Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se dočkal i celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu tentokrát čelí globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života... Homer totiž do jezera vypustí jímku s exkrementy svého oblíbeného pašíka. Pro springfieldské jezero, které už takhle slouží jako oblíbená skládka občanů a dosahuje maximálního stupně znečištění, je to poslední kapka. A je to i poslední kapka v poháru trpelivosti prezidenta. Ten se proto rozhodne nepohodlné město zcela izolovat pod speciálním skleněným poklopem a oficiálně ho vymazat ze všech map. Jenže s tím se Homer smířit nehodlá… (TV Prima)

Bouřňák

Pro mě osobně je ten film mírným zklamáním. Momentů, kdy mi film přišel zbytečně natahován, bylo víc než opravdu dobrých fórků. Bohužel film navázal na trend seriálu a už výrazně ztrácí na kvalitě (což je samozřejmě po tolika letech a sériích pochopitelné, ale zároveň smutné). Jinak doporučuju koukněte se na to spíš doma než v kině, protože alespoň mě rušili diváci mladší generace (12-), kteří se smáli každé blbosti a těch pár trefných fórků moc nepochopili. ()

Cassandra

Kupodivu se příběh po scénáristické stránce docela povedl, nepřišel mi nijak slepovaný. A nejoblíběnější hlod? Homer se snaží s pomocí hotelové uniformy a listu dostat do Springfieldu. ()

kwoky

Chtel jsem... opravdu jsem si moc pral, aby to byl narez. A bohuzel nebyl. Nekolik skvelych vtipu a nepovedeny dej mi davaji dohromady necele 4*. Na druhou stranu je prave tech nekolik momentu tak super, ze mozna po druhe projekci pujdu s hodnocenim nahoru. Huuu, Springfield!!! (by Martin Bulawa) :) ()

Wishkah

Žlutou rodinku sem měl vždycky moc rád a tak sem si nemohl nechat ujít jejich velkou filmovou premiéru. A jak to dopadlo? Film mi přijde jako trochu delší epizoda seriálu a myslím, že to tomuhle filmu sedí. Kadence vtipů je smrtelná a i při třetím shlédnutí pořád nacházím nové a nové narážky a vtípky. Ještě nikdy sem při odchodu z kina neměl tak zničenou bránici a nikdy sem v kině nezažil standing ovation jako při tomhle parádním kousku. ()

peetriss

Standartní simpsonovská zábava. Film je vtipný, ale přecejen se mi zdá, že více Simpsonovým sedí tradiční 20minutová stopáž, protože film na mě občas působil uměle natahovaným dojmem. Příběh by šel zkrátit na jeden ze seriálových dílů a byl by skvělý! Takto dávám 4* a to jen proto, že jsem se hodně dobře vyspal! ()

Foxhound#1

Jednoduše bych zhodnotil jako extra prodlouženou epizodu novějších sérií. Tudíž i když je to pořád zábavné, na plnej počet to prostě není. Co mi vadí ze všeho nejvíc, je ten nový styl animace, který postihnul i následující série seriálu. ()

DannyBoy80

Ale ja jsme se bavil, kalsičtí Simpsnovi. První půle je trochu lepší, závěr trochu labší. Tenhle humor mě prostě sedí. ()

Bingos

Všechno co jsem od toho očekával jsem do puntíku dostal! Ani o špetku míň, ani o špetku víc! (A kultovní status si film už taky vypěstoval) ()

Xavi6

Sakra hodně dobrý! Nečekal jsem, že i film si tak dobře povede. Bohužel už stává to, co se v Sipsonech moc neobjevoval a to nová grafika. Začínají zde být 3D pohledy a už to ztrácí ten starý dobrý šmrnc, každopádně děj a celí Simpsni se prostě zase povedli. :) ()

ondrula

Je na tom strašně vidět, jak se tvůrci snažili. Strašlivě se snažili vymyslet originální gagy a namalovali epické scény a vcelku to je docela dobrá (byť delší) epizodka Simpsnů. Očekávaný spektákl se tedy nekonal, ale pořád je to mnohem lepší než současné díly regulérních seriálových Simpsnů, které jsou už jen smutnou a trapnou parodií na sebe sama. Jinak je celkem zajímavý, že ten strašlivej kvalitativní propad u seriálu nastal přibližně v době, kdy (cca ve 12. sérii) přestal Homera dabovat Bedrna a začal ho dabovat Zavřel, což je fakt něco strašnýho. ()

J*A*M*A*L

Fanoušek do Simpsonů jsem byl až dávno po natočení a vysílání tohoto filmu.Asi před dvěma lety jsem si tuhle rodinku žluťáků znovu oblíbil.Takže až poté co jsem si je znovu oblíbil tak jsem shlédnul tento skvělý film a byla to pro mě skvělá podívaná.Vzpomínám když tahle nesmrtelná rodinka začala to bylo už dávno takže obraz i grafika byli daleko horší.A teď už to byla i daleko lepší grafika takže senzace ohledně animace.David Silverman ten natočil i několik epizod ze seriálu takže a ty byly jedny z nejlepších takže si režii zřejmě zasloužil a právem.Zde natočil perfektní film.99,5% ()

Drirr

Simpsonovi mi čas od času přišli docela vtipní. Čas od času dokonce velmi. Tenhle film ovšem smrdí trapností na sto a jeden hon. Vtipných situací a hlášek je jen pár a celkově si nemyslím, že by celovečerní formát žluté rodince prospěl. 55 % ()

Hanes88

Tady není co dodat! Jako seriál...prostě se to povedlo. Na pět hvězd to úplně není, ale na 4 určitě ano. 80%. ()

Paldiny

Je pravda, že to príbehovo iba recykluje už odvysielané televízne epizódy pričom celá rada iných epizód má lepšiu zápletku (Trilogie omylů, Zdánlivě nekonečný příběh). Lenže kadencia hlášok, odkazov a vtipných gagov aké si tvorcovia po dvadsať rokov odkladali po šuplíkoch je smrtiaca. Simpsonovci nestratili nič zo svojho kúzla čo dokazujú vo výbušnej prvej polovici, v tej druhej sa v náznakoch pripomenie sentimentálna hodnota a chuť niečo viac odkázať. Samozrejme, že nehovorím iba o odkaze Toma Hanksa, aby sme ho nechali na pokoj. Ako väčšina i ja som si z filmu odniesol aké je jednoduché dať zbohom viere, aké je zložité (čítaj výnimočné) osloviť jedným a tým istým vtipom detského aj dospelého diváka. Takže vďaka Matte, podarilo sa ti vyvrátiť fámu, že bimbas do prístupnému filmu nepatrí, teraz už nezostáva nič iné ako len popriať veľa trpezlivosti a nových nápadov, žltá farba k televíznej obrazovke patrí, nenechaj ju odísť. ()

Viburnus

Chvílemi jsem se bál, abych nezačal vydávat nějaké srandovní zvuky, jak se tak dusím smíchy kvůli nedostatku času pro nadechnutí se před dalším gagem. Jak se film blížil ke konci a pletenec zápletky se pomalu rozmotával, nemohl jsem zbavit dojmu, že se řeší problém pouze rodinný, zatímco na ten ekologický, který vše nastartoval, se zapomíná... a vážně se na něj zapomnělo! Ani v závěrečných titulcích žádný náznak. Snad tato nevyřešená drobnost nemá nic společného s Meggiiným výrokem... ()

Jayem

Na začiatok citát od Homera : " Naco chodiť do kina na neco co mužete sledovat v televizi ". Film je presne rovnaký ako každá časť serialu. Vôbec nepostrehnete rozdel, teda až na tú minutáž. Ja som si to užil aj ked som čakal že vo filme trocha pritvrdia. ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

13.12.2007

Český pirát Simpsonových byl dopaden

Český pirát Simpsonových byl dopaden

22.08.2007

Už je tomu skoro měsíc, co na internet unikla exkluzivní pirátská nahrávka snímku Simpsonovi ve filmu s českým dabingem. Což není ostatně nic neobvyklého, takových kinoripů (ilegální kopie filmu… (více)

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!