Fullmetal Panic? Fumoffu

• Japonsko フルメタル・パニック? ふもっふ (více)
Japonsko, 2003, 5 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Šódži Gató (kniha), Dódži Šiki (kniha)

Kamera:

Rjúta Nakagami

Tomokazu Seki, Sacuki Jukino, Akio Ócuka, Mamiko Noto, Šin'ičiró Miki, Džunko Noda, Iššin Čiba, Júdži Ueda, Ken Narita, Majumi Asano, Mikuni Šimokawa (více)

Epizody(12)

V druhé řadě FMP Fumoffu se příběh odehrává převážně ve školním prostředí s hodně komediální stránkou, ale nic neochrání Kaname Chidori před možným nebezpečím než neohrožený seržant Sousuke Sagara, který je Chidori vždy nablízku. S únosy, nečekanou návštěvou, ale i s místním ragby týmem si Sagara poradí. Sagara ve Fumoffu vyvede jestě víc vylomenin než v původním FMP. Chidori zde předvede mnoho lepších boxerských úderů než minule. Ve 12dílném pokračování mají méně prostoru oblíbené postavy jako Melissu Mao nebo vždy veselý KurzeWeber. (Roby)

Zíza

Vážně jsem se dobře bavila - dokonce smála nahlas, což se zase tak často nestává. Ještě dneska na sebe se setrou produkujeme ty pazvuky: "Pony! Pony! Pony! Pony!" (vysvětlujíce), "Fumoffu, fumoffu." (chápavě). ^_^ A navíc Sagara je v některých scénách vážně k sežrání! X__X (Naštěstí z nosu mi krev ještě neprýští...) ()

Jhershaw

Zatímco první série byla míchanicí více žánrů, druhá se již soustředila hlavně na komickou složku a tu mecha-vojenskou zatlačila do pozadí, či spíše úplně vynechala. Což je na jednu stranu dobře, protože díly o Sagarovi v AS mě až tak nebavily, na druhou stranu to znamená absenci oblíbených postav jako Mao, Kurz a Tessa (tedy díky tvůrcům aspoň za ten dvoudíl). Celkově, a možná i kvůli tomu, že má jen poloviční počet dílů, mi druhá série rychleji utekla a bavila mě víc, hodnotím tedy čistými 4*; s tím, že některé momenty jsou úplně skvělé (kromě Tessa-dílů i fumoffu Bonta-kun..) ()

SonGokussj

Vybočení z všedního vojenského života Sagary Souskeho. Tato "kapitola" byla navržena opravdu jen pro pobavení. Nenalezne te v ní ani špetku příběhu a nic by se nestalo, kdybyste ji naprosto vynechali. Jenže byste přišli o neuvěřitelný humor dovedený k téměř_dokonalosti. Všechny postavy mají vymaxované "své hlavní" vlastnosti, takže se s nimi sžijete a zaručuji záchvaty smíchu. Fumoffu hodnotím jako druhé nejzábavnější, co jsem prozatím viděl z nějakých 250+ kousků ^_^ ()

Hees

Pokračovanie Full Metal Panic! http://www.csfd.cz/film/133152-full-metal-panic/. V pokračovaní nejde o žiadne boje medzi mechmi (robotmi), ale skôr o odbočenie do vtipnej a romantickej sféry. Sousuke bude teda málo bojovať a má čas sa venovať "vyčíňaniu" na škole. Postavy budú viac prehnane reagovať a to je v podstate pochopiteľné, tým sa snažia dosiahnuť viac vtipných scén. Páčilo sa mi to, že sa na to spravila jedna celá sezóna a nedali to potom do veľmi vážneho pokračovania, kde už ide o veľa. Kvalitou anime nešlo dole len preradilo na niečo iné, viac oddychové. Dosť veľa som sa nasmial (súboj v dojo; biologické zbrane atď). Prehlbovanie romantických vzťahov tiež pomohlo a bolo zopár pekných chvíľ. Priestor dostala aj kapitánka Tessa. Občas je dokonca vidieť rozdiel medzi ženským a mužským myslením, ktoré je v reálnom svete niekedy dosť priepastné. Sousuke je milý charakter a treba sa vžiť do jeho kože. Charakter, ktorý je pre mňa dosť unikátny menej viditeľný v iných anime. Pokračovanie : http://www.csfd.cz/film/223161-full-metal-panic-the-second-raid/ ()

ScarPoul

Absencia akčných scén seriálu kupodivu ubližuje v rovnakej miere ako ich prítomnosť v prvej sérií. Problémom je, že sa seriál prestal vyvíjať. Postavy sú stále rovnaké, vzťahy medzi nimi sa vôbec neriešia a čaro prvých dielov je jednoducho preč. Stále sa na to dá pozerať, už len kvôli niekoľkým naozaj šteklivým animáciam, ale ani miera absurdít ani humoru sa nedokáže vyrovnať takému Cowboyovi Bebopovi. Full Metal Panic Fumoffu je totiž priamočiari a tým v mnohých smeroch veľmi nudný. Osobne by som to radšej skúsil s Hellsingom, alebo podobnou anime mäsiarčinov. Takže priemer, a mám celkom pochybnosti či sa pustiť do poslednej tretej série. ()