Newyorský policejní detektiv Jack Mosley je zkrachovalá existence, má chromou nohu, problémy s alkoholem, byl na léčení a nikdo už mu nesvěří pořádný úkol. Po jedné policejní razii má Mosley hlídat na místě činu, než dorazí policejní hlídka. Mosley tam stráví skoro celou noc. Další den už se chystá domů, když mu poručík nařídí, že musí ještě před koncem služby převézt jednoho vězně k soudu, který je vzdálený jenom 16 bloků. Jack pracoval celou noc a už se mu do ničeho nechce, poručík ale namítne, že policista, co měl mít vězně na starosti, uvízl v zácpě a nikoho jiného nemá. Jack si tuhle práci má započítat do přesčasů, takže nakonec tedy neochotně souhlasí. Vězeň Edddie Bunker neustále mluví a nechce zavřít ústa. Jack se s ním zbytečně nebaví, jeho řeči ignoruje. Pak zastaví před konzumem, kde má objednaný alkohol, a jde si ho vyzvednout. Když vyjde ven, uvidí muže, který se snaží Eddieho zamčeného v autě zabít. Jack ho zlikviduje a všechno nahlásí... Za chvíli přijede do baru, kde Jack čeká, Frank Nugent, Jackův bývalý parťák. Ten Jackovi vysvětlí, že je v pěkné bryndě, Eddie totiž chce svědčit proti Frankovi a dalším kolegům, a proto ho musejí zabít. Chtějí to nalíčit tak, že ho zastřelí Jack a udělají z něj hrdinu. Jackovi se takový postup nelíbí, a tak postřelí jednoho policistu do nohy, popadne Eddieho a utíká s ním pryč. Následuje dlouhá honička a přestřelky, během níž se Jack dozví, co Eddie na Franka má. Jack chápe, že mu jde o život, zároveň ale má už jen zhruba hodinu na doručení svědka k soudu, protože pak vyprší platnost velké poroty... (TV Prima)

EvilPhoEniX

Je to super Thriller, ve kterém se neustále něco děje, řeší, střílí,vyšetřuje.. Nenechá vás téměř vydechnout do toho jsou vloženy vtipné hlášky a jako celek to působí Skvěle.. Willis Opět drsnák a moc toho nenamluví ! ()

tron

„Caroline. Volala sa Caroline.“ Ja si neviem pomôcť, mne sa to fakt páči. Viem, že tie 4* môžu pôsobiť prestrelene. A asi aj také sú. Ale už keď som 16 blokov videl prvý raz (v roku 2006 na DVD), páčili sa mi. Odvtedy som ich v televízii pri nekonečných reprízach videl veľakrát a zakaždým som musel skonštatovať, že je to dobré. Jasné, akcie je fakt minimum, ak to chcete pozerať kvôli nej, tak to ani nepozerajte. Napriek jej (schválnemu a vedomému) nedostatku je to však nesmierne dynamický film: jednak sa odohráva ako keby v reálnom čase (v podstate behom niekoľko desiatok minút) a jednak sú postavy neustále v pohybe, meniac jednu atraktívnu lokáciu (bar) za druhú (unesený autobus). Bruce Willis s fúzmi je tu vynikajúci. Unavený, opitý, krívajúci, ale zároveň si stále ešte pamätajúci dôvod, pre ktorý sa pred rokmi dal k polícii. Ukecaný Mos Def (chvíľková hviezdička daného obdobia – Lúpež po taliansky, Stopárov sprievodca po Galaxii) mohol byť veľmi ľahko otravný, ale on je viete čo? On je sympatický. A s Willisom mu to pristane, sedia si, ladia spolu, každý je iný a veríte im, že sa postupne medzi nimi stierajú trecie plochy a začínajú si viac a viac dôverovať, čo môže viesť dokonca až k priateľstvu. David Morse (Zelená míľa) už viac klišé postavu mať napísanú nemohol, na strane druhej je to David Morse: stačí mu žuť žuvačku a nahodiť tie svoje úsmevmi (prípadne spýtavo nadvihnuté obočie) a je to. Páčia sa mi drobné chuťovky, ktoré to príjemne osviežujú (hádanka o autobusovej zastávke, pustenie policajtom do metra, „nemý“ spôsob, akým sa Willis dozvie, že do baru práve vošiel zločinec), prípadne prehlbujú postavy (realistický pokus Morsea snažiaceho sa Willisa v bare v poslednej chvíli presvedčiť, aby sa díval inam, lebo veď sa poznajú dlhé roky a snáď by nešiel proti vlastným). V kinách to rozhodne žiadne terno nebolo. Film, hoci na to príliš nevyzerá, stál 52 miliónov. Vzhľadom na svoju relatívnu komornosť vyzerá skôr na o 20 menej. Na celom svete nezarobil ani 66. Hoci legendárny Richard Donner (Smrtonosné zbrane, Superman, Prichádza Satan!, Jastrabia žena) zomrel až o 15 rokov neskôr, jednalo sa o jeho posledný film. ()

dO_od

// Bruce Willis opět na špatném místě ve špatný čas. Klasika, který by za jiných okolností mohla klidně být regulérní pokračování Smrtonostné pasti a zároveň poslední ryzí akční film, natočený ve stylu devadesátek. Čemuž se vlastně ani nejde moc divit, když se o to zasloužil bůh akčních buddy filmů Richard Donner. Jackovo "probuzení" střelbou na ulici je dodnes jedna z nejlepších scén, jaké jsem kdy viděl. 9/10 ()

Boss321

Slušný film, který shazuje nevyvážené tempo děje. Kvalita lítá od hodně nadprůměrných okamžiků po ty hodně podprůměrné. Bruce Willis skvělý jako vždy, ale Richard Donner by měl příště zvážit co natáčí, protože po Timelinu si zrovna pověst dvakrát nevylepšil...... ()

Jara.Cimrman.jr

"Kamarádi jsme přestali bejt kolem 8:25 v tom baru." Pokud je mi známo, tak u nás policejní eskorty k soudu provádějí dva až tři střízliví policisté, ale v USA by na to měl stačit jeden alkoholem napuštěný detektiv. Tak fajn, zase jsou o krok napřed a já se přiznám, že vybrat si mezi zkorumpovanými kolegy a ukecaným zlodějem není snadné. Já jsem sice charakterově čistý, ale nestojí za mnou filmografie Bruce Willise, takže bych se hrdě postavil na tu ozbrojenější stranu, ale detektiv Jack Mosley je jiný. Ne lepší. Prostě jiný a já jsem mu fandil, aby úkol splnil, i když se proti němu obrátily všechny dostupné hlavně na ulici. ()

EdaS

Lidé se mohou změnit (jak se nám do hlav snaží nacpat tento film), špatní scénáristé nikoliv. První dvě třetiny ubíhají překvapivě v pohodovém tempu (pro diváka, ne pro hlavní hrdiny), bohužel pak přijdou některé "nepříliš" logické zvraty a kroky jednotlivých postav, lidi se začnou měnit, čímž se doposud zábavný a vcelku napínavý staromilecký thriller začíná ocitat na hranici směšnosti. Žádné přehnané ambice tu zjevně nebyly, ale i tak mohl vzniknout nadprůměrný žánrový kousek. Je to škoda, už jen proto, že režisér a nejspíš i Bruce Willis už jsou pánové v letech, ale pořád jim ještě nějaké to charisma zůstalo. ()

Arx

Zajímavý thriller, který po slibném začátku přestává od půlky ztrácet na tempu a postupně upadá do průměrnosti se všemi trapnými klišé. Film na jedno zkouknutí, který neurazí. 70% ()

Skejpr

Rozhodně to není nejlepší Donnerovo dílo. Ale je to poctivej kus práce člověka, kterej téměř položil základy žánru. Není to nic akčního, ale hodinu a půl držíe poctivě palce, a poslední půlhodina má i neuvěřitelný grády, a navíc je tu Bruce Wilis. Nikdy by měnenapadlo, že Bruce Willis dokáže hrát TAKHLE. Podává svůj nejlepší výkon od 12 Opic. David Morse je kaktéž výbornej, Mos Def bohužel vyfásnul dost nesnesitelnou postavu. Je to dobrej film, ale bohužel neska lidi na filmy, jako je tento nechodí. Což je rozhodně škoda. ()

Shit

V tomhle filmu silně jetej Willis dokazuje, že na to ještě pořád má, ale jinak se bohužel o nějakej vydařenej film moc nejedná. Sice takřka nenudí, ale ani nedokáže pořádně vytvořit napínavý situace. Celý to je v podstatě založený na tom, jak se dostat na jedno místo a přitom "ti druzí" to nechtějí připustit a tak se dočkáme několik honiček, bohužel, při tom jak Wills tahá nohu za sebou to neni zrovna dynamický, pár jakž takž slušnejch akcí a několika závěrečných klišé. Ale na druhou stranu herecký obsazení je hodně kvalitní, Bruce Willis je tady neobyčejně mlčenlivej a nijak zvlášť nehláškuje, což trochu zamrzí, ale poldu kterej už zarůstá mechem hraje fakt výborně, David Morse je v jedný ze svých dalších vedlejších rolí zase skvělej a Mos Def splnil na jedničku svojí ukecanou roli, takže se to nakonec vyšplhá na nadprůměr, ale Wills i Donner umějí víc ()

Dragoni

Opravdu kolísání kvality je zjevné, na druhou stranu je to běžný film, takže není co řešit. Jedná se o typickej příklad rolí na hodnýho (Bruce Willis - ovšem záleží, jak se to vezme) a zlýho poldy (David Morse, který mi do téhle role prostě sedl), zápletka celého filmu se točí kolem Eddiho (Mos Def), který byl svědkem nezákonného jednání policie. Nejlepší je nejspíš začátek a konec filmu, zbytek se pohybuje jemně pod průměrem. 55% ()

choze

Od Vyvoleného jede Bruce Willis s výjimkou Sin City v pěkných sračkách a jeho poslední, alespoň průměrné počiny jako Rukojmí nebo 16 Bloků na tom hádám moc nezmění. 16 bloků má dobrý námět, policejní thriller odehrávající se v reálném čase v rušných newyorských ulicích, ale scénář je plochý a přímočarý, řešení rutinní nebo přitažená za vlasy, logika hapruje a klišé se raduje, to vše korunováno neskutečně provařeným rozuzlením a odporným hepáčem. Film mě navíc nijak zvlášť nevtáhl, působil dost sterilně a bez života, postavy i dialogy mi přišly odfláknuté a nelíbil se mi ani užvejkaný padouch (Davidu Morseovi víc sluší méně se projevující vedlejší role). Slušné pro DVD, v kině to ale nemá co dělat. Takže za dvě a půl. ()

Gilmour93

Předortováno, Mos Def měl být spíše Mos Dumb a z cukrárenského závěru mě rozbolela osmička vpravo nahoře. Donner evidentně ví jak na to, ale bohužel není co. Při pročítání scénářů musí být Willis asi hodně překvapený, když nemá do desáté stránky napsanou scénu, kdy je po draku.. ()

Psema

Mno, ehm jak to říct. Solidních 70 % za to, že mi ta hodinka a půl nádherně utekla a nakonec se dostavil nějaký ten vrchol uspokojení ze stráveného času před bednou. Willis trošku v jiné roli policajta potěšil, ale jeho macho stránku ala Die Hard mám vážně radši. Ten chlast, kulhání a psí oči mu vážně moc nesedí. V celku je to příjemná jednohubka, která potěší, vyšumí a za pár let se na ni rád mrknu při nějaké nudnější chvilce. ()

Tuxedo

Ničím výjimečná kriminálka. Willis už evidentně přesluhuje a Mos Def je asi nejotravnější černoch, co znám. Kde jsou ty časy, kdy Donner točil věci jako Smrtonosná zbraň či alespoň Nájemní vrazi? ()

genetique

No neveril som tomu, ale Donner sa nám vrátil! Nieje to síce v plnej paráde, ale po ôsmych rokoch natočil konečne pozoruhodný snímok. Prostredie a scény vo filme sa neustále menia, prekvapujúco od začiatku je plný akcie a prekvapení a nepovolí ani v závere. Pár scén síce nasledovne na seba nedáva zmysel, ale dá sa to nepovšimnúť si. Ale pol hviezdičky by som pridal zvlášť za Willisa(!) a nadľahčujúcej zložke filmu, ktorou bol Mos Def. 80%. ()

sniper18

Je to zaujímavý thriller s Brucom Willisom. Má dosť dobrý príbeh o starnúcom pesimistickom detektívovi, ktorý dostane zdanlivo jednoduchú úlohu prepraviť neškodného zločinca svedčiť pred súd, ale zistí, že má svedčiť proti skorumpovaným kolegom z jeho oddelenia a tí urobia všetko preto, aby sa pred súd nedostal. Spracovanie je celkom dobré, väčšina filmu je dosť vydarená a niektoré dialógové scény dvoch hlavných rivalov sú výborné, ale niektoré scény ako zajatie autobusu moc nezaujmú a trochu prekáža, že je to taký malý film, teda odohráva sa na malej ploche, sú tu len také malé akcie a navyše je tu málo skutočných záporákov. Akcie je tu pomerne dosť a samostatne moc nezaujme, ale potreby filmu plne spĺňa. Akciu tvoria prakticky len rôzne úniky na poslednú chvíľu, prenasledovanie a krátke prestrelky s minimom výstrelov a takmer bez obetí. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Bruce Wilis, aj ked´ jemu sa táto úloha moc nehodí a výborní záporáci na čele s Davidom Morseom, jedine postava svedka mi moc nesadla, väčšinu času pôsobila ako postava z paródie. Réžia mi príde úplne obyčajná, určite mohla byť aj lepšia a technická stránka spĺňa potreby filmu. 16 blokov nie je ničím výnimočný film, ale mne sadol pomerne dosť, no znovu sa už pozrieť neoplatí. Objektívna kvalita filmu- 64%, film sa páči mne na 70%. ()

Hakha

Velký nápad, který obsahuje mnoho předvídatelných scén a nehorázně otravného Mose Defa, který sice měl ve scénáři napsanou roli ukecaného chudáka, ale zhostil se ji tak, že mě film ještě více znepříjemnil a už na začátku ho měl preventivně Willis odprásknout... Bruce Willis opět svou roli zahrál dobře a je jen škoda, že film je dost nezábavný na svůj potenciál. Navíc je neslaný a nemastný a v akčních scénách dost bezkrevný. Film který mě ničím nepřekvapil a tak hodnotím 16 bloků 2 hvězdičky... ()

3DD!3

Stará dobrá škola. Donner jako kdyby se vrátil do 90-tých let. A Willis jako kdyby hrál jeden ze svých dřívějších charakterů viz. třeba takový Joe Hallenbeck v POSLEDNÍM SKAUTOVI, jenomže o takových desel let později. Prostě taková stará a unavená verze :-). Příběh je na 100% oldschoolový, ale příjemně zahřeje. Jako by se staré časy na chvilku vrátili. Možná proto jsou u mě v hodnocení 4* místo 3*. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner