Smrtelný virus vyhladí stovky tisíc životů ve Velké Británii. Aby britská vláda zabránila dalším smrtím, rozhodne se postavit zeď, která zadrží nakažené v zemi vzniku epidemie, Skotsku. Ten, kdo se pokusí o útěk, zemře. Sama zeď je tak masivní bariérou, že se nikomu nepodaří dostat ven. Ani dovnitř! Skotsko bylo zavřeno před zbytkem světa – navždy… Za 25 let je virus jménem „Sekáč (Žnací stroj, Žnečka)“ úplně zapomenut. Jenže teď začal v Londýně znovu vylézat na povrch. Vláda nemá na výběr a musí za bariéru poslat elitní jednotku, jejíž úkolem je objevit práci doktora Kana, který byl už jen kousek od objevení léku na „Sekáče“. To, co je čeká za zdí je záhadou, pekelným prostředím ruin. Co objeví, však přesahuje nejdivočejší představy kohokoliv z nás. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mm13

Neskutočné béčko-nebéčko (jebéčko?), natočené v takom strhujúcom tempe, že nestíhalo nasierať a pokiaľ je posledná automobilová nahánačka predsa len už na hrane (menej naťahovania alebo ešte viac uletených nápadov by to chcelo), tak záver túto krátku pachuť bohato prebohato prebil. Pestré lokácie, výrazné postavy, zábavní "záporáci" a - dokonalá hlavná hrdinka... óóóóóó ááááááááááááááááno! ()

Sawy

Tak takovej film jsem už dlouho potřeboval vidět! Žádný servítky,žádný kompromisy,prostě jeden velkej a nekompromisní akční nářez,kterej se za svoji béčkovitost nestydí,dokonce jí dává na odiv.Neil Marshall smíchal Šíleného Maxe,LOTRA,Statečné srdce,Gladiátora,Útěk z New Yorku a z nějakého pochybného důvodu i Pulp Fiction a ona je to sice strašná zpatlanina a kravina,ale zároveň tak neodolatelná,že kdo se u ní nebavil,ten se snad ani u filmů bavit neumí.Pravda,začátek je trochu slabší,ale jakmile se hlavní skupinka dostane za zeď,film nabere neuvěřitelné grády.Opékání člověka na grilu je asi ten největší úlet,jaký jsem ve filmu viděl.I když ten středověký hrad,kterému vládne Malcolm McDowell má taky něco do sebe.A všechno to vrcholí tou nejgeniálnější automobilovou honičkou,jaká byla kdy natočena.Je dlouhá,je brutální,je nekompromisní a hlavně nehorázně zábavná.A Rhona Mitra,to je nejen strašná kočka (a navlečená do toho černýho tílkaa,to je fakt lahůdka),ale je to taky největší ženská akční hrdinka poslední doby.Skopala by na jednu hromadu Laru Croft,Storm z X-men i Alici z Resident Evil a ani by se při tom pořádně nezapotila.Prostě nářez na druhou,který možná není objektivně na plné hodnocení,ale u takovýho filmu se prostě můžu na nějakou obejktivitu vykašlat.Nic mě v posledních letech tak nebavilo.90 % ()

Morholt

Marshall rád Šílenýho Maxe a já mam za to rád Marshalla. Stvořil ukrutnou béčkovou jízdu, ve které spatlal dohromady úplně všechno úplně odevšad plus přidal nějakou tu šílenost z vlastní mozkovny jako třeba rytíře v tankistický helmě či Rhonu Mitru kutálející si svoje umělý oko-agenta. Podobně laděná záležitost tu dlouho nebyla a asi ani dlouho nebude, takže dopodručuju si jí důkladně užít. 80% ()

Genero

Vlastně je to taková blbina, u které bych si po čtrnácti dnech lámal hlavu, jestli už jsem ji snad kdysi dávno neviděl. Musím ale hodnotit podle skutečného dopadu na mého hloubavého, kritického ducha. A duch říká, že celkové vyznění popředí i pozadí hlavní zabijačky dopadlo neskutečně elegantně a JE na co se dívat. Duch dokonce záhy zjistí, že pokud se kajícnýma očima duchovního dívám na svou Mitru a při tom pravačkou freneticky mačkám rychlý posun, dostaví se vzrušující a slastný filmový zážitek se zcela nečekaným, náhlým vyvrcholením. ()

PROROK14

Začalo to veľmi dobre. Ale potom to už bol obyčajný priemerný akčný film, ktorý nemal v sebe nič výnimočné. Ako taká oddychovka mi padol ale veľmi dobre. Krvavých scén bolo požehnane a patrony boli tiež. Ale veľmi musím pochváliť začiatok filmu. Vtedy som si myslel že tomuto filmu dám 4*. Ale potom to už bolo len besné zabíjanie, čo nie je zlé ale vyššie hodnotenie tomu nedám. Pre mňa takých dobrých 70% ... Po druhom zhliadnutí dvíham hodnotenie na 4* ()

HateBreeder

Ech jo. A tak krásně to začalo. Pokud bych měl hodnotit pouze začátek, šel bych hodně vysoko. Krásná pre-apo atmosféra, chaos všude okolo, prostě paráda. Tak to byla pozitiva filmu. Film má sice stopáž něco málo pod dvě hodiny, ale tady by nebylo od věci menší natažení a poté lepší využití prostoru, kterého snímek nabízel dost. Celý děj je ve spěchu... jakmile je komando vysláno k plnění mise, tak se prakticky děj nepozastaví, žádné chutné dialogy, nebo aspoň nějaké zapamatovatelné scény.. nic. Pořád jen běh, křik, ratatatata, pár slov, běh, křik ratatatabooom, vtipná hláška (?), běh, křik, pokus o filosoficky podbarvenou rekapitulaci situace, křik, běh, a jízda autem ve stylu mad-maxe ovšem bez kouzla a jiskry mad-maxe. Ale jakobych už nebyl zvyklý na podobné prznění zbytku filmu. PS: A Mitra nemusela tak vysvalovatět... :( ()

BoPo

Film, ktorý sa pokúsil priviesť film Útěk z New Yorku do súčasnosti. Bohužiaľ režisér asi ako formu prípravy zvolil opakované pozeranie Úteku z NY a prehnal to. Mozog mu prestal pracovať a začal na všetko hovoriť áno. No a podľa konečného výsledku je treba uznať, že jeho spolupracovníci to rozhodne dostatočne zneužili. ()

maseer2

ohraný námět, otřesným střihem pohřbené akční scény, místy dost absurdní děj a velmi zvláštní závěr nezachrání ani zatraceně sexy a cool Rhona Mitra.. 2* ()

GeusX

Smíchejte akční apokalyptický thriller, např. Resident Evil, přidejte nějaké zombíky, ochuťte Šíleným Maxem, okořeňte honičkou jak z Kobry 11 a uvařte ve středověkém skotském kotli. Tento koktejl apokalypsy, akce a na závěr i komedie je však kupodivu celkem dobře stravitelný i když vůbec nic nového nenabízí. # 65% ()

Tommassi3

"Sklapni Carpentere !!" ;) Carpenter s Millerem ?? Ano, taky !! ;) Ale zejména Marschall a jeho skvostná, totiž absolutně kulervoucí, ve své sebeuvědomělosti a sebeironii zejména, punková pocta postapožánrovkám.. Navýsost podvratný biják !! ()

bouncer

Průměrná postapokalyptická akční jízda, která je sice na první pohled líbivá, ale postrádá koule. Bere si inspiraci u různých zdrojů a výsledek je přeplácaný a obsahuje spoustu blbostí, takže nedrží moc pohromadě. Mohl z toho být hezký videoklip... ()

erl

I přes značné nedostatky se jedná o extrémně zábavnou podívanou. Marshall se řítí kupředu jako nezastavitelná střela a slova jako korektnost či cenzura mu (zaplať pánbůh) nic neříkají. A ty narážky a odkazy na MAD MAX či ESCAPE FROM NEW YORK jsou prostě boží!! ()

McClane

Dlouho si budu klást otázku, kde se stala chyba. Prvních 40 minut je to kopie Vetřelců, pak následuje 15minutovej klip na Známku punku a pak to jde ráz na ráz - parní lokomotiva, lučištníci, středověkej hrad, souboj v aréně, automobilová honička (naprosto nudná) a závěr podle toho největšího klišé. Nejsmutnější ale je, že tenhle galimatyáš mohl fungovat a mohl se mi hodně líbit, patrně kdyby to režíroval někdo schopnější, kdo by to všechno poskládal tak, aby to šlapalo. Možná to stačilo natočit jako čistokrevný béčko, ale tohle se tváří rádoby drsně a bere se to hrooooozně vážně a přitom je to hloupoučký jak Teletubbies... ()

Terva

Chci vidět krásně upravené silnice po třiceti letech, tak jak jsou v tomto snímku. Stačí jedna zima a víte o co jde. A to auto? Umyté, natankované, okamžitě připravené k jízdě, cha cha. Jinak zajímavý příběh. ()

Ouwen

Pro mě je to neuvěřitelně příjemné překvapení, kde je hlavním vedoucím opravdu skvělá akce! Hudba je famozní a Rhona Mitra je fakt sexy. Fakt drsné prostředí a výborný záporáci ( pěkně prohnilí ). Typickej akční nářez, podle mého gusta - 93% ()

Folpa

Je to strašné béčko (spíš céčko :)) ale když budete ignorovat nelogičnosti a prostě vypnete tak se skvěle pobavíte, minimálně hláškami kterými je film prošpikován :) ()

Chermy

Bohužel ani zručná režie Neila Marshalla nezakryla hloupý scénář. Ovšem přesto si u mě Marshall nijak nepohoršil. Nekompromisní přístup ala Paul Verhoeven je mi hodně sympatický a scény byly jak parádně přehledné, tak líbivě nasnímané. Už se těším na další Neilův film! ()

tibenskym

B-čkoidný ultrashitnárez :D:D:D Vonku sa opäť šíri "zombií" epidémia a "Ripleyovej tím" v strašideľnom dome masakruje pankáčov :-) zatiaľ pohoda... bohužiaľ pancierové vozy majú okná presklené len obyčaným sklom :-) hneď na to sme na koncerte pankáčov, kde hrá fajnová hudba a podávajú stredne prepečenú človečinu :D tu pribehne zo "Sherwoodskeho lesa" Robin Hood s družinou a odcválame na stredoveký hrad, čeknúť na gladiátorov v aréne :D:D ou jé, a na záver uvidíme konečne kvalitne sfilmovanú Need for Speedku ;-)) ()

JohnCZ

Začne to jako temné postapo se zajímavě vykresleným světem s lookem 90's dekadence a skončí to jako totální akcí, krví a humorem nadupaný trash. Britská odpověď na původního Mad Maxe, která šlape náramně a kromě vykrádání již viděného má i řadu vlastních fajnových nápadů. ()

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

Neil Marshall vypluje s Bayovými piráty

04.09.2012

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

Horor na Divokém západě – svatokrádež?

16.03.2008

Soudný den je za rohem, ale režisér této drsné akční sci-fi Neil Marshall (kromě jiného tvůrce vynikajícího klaustrofobického Pádu do tmy) se přesto dívá do budoucnosti. Která leží v minulosti. Máte… (více)