Asterix a Olympijské hry

• Francie Astérix aux jeux olympiques (více)
Francie / Německo / Španělsko / Itálie, 2008, 112 min

Píše se rok 50 před Kristem. Galie je obsazena Římskými vojsky, jen jedna vesnička stále odolává. Její obyvatelé jsou díky kouzelnému nápoji druida Panoramixe nepřemožitelní. Jediný, kdo nápoj nepotřebuje je Gal Obelix, který jako miminko spadl do kádě s nápojem a od té doby disponuje neuvěřitelnou silou. On, jeho pejsek Idefix a nerozlučný kamarád Asterix prožívají další dobrodružství. Ve vesnici žije mladý muž Lovestorix, který se zamiluje do řecké princezny Iriny. Jeho touha je tak velká, že se vypraví do Řecka, aby svou milou spatřil na vlastní oči a předal jí verše, jenž pro ni napsal. Jenže Řecko je pod nadvládou Říma a řecký král nutí Irinu, aby se stala ženou Césarova syna Bruta. Irina však tohoto podlého a zlého muže nechce ani vidět. Když Brutus přijede a snaží se jí dvořit, Irina ho odmítá a do jejich sporu se vloží i sličný Lovestorix. Brutus ho chce nechat zabít, ostatně jako každého nepohodlného člověka ve své blízkosti, jenže Irina je proti. Protože však nemůže odporovat samotnému Římu, vymyslí si podmínku. Ten, kdo vyhraje Olympijské hry, bude jejím mužem. Brutus zuří a stěžuje si i otci Césarovi. Jelikož však neustále usiluje o jeho život a také o trůn, César jej nemá moc rád a souhlasí s Irininou podmínkou. Lovestorix se vrací do vesnice, kde si stěžuje, že nemůže bojovat v soutěžích olympijských, protože není Říman. To mu však Asterix a Obelix vyvrátí se slibem, že pojedou bojovat s ním. (TV Nova)

korbitch22 odpad!

krásný příklad pořekadla...méně,je někdy více.režisér Frédéric Forestier se rozhodl,že natočí tak velkolepou podívanou,že předčí i některé západní produkce...a ono se mu to opravdu podařilo,v debilitě tehle film nemá konkurenci.tvůrci se rozhodli do filmu nasrat úplně všecho,známé herce,sportovce,modelky,veškerá zvířata,velkolepé lokace atd.no a tak nějak zapoměnily na příběh,logiku i scénář.pár trapných scén,poskladaných dohromady,bez vtipu i logiky,nepochopitelný závěr,kam se rozhodli nasrat všechno a všechny,co se jim před tim nevešlo do děje a hlavně výsledek,jenž dělá předchozím dvou skvělým dílu,kurevskou ostudu. ()

heyda odpad!

Katastrofa! To se nemělo stát a nechápu, že do toho šel Gérard Depardieu, který patří do herecké extratřídy. ()

Stanislaus

Do třetice všeho dobrého, avšak bohužel spíše toho zlého, spatřil po delší přestávce světlo světa další hraný Asterix, avšak s předešlými dvěma díly má společného snad jen představitele Obelixe. Alain Delon má nevysvětlitelné charisma a jako Caesar byl dokonalý. Brutus je skvělý padouch a ničema, ale na Detrita z prvního dílu v podání Benigniho nemá. A tam to s těmi hereckými výkony končí - ostatní zúčastnění (včetně všech přeslavných cameí) byli průměrní až podprůměrní. Olympijské hry nejsou špatné, ale ta vata kolem to z velké části přebíjí. Zkrátka poněkud horší pokračování, které dojíždí na špatný scénář a přehnanou velkolepost. ()

honajz

Jestli patříte k asterixofilům, asi vás hrané filmy podle tohoto komiksu také poněkud znervózňují. Čím více hereckých hvězd, tím větší je pak nervozita. FILM A v podstatě oprávněně. Pokud si na sebe strhávají pozornost Gérard Depardieu jako Obelix, to ještě jde. Ale když se po 10 letech vrátí k filmům Alain Delon zrovna rolí v tomto filmu, můžete si být jisti, že se vše bude točit kolem něho, a ne našich galských přátel. Nehledě k tomu, že to, co je v komiksu roztomilé, převedeno na plátno v hrané podobě vypadá nikoliv infantilně, to bychom urazili vkus dětí, ale prostě blbě. Někdy, když vidím komedie z Francie nebo Německa, si říkám, jestli je natáčel stejný živočišný druh, a co jim na těch spektáklech panenko skákavá přijde veselé? Přece jen však Asterix a olympijské hry při vší té blbosti a nakrucování se Alaina Delona (prosím, dejte mu zas role poldů!) mají alespoň smysluplný příběh, odněkud někam jdou a některé vtipy jsou zajímavé. Rovněž sebevzhlížečské zrcadlo se zabudovaným samostřílem je zajímavým nápadem. Když už jsme u toho příběhu - mladík z galské vesnic e se zamiluje do řecké princezny. O tu však usiluje i nevlastní Caesarův syn Brutus. Řecká princezna se rozhodne, že její ruka bude patřit tomu, kdo vyhraje olympijské hry. A tak Galové i římské vojsko začnou trénovat, aby se pak zúčastnili svátku sportu v řeckých Athénách. Nejvíce samozřejmě soupeří s Římany, ale užívají si i krás Řecka. Jen Brutus je na roztrhání, protože kromě výhry osnuje ještě spiknutí proti milovanému nevlastnímu otci. Některé možná zmate, že roli Asterixe si tentokrát uzmul jiný herec. Ale i ten má do toho komiksového hodně daleko. Stejně tak mág Panoramix vypadá spíš jak bezdomovec, co denně žebrá na Vltavské u metra. Účast Alaina Delona nabídla tvůrcům, aby si udělal legraci herec sám ze sebe i ze svých - vážnějších - rolí, jen možná té legrace mohlo být trochu míň. Celkově film pobaví, ale nenabídne nic navíc, a ta zábava záleží hodně na vašem smyslu pro humor i jeho úrovni. DVD Na úvod disku nás čeká protipirát, dvě reklamy, trailery na filmy Blonďatá a blondatější, zase reklama, a poté se konečně dostaneme do menu. Film má anamorfní formát 1,85:1, zvuk původní francouzský i český dabing v DD 5.1, jsou zde české a slovenské titulky. Má to vše ale jednu nevýhodu - zvuk i titulky nejde přepínat přímo přes dálkové ovládání, ale jen a pouze z menu. V bonusech pak najdeme rozhovory s herci a tvůrci i Uderzem (20:36), nepovedené záběry z natáčení plus minutku o kostýmech v jednom (6:51) - to vše s CZ titulky, a dva trailery na tento film v jednom (4:44) bez titulků. Publikováno: 03.10.2008 ()

jonyyy

Efekty otřesné, Asterix vypadá jako pornoherec, vůbec ne jako ten malý moudrý Gal, kterým má být. Přítomnost Schumachera a parodie na formuli možná malinko potěšila, ale celé to byla prostě strašná kravina a než další dobrodružství Asterixe a Obelixe to spíš připomínalo pokračování Agentů dementů. 30% ()

SOLOM.

Tak jsem se konečně dostal i k dalšímu dílu Asterixe a Obelixe – no a bohužel musím říci, že jsem utrpěl další zklamání. To přišlo hned v úvodu, když jsem zjistil, že Christian Clavier na to hodil bobek (ono se mu nemůžu vlastně ani divit) a Cornillac byl jen mrzkou náhradou. Kvalita začala upadat již ve druhém díle, ale tady se docela vařilo z vody. Míra humora hodně smrděla trapností a přestože tu lze přece jenom narazit i na několik vtipných scén (či gagů), jako celek to moc nefungovalo. Především trapný Brutus mi lezl krkem od samotného počátku a asi jediné co mě zaujalo trochu více, byl závod s koňským spřežením, kterého se účastnil i můj oblíbenec Michael Schumacher. Potěšil i přiteplený Zinédine Zidane (tedy přiteplená byla jeho role). Sklenaříková mohla dostat odvážnější kostým, protože takhle ji zcela předčila Vanessa Hessler.40% ()

SLOTH

asterix je komickej a vzdycky bude je to podle komixu a ty jsou vtipny tak tohle musi byt taky s nadsazkou? no jiste jak jinak... ()

ARI50

Olympijské hry jsou dobrý nápad co pobavý a je super ale to kouzlo dokonalé krásy je prič a to mě trošku mrzí takže pokud půjdeme dál tak si to chce vzít co nejvíc ze dvojky. ()

becki_tu

Jednoznačně nejslabší hraný film s Asterixem a Obelixem. Celý film působí dost nepřirozeně a většina herců težce přehrává. Nevím kam se podělo ono kouzlo předchozích dílů. Spousta hlášek a fórků působí těžkopádně, odkazů na jiné filmy je zde minimum (všiml jsem si snad jen odkazu na Star Wars...) a až na pár vyjímek jsem příliš nenasmál. Vypadá to, že si tenhle film budu pamatovat hlavně z jednoho důvodu, a to díky hodně povedenému cameu Michaela Schumachera a Jeana Todta. O jedinou zábavu se tak po většinu času staral skvěle zahraný Brutus, ale i ten po čase začne být spíše otravnou figurkou. Bohužel se obávám, že Asterix a Obelix jdou se svou filmovou sérií do kytek. A myslím, že by to nespravilo ani cameo třeba George Bushe. Ave moi. ()

Beastmaster4

Pokud se někdo snažil na tomhle pokračování vytřískat peníze s ohledem na celkem úspěšné předchozí díly, tak bych aspoň pochopil důvod natočení. Jinak vůbec nechápu, jak mohla tahle galsko-římská komedie spadnout tak hluboko. Závěrečné závody koňského spřežení, pojaté ve stylu F1 a ještě s nesympatickým Michaelem Schumacherem, to už byla síla na jakoukoliv ptákovinu. Jednu hvězdu dávám snad jen za sympatie k Gérardu Depardieu. ()

Earl_23

Z původního Asterixe nezbylo prakticky nic. Velmi trapné. Nezachrání to ani Depardieu, ani Schumi. Škoda, škoda. ()

Pepy

Takže, proč jen 2*? Režisér tohoto dílu Frédéric Forestier moc zkušeností s natáčením nemá to je vidět, protože na rozdíl od předchozím dílu, např Asterix a Obelix, který režíroval Claude Zidi je to úplně jiná špetka soli. A navíc v tomhle dílu nehraje známý Asterix (Christian Clavier) což mě překvapilo a zároveň zklamalo. Už to není takový Asterix, jaký bývával. ()

MoiJe

Neocenila som ani vyzdvihovanie Delona, ani vyzdvihovanie realnych sportovcov a sportov, ani jediny vtipek ( jediny aspon trochu podareny je preflaknuty z traileru)... No co, Idefix bol zlaty, Gisele krasna, vsade farieb ze z toho boleli oci... ()

Terva

CITÁT - Caesara za nejlepšího císaře získal Caesar.......... Režie : Frédéric Forestier, Thomas Langmann. Scénář : René Goscinny, Albert Uderzo, Olivier Dazat, Thomas Langmann, Alexandre Charlot a Franck Magnier. Kamera : Thierry Arbogast. Hudba : Frédéric Talgorn. Ve filmu mimo jiné zazní Benoit Poelvoorde - Besoin de Rien, envie de toi http://www.youtube.com/watch?v=R6PSri4A-qs CITÁT - Žádám, aby Galové byli podrobeni testu na brouky, protože před závodem pili kouzelný lektvar......... ()

moviesfan

Hodně lidí si řeklo, že je to stupiďárna první třídy. A vlastně mají pravdu. Je to šílená blbost. I já to tak hodnotím a dal bych jednu hvězdu, jenže to by mi vtip obsažený ve filmu musel být opravdu nepříjemný. Mně se ale líbil. Bylo to šíleně ujeté a člověk se musí zasmát. Zkritizoval bych stopáž, která je na tento film dlouhá. Dokázal bych si ji představit o 20 - 30 minut kratší. Asterix a spol. mě dokázali pobavit, proto dávám 3*. ()

corpsy

Zbytočne premrštená minutáž, len zbytočne brzdí celkom zábavné peripetie. Už to síce nieje ani vizuálne ( aj napriek do teraz najväčšiemu rozpočtu použitému na neanglicky hovoriaci snímok ) a ani humorne tak svižné, ako predchádzajúce live action opusy, ale čo to sa nájde prečo sa na tomto filme zabaviť. Hlavne musíte mať dobrú náladu a nemôžte byť príliš zaujatí. Pretože táto komerčná séria, nieje z rodu duchovne náročných. ()

spaceboyCZ

Slusna podivana pro deti, slusna podivana pro milovniky Asterixe, zel celkem nuda pro obycejneho divaka... Jako milovnik Asterixe jsem chtel dat 4*, zel Cornillac je svym vykonem ve srovnani s Clavierem v plenkach :(. Po druhem shlednuti, nicmene ted uz v kine plnem normalnich divaku a ne nakvasenych filmovych kritiku, zvedam o hvezdu vyse, protoze jsem se naramne, ale opravdu naramne bavil a bavilo se cele kino. A o to opet u tohoto filmu jde. At uz to jsou vselijake vtipky, ironicke poznamky atd., zarucene pobavi zaverecny zavod vozataju, u Jeana Todta jako sefa staje (obycejne Ferrari, zde Germanie :D) a jeho vozataje Michaela Schumachera, cele provedeni, ty napady, proste skvele...bavil jsem, bavil, bavil, bavil a cele kino rovnez. Tento film si odpadove hodnoceni nezaslouzi ani nahodou! Jestli jdete do kina s presvedcenim, ze tam budete sledovat presny opis komixu, na to zapomente, to se neda kopirovat a jsem rad, ze si zde tvurci pridali hodne ze svych napadu...bravooo... ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč