Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Marek1991

Zaujímavý príbeh, ktorý môže byť dosť reálny, ale na konci akosi stráca pointu. Akčnosť a hrozostrašnosť je na vysokej úrovni, ale logickosť a postavy sú slabé. Postava, ktorú hraje hlavná herečka je taká nepodarená Lara Croft. Keď som videl názov filmu, čakal som niečo poriadne, toto ma sklamalo, je to naozaj taký Béčkový film. ()

Crazer

Zase tu máme jeden snímek, kde akce zvítězila nad celým obsahem filmu. Nějak jsem příběh nechápal, jak mohli tvůrci spojit tři světy dohromady - středovek - současnost v roce 20xx a svět plný kanibalů. Ale i tak celý příběh tak nějak odbíhal, že jsem nad tím ani nepřemýšlel. Moc se zde mi líbily akční sekvence a obsazení hlavní hrdinky, která byla pro mě velkou neznámou - hodně se podobá Kate z Underworldu. Kdyby tvůrci více promysleli celý příběh a ne nesmyslné prolínání těchto světů, nebránil bych se dát plné hodnocení. ()

prsvl

Nejsem dostatečne poctivej trasher, abych dal pět nebo čtyři. Tolik hovadin a "filmovejch" náhodiček jsem takhle moc nakumulovaně už dlouho neviděl. :-* ()

corpsy

Ako tak vidím, dosť rozporuplne prijatý film. Ja v ňom ale vidím len profesionálne natočenú akciu a neoriginálny, ale svižný námet. A Rhonu Mitru, parádny kus ženskej. ()

Pishin

Totalni ulet dilo, kterej nejde brat vazne. Jak pisi vsichni okolo tezka vykradacka vseho mozneho dokonce se ve filmu objevuje hudebni motiv z ''23 dni pote''. Ze zacatku me to pomerne bavilo ale pote sla zabava dolu, vlozka s hradem a rytiri me tam nesedela + pote spousta dementnich chyb pokud se prez vse povznesu, hoodne povznesu, tak je to celkem zabavne dilo a da se jim zaplacnout nudne nedelni odpoledne ale podruhe na to koukat jiz nebudu. ()

Haluzz

Krvavé, suché béčko, které se sice nebere vůbec vážně, ale k čemu to je, když nemá kromě (video)herního konceptu(zbrojení - přestřelka - došlá munice - honička - boss - přestřelka - boss - honička) co nabídnout. Baví mě se dívat na filmy, které jsou příjemně a vtipně špatné a nelogické, ale film, který se v tom přímo vyžívá je čistě otravný, Doomsday má navíc otřesnou střihovou skladbu a zbytečné, čistě-na-efekt scény. ()

ConanVJ

Místy vtipný akčňák, který kazí hlavně rychlý střih v soubojích. Jinak je to klasické zpracování nemocí zlikvidovanou zemí, kdy se skupina lidí vydává do nebezpečné zóny pro lék. Mě film bavil a dávám 70% :) ()

Astaroth12

Niekto to porovnáva s Mad Max, ale ten film je úplne inde, hlavne prepracovanosťou. Hlavná ženská postava mi pripomínala Millu Jovovich, obi dve malili podobný štýl. Sú tu tri svety, ten sučastný, postapo a ten ďaleko minulí, ktorý bol len chabým výkrikom o originalitu. Je tu veľa hlupych a i dosť nelogických scén, spomeniem najznámejšiu či najsilnejšiu. Naši hrdinovia si nasli parádny vúz, ktorý v tom svete nemá obdoby, ale v konečnom dôsledku je to jedno, lebo ho prebehne i moped. A ta najlepšia je, keď ide obrnený transportér , ktorý rúca všetky prekážky, ale osudným je mu jeden šíp. čo používal i Robin Hood, len ten žil oveľa skôr. Vážne som myslel, že tu bude väčšia akcia i viacej zrušenia. Jedine čo som dostal je atmosféra, akože mesta duchov i keď je to číri klam a ojebaval i ten satelit, čo že vraj pred troma rokmi spozoroval nejakú osobu a oni si každý deň robili žurky, satelit bol asi z Taiwanu. No nič, čakal som niečo ine, niečo zaujímavejšie, kde je oveľa menej hlúpostí a nezachránili to ani starý herci, ktorých si vážim a len pre ich obsadenie, dávam 3*, ináč by to bolo na slabú dvojočku. ()

Kryton

Mad Max + Potomci Lidí + Britové = opravdu hutná post-apokalyptická jízda. Já se bavil a film mi sedl. Jak vidno Britové nakopávají v poslední době prdel Americe v post-apokalyptických filmech. God Save The Queen! ()

draggo

Wau. Tak tohle je přesně typ filmu který opravdu můžu. Doomsday je béčko, to si přiznejme. Ale je to skvělé béčko, na které se opravdu skvěle dívá a které vás nenudí ani minutu. Celé je to jedna dlouhá postapokalyptická JÍZDA, která obsahuje snad všechno co si milovník tohoto žánru může přát. Máme tu smrtící virus, zdevastovanou krajinu, partičku kanibalských punkerů, pak pár alších co si hrajou na středověk a hlavně sympatickou partu hlavních hrdinů v čele se sexy Rhonou Mitra. Tenhle film se dá skvěle potopit na tolika detailech, ale říkám si proč? Pobavilo mě to víc jak půlka filmů z TOP20 dohromady, takže se s tím nebudu patlat a dám plný počet. /viděno na PC (DVDrip): 90% a 5*/ ()

Philippa

Dlouho jsem neshlédla film tohoto žánru a tak jsem zasedla v očekávání jaké to asi bude. No prala jsem se statečně. Začátek filmu vypadal slibmě. Ale šlo to od pěti k jedný. Bylo to fakt šílený, seděla jsem zcela konsternována a tu hrůzu jsem musela z vlastní vůle dokoukat až dolonce.....za hodně peněz moc málo muziky.. ()

kikuka

Ešte aj deň po tom ma bolí bránica. Strašidelná zlátanina všetkého možného, ktorá je však urobená s takou láskou a zápalom a vysokopravdepodobne aj s úmyslom nakrútiť to, čo vzniklo. Tým pádom sa Doomsday posúva medzi tie "zlé" filmy, ktoré si človek aj tak pozrie a bude sa na nich smiať (alebo ich okamžite vypne s komentárom v zmysle, že je to chlopotina alebo tak). Trochu mi však vadila neujednotená práca s filtrami, následkom ktorej sa v rámci jednej scény dosť veselo menila jej svetelnosť a farebnosť. Akčné scény by potrebovali občas aj väčšie zábery, možno aj trošku dlhšieho trvania a vôbec, trochu prehľadnosti, aby sme vedeli, kde kto stojí, lebo potom sa neradno čudovať pochybovačným tendenciám. Čo mi však vadilo veľmi, bolo brutálne zaobchádzanie so zvieratkami. Čo ten malý rozkošný zajo komu urobil? Ako by sa to vám páčilo, ha?..A to už nehovorím o týraní plyšových zvieratiek, ktoré patria buď do postieľky, alebo do krabice, ale rozhodne nie na nárazník. Kam tento svet speje..Liga emancipovaných veveričiek sa pripája k protestu United Nations of Bunnies. You don´t wanna know what we can do with nuts!! PS: Máme hlásenia od Environmental Racoon Patrol. Stretneme sa v hlavnom stane DNV-E17. ()

ladko

Stupidita tohoto filmu bije do očí - otázne je či to bol zámer(prikláňam sa k názoru, že áno, lebo ak nie tak by to snáď bolo na odpad). A šialený strih si takisto myslím bol zámer - všimnite si bitku medzi Eden, keď sa dostane spoza mreží a tou druhou ženskou, vtedy sa strihalo snáď každú pol sekundu - to jednoducho muselo byť naschvál. Akcie vo filme je dosť a poriadne krvavej a vďaka strihu väčšinou neprehľadnej, lenže stále je tá akcia dynamická a akýmsi zázrakom drží pokope. Hviezdy strhávam za herecké obsadenie, ktoré mi bolo komplet nesympatické, za pomerne pomalý rozbeh(polhodina nudy) a už spomínanú stupiditu filmu, lebo čo je veľa, to je veľa...Inak ako akčná jazda s vypnutým mozgom na jedno pozretie - ok. ()

Zayl

Mám rád akční filmy a úplně nejlépe, když nějaký smrtelný virus vyhladí půlku obyvatel. Násilí, hlášky, kanibalismus, konec světa a punkáči. To přesně je Doomsday. V hlavní roli Rhona Mitra, která pro tuto roli jako by byla stvořena. Film servíruje jednu šílenost za druhou a špičkou toho všeho je šílenej punkerskej Sol. Doomsday má velice dobrý spád, občas je sice až moc zběsilá kamera, že člověk trochu ztrácí přehled, ale to vše kompenzuje závěrečná automobilová honička. Zkrátka Neil Marshall ví, jak naservírovat pořádnou akci. ()

Krt.Ek

Doomsday od nejhoršího hodnocení zachraňuje několik efektních, ale na druhé straně také nepříliš efektivních bojových scén, jelikož po scenáristické stránce je to dost velký průšvih. Ano, chápu že film zařazujeme do béčkové produkce, která nemusí být racionální, béčkové filmy nás totiž mají hlavně pobavit. Ale zároveň se ptám, zda mě může pořádně zaujmout film, během jehož sledování jsem si říkal, co to sakra je. ___ Mimochodem, chci se zmínit o světě za zdi ke vztahu k politickým systémům a tím vlastně zobecnit scénáře akčních snímku ke vztahu k politickému smyšlení mainstreamových tvůrců. Nevím, jak Vám, ale mé osobě přišel scénárista jako silný prototyp dnešního kapitalistického demokrata. - Vycházejme z faktu, že mnoho lidí dnešního světa vidí v ostatních politických systémech (anarchie, totalita, monarchie) řešení, jak zlepšit své životní postavení. Jednoduše řečeno mnohým z nás se demokracie přejedla. To ale není případ pana Marshalla. Proč? Jak si jinak vysvětlit, že lidé za zdi, patřící k anarchistům či k větvi, jejíchž styl vládnutí připomíná monarchii, žijí jako vrazi, kanibalové, prostě a jednoduše jako lidé s nevyvinutým společenským cítěním než že těmito typy vládnutí pohrdá. A pohrdá také autokracii, což jde vidět na jeho vztahu k premiérovu poradci. Naopak postavy se silnou morálkou jsou předkládány jako vzory i když mnohdy dopadnou špatně. Samozřejmě vím, že tyto typy scénářů objevují dost často. A proto lze odhadnout, jak dnešní tvůrci uvažují a koho volí. Jde vidět, že spadají do skupiny konzervativních voličů, milují individualismus (což mi potvrzuje hlavní postava tohoto filmu, těžko uchopitelná, nikam nepatří - ale nezapomíná na tradiční hodnoty a proto všechno přežívá). 35% ()

Korbitch

Britové by si měli hledět sitcomů, dramat a komedií v nichž jsou mistry. Sci - fi a hororů by se měli vyvarovat, prže to co např. předvedli ve 28 týdnech poté bylo spíš komické. Na doomsday se koukat dalo, ale film spíš vyvolával úsměv přílišnou brutalitou.Mimch. nezdálo se vám, že ve scéně s bentlyem na konci mají skotové stále po 30ti letech silnice až v moc dobrém stavu. Lajny krásně bílý a asfaltem neprorůstá žádnej plevej.To bych promítal českým silničářům :-) ()

verbst

Ze začátku trošku nuda, jenže pak se to rozjede a lítají hlavy, papají se lidi, a hláškky se tam taky objeví. Navíc se objeví i jedna z nejlepších honiček za poslední dobu. Unrated Version tomu dala pár procent navíc 93% ()

Ozo

"Jestli máte hlad, zkuste ochutnat kámoše." Naprosto pekelná jízda, která se mi úspěšně několik let vyhýbala. Postapokalyptické město plné šílených punx, středověký hrad se šíleným pánem, arogantní politici a šílená majorka, která umí perfektně bojovat a ještě do toho pronášet kupu perfektních hlášek. Vůbec celkově je tenhle snímek neskutečně vtipný, dokonce i v těch nejnechutnějších scénách (z grilování jednoho člena týmu mi ale moc dobře nebylo). No a závěrečná půlhodinka jede v tak šíleném tempu, že jsem z toho skoro dostal infarkt. Opravdu geniální. ()

SaNcHeZ_cz

Za tři ale hodně stěží. Soudný den je přehršel zajímavých nápadů nakombinovaných do neskutečně rozmanitého post apo akčňáku, který ovšem vlastně moc neví co chce. Nekompromisní, krvavý a šílený svět plný rozdílných elementů nakombinovaných překvapivě obstojně (kombo fantasy "středověk" a biologické/nukleární post-apo jednoduše při slušném zpracování funguje) ovšem značně trpí na trochu slabší scénář a hodně slabou střihovou skladbu, která místy nadějně vypadající scény rozloží na docela nudnou koláž bez špetky náboje (někdy jde ještě dál a poukazuje na lacinost některých momentů). Pro fanoušky post-apa je to příjemná změna, pro nikoho dalšího ovšem tahle filmová záležitost moc nejspíš není. ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)