Harry Potter a Princ dvojí krve

• Velká Británie Harry Potter and the Half-Blood Prince (více)

Nový školní rok kazí boj mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra, které nepříjemně zasahují do života všech budoucích čarodějů. Bradavice přestávají být spolehlivým přístavem bezpečí a Harry má podezření, že hrozba je ukryta přímo ve zdech školy. Brumbál ho chce připravit na blížící se závěrečnou bitvu. Společně hledají způsob, jakým Voldemorta zasáhnout na nejcitlivějším místě. Obrátí se na svého kolegu a dlouholetého přítele, bonvivánského profesora Horácia Křiklana, který má podle jeho mínění pro Harryho zcela zásadní informace. I ve chvíli rozhodujícího střetnutí Harry, Ron a Hermiona prožívají své romantické příběhy. Harry cítí stále silnější náklonnost k Ginny, své city k ní ovšem dává najevo i Dean Thomas. Levandule Brownová se rozhodne, že tím pravým pro ni je Ron. A Hermiona, která ve skrytu duše žárlí, je odhodlána své pocity skrýt. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů, patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se stále víc i přes Hermionino varování na její kouzla. Blíží se však obrovská tragédie, po níž Bradavice už nikdy nebudou stejné, jako dřív. (TV Nova)

Styxos

Stále platí, že je tohle po scenáristické stránce nejslabší díl a že tu jsou moc velké trhliny, a že kdyby Kloves zůstal na dovolené, udělal by líp, ALE... na podruhé a půl roku od projekce v kině se mi to líbilo mnohem víc. Nevím, zda je na vině to, že jsem teď každý večer koukal na předcházející díly a celé to univerzum mě do sebe znova vtáhlo nebo jsem se na to teď díval s chladnou hlavou a věděl jsem do čeho jdu. Jasně, na rozdíl od předchozího dílu, který v sobě míchal totalitu a thriller, je tohle zase film složený z romantiky a thrilleru (při čemž obojí je zde střídáno rozumně). Poprvé se mi taky nelíbilo právě to množství romantických scén a málo scén, zaměřených na Voldemorta. Jenže dnes, pár hodin před projekcí sedmičky, mi došlo, že právě tohle je naposled. Naposled, co je trojice v Bradavicích, naposled, co u nich panuje relativně klid a že právě tohle je poslední možnost, aby dali vzniknout kořenům, z nichž vyklíčí v budoucnu jejich rodiny. Což je prostě věc, na kterou už v dalším díle nebudou mít čas, takže když k tomu nedojde teď, tak už vůbec ne. A je to právě láska, na níž je celá série založená, takže prostě musela přijít ke slovu. Takže jak říkám, napodruhé to bylo lepší a s další a další projekcí to bude ještě lepší.___ z herců mi tentokrát nejvíc sedl Tom Felton, který to zahrál s maximální bravurou, stejně tak i Jim Broadbent jako Horacio Křiklan. Dokonalý byl pak i Michael Gambon, jehož Brumbál byl konečně Brumbál se vším všudy. Ne, Princ dvojí krve není nejlepším dílem, ale konečně jsem mu přišel na chuť, z čehož mám obrovskou radost. I tak je ale pravdou, že divák se tu asi bez mapy (znalosti předlohy) asi ztratí, protože ne vše je vysvětleno. A hlavně nefunguje jako samostatný film, ale pouze v rámci série jako most mezi pátým a sedmým dílem. Mimochodem - ten začátek je cool (nakoukáno znova před projekcí sedmého dílu). ()

Vojtiin

Celý rok jsem se na tenhle film těšil, ale po zhlédnutí je to pro mě zklamání roku. Nemůžu říct, že bych se při tomhle snímku nudil, ale přišel mi skoro o ničem. Jelikož sem četl všechny díly série HP, tak mi v tomhle snímku chybělo mnoho událostí, které jsou v knížce, například závěrečná bitva a Brumbálův pohřeb se vůbec nepodobal tomu co bylo v knížce. Jo a taky jsem tam neviděl Voldemorta, na kterého jsem se celý film těšil. Pro mě prostě průměrné 3 *, je mi to líto ale nemůžu dát víc... ()

Madlene

Rozhodně nejslabší Harry ever. - zbytečně natahovaný děj. Chápu, že omladina musí řešit, kdo s kým a kde (a taky kdy...). Ale aby to zabralo celý film a jedinou akcí bylo Brumbálovo pití lektvaru... No totok?! To tedy není eremi. Uvidíme, jak to vynahradí druhým dílem. ()

Vitoraz

Asi sem od toho očekával víc-atmosféra je skvělá vlastně se díl od dílu ztemnuje což mě těší,ale jinak to chvilkama vypadá jako Beverly Hills 90210 jenom se to odehrává v Bradavicích.Knihu sem nečet ale podle všeho tam dost věcí a to poměrně důležitejch schází,zato se to tam hodne točí kolem prvních lásek což sem přeskakoval.Dávám *** a to z velké části za atmosféru-neurazí ale ani nenadchne! ()

dinsdale

Ještě temější? Tss, milostná komedie pro fanynky Hanny Montany. Pro mě fakt špatný. Pocity tragédie a zklamání jsem trpěla od prvních scén, a nějak to nepřestalo do konce filmu. Šestá kniha se mi rozhodně nezdá vatová, dozvíme se tam mnoho nezbytně důležitého, především Brumbál před Harrym rekonstruuje život Toma Riddla. Z toho se do filmu dostaly dvě chudé vzpomínky. Zbytek byla hromada uměle vytvořených vtípků, podbízejících se publiku s věkovým průměrem dvanáct. Jistě že nejde úplně porovnávat filmy s knihami, ale všechny předchozí filmy si dovedly zachovat tu správnou atmosféru a nijak zásadně nevybočovaly z konceptu JKR. Ale co to bylo tady?? Brumbál by se Harryho nikdy neptal, jestli chodí s Hermionou nebo že by se měl oholit. Harry vždy tráví alespoň jeden měsíc ročně v Soví ulici, sám a ztrápený, ne aby si pro zábavu jezdil vlaky a balil holky z fastfoodů. A co měl být Harry jak zfetovaný po Felix Felicis. Ten lektvar je přece o využití příležitostí, není to extáze. První finále v jeskyni byla nuda místo dechberoucí akce, druhé finále na věži a útěk Prince bylo ještě tragičtější, postavy si vyměnily pár vět, v tichosti odešly jinam a na konci akorát efektně nechaly něco vybouchnout. A co dohady o charakteru a umístění dalších viteálů? Na co nám byla ukázána Brumbálova ruka, když se nedozvíme, jak se to stalo? Proč je Princ Princ? K čemu měl být útok na Doupě? Kdo byl Fenrir Greyback? Lupin a Tonksová? Na co bylo zničení mostu na začátku? Kolem a kolem, nic co by mě vtáhlo, žádná atmosféra, tragický scénář, jen pocit zmaru a utrpení. Nejhorší zpracování z celé série, chce se mi zvolat: Chrisi, vrať se, vše odpuštěno! PS. Pořád skvělá hudba Nicholase Hoopera. ()

pugs

Obsahuje spoilery!!!"Kde je môj Ronko-Bonko?" Aspoň som si po celý film NEhovoril :"Jéžiš, to je sračka." Povedal som si to až na konci. Neviem... asi bola chyba už v knižnej predlohe, lebo dialógy boli na úrovni scenáristu študenta. Harleya Pottera som prestal čítať v polovici štvrtej knihy (Harry Potter a Ohnivá čaša: Film - (7/10)) a skrátka ma to nudilo. Nový Harry vlastne od predošlích dielov nič nerieši, až na pár zaujímavostí a dejových zvratov. Je to nuda. Nič sa cez tento film v podstate neudeje, len Harry dostáva od Dumbledora pozerať do spomienok bývalých alebo terajších profesorov, aby odhalil, čo Voldemort skrýva a kedy to uňho začalo. Že Ron žiarlí na svoju sestru je obecne známe, ale že je k tomu všetkému aj rasista?:-) Nie. O hercoch som mal z predošlích filmov ešte dobrú mienku, ale ako som sa na to pozeral, tak som sa na to pozeral - sú to vlastne herci? Skôr by im pripadlo naše obľúbené pomenovanie "neherci". Dan Radcliffe tu naozaj prehráva, ako keby sa ani nesnažil. Rupert Grint ako kvázi nafetovaný čarodejník robí to, čo by robil na kastingu každý herec, ktorý by sa prihlásil. Jediná to zachraňuje Emma Watson, nie jej prejavom, ale jej sladkou tváričkou, pre ktorú mám slabosť. Výsledne mi zostáva povedať, že to NIE JE najslabší Potter. Najhorší pre mňa zostáva stále Väzeň z Azkabanu(3/10), ktorý bol od svojho šiesteho pokračovania oveľa nudnejší a nezáživný. A taká malá otázočka na záver: Všimli ste si, že pani J.K.Rowlingová kradne? Pretože aspoň vo filmových adaptáciach jej románov to tak vypadá. Harry Potter a Tajomná komnata (9/10), čo sme uvideli pri konci LOTRa 3? Veľkého pavúka, ktorý skoro zabil Froda. Čo sme videli tu? Hagridovho miláčika, ktorý je pavúk a je ešte hrozivejší. Keď sme boli na HP VI s kamarátom, ktorý obľubuje fantasy ešte viac ako ja, a uvideli sme scénu kde Harry a Albus spolu bojujú, hneď nám napadol Glum zo série Prsteňov. Naozaj sa to podobalo, len s tým rozdielom, že Weta Digital sú machri a používali na modely REÁLNEHO herca. Koniec je rarita. Dumbledore zomrie celý oslabený a bezmocný rukou roho, od koho by sme to najviac očakávali - od Snapa. Draco na to nemal, lúzer jeden. Hagridovi Bellatrix v podaní vynikajúcej Heleny Bonham Carter mu vypáli chatku a neviem, či bol práve srať v kadibúdke alebo čo, išiel prať do potoka, ale prežil. Hagrid je chlapák! Konečné rozhodnutie je 4/10 a to keď je projekcia v kine, tak sa moje hodnotenie rapídne zvyšuje. PS: A Ronovi som tú barbínu nezávidel. ()

Almásy

velke prekvapenie, ja som cakal po fenixovom rade nieco o sto tried horsie, ale prijemne som si oddychol, poplakal si a po sto rokoch sa konecne kvalitne zlakol. velke plus za tu scenu s ohnom. chcem vidiet viac heleny bonham carter v dalsom diely. ()

BuryGol

Knihu jsem čet, ale upřímně řečeno si z ní pamatuju prd. A ani film mi nijak neosvěžil paměť. Ono narvat sakra tlustou bichli do jednoho filmu je v podstatě nemožný. I když z toho vyždímali asi maximum. Přiznám se, že spoustě věcí furt nějak nerozumim nebo mam nejasný souvislosti. Zpracovaný je to hezky, což vo to-efekty fajn, pár zbytečnejch záběrů, kvalita už docela standart. Na druhou stranu i přes kvalitní DVDrip je ten film strašně tmavej, hudba stála za prd a chyběla mi tam nějaká pořádně akční scéna. Herci jsou na svoje role už dost staří a docela se těšim, až tahle sága skončí. Bohužel první filmy kde to ještě byla vesměs prča už jsou pryč a teď se blíží superdramatický finále v podobě sedmýho dílu. Jsem zvědavej, jak se s tim tvůrci poperou. Nicméně za tenhle snímek hodně odřený 4 hvězdy a asi budu muset najít knihu. PS:když je to v Anglii a hrajou tam Angličani, strčte si americký výrazy do... ()

IMPAIRED

Konečně méně infantilní a trochu temnější. Od dědka je pokoj, ale hery ho po vlasech hladit nemusel a celá ta telenovela je vlastně nereálná a skousnutelná jen pro zrzavé přecitlivělé lůzry. Naložíme ještě trochu, sympatičtí publiku tam jsou snad jen Snape s Belatrix, která představuje poměrně přitažlivé čisté zlo. Jasní favoriti. Když už jsem u toho, Belatrix má vážně skvělý charakter, v reálu bychom asi tvořili dokonalou dvojku. Z druhé strany se na to fajn kouká. A konečně bylo taky vidět jak si Brumbál umí hrát s ohněm. íbilo. Teda, líbilo. ()

deckardx

Nejsem zadny fanousek Pottera a proto si myslim, ze to bylo opravdu priserny. Podle me nejhorsi dil, kde sem se opavdu nudil a tesil jsem se, az to skonci. ()

VooDoom

Četl jsem první 4 knihy, takže první 4 filmy byly vpohodě a děj jsem chápal.Pak už to bylo horší a horší, ale to je pochopitelné, do filmu se všechno nevleze, takže lepší bude si přečíst knížku...Zatím se mi to líbí a doufám, že to tak zůstane. ()

Dark_Shark

*, to jsem opravdu od Pottera nečekala. Jediné, co stojí za zmíňku je smutný projev Hagrida při pohřbu svého milovaného mazlíčka. Ostatní se mi zdálo jen jako noční můra, ze které se nemohu probudit. Co se podělo s těmi herci? Nevěřila jsem jim ani slovo. Jestli toto znamená "ještě temnější než předešlé díly", raději se snad na příští dvoudíl nebudu ani koukat. Kam se poděly roztomilé, ale důvěryhodné postavičky z prvního filmu? Jistě, už vyrostly a mají větší starosti, což by nemělo opravňovat k odfláknutí hereckých výkonů hlavních představitelů, naopak by se měli do rolí více vcítit a pro mě by neměl být problém jim jejich trable věřit. Přece jen jsme skoro stejně staří. Ale po shlédnutí cítím jen smutek a zklamání. Doufám, že těmito pocity neskonči i shlédnutí finálových kousků. ()

Hruzi

Skvělý díl, můj nejoblíbenější. V tomto díle vyvrcholí hned několik okamžiků. Vrcholí zápletka s profesorem Snapem, která je podle mě nejlepší z vedlejších epizod. Dále vrcholí emoce a vztahy vedlejších hrdinů. I Draco Malfoy stojí před rozhodnutím, jak se zachová, ale naprosto nejlepší na tomto díle je Horácio Křiklan! Postupné poznávání Toma Riddla přes postavu profesora lektvarů je dokonalé. Perfektní ztvárnění vztahu student-učitel. Parádní příprava na úžasné rozuzlení. Jak jsem už psal, můj nejoblíbenější díl ze všech. ()

Krasus

Nevadí, že se Harry Potter ubírá zcela jiným směrem než bylo plánováno. Nevadí, že je obsahově prázdný a vizuálně nevyrázný. Nevadí, že je film zaměřen na dopředu zmanipulovanou skupinu. Co vadí je fakt, že literární předobraz je strhující a bravurně napsaná k niha, která si zaslouží stejně kvalitní zpracování. Z šestého díla Harryho Pottera zmizelo vše co jsme na Harry Potteerovi měli rádi a zcela ignoruje natěšeného diváka plného imaginace a vnitřní fantazie. Je to smutné a ostudné. ()

Richard_Ba

Pozrel som si Harry Potter and the Half-Blood Prince hneď po „The Order of the Phoenix“ a ako prvé človeka poteší priame pokračovanie predošlého dielu. Herecké obsadenie je veľmi dobré, a už vidieť, že mladý herci hrajú svoje postavy tak realisticky, akoby to boli protagonisti Pottera. Táto skutočnosť je pre Potter-fans dobrá vec, ale myslím si, že v budúcich filmových kariérach sa budú musieť snažiť viac, aby ich človek neidentifikoval na plátne ako „Ron, Harry alebo Hermiona“. Emocionálne prichádzame do štádia, kde Harry stratil Siria a musí sa nepriamo postaviť Voldemortovým pokušeniam, kým je rozhádzaný z lásky ku Geene Weasleovej. Režisér mal za úlohu túto ambivalenciu pocitov tak zobraziť, aby sme videli kúsok Harryho citov (ale nie toľko zbytočností ako v „Goblet of Fire“) , ale aby film nestratil na svojej temnej dynamike, keďže nesmieme zabúdať, že počas celého filmu cítime to napätie, že sa niečo stane. Práve tá výborne zvládnutá atmosféra, a dobre napísaný scenár, ktorý urobil ten podstatný výcuc z knihy sú garanciou úspechu u mňa. Stalo sa mi to, čo málokedy, že som sa úplne vžil do filmu, a ešte na druhý deň som cítil dojmy z filmu, hoci som ho videl už druhýkrát. ()

Pecival

Voldemort začíná vystrkovat růžky a proto je třeba naobranu nasadit pořádnou porci romantiky a lásky. Takže než si všichni ujasní kdo, s kým, kde a zakolik, uteče trochu vody. Když jsou karty sympatií rozdány můžou se hrdinové pustit do nerovného boje se šviháckým Dark Lordem a tak Harry .. ano .. opět dostane naprdel. Tentokrát ho musí zachránít samotný hlavní gosu bijec profesor Brumbál (nebo jak). Hanba je, že Rickman nedostal v žádném (z prvních šesti) dílů pořádně prostoru, aby to mohl pořádně roztočit. Jo a kontrast mezi mladými herci a Anglickou hereckou elitou není již tak do očí bijící, ikdyž pořád dost děsivý. ()

venca163

Tento díl trochu překvapuje tím, jak je nevyrovnaný. Na jednu stranu plýtvá spoustu energie na "studentské lásky" našich oblíbených přátel (nepamatuju si to přesně, ale měl jsem za to, že už to dala Hermiona s Ronem někdy dřív skoro dohromady a teď tohle...ale je fakt, že jsem nedával úplně pozor :D), kteří se povětšinou pořád nedokáží rozhoupat. Ani by to tolik nevadilo, ale dost to kontrastuje s tím, že zbytek filmu je o dva sedmimílové kroky temnější než předchozí díly. Já, jakožto člověk, co jsem knížky viděl jenom zdálky, dost často tápám. Lecos je ve filmu vysvětleno jen okrajově, a dost věcí není vysvětleno vůbec a je to prostě naservírováno horké, což vidím jako největší chybu filmu. Zejména podrobnosti ohledně "nejdůležitější události tohoto dílu" byly osvětleny dost zkratkovitě. Závěrečná scéna, navzdory tomu, však působila velmi silně. (80%) ()

Elwin1

Úžasný film, skvělé triky, výborné herecké výkony Radcliffa, Watsonové, Grinta a dalších. Do posledních dvaceti minut filmu. Nevím, čí to byl nápad, udělat závěr takový, jaký nakonec vznikl, ale to nejzajímavější z celé knihy nacpat do pár minut není košér. De facto celý film ztratil na kvalitě kvůli zkaženému závěru. Škoda. ()

Zemřel herec Paul Ritter

08.03.2010

V Hobitíně už je rušno

V Hobitíně už je rušno

21.07.2009

Tak už to vlastně začalo. Přestože studia Warner Bros. a New Line pořád čelí žalobě Tolkienova syna, požadujícího mastná procenta ze zisků filmového Pána prstenů, práce na dvoudílném Hobitovi už jsou… (více)