Návrat do domu hrůzy

Návrat do domu hrôzy

Horor / Thriller

USA, 2007, 78 min

• Bloody13

Hodně nevyrovnanej horůrek. Super je určitě ta stopáž, 73 minut celkovýho času na vymytí mozku je dostačující. A taky je to chvílema slušně krvavý, některý vraždy pobaví hlavně diváka se zvrácenym smyslem pro humor. Ale záporů je tady bohužel víc. Zaprvý to jsou ty pobíhající kusy dřeva, pardon, vlastně postavy, co se snaží pochcípat za každou cenu. Proč ne, jsme v hororu. Ale některý záchodový "efekty" si mohli tvůrci odpustit. A na závěr zpráva nejsmutnější: Jeffrey Combs je šíleně nevyužitej a objevuje se tu spíše sporadicky. Za 30 procent, víc mě ani sám Re-animátor nedonutí.(30.1.2011)

• Vishnar

Zatímco první díl mám hodně rád, tak dvojka, jak je už zvykem u filmů, nesahá ani po kotníky. Jediné, co jí zachraňuje, je Jeffrey Combs se svým kamenným výrazem ve tváři a samotný dům, který vymyslel asi opravdu psychoarchitekt. Příběh je ovšem už pěkná slátanina, takže jsem si opravdu užíval jen tyhle dvě věci.(21.10.2008)

• rezzzy

Návrat do domu hrůzy, aneb televize opět potvrzuje nedostatek materiálu k ukojení potřeb svých diváků. Samotný fakt podprůměrnosti výběrů pořadů a filmů je utrpením mladého Werthera sám o sobě, Werther by se zasebevraždil zajisté jen pohledem na program, o to více uvažuju jak popsat psychickou újmu z náhodného zhlédnutí pár minut této zpatlaniny. Musím konstatovat, že název filmu sedí, i když asi jinak, než by chtěl tvůrce. Divák je nějak seznámen s hlavními hrdiny, a ti, sotva si s divákem stihnou potykat, mu začnou předvádět své žůžodobrodrůžo, které je asi tak uvěřitelné, jako kdybych Monu Lisu kreslila já. Hlavní hrdinka hází nebojácně drsné věty (umí říkat něco jiného?), a ten kluk, co ho sotva poznala, ji přitom drží za ruku a říká „to bude dobrý“ (what?). Celý začátek děje se odehraje strašně rychle, tudíž nedochází k žádnému vykreslení charakterů postav. Zápletka plytká, neuvěřitelná, dialogy uvalené, celé to na mě působí nevyspělým a nesympatickým dojmem. Člověk se sám sebe ptá, vo co vlastně go, přestože se toho go v prvních minutách odehrálo (na můj vkus) hodně. Zbytečně moc zvratů v krátkém čase na úkor kvality a objasnění příběhu. Vydržela jsem 10 nebo 15 minut. Fakt jsem se snažila. Námět by možná obstál, ale chtělo by to jiného režiséra, taky jiného scénáristu, taky jiné zpracování, taky by bylo fajn obsadit role herci, ale taky jsem možná moc náročná.(9.12.2014)

• hororwatch

,,Horor'' , který ukáže nejeden pár pěkných pevných koz, ale nemá ani jednu kouli. Film postrádá jakoukoliv emoci, která by mu vdechla život. Hororové prvky tu sice jsou, ale nefungují. Děj, od kterého se nečeká u hororu nikdy moc, zde není třeba ani sledovat, protože už po pár minutách víte jak to skončí. Tu jednu malinkou hvězdičku dávám za pěkný holky a slušný efekty, ale jak s nimi bylo naloženo je na pěst. Jeden z mnoha filmů, který byl natočen jen pro jediný účel- nenechat qvantitou horory pozadu s jinými žánry.(15.8.2012)

Vcelku příjemné pokračování s duchy, žijícím domem a soškou za pět melounů (dolarů). Dobrá kamera, triky nevyvážené - stahování z kůže obstojné, trhání na kusy mizerné, vpodstatě se promění v jeden velký cákanec - hudba atmosférická. Snad ještě více než v úvodním filmu připomíná dům gotický hrad plný pavučin a temných zákoutí. Doktor Vannacutt (v téhle roli bych si rád představil V.Price) se stává škodolibým Freddym, který si masakry s gustem užívá (nejveselejší je asi konec přeběhlice). Divák samozřejmě tuší, že většina postav bude zahubena, jde jen o to, zda vůbec nějaká přežije. A zlosynové jsou tak moc záporní, že více snad ani být nemohou. Film, který má spád a milosrdnou stopáž, je milým pokoukáním na deštivý večer, kdy vhodně navodí poklidnou domácí atmosféru.(7.6.2012)

• - Postavu Sáry Wolfové hrála Stilyana Mitkova, zatímco v předchozím snímku série postavu ztvárnila Ali Lartner. (doktofaust)

• - Bylo naplánované další pokračování, ale film měl tak špatnou prodejnost na DVD, že z těchto plánů nakonec sešlo. (Kudly4)