Letopisy Narnie: Princ Kaspian

• USA The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (více)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
USA / Polsko / Slovinsko / Česko, 2008, 150 min

Princ Kaspian z rodu Telmarínů, právoplatný dědic trůnu, bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc a je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi zatroubí na čarovný lesní roh a pomocí teleportace přivolá ze školních lavic zpět čtveřici sourozenců z válkou sužované Británie, aby mu pomohli naplnit dávné proroctví. Za pomoci skřítků, kentaurů, minotaurů, mluvících zvířat a dalších členů živočišné říše budou muset Kaspian, Petr, Zuzana, Edmund a Lucie bojovat o zdánlivě ztracený trůn, pomstít smrt Kaspianova otce a obnovit stav spravedlnosti v říši, kde se sourozenci odměnou za svou statečnost stali králi a královnami. Podaří se jim zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí? (TV Nova)

Petfruf

Zase jednou krásná výprava, pěkná hudba, ale taková nuda.. I kdybych byla děcko, tak se raději znovu podívám na Nekonečný příběh. ()

OG_Swifty

Davam milosrdne stejny hodnoceni jako u prvniho filmu, ackoliv mi tohle pokracovani prislo o trochu slabsi (kdyby CSFD melo desitkovou stupnici jako IMDB, tak by prvni film byl 8 a druhy 7). Detsky postavy uz tu nemaji moc velkou hloubku, tezi predevsim ze zazitych dojmu z prvniho filmu - Edmund je ted mega spravnak, Lucy je porad dobracka a 'veri' v Narnii a Aslana, zatimco Peter je ted tvrdohlavej a neuvazlivej blbec a ta druha holka - Susan? - tady je opravdu jen do poctu a celej film nic extra nedela. K detem se prida jeste ten princ Kaspian, coz je takovej druhej Peter a celej film si vzajemne pomerujou penisy. Pana Tumnuse (satyra) nahradi divnej trpaslik, sympatickou rodinu bobru nahradi sympatickej jezevec a jinak jsou to zase Heroesy - prvni kampan za Castle (Long Live the Queen). Libil se mi zvrat se zlym generalem - priznam se, ze jsem to necekal. ()

maverick10

aaaaaaaaaaaaa detska naivita jednicky pokracuje a to je salek me detske fantasie......... sice spatne natoceny ale pro me je to porad dobry. ()

Peťsi

Další díl rádo by rodinné fantasy, které mi opět něco říká jen díky tomu, že jsem měl možnost se podílet na dabingu filmu (Edmund). Bohužel toto pokračování je neuvěřitelně roztahané (stačilo by 60 minut)... ()

Meridius

Druhý (a stejně bezpohlavní) výlet do světa Narnie. Pozitivní hodnocení si zaslouží pouze triky, výprava a opětovně skvělá hudba od Harryho Gregsona-Williamse. ()

Jango_Fett

Rozhodně lepší než první díl. Více akce a bitev. Člověk si řekne že to některýma scénama vykrádá Pána Prstenů, ale popravdě, dá se dnes vymyslet něco jiného? Hlavně že to funguje je? Narnie je drsnější a už to není takové dětské fantasy jako jednička (díky bohu santa tentokrát nepřijel). Navíc Krytinářovi role trpaslíka sedne. ()

Chen

Jako mnozí zde, i já jsem těžce překousával prvních nezáživných čtyřicet minut, ale po prolomení této časové hranice jsem se začal velmi slušně bavit a užívat si rodinného fantasy dobrodružství, které není tak naivní, aby mě odradilo svou infantilitou, ale ani tak extrémně vážné, aby hrálo za každou cenu na temnou notu. ()

lekr

Tak dobré jako jednička to teda nebylo jelikož začátek mě dost nudil a konec a závěrečná bitva nebyly tak famozní jako u minulého dílu, přesto stále originální a zábavné a o hodně víc vtipné, což kupodivu neubralo na kvalitě filmu......filmové Letopisy Narnie rozhodně nejsou tak špatné jak všichni říkají... ()

Martin741

Vymyvanie mozgov pokracuje jednak na domacej pode /Panelaky, Ordinacie ...../a jednak aj v zahranici, Narnia a princ Kaspian nech sluzi ako odstrasujuci priklad. A nezachrania to ani fajne bitky. 22 % ()

dezorz

Krestanstvo a patos, to je vporiadku. To sa v detskom filme akceptovat da. Koniec koncov, propagacia krestanstva je skryta, metaforicka. Ale to vojnove nasilie, ktore nema daleko od vojaka ryana, to do detskeho a rodinneho filmu fakt nepatri. ()

cariada

Tahle novodobá pohádka mě nák nebere. Docela se divím kam těch 200 milionů dolarů šlo. Mluvící zvířata mě teda neuchvátila. Příběh je moc zdlouhavý a začíná někdy nudit. ()

xjane

"Jednička" Lev, čarodějnice a skříň se mi líbila o něco víc, tohle pro mě bylo docela zklamání...a tolik okopírovaných okatých scén z LOTRa mě nakonec přesvědčilo, že dávám jen 45%. Prostě stejně jako knihy, ani filmy Letopisů Narnie nedosahují kvality a propracovanosti Pána prstenů. ()

Langy10

Nádherný pokračování dobrodružného filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian vás určitě nezklame. Já jsem se nenudil a dávám 4 hvězdy . Nezklamalo mě to :) ()

O´Neill

V žádném případě ne tak dobré jako první díl, celkově se nejedná o takovou zábavu jako v prvním dílu, dostáváme i nějaké ty nudné scény. Nadruhou stranu na to, že to má dvě a půl hodiny to odsejpá dost rychle. Za mě - skoro 4 hvězdičky. ()

Nach

Pro mě o něco málo lepší, než jednička. Ale skutečně jen o kousek. Hlavní negativum zde však vidím v nezajímavé, hlavní záporné postavě a následně pak i v natahovaném ději. Kdyby celý film měl devadesát minut, a ne sto padesát, čtvrtou hvězdičku bych určitě přidal. Takhle však Princ Kaspian zůstal před jejími hranicemi. Pokud jsem jedničce udělil 65%, zde musím přidat jen dvě procenta, a to za lepší akční scény. 67% ()

Crawler-D

Další druhý díl fantasy ságy, který se snaží být temnější a dospělejší. Temnější ale neznamená, že se má odehrávat v noci nebo kobkách a že se vyhneme pestrým barvám. Dospělejší neznamená nudnější, rozvleklejší a plný zamilovaných pohledů. Adamson by si měl vzít výkladový slovník, přečíst si znovu knihu a přestat si s Narnii hrát na velkýho kluka. Na jednu stranu má Narnie skutečně několik grandiózních momentků (děkujeme Harry Gregsonu-Williamsovi, který stvořil ten mrazivý narnijský motiv, je tím nejlepším na obou filmech), na druhé je tu utrpná rozvleklost, která ani tak nepramení z natahování jako vyplňování bezpředmětnými dějovými hloupostmi. Jedna hvězdička je trochu za Bena Barnese a jeho sympaticky zahraného Kaspiana, protože ostatní děcka se ještě nepoučila, a hlavně hudbu. ()

Silverluv

Překvapivě daleko lepší než první díl, ale pěkně se na to všecko kouká, je to akční a barevné a hlavně se to líbí děckám. Zbraně už tady naštěstí nerozdává Santa Claus, takže jsem spokojen. ()

C0r0ner

To co bylo na dvojce špatné, je tady horší. Nevím, jestli to je předlohou, nebo režisérem (pravděpodobně obojím), ale dvě a půl hodiny plácání se odnikud nikam... Na ten "děj" by stačilo tak 70 minut. Mrzí mě jediná věc, že takovéhle sračky znevažují žánr fantasy, který by se měl od tohohle díla distancovat. 35% ()

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

Watchmen, Green Hornet a Narnie 3 v ohrožení

27.12.2008

Takhle o svátcích bychom samozřejmě měli informovat výhradně vesele a optimisticky. Místo toho se však tento týden objevilo několik pochmurně laděných zpráv. Nejvíc hýbe internetem (a žlučí filmových… (více)

Useknutá Narnie

Useknutá Narnie

28.11.2008

Zatímco ve včerejší novince jste četli o jedné obdivuhodně se rozbíhající filmové sérii, dnes je tady jedna, která se možná dočká konce dřív, než se o tom producentům zdálo. Ano, řeč je o Letopisech… (více)

Úbytek capartů v Narnii

Úbytek capartů v Narnii

24.06.2008

Princ Kaspian je z komerčního hlediska rozhodně zklamáním. Zatímco první Letopisy Narnie s rozpočtem 180 vydělaly téměř 750, dvojka s náklady 200 prozatím jen s námahou šplhá k třístovkové hranici … (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)