Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

TeeAge

Fakt škoda za čas. Jediné svetlé momenty sú cameo role, ako napríklad Schumi a Zizu, a prekvapivo nie pre to, že ich poznáme. Všetko ostatné stratilo svoje pôvodné čaro. Dub: CZ - 50% ()

genetique

Prakticky okrem Gérarda Depardieu sa na nových dobrodružstvách známych hrdinov z Gálie nepodieľal skoro nikto. A to ani zo štábu, takže aj obavy mnohých z režiséra sa potvrdili. Je to síce všetko vynovené, svieže a tvári sa to ako nadupaná dobrodružná zábavička, ale pravdou je, že pozliepaný scenár z drobných čiastočiek a skečov, ktoré sa snažili zaplátať najmä cameo roličkami známych osobností najrôznejšieho zrna nemal ten správny efekt. Nápad mal však naviac, aj postava Brutusa mala oveľa väčší potenciál. Vyzdvihnem však Delona a niektoré cameá tiež stáli za to. 55%. ()

Hakha

Opět bída, spíš se film měl jmenovat Brutus a Olympijské hry, jelikož další herecké figurky jsou zde většinou do počtu. Asterix a Obelix nejsou takřka vůbec využité postavičky a navíc Asterix v podání nesympatického Clovise Cornillaca byl jeden z mnoha velkých omylů. Film je z hlediska humoru dosti selhal, jelikož pár vtipných momentů je okamžitě pohřbeno mnoha špatnými gagy a je to jedna velká škoda. Gérard Depardieu bohužel jedna velká nevýrazná postavička, která ve filmu byla dosti zbytečná. Charismatický Cesar Alain Delon svými hláškami film nadzdvihnul, ale největší plus ode mě dostává postavička Brutus v podání Benoîta Poelvoordea, která bohužel špatným scénářem a místy špatně načasovanými gagy nemohla utáhnout celý film. Je zde i princezna Vanessa Hessler, na kterou se dobře dívalo, avšak nejvíce film vyzdvihnul o jednu hvězdičku Zinédine Zidane, který se objevil jen na malý okamžik a byl přímo fantastický a nezapomenutelný, velice mě svou vizáží a herectvím pobavil, asi nejlepší okamžik ve filmu společně s Michaelem Schumachrem... Mé hodnocení 2 hvězdičky... ()

Arachneuss

Návod k použití: Zapomenout na všechny předešlé komiksové a filmové adaptace Asterixe, přenést se přes pár trapných scén = docela slušná komedie. ()

3DD!3

Tohle je už vážně hnus. Na příbězích o Asterixovi jsem kdysi vyrůstal jenže s původním komixem to má společný jen název, zápletku a pár vtipů, které tady stejně zazdili. Depardieu ani Delon nemají co hrát a přeobsadit Asterixe nějákým někým byl vrchol zoufalosti. Za co že je ta hvězdička? No docela mě potěšilo Schumacherovo cameo. ()

NinadeL

Pravda, Astérix aux jeux olympiques adaptuje klasické stejnojmenné komiksové album z roku 1968 jen velmi volně, ale i tak stojí za podívání. Mezi animovanými filmy na tohle téma nedošlo, takže pro asterixovské filmy obecně je tenhle námět nový. Náhrada za Christiana Claviera sice není nic moc, ale konec konců tu máme Delona, Schumachera nebo Vanessu Hessler, takže o popkulturní odkazy není nouze. Problém může nastat pouze v tom případě, pokud naprosto nedáváte humor Benoîta Poelvoorda. S tím už se pak nedá nic dělat, protože jeho Brutus strhává veškerou pozornost na sebe. ()

Spiker01

"Pomozte mi ulehnout! Mluvit o sportu mě vyčerpává." :-D Stejně jsem nikdy nepochopil, proč je v názvu vynechán Obelix... ()

viperblade

Podle střelené pohádky (nebo chcete-li komiksu) vznikne střelený film a všichni se zde můžou přetrhnout, aby to zkritizovali. Jistě, Asterix má své slabé stránky (hlavně Cornillaca, i když i na toho jsem si v průběhu zvykl) ale přesto to nenudí, dokáže to zabavit, takže vám ani nepřijde, že film má skoro 2 hodiny. Potěší účast Schumachera a Sklenaříkové. A bezkonkurenčně nejlepší hláška filmu "Ave já!" by Alain Delon. A jak mi řekl jeden můj známý, který toho času na tom byl v kině: "Je to cypovina, ale já takové blbosti mám rád." ()

Trellíno

Původně jsem tu měl o hvězdičku víc, ale nějak jsem během jedinýho dne zapoměl proč. Sice mě to nesr... jako poslední animák, ale i tak velká bída, která má jedinou výhodu v tom, že aspoň vypadá nádherně, takže se dá bez problémů dokoukat.... P.S. Škoda, že to Clavier zabalil, Cornillac je totiž strašnej dřevák. ()

MM_Ramone

V roku 1999 sa objavila v kinách hraná filmová adaptácia klasického animovaného snímku "Asterix a Obelix". Bolo to neobvyklé, ale v podsate svieže a zábavné. O tri roky neskôr bolo natočené pokračovanie "Asterix a Obelix: Misia Kleopatra". Nebolo to už tak prekvapivé ako pôvodný film, ale dalo sa pri tom dosť dobre pobaviť. V roku 2008 bola vyprodukovaná tretia časť s názvom "Asterix a Olympijské hry". To už oproti svojim dvom predchodcom očividne zaostávalo. Ešte to síce nebola úplna katastrofa, ale je jasné, že tu začal postupný úpadok tejto série. ** ()

Spooner

První díl byl docela dobrej, dvojka byla mile trhlá a trojka už je nemile trapná. Vtipné scény skoro žádné, hlášky se moc nepovedly a 2 hodiny byly vážně příliš. Navíc Asterix s Obelixem zde jsou spíš vedlejší postavičky a furt tady rádoby hláškuje Brutus, kterej je extrémně trapnej. I když nový představitel Asterixe je taky docela otravnej, takže si člověk moc nevybere. Aspoň že ty cameo role byly docela povedený, hlavně Schumacher překvapivě velmi potěšil. A Alain Delon si taky reputaci nezkazil. Ale to je na film s legendárnimi Galy žalostně málo. ()

petero

Asterix a Olympijské hry vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti, vôbec nie je vtipný, je neúnosne dlhý a zasmeje sa na tom akorát tak malé decko ktorému príde strašne smiešne ako Asterix vie rýchlo utekať. Hraný Asterix nikdy nebude mať to kúzlo kresleného. ()

Phobia

Ave, taťko! Kouzlu Asterixe a Obelixe jsem nikdy nepropadla, ale když se drahý polovička chtěl dívat, bylo mi hloupé jít se už zase zašít k PC, tak jsem zaťala zuby a absolvovala dvouhodinový francouzský spektákl pro celou rodinu. Dlužno dodat, nebyla to taková katastrofa, jak jsem čekala, pár vtípků mě i rozesmálo a někde v koutku mysli jsem zvažovala dokonce tříhvězdičkové hodnocení. Sice mě iritoval dabing Obelixe, představitel Asterixe byl slizký a Lovestorix hotový tragéd, nicméně světlých okamžiků mi přišlo dost na lehký nadprůměr. ALE: pak přišla závěrečná párty a já jsem na tu zbytečnou a nezábavnou křeč nechápavě valila bulvy. Jůůů, kopnul si tam do balónu Zidane a zadribloval Tony Parker... a jako co? Pokud mi Schumacher a "stáj Ferrari" při závodu vozatajů na vteřinku vytáhli koutky nahoru, prezentace dalších hvězd sportovního nebe už byla čirá ubohost, stejně jako celé natahované finále s impertinentní teploušskou tečkou. Měla jsem holt od obrazovky vysmahnout dřív... jenže nevysmahla, takže mírný podprůměr. 45% P.S.: Nebyl nejlepší římský atlet (Tvrdokožus nebo tak nějak) Jerome Le Banner? Titulky jsem jaksi nezvládala luštit, v tom defilé blech by se ani pes nevyznal. ()

juta

Si ze mě děláte srandu? Přeci pohádka pro děti nemůže trvat dvě hodiny! To i já na tak dlouho pozornost neudržím. S předchozími díly se nedá srovnávat. Předešlé filmy byly alespoň vtipné, tohle není vtipné skoro vůbec a to je u Asterixe velké mínus. ()

Fiftis

Asterix a Olympijské hry nie je úplne zlý film. Je vcelku zábavný, má dobrý vizuál (kamerové nálety a celkové spracovanie ukazuje, že ten obrovský rozpočet bol použitý viac menej umne) a pre nenáročného diváka je to ideálny film na pohodové strávenie dvoch hodín. Dôkazom toho je aj vysoká návštevnosť. Film ale svojím hrozným scenárom, ktorý by sa bez problémov dal skresať z takmer dvoch hodín na slabú hodinu a pol, výrazne znižuje kvality filmu pre diváka, ktorému nestačí zopár gagov a jedna výborná scéna. Bohužiaľ tento príbeh Galov je oproti pôvodnému komiksu, animovaným filmom a aj oproti prvému hranému filmu veľmi slabý a najmä nudný. ()

lamps

Nevím, čím to, ale já jsem se u toho dokázal dobře bavit. Je to sice celé praštěné a narozdíl od prvních dvou dílů věnováno výhradně mladším divákům, ale celý film ubíhá v poměrně rychlém tempu, tvůrci nešetří nápady a sympatičtí herci také dělají co můžou. U každé komedie také rád uvítám parodování některého sportu, a to je tady obsaženo odshora dolů a v tom nejbláznivějším pojetí. Humor tu už není tak kvalitní jako u předešlých dílů a najde se tu i pár trapnůstek. Na druhou stranu zrádný Brutus( skvěle nadabovaný Josefem Cardou) snažící se zavraždit Césara, Michael Schumacher jako závodník v koňských spřeženích nebo nejrychlejší muž Římské říše stáli za to a společně s dalšími povedenými vtípky udržují kvalitu tohoto snímku na přijatelné úrovni. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč