Návrat do domu hrůzy

William Massa

Robert Malina

Scénografie:

Kes Bonnet

Skvělý film, od počátku napětí, sympatičtí herci, dobré triky, rozhodně se mi líbil. Scéna, kde doktor rychlým pohybem skalpelu stáhl ženě kůži z ksichtu byla úchvatná, taktéž scéna, kde byl voják roztržen na kusy.... nebo přimáčknutá hlava ledničkou :-) A nezapomeňte, že za titulkami, film pokračuje :-)(3.1.2008)

• TERRORDROME

Pôvodný Dom Hrôzy mám rád. Pravda, nemyslím ten úúúplne pôvodný kde Vincent Price straší svoju ženu kostrou na špagátoch, ale tú novšiu verziu. U béčkového hororu len blázon čaká na aspoń ako tak slušný scenár, ale to čo predvádzajú tvorcovia tohoto mi už naozaj žralo nervy a to ich mám po rokoch čučania na filmový odpad ako železné drôty. Story o návrate do strašidelného sanatória je vystavaná na chatrných barličkách ktoré ju majú prepojiť s predošlým dielom. Takže sa dozvieme že tá čo minule prežila vzala odniekiaľ z riti denník šialeného chirurga a v ňom je údajne určená poloha vzácnej satanistickej sošky ktorú všetci chcú. Magori teda lozia po baráku a skapíňajú presne podľa plánu. Z vrážd utkvie v pamäti hlavne odrezanie ksichtu a vyberanie mozgu. Roztrhnutie černocha na všetky strany pomocou prestieradiel je zasa podivne odfláknuté a odbité tým, že sa nezmyselne rozprskne a vyparí do vzduchu. Soška vrastená do mäsa je dobrý nápad, ale všetko dobré v tomto filme sú len smietky topiace sa v záplave tradičných hororových klišé a debilností. Fanúšikov samozrejme poteší aj prítomnosť Jeffrey Combsa.(12.3.2013)

• Blue.Shark

Asi už mám trochu vyšší nároky, co se hororů týče. Zaprvé se dočkáte jednoho z nejoriginálnějších témat všech dob: psychiatrická léčebna obývaná duchy. Zadruhé se dočkáte inteligentních rozhovorů a dokonce chytrých hlášek: "Ty kurvo, ty krávo, pusť mě, ty krávo! Ty kurvo!". A teď vážně. Už by bylo potřeba, aby režiséři hororů hromadně vytáhli hlavy z hajzlů a začali znovu točit děsivé horory, ve kterých má největší sílu strach z neznámého, ne tyhle tupé napodobeniny, kde lítají střeva a tupá partička idiotů se rozdělí po jednom, aby hledala co nejbizarnější smrt v zákoutích šíleného domu. Kde je ta chytrost? Banda idiotů s kulomety vběhne do domu a aby se nespustilo zamykací zařízení, vystřílí do něho zásobníky...do zařízení skládajícího se ze dvou ocelových ozubených kol, z kterého v tu chvíli začne unikat pára. Mám rád trochu logiky, ksakru. Tajná chodba v peci krematoria? Přízračný doktor, který párem hip-hopových pohybů zbaví ksichtu drsnou číňanku, co právě utekla od lesbických hrátek dvou poloshnilých duchů? Mozek kolem sošky démona, což musí nepochybně být srdce domu? Do hajzlu s tím, vždyť je to k smíchu... Zlatý Dům v Růžích.(2.3.2012)

• Mefistofelle

Podle některých je pokračování lepší než první film, ale já si to nemyslím. V jedničce sice byla většina postav absolutně nesympatická, ale i tak jsem si tam dokázala najít své oblíbence, což se o tomto nedomrlém pokračování říci nedá. Řečeno na rovinu, bylo mi úplně jedno co se s těmi lidmi stane a to je vždycky špatně. I příběh pokulhává ve snaze vše vysvětlit a svést zlo v domě na nějakou divnou satanistickou sošku, čímž se vytrácí kouzlo původního filmu. Je to stejný efekt jako mělo ve Star Wars vysvětlení Síly pomocí midichlorianů. Proč se snažit vysvětlit něco, co vysvětlování vůbec nepotřebuje? Ale chápu, na něčem tu zápletku museli postavit (jako kdyby neexistovalo víc způsobů jak do baráku postavy dostat). O tragických hereckých výkonech a ještě horších efektech se snad radši ani zmiňovat nebudu... Ani bych se o tom tak nerozepisovala, ale jednička je jeden z mých nejoblíbenějších hororů, ačkoliv zde na ČSFD nemí vysoké hodnocení. Mám pro ten film zkrátka slabost a mrzí mě, že někdo cítil potřebu si do něj kopnout takovým slabým pokračováním.(31.12.2015)

Pohledná Amanda Righetti vás provede domem hrůzy. Prohlídka to bude svižná, přímočará a krvavá. Sama herečka bude zbrocená krví tak, jak to v současných hororech mladé a pěkné herečky mají. Oproti předchozímu dílu se ještě zřejmě snížil rozpočet, ale nemyslím, že by to horůrku ubralo na jeho kvalitách. Nástup do hororových ubikací je prakticky bez zdržovaček, ve filmu se pořád něco děje a závěr si to nasazené tempo nepokazil. Hororová jízda, které do plného bodového hodnocení zbývá přece jen nějaký ten moment originálního doražení diváka, ačkoliv tohle bylo svižnější a drsnější než předchozí díl. Nechápu některé uživatele, co za ryzím hororem, hledají smysl světa a hodnotí ho záporně, ale těší mě, že by k němu nebyli schopni natočit ani závěrečné titulky. Mé hodnocení: 80%(11.7.2013)

• - Postavu Sáry Wolfové hrála Stilyana Mitkova, zatímco v předchozím snímku série postavu ztvárnila Ali Lartner. (doktofaust)