Panu učiteli s láskou

• Velká Británie To Sir, with Love (více)

Idealistický Mark Thackeray si nájde zamestnanie ako učiteľ a dostane triedu plnú nevychovaných a neovládateľných výrastkov. Hoci stále dúfa, že toto zamestnanie je len dočasné, začne pomaly meniť pomery v triede - ku svojim žiakom pristupuje ako k dospelým ľuďom a učí ich, aby sa k svojmu okoliu správali s rešpektom. Keď dostane lukratívnu pracovnú ponuku, bude musieť urobiť zásadné rozhodnutie. (STV)

harycek

Poprvé jsem to viděl jako školák, ale i po tolika letech je to velmi silný film s vynikajícím Sidneym Potierem!! ()

petulik

Skvelý slovenský dabing ako z rozprávky o troch kozliatkach. Príjemný príbeh ako skrotiť jednu triedu výrastkov. Úžasný Poitier a krásna judy geeson. ()

Radek273

Celkově je to velmi dobrý film, jen mají pravdu ti, kteří říkají že je až příliš idealistický. Ale to nic nemění na vysoké úrovni. ()

zigy

Ano, naivita je to správné slovo, díky, milí uživatelé, správně jste to vystihli..:) A právě v naivitě spočívá kouzlo tohoto snímku, který by dnes vypadal už úplně jinak, byl by plný sprosťáren. Tenkrát se bez toho obešli, a proto je to právě tak milé a z dnešního pohledu někdy úsměvné - pohled tehdejších filmařů na tehdejší školu plnou sociálně slabších teenagerů. Ještě že je tam správňáckej učitel džentlas. Téma rasismu je okrajové - převažuje sociální téma - chudoba a třídní systém v Británii. Škoda dialogů šustících papírem, to vadí hodně...existuje jen nový dabing - viděl jsem ten s Benešem... ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Dvojirakri

Pěkná pedagogistická pohádka, kterak čerstvý černošský kantor bandu pobertů, sígrů a čubek polidštil a oni se mu za to dobrem odměnili. Vynikající Sidney Poitier, bez kterého by asi šlo o průměrný biják, už jen kvůli němu stojí za shlédnutí! ()

Vořežprut

Vzhledem k tomu, co bych chtěl dělat to bylo přímo povinné :-) Nicméně nemám mylnou představu, že by se takto děti dali napravit. Jedna poznámka, kdo dělal dabing, měl za ušima. Ty výkřiky dětí jsou naprosto famózní a jen podkreslují některé nezapomenutelné scény. ()

Timy68

Díky skrytému obdivu naší paní učitelky ze základky k Sineymu Poitierovi jsme se na tenhle film koukali dvakrát minimálně, ale nikdy jsme ho nedokoukali... Tak náhodou jsem si a něj vzpomněla až teď a musela jsem si ho pustit. Skoro jsem až zapomněla, jak je ten film úžasný. Můžete ho nazývat naivním, klidně, ale mě se ta naivita líbí a k tomuhle filmu perfektně sedí. Filmy mě obvykle nedojímají k slzám, to se stává jen výjimečně. Ale u konce tohoto filmu jsem bulela jako želva. ()

gizi

Od začátku do konce pořád plné děje, ani chvíle nudy, a k tomu výborná hudba. 80%, no možná i 85%. ()

90125

Rozpravkovy pribeh o akoze problemovej mladezi a zazracnom ucitelovi, ktory mavnutim carovneho prutika urobi z nevychovanych deciek malych anielikov. Dejova linka pribehu je az bolestivo sentimentalne moralizujuca, akykolvek konflikt je nulovy a cele je to na míle vzdialené od reality (na riesenie problemov v zanedbanych oblastiach vraj stacia viac tolerantní ucitelia). Keby bol pribeh aspon nejakym sposobom stylizovany, napriklad do formy muzikalu, alebo parodie. Nehovoriac o tom, ze "ôsmakov" hrali herci cez 20tku. Ozaj neviem čím by ma tento film mohol zaujat. Samotny Poitier, ktory rúca nezmyselné, rasistické predsudky, to je predsa málo. Nuda, nuda, šeď, šeď. 25 % ()

Bogrant

Najväčší ''problém'' v tejto výchovnej dráme vidím v tom, že vďaka dobe v ktorej vznikla niektoré scény, ktoré sa tvária až príliš vážne, v konečnom dôsledku dnes vyznejú naozaj celkom naivne a prostoducho. Nič to však nemení na fakte, že ide o nadmieru vydarený film, ktorý v sebe nesie odkaz rovnoprávnosti a správneho chovania sa. Záver poteší, Poitier svojím výkonom znova nesklame. Nie je to síce z lásky, ale štyri hviezdičky si to predsa len zaslúži. ()

RPGman

Skvěle provedený film který vám musí utkvět v paměti nebo si tam alespoň najít malé místečko, protože musel něčím zaujmout i ty, kterým se nelíbil. ()

Vráťa

Někdy se do jednoho pytle hází spousta různých věcí, se starými účtenkami s nákupy chleba a limonád kolikrát vyhodíme i tu s telefonním číslem ve spěchu napsaným na zadní stranu. Do pytle s nápisem naivní a sentimentální, ve smyslu přecitlivělý, tenhle film patří leda tak omylem. Za 105 minut na víru neobrátí bandu kanibalů nikdo, na druhou stranu poselství těchhle 105 minut rozhodně není naivní. Pokud je někdo z hloubi duše přesvědčen o opaku, doufám, že brzo potká svého Thackeraye, než mu duše seschne na cynickou westonovskou česnekovou křížalu. ()

Pattrick

Pane učiteli, tohle mne moc nebralo.. Strašně rychlá proměna žáků, až moc prostý děj, který vůbec ničím nepřekvapil, spíše nudil tím, že směřoval do jasného konce.. ()

jobina

Vůbec jsem netušila, jak mne tento snímek znovu nadchne. Naivní, přesto svěží, s padesátiletým moudrem i nadhledem, film podle kterého opisovali. Starý, přestárlý, přesto stále duchem aktuální , s nonšalancí klasické techniky. Pro mne pořád jeden z nezapomenutelných filmů. ()

ferda12

Tohle byl velmi povedený film ze školního prostředí. || „POKUD SE OMLUVÍTE, PROTOŽE SE BOJÍTE JSTE DÍTĚ, NE MUŽ.” ()

vrch07256732

Tu sa nedá inak bez ohľadu do akej kategórie to zaradíme. Proste super klasika z dôb zlatej americkej kinematografie. Čo sa o súčasných amerických filmoch povedať nedá. Poznámka : Japonci natočili film s rovnakým názvom ale úplne ale úplne iným obsahom ()

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier