Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

Fiftis

Každý režisér má občas slabšie obdobie a vzhľadom k svojim predchádzajúcim úspechom si zaslúži druhú šancu. Donner sa teraz vracia v plnej poľnej, aby ešte pred koncom kariéry dokázal, že stále vie ťahať za opraty. A pre svoj nový akčný thriller s názvom 16 blocks si prizval v žánri jedného z najpovolanejších, Bruce Willisa. ()

Shakers

Typicky dobrá Donnerovka.Bruce Willis opäť akčný, aj keď nie už tak ako zamlada.Od akčného hrdinu sa ale tentokrát upustilo (žiadne hrdinské kúsky Bruca ako v Die Hard sa tu nenachádzajú).Dej je jednoduchý - priniesť svedka z bodu A do bodu B.Lenže príde David Morse, ktorému takéto úlohy seknú a celá situácia sa komplikuje.Film ma zhruba hodinu a pol a to tempo, ktoré sprevádza ten dej je tak dobré, že sa pri to nedá nudiť.A ja, som sa rozhodne nenudil. 85% - 4* ()

ajuska

Dost průměrná kriminálka s obligátním hlavním hrdinou - zhýralcem, který chce konečně udělat správnou věc. Možná až zbytečně dlouhé a hodně tomu podráží nohy ten příšerně přeslazenej závěr. ()

Pepinec

Tak si to představte. Sestavuju si večerní televizní plán a bída se přitom snoubí s nouzí. Škrtám Odvážnou hyenu na TV Barrandov, protože Jackie Chan nepatří mezi mé oblíbence, a už už spouštím dvoudílnou Záplavu na Nova Cinema, když v tom... Co to na tom Barrandově je? Tenhle chlapík vypadá jako David Morse a ten druhý, když přimhouřím oči a odmyslím si knírek, připomíná Bruce Willise! Nikde žádný šikmooký, natož Jackie Chan. Co to má být? Zuřivě listuji filmografií Bruce, volám =woodymu=, ten pátrá po teletextu, až se nakonec dopátráme filmu s názvem 16 bloků. Bravo bravo, tango echo, Záplava se přesouvá na období dešťů a do pokojíčku vpouštím Donnerovu akci. Vchází však poněkud rozpačitě, jako by se Richardovi snad ani nechtělo. Jako by snad i on sám raději viděl Ohavnou hyenu. Čert vem, že děj je předvídatelný, to asi neměla být jeho největší přednost. Horší je, že určité průhledné finty se v něm hned několikrát opakují, přičemž se ovšem nedostavil efekt toho, že bych si snad řekl; "Aha, podruhé to bude asi jinak!" Ne ne, podruhé i potřetí to bylo pořád stejně. A co slovutný Bruce Willis? Pajdá, s knírkem vypadá jako ´esesák´ ve výslužbě, a co je nejvíce znepokojující - nehláškuje! No, ale na druhou stranu; pěkně se stará o černého mladíka, dovede řídit autobus, i když leží na podlaze a všechna skla překrývají noviny, a ve finále se zachová jako správný čestný polda. Čili všechno dobře dopadlo a já jako bonusem stihnu i druhý díl oné Záplavy. Něco mi říká, že k dosažení vrcholného zážitku mi to bude stačit... :-D ()

Deimos

///Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +určitě Bruce -délka filmu/// Bruce Willis v další zajimavé roli.../// Celkem 65%/// pozn.: Tento film jsem dosud neviděl, toto hodnocení je fiktivní, slouží pouze jako ukázka mého stylu hodnocení. ()

Ruut

UPDATE 2019: Na starého pána Donnera dobrý, ale fakt to má strašně kolísavou kvalitu ------- Kdyby to měl být rozlučkový film pánů Donnera s Willisem, byla by to rozlučka se vztyčenou hlavou. Poctivá akční kriminalka ve stylu 80-tých let. Bez příkras, bez počítačových triků zato s hláškujícím Brucem (sice s řádnou pneumatikou kolem břicha), ale stále charismatickým. Mńusem je že akční a dramatické scény dost často prolínají povídací a vysvětlovací. Docela dost to brzdí tempo. 70%. ()

Satan

S trochou nadsázky by tohle mohl být poslední díl Smrtonosné pasti. Ono profláknuté "ve špatný čas na špatném místě" zde funguje dokonale a celý děj běží prakticky v reálném čase. Willis je v této poloze (kulhající, potící se ochlasta s prošedivělými vlasy a vráskami po celém ksichtě) neokoukaný a přitom celkem komickým dojmem působící. Donner si drží svůj průměr a pár výborných momentů jako autobus, ambulance či čínská čtvrť bohužel sráží podprůměrný a dementní scénář, který vrcholí okatým koncem. David Morse je ovšem fenomenální a potkat Defa, asi bych mu dal jednu pěstí. ()

mzss1

Řekl bych, že je to takový psychologický thriller. Příběh je obyčejný, jednoduchý. Akční scény tu jsou, hudba průměr. Nevím přesně jak tenhle film zhodnotit, abych se přiznal, filmu jsem místama moc nerozumněl. Willis ale padl do role poldy dobře, i vzhledem. 60% = *** ()

kingik

Richard Donner absolutně v ničem nepřekvapí. Vše dokonale staromilsky průměrné, a to včetně akčních sekvencí. Není to nuda, ale také to ani v nejmenším v ničem nevynikne. Klasický thriller ve starém "oldschoolovém" balení. 50% ()

Snorlax

Průměrný akční film s Willisem. Bruce je sympaťák, kvůli němu se dá jednou na 16 bloků podívat. Ale jinak tenhle snímek patří spíše do kategorie filmů, na nichž jsou nejzajímavější barvy. A uznejte sami, to skutečně není příliš. ()

IQ Tiqe

4* je moc, ale 3 by zas byly málo (jak tu někdo poznamenal, je to lepší než Rukojmí). První 2/3 filmu skoro perfektní, konec byl klišoidní. Jinak mě celou dobu vytáčel hlas Eddieho. ()

Jordan

nápad/námet je dobrý, Willis je výborný a s Mos Defom dali dokopy celkom pohodovú buddy dvojku, úvod filmu a rozbeh je veľmi slušný a ráta sa mi, že sa to celé nesie v oldchoolovom šate. ale réžia už sa miestami nedoťahuje a scenár je od polovice slabší a slabší až vyústi do predvídateľného a neoriginálneho konca. ()

Anderton

Solídna krimi veteránov Donnera a Willisa. Taká oddychovka na sobotný večer, ktorá sa dá skúsnuť aj viackrát. Bohužial je tu otravný Mos Def, ktorý si nedokáže ukojiť vlastné ego ako vačšina rapperov a skúša to aj vo filme, ťažko zrealizovatelné veci (noviny automaticky držia na skle autobusu?) a vážne nepodarený sentimentálny koniec. Willis si mohol odpustiť aj dosť nechutný knírek. ()

swamp

Bylo to nečekané..tak originální role, napsaná snad Bruce Willisovi na tělo. Postava přestárlého policajta, který si jednoho dne řekne, že konečně něco udělá pořádně. :P Jinak konec předvídatelný jak nedělní oběd..klišé vedle klišé. Škoda, že režisér nebyl schopen vybudovat alespoň trochu té atmosféry. I tak ale průměr. ()

teutates

Nasrať Bruce-a v stave keď má depku, opicu a už mal v práci pomaly končiť?! Zlé rozhodnutie, kluci od milice to v podstate nedomysleli, pretože v Jackovy sa prebudilo svedomie tzv. "vnútorný úsudok o mravnosti" ehm. V tomto prípade, slušná krimi. 6/10 ()

Eawy

Veľmi dobrý, nadsadený pravdivý krimi thriller, ktorý nám konečne ukazuje zadýchaného starého policajta, ktorý ledva stíha z dychom. Nepredložili nám zvyčajného nudného hlavného hrdinu, ktorý je taký dokonalý, že nepochybujeme o jeho skvelom charaktere. Film 16 blokov, nie je príliš zložitý, skladá sa asi z piatich dôležitých okamihov, ktoré prichádzajú v ten okamih, v ktorý to nečakáme. Herecké výkony ma potešili, rovnako ako obsadenie. Bruce Willis konečne po dlhom čase oživuje vo mne na jeho herecké umenie, pár spomienok. Mos Def, ktorého opovažujem za veľmi tvárneho herca, ktorý sa nám ale ešte neopracoval, pôsobí vo filme ako presný protiklad našeho Brucea. Zlý David Morse? Mňami, na to nemám iné slová. Soundtrack v úzadí ale veľmi príjemný. Dobrá práca s kamerou a sediaci scenár vykúzlia zaujímavo prežitých 97 minút. 85% ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner