Návrat do domu hrůzy

Robert Malina

Scénografie:

Kes Bonnet
  • SOLOM.

Po osmi letech se Víctor García rozhodl oživit děsivou psychiatrickou léčebnu, která si znovu žádá další krev. Moc šancí jsem tomu nedával, protože ani jednička (z roku 1999) mě nějak zvlášť neuchvátila, ale musím nakonec říct – dalo se na to dívat (tedy dalo se to přežít). Tentokrát se tvůrci rozhodli pořádně přitvrdit a tím si samozřejmě získali u mě plusové body. Leč na úkor kvalitního scénáře, hereckého obsazení a speciálních efektů. Všechny drsnější scény mi tu přišli sice účelové (některé byly hodně nápadité), nicméně šlo jen o vyplnění jinak celkem nudného děje. Zas na druhou stranu se tu ale alespoň pořád něco děje a navíc máme šanci vidět i prostory, které tu v jedničce snad ani nebyli (???), ale tak co, logika si tu stejně vzala dovolenou, tak nač se tím více zaobírat. (Jen by mě zajímalo, kam si Ali Larter ten doktorův deník schovala při svém „krkolomném“ útěku z léčebny. I já budu patřit mezi ty, jenž tvrdí že Jeffrey Combs zůstal v obou dílech naprosto nevyužitý. Tady sice dostal trochu více prostoru než minule, ale i tak to byla obrovská škoda. Zvláště když zbytek herců podal opravdu slabé výkony. Flashbacky z minulosti rozhodně potěšili – alespoň trochu okořenili zápletku. O něco horší to už bylo s efekty – přestože některé masky stály opravdu za to, tak ty digitální prvky byli hrozné. Myslím tím hlavně krvavé cákance.(25.5.2014)

Skvělý film, od počátku napětí, sympatičtí herci, dobré triky, rozhodně se mi líbil. Scéna, kde doktor rychlým pohybem skalpelu stáhl ženě kůži z ksichtu byla úchvatná, taktéž scéna, kde byl voják roztržen na kusy.... nebo přimáčknutá hlava ledničkou :-) A nezapomeňte, že za titulkami, film pokračuje :-)(3.1.2008)

• TERRORDROME

Pôvodný Dom Hrôzy mám rád. Pravda, nemyslím ten úúúplne pôvodný kde Vincent Price straší svoju ženu kostrou na špagátoch, ale tú novšiu verziu. U béčkového hororu len blázon čaká na aspoń ako tak slušný scenár, ale to čo predvádzajú tvorcovia tohoto mi už naozaj žralo nervy a to ich mám po rokoch čučania na filmový odpad ako železné drôty. Story o návrate do strašidelného sanatória je vystavaná na chatrných barličkách ktoré ju majú prepojiť s predošlým dielom. Takže sa dozvieme že tá čo minule prežila vzala odniekiaľ z riti denník šialeného chirurga a v ňom je údajne určená poloha vzácnej satanistickej sošky ktorú všetci chcú. Magori teda lozia po baráku a skapíňajú presne podľa plánu. Z vrážd utkvie v pamäti hlavne odrezanie ksichtu a vyberanie mozgu. Roztrhnutie černocha na všetky strany pomocou prestieradiel je zasa podivne odfláknuté a odbité tým, že sa nezmyselne rozprskne a vyparí do vzduchu. Soška vrastená do mäsa je dobrý nápad, ale všetko dobré v tomto filme sú len smietky topiace sa v záplave tradičných hororových klišé a debilností. Fanúšikov samozrejme poteší aj prítomnosť Jeffrey Combsa.(12.3.2013)

• pornogrind

House on Haunted Hill z roku 1999 jsem viděl ještě v éře videopůjčoven a pamatuji si ho jen tak útržkovitě. Tudíž k němu nebudu psát ani komentář. Rozhodně vím, že to nebyla taková sračka jako tohle zbytečný pokračování. Tahle procházka po cvokhauzu je zatraceně nudná. Až na pár krvavějších scén nic nenabízí a místy působí i vtipně. Za mě je to ztráta času.(15.2.2016)

• Vishnar

Zatímco první díl mám hodně rád, tak dvojka, jak je už zvykem u filmů, nesahá ani po kotníky. Jediné, co jí zachraňuje, je Jeffrey Combs se svým kamenným výrazem ve tváři a samotný dům, který vymyslel asi opravdu psychoarchitekt. Příběh je ovšem už pěkná slátanina, takže jsem si opravdu užíval jen tyhle dvě věci.(21.10.2008)

• - Postavu Sáry Wolfové hrála Stilyana Mitkova, zatímco v předchozím snímku série postavu ztvárnila Ali Lartner. (doktofaust)