Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

Bohulib

Filmovou adaptaci druhého dílu Letopisů Narnie považuji za podobně dobrou jako u prvního dílu - viz můj komentář k němu. Jen se mi trochu pletli vousatí Telmaríni, dvakrát se objevil někdo, koho už jsem pokládal za mrtvého. Mám pocit (už je to dlouho, co jsem Letopsy četl), že se autoři nedrželi tak věrně předlohy jako předtím, ale nevadí mi to. Jestli budou následovat i další díly, asi na ně už nepůjdu, protože knížky znám, a nelze tedy očekávat žádné překvapení. Výjimku možná udělám u Stříbrné židle, jsem dost zvědavý na Šklíblatíka. ()

Muňa

Zas tak strašny to nebylo, mluvící jezevec to u mě vyhrál prostě, nikde jinde tuhle šelmu tak rozmně mluvit neuslyšíte :) ()

emil_sojka

Výsledný dojem z Kaspiana bych připodobnil k efektu valící se sněhové koule. Dětští hrdinové mi nepřirostli k srdci již v prvním díle, na to se navaluje pomalé vyprávěcí tempo (neomluvitelné) a nelogický a schematický děj. Scény, které jsou zcela zbytečné, se střídají se scénami jakž takž povedenými, a tím více divák vidí propast, z níž není cesty ven. A vzhledem k šílené délce víte, že to jen tak neskončí. Celkově je Kaspian nezvládnutý, ale dětem to tolik vadit nebude. ()

snupko13

Eeej, tak to bolo úbohé, slabé a podpriemerné, taký videofilm. Aj keď začiatok vyzeral ešte slušne, zvyšok filmu mal prudko klesajúcu krivku kvality, čo sa týka hercov, strihom, hudby a snáĎ všetkým. Ďalšie detské, neúspešné fantazi, kde sa nedočkáte vývinu ako napríklad Harry Potter séria. Už sa budem opakovať z iných hodnotení, ale už je najvyšší čas natočiť nejaké poriadne dospelácke fantazy z trochou temnosti a krvy :) . Napríklad od autora fantasy románov Davida Gemmela. Inak som si všimol, že za celý film, filmaári neukážu ani kvapku krvy, dokonca ani na čepeli meča. ()

Chlo0opek

Už si vzpomínám, co se mi nelíbilo na 1. dílu: délka. I tento díl byl zbytečně dlouhej, příliš mnoho bojů, herci mně přišli nesympatičtí, děj se vleče. A přitom tento film má předpoklady k tomu, aby se mi líbil: nádherné prostředí, krásné triky, mýtičtí tvorové,.. Ale přesto se mně Narnie nelíbí. Proč? Kdoví.. ()

Olafa

Nesympatičtí hlavní hrdinové, sexy princ a na pohádku příliš akce a krutostí. No nevím, ale přijde mi to jako průměrná americká "pohádka". A Petr mě HODNĚ sral. Tolik hodně hvězdiček dávám spíše za potenciál příběhu a efekty a taky jsem se příliš nenudila. Tolik málo hvězdiček pak dávám za to ničení žánru. ()

Naranyan

Sakra tohle je o třídu lepší jak jednička. Eragonismus se prakticky vytratil a i když mi pořád vadí, jak strašně škaredí ti čtyři jsou, docela jsem si na ně zvyk. Podrobnější pitva, drobnohled samozřejmě dokáže snadno zdecimovat Kaspiana, to ale ostatně prakticky každý film. Jsem už jen zvědavý, jak dopadne změna režiséra v posledním? díle a jen doufám, že to bude ku prospěchu věci. Tiším, že nám Narnie ještě pořád má co řici. ()

le poulet

Tady si filmaři zkrátka mysleli, že jim hezká tvářička Bena Barnese něco vydělá. A obávám se, že ten kluk je jediný důvod, proč na ten film aspoň pár holek přišlo, protože tam se prostě nic neděje... ()

zekon

Velmi povedené, akčnější než 1 ale pro děti opět velmi zábavné.Skvělá pohádka. Nechápu nízké hodnocení. Chápu že u 2 je kopírováno z Pána prstenů ještě víc ale ten neí pro děti! ()

Naby

Rozumné pokračování, i když nejde o nic nového. Trošku dětský film, ale rozhodně neurazí i dospěláka. ()

J!b

No tenhle film snad nemyslel nikdo vážně. Asi nechápu dětskou duši, ale podle mě je tahle slátanina zabalená do relativné pěkného hávu absolutní megavýmrd, který nesahá většině českých pohádek ani po kotníky. V hlavní roli banda nesympatických spratků, režie se ujímá jakýsi infantilní klon Uwe Bolla a závěr s poučením...Inu děti, ať to v životě poserete, jak to jen půjde, vždy vás nadpřirozené bytosti vytáhnou z průseru. ()

karnát

Adaptaci milované Narnie jsem ochoten odpustit téměř cokoliv, ale toho dřevěného panáka, co hraje Kaspiana, bohužel nejde překousnout. Ten mě bude budit ze spaní ještě dlouho. ()

sidthekid

Podobná úroveň jako jednička. Nemastné, neslané a celkově kýčovité. Knížka je v porovnání s filmem téměř mistrovské dílo. Zažil jsem přes dvě hodiny nudy a ke konci jsem usínal. Herecké výkony jsou slabé jako čas ze školní jídelny a reřisér se asi taky moc nepřetrhl. ()

wewrka

No tak tři hvězdy, které si to nezaslouží, protože knížky Narnie miluju. Tohle si fakt nezasloužili. Teď jsem viděl i třetí díl a hůř a hůř. Raději si to přečtěte a koukněte se na něco jiného!!! ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)