Návrat do domu hrůzy

Return to House on Haunted Hill

Návrat do domu hrôzy

Horor / Thriller

USA, 2007, 78 min

Tohle jsem viděl kdysi na Nově a musim říct, že zrovna v tu chvíli jsem se fakt šíleně nudil. Návrat do domu hrůzy me ale nudy zbavil. Ano je to kravina a ano herci jsou na úrovni loutek, ale i přes to se jedná o docela zábavný počin u kterého jsem se sem tam i zalekl. Kravinka která absolutně splnila účel pochmurného, nudného večera a za to si vysloužila 4*(18.7.2011)

• rezzzy

Návrat do domu hrůzy, aneb televize opět potvrzuje nedostatek materiálu k ukojení potřeb svých diváků. Samotný fakt podprůměrnosti výběrů pořadů a filmů je utrpením mladého Werthera sám o sobě, Werther by se zasebevraždil zajisté jen pohledem na program, o to více uvažuju jak popsat psychickou újmu z náhodného zhlédnutí pár minut této zpatlaniny. Musím konstatovat, že název filmu sedí, i když asi jinak, než by chtěl tvůrce. Divák je nějak seznámen s hlavními hrdiny, a ti, sotva si s divákem stihnou potykat, mu začnou předvádět své žůžodobrodrůžo, které je asi tak uvěřitelné, jako kdybych Monu Lisu kreslila já. Hlavní hrdinka hází nebojácně drsné věty (umí říkat něco jiného?), a ten kluk, co ho sotva poznala, ji přitom drží za ruku a říká „to bude dobrý“ (what?). Celý začátek děje se odehraje strašně rychle, tudíž nedochází k žádnému vykreslení charakterů postav. Zápletka plytká, neuvěřitelná, dialogy uvalené, celé to na mě působí nevyspělým a nesympatickým dojmem. Člověk se sám sebe ptá, vo co vlastně go, přestože se toho go v prvních minutách odehrálo (na můj vkus) hodně. Zbytečně moc zvratů v krátkém čase na úkor kvality a objasnění příběhu. Vydržela jsem 10 nebo 15 minut. Fakt jsem se snažila. Námět by možná obstál, ale chtělo by to jiného režiséra, taky jiného scénáristu, taky jiné zpracování, taky by bylo fajn obsadit role herci, ale taky jsem možná moc náročná.(9.12.2014)

• Mefistofelle

Podle některých je pokračování lepší než první film, ale já si to nemyslím. V jedničce sice byla většina postav absolutně nesympatická, ale i tak jsem si tam dokázala najít své oblíbence, což se o tomto nedomrlém pokračování říci nedá. Řečeno na rovinu, bylo mi úplně jedno co se s těmi lidmi stane a to je vždycky špatně. I příběh pokulhává ve snaze vše vysvětlit a svést zlo v domě na nějakou divnou satanistickou sošku, čímž se vytrácí kouzlo původního filmu. Je to stejný efekt jako mělo ve Star Wars vysvětlení Síly pomocí midichlorianů. Proč se snažit vysvětlit něco, co vysvětlování vůbec nepotřebuje? Ale chápu, na něčem tu zápletku museli postavit (jako kdyby neexistovalo víc způsobů jak do baráku postavy dostat). O tragických hereckých výkonech a ještě horších efektech se snad radši ani zmiňovat nebudu... Ani bych se o tom tak nerozepisovala, ale jednička je jeden z mých nejoblíbenějších hororů, ačkoliv zde na ČSFD nemí vysoké hodnocení. Mám pro ten film zkrátka slabost a mrzí mě, že někdo cítil potřebu si do něj kopnout takovým slabým pokračováním.(31.12.2015)

Dom hrôzy, alebo House on Haunted Hill je pojem, ktorý sa vo filmovom hororovom svete úspešne nachádza už cez 50 rokov. Zatiaľ čo pôvodný Dom hrôzy z roku 1959 s hororovým veteránom Vincentom Priceom bol výborný nízkorozpočtový počin, jeho remake z r.1999 je síce vcelku zábavný, no iba mierne nadpriemerný kúsok. O niečo neskôr sa zrejme rozhodlo, že téma Haunted Hillu ešte nebola dostatočne vyčerpaná a tak sme sa v roku 2007 dočkali aj tohto pokračovania s názvom Return to House on Haunted Hill. Jeho príbeh je síce neoriginálny a nemá čím prekvapiť, no snaží sa aspoň o aké také spojenie so svojim predchodcom. Sara Wolfe, jedna z tých šťastnejších, ktorí prežili udalosti v Dome hrôzy zomiera. Jej sestra Ariel sa rozhodne zistiť čo Saru celé roky trápilo a pri prehliadke jej bytu narazí na partičku gangsterov hľadajúcich starý artefakt, o ktorom sa dozvedáme že ho vlastnil Dr. Vannacutt; diabolský vládca liečebne v Haunted Hille. Následne je Ariel odvlečená do obávaného Domu hrôzy, aby s využitím informácií od svojej sestry pomohla artefakt nájsť. O ten má však záujem aj profesor Hammer, ktorý sa tu so svojimi pomocníkmi vydáva v rovnakom čase. V dome sa tak všetci stretnú a skôr než stihnú na artefakt vôbec natrafiť, uzatvárajú sa za nimi všetky východy a začína neustávajúci teror. Na filme je dobré, že má spád a šlape si pekne dopredu, divák sa nestíha ani chvíľu nudiť a postáv je dosť na to, aby každú chvíľu niekto zaujímavo zomrel. Hlavným kladom filmu je brutalita a skony postáv; takmer každá smrť má niečo do seba a poteší hororové oko, film sa na nič nehrá a ponúka gore aj násilie bez okolkov, akoby tvorcovia vedeli že viac toho v zálohe nemajú. Čo je však odbité je predovšetkým dej; jeho predvídateľnosť, jednoduchá línia a takmer žiadny vývin. Páčilo sa mi to však o kus viac než jeho predchodca z 1999 a myslím si, že pre hororových fanúšikov sa jedná o zábavný, aj keď ničím výrazne nevynikajúci kúsok.(15.11.2010)

Druhe pokracovanie DOMU HROZY ani v najmensom neprekonal svojho starsieho braceka. Co uz, kazdy film nemoze byt na skvelej urovni. Jednotka bola ovela lepsia, ako toto pokracovanie. Tu nic nove nevymysleli a nejako ma to ani moc neoslovilo. Da sa to pozerat a aj masky duchov, ktore su od mrtvych pacientov, ktori boli tyrani v tomto sanatoriu, vyzeraju k svetu, ale ich vycinanie vyzeralo nejako nudne a ani ta atmosfera vo filme nebola bohvieco. Najviac sa vysantili na tom chlapikovi, ktoreho drzali za kazdu koncatinu a tahali ho k sebe. Jeho telo to moc nevydrzalo a odtrhli mu koncatiny od tela. Jedno som, ale nepochopil, preco sa aj zvysne telo rozprsklo niekde do neznama. Zostalo po nom na zemi, len kaluz krvi a telo nebolo nikde. Hmmm, co tam bol Copperfield?:) Zvysny duchovia mi nic nepovedali a len sa motali pod nohami druhym. Pomalicky likvidovali nepozvanych hosti. Dobry bol aj ten duch doktora, ktory len na jednej obeti urobil par tahov skalpelom na tvari. Za okamih ukazali ako sa koza z tvare sklzla na zem. Troska to vyzeralo komedialne, ako aj samotny, fuzkaty doktor:) Na konci filmu, ked zacnu titulky, tak film nevypinajte, pretoze na uplnom konci filmu je kratucke video, ze vsetkemu nie je este koniec.(5.7.2011)

• - Postavu Sáry Wolfové hrála Stilyana Mitkova, zatímco v předchozím snímku série postavu ztvárnila Ali Lartner. (doktofaust)