro podívaná relativně slušně rozehraná. Onen černoch je důležitý svědek, který když ale umře, tak si několik zkorumpovaných policajtů zhluboka oddychne. Lov na idylicky „polepšeného“ policajta Bruce Willise a jeho nesnesitelně užvaněného parťáka začíná. Solidní thriller, téměř využívající reálný čas a s dost předvídatelným příběhem, se ale přes vyšší hodnocení zdaleka nepřehoupne!! ()

viperblade

Komentář bude obsahovat náznaky spoilerů!! Do filmu vstupujete jako do předem prohrané šachové partie. Vše vypadá, jako by už bylo rozhodnuto, kdo vyhraje. Jenže pak se vrátíme na začátek hry, kdy se vysvětlí, proč byla hra takto rozehrána. A i když pak vidíme některé logické kiksy v tazích střelce, popřípadě i pěšáka, tak si užijete tu chvíli, kdy zjistíte, že nic není rozhodnuto. Přiznám se, já si tento film užil, z velké části proto, že mám rád Bruce a Morse. Proto dávám čtyři hvězdy. ()

Rogue

Richard Donner našel černocha s nejprotivnějším hlasem současnosti, Bruce Willise obsadil do role samozvaného zachránce a natočil oldschoolovou detektivku plnou klišé, která se na začátku sice rozběhne kupředu slušným tempem, ale už ve třetině závodu jí podkopne nohy totálně retardovaný scénář. Přičtěte k tomu dorty a je hotovo ()

MM_Ramone

Jedného rána dostane starnúci detektív, so sklonom ku alkoholizmu, Jack Mosley zdanlivo jednoduchú úlohu. Previesť zo zadržiavacej väzby k súdu mladého, ukecaného afro-američana Eddieho Bunkera. Export cez "16 blokov" centrom New Yorku by nemal byť problém. Lenže ako sa ukáže jedná sa o mimoriadne dôležitého svedka, ktorý to môže poriadne zavariť Jackovým skorumpovaným kolegom zo 14.okrsku. Tí sa rozhodnú za každú cenu ich zastaviť. Hlavnú úlohu v tomto akčnom thrillery stvárnil jeden z najlepšie platených hollywoodskych hercov, Bruce Willis. *** ()

ripo

Neuveriteľne rozťahaný a hlavne prehnane moralizujúci krimithriller, pri sledovaní ktorého som sa ani nevedel dočkať, kedy sa to trápenie skončí ... ()

Spooner

Kdyby Willis po tomhle nenatočil další Smrtonostnou past, tak už bych ho měl pomalu za starýho páprdu. Tady totiž kulhá, sotva dejchá a vypadá docela zašle. Je to docela smutnej pohled, i když chápu že to měl v roli. Jinak je to ale docela solidní kriminálka, která má slušný akční scény a většinu času slušný tempo. Teda až ke konci, kdy už to začala bejt trochu nuda. Je ale vidět, že Donner to má pořád ještě v ruce a když už bude po zbytek života točit podobný filmy, tak se zlobit nebudu. Jenom toho Mose Defa ať příšte nechá doma, ten chlap mi šíleně lezl na nervy a nejradši bych ho šoupnul někam pod vlak. 60% ()

2Pac

Filmu 16 blocks sa podarilo, pripomenut mi, atmosferu sikovne natocenej Telefonnej budky. Dej sa takisto odohrava v priebehu niekolkych hodin v preplnenych uliciach New Yorku. Kombinacia suslaveho zlodejicka a sarmantne takmer senilneho:) Bruca na mna posobila celkom prijemne. ()

petero

Celkom fajn na nedeľné popoludnie. Proste Willis je Willis a to čo tu zahral starého ochlast policajta vyditeľne na konci síl odpadávajúci po desiatich krokoch (agent: "Ste v poriadku", Willis: "Bežal som.") A keď struhne ten svoj die hardovský pohľad proste nedá sa mu odolať. Richard Donner na staré kolená odviedol dobrú prácu - prvý výstrel vo filme a ide sa ... ()

gogo76

Tradične sympatický B.Willis vo svojej typickej úlohe, v ktorej mu to opäť zožeriete. V podstate rutinérsky kvalitne odvedené remeslo. V tomto žánri je R. Donner ako doma, takže myslím, že každý, kto čaká akčný film s Willisom bude spokojný. To ale neznamená, že by ste nemohli byť spokojnejší. Na DVD poteší odlišný alternatívny koniec filmu. Slabšie štyri disky, ale len kvôli Willisovi. 70%. ()

Happykubas

Mně se to líbilo! Taková skromná krimi v níž vystupuje skvělý Bruce Willis, který se do role otráveného stárnoucího policajta perfektně hodil. Nemá cenu něco vytýkat, jelikož tenhle film žádné velké ambice zcela jistě neměl ale na slušnou akční podívanou se bez problému vyšplhal. ()

Xmilden

Richard Donner zažívá opravdu pád. Teď už je to skutečně zřejmé. Postavy jsou velmi originální a i téma příběhu není vůbec špatné. Ale zarážející je fakt, že i sebelepším scénam chybí nějak úspěšné dotažení. Novinami pokrytý autobus určitě potěší. Zkrátka koukatelný film ,ale nic extra navíc. 55% ()

Divočák

Tak jsem docela na vážkách. Kdo čeká dědkovitého Johna McClanea, toho 16 bloků asi docela zklame. Jack Mosley sice chlastá, trpí a a zachraňuje jako McClane, ale je to už jen nevrlý prošedivělý dědek, který se nejspíš každý den v práci těší, až si večer nazuje bačkory a se sklenkou whiskey v ruce se uprdelí ve svém oblíbeném křesle u televize. Hlášky, střílení nebo Willisův typický "komentující monolog" nečekejte. Donner totiž není žádný akční režisér a 16 bloků není akční film. Je to spíš jen takový vcelku slušně natočený komorní thriller, s dobrým Willisem a zbytečně promarněným akčním potenciálem. Do televize dobré, ale do kina se na takovéhle věci nechodí. No nevim, dávám 3*, ale zaokrouhlené dolů za ničení krásných McClaneovských vzpomínek. ()

Phobia

Vypelichaný policajt-ochlasta Brus Vyliš a příšerně užvaněný tmavoch, svědek policejních zločinů, prchají před zlounem Davidem Morsem a jeho pidlovokou suitou. Davide, držela jsem Ti palce, ale vážně jsi to hrubě posral! (SPOILER) Můžeš mi sdělit jediný rozumný důvod na svou obhajobu, proč jsi se pořád vykecával, místo abys střílel? Co v té garáži, proč jsi Willise neoddělal a místo toho vydal pokyn k sejmutí kamsi do vyšších pater soudní budovy, kde to bude moct sledovat hafo lidí? Proč jsi to udělal, Dejve, fakt mi to nedává žádný smysl! A Bruci, na Tebe mám taky dotaz: že čtou amíci Hrom a Ha-ha, tudíž by se mohlo v autobuse sesbírat dost novin, to beru, ale nevěš mi na nos bulíky, že mají cestující běžně v kabelkách lepící pásku... Předvídatelná krimi akce, slušně obsazená, leč poněkud nudná ve své čiré průzračnosti. 51% ()

Gimp

Trocha klíhu, trocha klišé, jeden rapper s fistulkou, jeden Bruce Willis v roli, ve které jste ho viděli asi milionkrát jedno průměrné krimi. Scénář je nejslabším článkem tohoto veledíla - takové skloubení nepravděpodobnosti a klišé bych čekal u Kobry 11 a ne tady. Důchodci sucks P.S. Mos Defa jsem prokouk - ten hajzl má ulitý lup a pekárnu si chce otevřít jen proto aby tam mohl ty prachy mohl vyprat. Sof of a bitch! ()

kinej

16 Blocks se rozjede jako průměrný film, aby byl zakončen jako podprůměrná, zbytečně sentimentální možná až senilní slátatnina. Příběh dvou bad-guyů, co se rozhodli stát lepšími lidmi mě zkrátka absolutně ničím neoslovil, nejspíš proto, že se tomu nedá věřit. Film má tři scény, bohužel zamýšlené jako klíčové, které spolehlivě torpédují film do temných hlubin: zjištění obsahu sešitu, způsob provedení důkazu, a samotný závěr, ať už ten běžný, či ten alternativní. Navíc jsou zde takové seky, jako třeba že vidíme blížit se záporáky ke dveřím sanitky, ve které domněle sedí Bruce, dveře se otevřou ale ouha, Bruce sedí v úplně jiné sanitce, kterou zrovna někdo otevřel. Takhle lacino já se nedám, tohle bylo zastaralé už za Htichcocka. Od režiséra Lethal Weapon jsem rozhodně čekal víc. Bruce Willis hraje standartně to své, co už jsme viděli v Die Hard, nebo v Last Boy Scout, jen tentokrát s knírem. A Mos Def zase po celou stopáž irituje a působí jako retardovaný. Je to hodně slabý film, pro diváky, kteří mají velice nízké nároky na zábavu ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner