poster

Návrat do domu hrůzy

 • USA

  Return to House on Haunted Hill

 • Slovensko

  Návrat do domu hrôzy

Horor / Thriller

USA, 2007, 78 min

Režie:

Víctor García

Scénář:

William Massa

Střih:

Robert Malina

Scénografie:

Kes Bonnet
(další profese)
 • TERRORDROME
  *

  Pôvodný Dom Hrôzy mám rád. Pravda, nemyslím ten úúúplne pôvodný kde Vincent Price straší svoju ženu kostrou na špagátoch, ale tú novšiu verziu. U béčkového hororu len blázon čaká na aspoń ako tak slušný scenár, ale to čo predvádzajú tvorcovia tohoto mi už naozaj žralo nervy a to ich mám po rokoch čučania na filmový odpad ako železné drôty. Story o návrate do strašidelného sanatória je vystavaná na chatrných barličkách ktoré ju majú prepojiť s predošlým dielom. Takže sa dozvieme že tá čo minule prežila vzala odniekiaľ z riti denník šialeného chirurga a v ňom je údajne určená poloha vzácnej satanistickej sošky ktorú všetci chcú. Magori teda lozia po baráku a skapíňajú presne podľa plánu. Z vrážd utkvie v pamäti hlavne odrezanie ksichtu a vyberanie mozgu. Roztrhnutie černocha na všetky strany pomocou prestieradiel je zasa podivne odfláknuté a odbité tým, že sa nezmyselne rozprskne a vyparí do vzduchu. Soška vrastená do mäsa je dobrý nápad, ale všetko dobré v tomto filme sú len smietky topiace sa v záplave tradičných hororových klišé a debilností. Fanúšikov samozrejme poteší aj prítomnosť Jeffrey Combsa.(12.3.2013)

 • Mefistofelle
  **

  Podle některých je pokračování lepší než první film, ale já si to nemyslím. V jedničce sice byla většina postav absolutně nesympatická, ale i tak jsem si tam dokázala najít své oblíbence, což se o tomto nedomrlém pokračování říci nedá. Řečeno na rovinu, bylo mi úplně jedno co se s těmi lidmi stane a to je vždycky špatně. I příběh pokulhává ve snaze vše vysvětlit a svést zlo v domě na nějakou divnou satanistickou sošku, čímž se vytrácí kouzlo původního filmu. Je to stejný efekt jako mělo ve Star Wars vysvětlení Síly pomocí midichlorianů. Proč se snažit vysvětlit něco, co vysvětlování vůbec nepotřebuje? Ale chápu, na něčem tu zápletku museli postavit (jako kdyby neexistovalo víc způsobů jak do baráku postavy dostat). O tragických hereckých výkonech a ještě horších efektech se snad radši ani zmiňovat nebudu... Ani bych se o tom tak nerozepisovala, ale jednička je jeden z mých nejoblíbenějších hororů, ačkoliv zde na ČSFD nemí vysoké hodnocení. Mám pro ten film zkrátka slabost a mrzí mě, že někdo cítil potřebu si do něj kopnout takovým slabým pokračováním.(31.12.2015)

 • SOLOM.
  **

  Po osmi letech se Víctor García rozhodl oživit děsivou psychiatrickou léčebnu, která si znovu žádá další krev. Moc šancí jsem tomu nedával, protože ani jednička (z roku 1999) mě nějak zvlášť neuchvátila, ale musím nakonec říct – dalo se na to dívat (tedy dalo se to přežít). Tentokrát se tvůrci rozhodli pořádně přitvrdit a tím si samozřejmě získali u mě plusové body. Leč na úkor kvalitního scénáře, hereckého obsazení a speciálních efektů. Všechny drsnější scény mi tu přišli sice účelové (některé byly hodně nápadité), nicméně šlo jen o vyplnění jinak celkem nudného děje. Zas na druhou stranu se tu ale alespoň pořád něco děje a navíc máme šanci vidět i prostory, které tu v jedničce snad ani nebyli (???), ale tak co, logika si tu stejně vzala dovolenou, tak nač se tím více zaobírat. (Jen by mě zajímalo, kam si Ali Larter ten doktorův deník schovala při svém „krkolomném“ útěku z léčebny. I já budu patřit mezi ty, jenž tvrdí že Jeffrey Combs zůstal v obou dílech naprosto nevyužitý. Tady sice dostal trochu více prostoru než minule, ale i tak to byla obrovská škoda. Zvláště když zbytek herců podal opravdu slabé výkony. Flashbacky z minulosti rozhodně potěšili – alespoň trochu okořenili zápletku. O něco horší to už bylo s efekty – přestože některé masky stály opravdu za to, tak ty digitální prvky byli hrozné. Myslím tím hlavně krvavé cákance.(25.5.2014)

 • AngelAngie
  **

  Na tenhle film jsem se koukala jen tak z nostalgie kvůli prvnímu dílu, protože ten se mi, upřímně, dost líbil, byla jsem na něm kdysi v kině a když vidím ten nával splašek v novodobé kinematografii, tak u tohodle jsem se výjimečně i bála. Druhý díl už mě tolik nebavil, přesto musím pozdvihnout špičkový střih, kameru, efekty a nechutnost v hektických a vložených záběrech s duchy, mám na mysli konkrétně ty scény, kde se vždy vracelo do minulosti, zde byl střih opravdu prvotnídní a věřím, že na to tvůrci i sázeli a celkově do toho vložili úplně nejvíc, jde to poznat, za tohle bych je ocenila i nějakou cenou, protože zbytek už byl vzhledem k tomuhle dost ubohý. Hlavně jim to muselo dát obrovskou práci, jen těhle pár záběrů muselo střihače, kameramany a ostatní techniky stát spoustu probělých nocí a já je chválím.(18.9.2008)

 • Soweek
  ****

  Skvělej horor, kterej mi trochu připomněl stylizaci hororů z 80. let. Samozřejmě se u toho moc nenalekáte, ale bývalé sanatorium, ve kterém doktoři pozabíjeli všechny pacienty několika brutálními způsoby, je i přes svoje klišé stále dobré a ne zcela vyčerpané téma. Navíc délka je 80 minut, což znamená, že se zde nic zbytečně neprodlužuje a děj (no tedy jestli se tomu dá říkat děj:-) ) kvapí a kvapí. Na film, který ani nešel do kin (myslím, že šel dokonce přímo do televize) hodně povedená věc. Pokud máte po krk dnešních béčkových hororů, které si hrajou na něco extra, sáhněte po tomhle. 3,5*(21.10.2007)

 • - Postavu Sáry Wolfové hrála Stilyana Mitkova, zatímco v předchozím snímku série postavu ztvárnila Ali Lartner. (doktofaust)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace