Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se dočkal i celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu tentokrát čelí globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života... Homer totiž do jezera vypustí jímku s exkrementy svého oblíbeného pašíka. Pro springfieldské jezero, které už takhle slouží jako oblíbená skládka občanů a dosahuje maximálního stupně znečištění, je to poslední kapka. A je to i poslední kapka v poháru trpelivosti prezidenta. Ten se proto rozhodne nepohodlné město zcela izolovat pod speciálním skleněným poklopem a oficiálně ho vymazat ze všech map. Jenže s tím se Homer smířit nehodlá… (TV Prima)

Jerrysus

Simpsnovi jsou nesmrtelní a vždy dokáží ohromit! Čekal jsem, že filmové zpracování (jak to většinou bývá) nebude zrovna povedené a že zde půjde především o výdělek, ale rozhodně tomu tak není. Simpsnovi ve filmu jsou doslova a do písmene napěchovaní tipyckými hláškami a vtipy, které mi utkvěly ještě dlouho v paměti po skončení filmu. Nelze říci, že by film něčím předčil svůj seriálový základ, ale zároveň nic nepokazil. A bez rozmanitého a šíleného děje by to snad v Simpsonech ani nešlo.. ()

viktor.danek

Po pěti letech, kdy jsem viděl tenhle film, mi v hlavě zůstaly jen spiderpig a úděsné moralizování, které mě dost ruší už v seriálu, natažené tentokrát na 83 minut. Kde je nějaká přidaná hodnota oproti běžnému dílu? Kam zmizela autorská drzost? Tvůrci vydělali, diváci se zasmáli a tím to končí. Seriál mám celkem rád (až na ty výchovné záplateky), ale tohle mi přišlo jako bonbón na jedno použití. Zvláště ve srovnání s neuvěřitelné povedenými speciály Family Guy. ()

Havala

Kvalitativně zcela srovnatelné se seriálem, akorát vás trkne, že není po půlhodince konec. Nejsem Simpsoňácký fanatik, takže víc hvězd nedám. ()

DADOVAN

Zaujímavosti : vo filme je objavená krasna svadba Homera a Marge kde mal Homer ešte dlhé vlasy ,ale v seriáli mali Homer a Marge hroznú svadbu v las vegas a Homer urobil Marge peknú druhú svadbu ked bol plešatý ()

darthvader77

"Chci mít deset tísíc ostrejch chlapů a deset tisíc měkejch, aby ty ostry vybrali ještě ostřejší. A seřadí se takhle ostrej, ostrej, měkej, ostrej, ostrej ostrej, měkej měkej ostrej. Ale pan vy jste z té moci úplně zešíle. No samozřejmě zešílet bez moci je nuda nikdo vás neposlouchá." ()

helrohir

Môj najobľúbenejší seriál sa aj ako film javí v tom najlepšom (najzábavnejšom) svetle. Množstvo klasického Simpsonovského humoru okoreného zaujímavým príbehom je tým najlepším, čo mohli tvorcovia tohoto filmu z danej témy vyťažiť. ()

Kubi21

Bavil jsem se a ne vůbec málo, ale přece jenom mě ten celovečerní formát parkrát vypekl a já se přistihl, že nedávám pozor a koukám kde co lítá a světe div se, chci tu žlutou sympatickou rodinku dokonce přepnout. Naštěstí jsem to neudělal a dostalo se mi dosti žlutého humoru, kterému ale opravdu mnohem více sluší televize a dvacetiminutový formát. ()

kubilov

Kvalit seriálu Simpsonovi ve filmu nedosahují, protože jejich síla je především v krátkodobé zábavě, ale na druhou stranu to není nijak přehnaně protahovaný film, takže tento faktor působí negativně jen lehce. Homer neskutečně válí a až dlouho po něm jsou ostatní postavy, což je možná trošku na škodu, ale na natolik, aby to nějak rapidně měnilo hodnocení. Jako doplněk k seriálu svou roli splňuje. ()

Brano

Filmová podoba môjho najobľúbenejšieho animovaného seriálu, ktorý mu rozhodne nekazí povesť. Človeka až prekvapuje, že po toľkých rokoch si to udržuje stále rovnakú kvalitu a tentokrát v celovečernom prevedení. Veľmi vydarený a vtipný film, ktorý ma bavil od začiatku až dokonca ()

kubas369

To na co moje generace čekala se na konec vyplnilo a tahle žlutá pohroma vyplenila kina po celém světě. Díky Groeningu za to. ()

Daertelon

Nejenže mi jedna hvězdička udělala hezkou postupku v seznamu mých hodnocení, dle mého si film žádné jiné nezaslouží. Být na čsfd jen samí uživatelé level já, nikdy by se tomuhle snímku nepodařilo dostat do modrých, natož červených čísel. Unikající humor, který k Simpsonům patří, šíleně špatná kresba, což je taky klasika, a vůbec celé pojetí filmu způsobuje, že mě sympatie k němu z dálky míjí. Potom nějaký chytrák přede mnou prohlásí, že je to určeno pro děti a je o nebožtíka navíc. Nic to nikomu nedá, vtipy jsou buď tak primitivní, že se jim ani můj pes nesmál, nebo tolikrát omleté, že se jimi bavila moje prababi. Zkrátka nechápu, jak to může bavit i tolik inteligentní lidi, nevím, který idiot to pustí svým dětem a vůbec netuším, kdo tyhle břečky může produkovat a veřejně se k tomu přiznávat. Přesto se ale sem tam světlý moment najde, byť jich je velmi málo. ()

Mire

Tento film som si chcel pozrieť, až kým si pozriem všetkých osemnásť doterajších sérií ktoré mu predchádzali. Po takmer troch rokoch sa to dnes konečne podarilo a mohol som sa na tento film vrhnúť. Isté vyčerpanie je už na seriáli poznať a tak trochu sa to dotýka aj tohto filmu. Núdza o vtipné pasáže nie je (napr. záverečné titulky ma tiež pobavili), dlhé to je tak akurát, ale proste na viac ako tri a pol * to nevidím. Ale som rád že sa tento celovečerák vôbec realizoval a verím tomu, že vidieť to v kine, tak by ma to bavilo kvôli atmosfére ešte o kúsok viac. Každopádne, pre fanúšikov povinnosť a pre neznalých tejto žltej rodinky môže poslúžiť ako fajn zoznámenie pred tým, než sa pustia do tých najlepších čias seriálu :) ()

johnny01

Celovečerní film přinesl povedenou zápletku a mnoho zábavných situací a dělá seriálu dobré jméno, neboť se mu vyrovná. Na druhou stranu ani nelze říci, že by jej překonával. ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

13.12.2007

Český pirát Simpsonových byl dopaden

Český pirát Simpsonových byl dopaden

22.08.2007

Už je tomu skoro měsíc, co na internet unikla exkluzivní pirátská nahrávka snímku Simpsonovi ve filmu s českým dabingem. Což není ostatně nic neobvyklého, takových kinoripů (ilegální kopie filmu… (více)

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!