První díl minisérie podle stejnojmené komiksové předlohy. Vysokoškolský student Light Yagami se chce stát policejním důstojníkem stejně jako jeho otec a prosazovat právo a spravedlnost. Proto když nalezne zápisník 'Death Note' s jehož pomocí lze zabít kohokoli jen se znalostí jeho jména a tváře, bere to jako příležitost očistit svět od kriminálních živlů jednou provždy. Masová úmrtí kriminálníků se brzy začnou spojovat s nadpřirozeným zabijákem Kirou (podle anglického 'killer') a po jeho stopě se vydává geniální detektiv L. Bude L schopen dopadnout Kiru dřív než ten uvidí jeho tvář a přijde na jeho pravé jméno? (Genryuusai)

Martin.Tokos

Dočkali jsme se zfilmované verze Death Note... Ještě aby ne, z krátkých anime je to špička v oboru. Ano někdo může namítat - jiný konec,vynechání důležitých postav a scén... Já říkám NO A CO? Pokud se jedná o film na motivy anime o 37 dílech... mangy o 108 kapitolách, tak se to do těch 4 hodin ( počítám i druhý díl ) nějak nacpat musí. Myslím,že režisér to zvládl nejlíp jak mohl. Každopádně Tacuja Fudžiwara perfektní jak vždy ( dle mého nejlepší asijský herec ) a vyobrazení Ryuka přesně jak má být. 5* ()

hrumsrt

Nečekal jsem od toho nic, jelikož asijská kinematografie není mou nikterak oblíbenou.. Ale tohle je hrozná pecka! Animovaný seriál neznám, ale zase tolik jsem se pokoušet nechtěl, abych hned skočil za tímhle tématem do anime.. Studentík Light objevující moc deníčku, kam když napíšete jméno, tak osoba zemře, přesně takhle se z něj nakonec stal Kira.. I když to může připadat rozvláčněné, mě to přesně sedlo na to abych s deníkem a postavičkou Ryuka pěkně sžil.. A co říct, ta potvůrka žeroucí jablíčka skvěle vedle našeho hrdiny ladí.. Žasnu nad tím jak takové teen téma dokáže přerůst v takřka sociální drama.. Neskutečně napínavý kriminální příběh, který střídá několik zvratů a perfektní využívání představené mytologie. I když samotné provedení příběhu je takové televizní, tak ono téma je natolik silné, že i lehce béčkovější prvky drží pohromadě... Perfektně gradující drama, které nakonec dovrší až geniálním thrilleroidní finální půlhodinka, která nakonec vystřelí hodně dobrej twist, pro jakej bych se na film mohl okamžitě podívat s chutí znovu. Jinak moc se mi líbil rozbor psychologie postavy Lighta, i když nepřijde asi s ničím překvapivým, tak nastíní přesně ty vrstvy, jaké by lidská bytost v jeho pozici měla mít.. Je příjemné vidět tak originální podívanou, která nakonec nesklouzne k žádnému klišé (přitom ten závěr k tomu přímo vybízel).. Morálně čestní lidé jsou jen v pohádkách a tohle bylo kurva reálný! Super jízda.. 90% ()

DExUS

Ryuk vypadal nadherne, ale tam to skoncilo. Spojitost z anime sice bola ale bolo to velmi slabe. Ubohá amaterska kamera prispela k mojmu dojmu ako velke sklamanie. ()

Johannka

Film natočený podle anime...anime podle mangy...no budiž. Nejsem zrovna velký příznivce tohoto...stylu, většina toho, co vidím, jsou vychytávky proceděné drsným hodnocením mé kamarádky. Je to udělané...ehm...je to udělané. :D Předloze se to podobá jen v základních rysech (ono dělat to podle seriálu by se asi sakra prodražilo :)), ale nějak moc na škodu to není...líbilo. ()

Shley

Seriál jsem neviděl, ale film má v celku zajímavý, originální a chytře propracovaný příběh, skvělé herecké výkony a dobrou hudbu, ale vzhledem k tomu že má jen 126 min tak nezbývá mnoho místa pro detailnější vykreslení postav a tím film trpí asi nejvíce a efekty také mohly být o něco lepší. I přes tyto malé nedostatky je Zápisník smrti vysoce kvalitní film, který mě při sledování naprosto pohltil a proto nemohu dát méně než plný počet. ()

srdce78

překvapení...velice luxusně zpracovaný příběh,zápletka a propracovaná logika a činy hlavní postavy nejprve nastíněného jako kladňák a pak se propadající do zvůle moci a negativního jednání,myšlení,chování s precisní genialitou..nenudila jsem se ani na chvíli a to mají každý ze 2 dílů přes 2 hoďky :-) ()

CorvusBlek

Jako komiks možná, být mi tak 15, jako anime seriál taky snad, ale jako dvouhodinový film, to už by to musel někdo vzít pořádně do ruky a pohrát si s tím, což se zde nekoná, bohužel, dost špatný zpracování a nuda přichází příliš brzo...20% ()

HanzoBureshi

Co se týče Death Note, tak tohle je moje první zkušenost, protože původní animovaný seriál jsem neviděl, ale možná to budu muset napravit! Bylo to prostě výborný. Co byl asi jediný šok, tak bylo první setkání s Ryukem, protože ten jeho vzhled může docela někoho přinutit k smíchu, ale koukám na fotku z animáku a vidím, že to docela ujde + díky perfektnímu obsazení, dobrému a jasnému příběhu, parádní hudbě jsem na to už ani nemyslel a nakonec to bylo opravdu dobré. Co je asi nejlepšího k probádání je hlavní postava, protože po zhlédnutí filmu nevím, jestli je dobré našemu hrdinovi fandit, a to se moc nestává. Je to super změna! No, ještě zbývá druhá část. Mé hodnocení: 9/10 ()

Violet.

Snažím se zůstat objektivní, ačkoli musím připustit, že mě film docela pobouřil. Z mého hrdiny Lighta, jehož chování je v anime sice diskutabilní, ale ne jednoznačně "padoušské", mi totiž ve filmu udělali téměř čistého záporáka! Oproti anime opravdu slabší, ne druhou stranu v porovnání s některými americkými slátaninami musím dát čtyři. A jsem zvědavá na durhý díl. ()

Snowdonia

Příběh skvělý a zpracování taktéž. Anime jsem neviděla, tak nemůžu porovnávat, stejně tak jsem nečetla mangu. Jelikož se jedná pouze o jeden film (o pokračování mluvit nechci), samozřejmě zde nelze obsáhnout vše, co jde v seriálu. I tak příběh pěkně postupuje, nikde se nezasekává a dodává přesně ty informace, které divák potřebuje a v takovém pořadí, aby byl překvapený. I když někdo neviděl anime, myslím, že postupem času se mu dostane všech důležitých souvislotí (film tedy není jen pro fandy tohoto anime). Rozhodně pro film hraje výborný příběh. Detektivní zápletka ve spojení s fantasy se jentak nevidí a tady je to obzvlášť povedené. ()

RedBoryyys

Vždy mám z japonských filmů smíšené pocity,stejně jako z tohoto,ale byť nejde o film napěchovaný extra triky,donutí zamyslet a tak to je myslím správně... Že detektivové nespí 8 dní je sice úsměvné,ale celkově film jinak zaujal a těším se na druhý díl... Pro lidi co rádi u filmů přemýšlejí co a jak,doporučuji ;-) ()

vooddoo

Snímek jsem náhodou zhlédla u kamarádky a ze začátku mi připadalo, že je to hrozná kravina. Když se však snímek rozjede, přibývá jmen v zápisníku, a navíc je tu na konci geniální pointa, kterou vymyslet muselo dát spoustu práce, byla jsem okouzlena japonskou řemeslností! Light je tu vykreslen jako psychopat, ale když se zamyslím nad tím, co by se dalo dělat kdyby se mi tento zápisník dostal do rukou... ()

brasek

Vždy som chcel mať taký notes. Ale čo potom s ním? :) Majiteľ nikdy nedopadol dobre a snímok? Príbeh zaujímavý, miestami však mierne detinský. ()

Azareth

Anime verzia sa mi v tomto prípade páčila viac, no ani za toto sa naši Japončíci nemusia hanbiť. A veď prečo aj hej? Akurát sme mali znovu vidieť ďalší originálny počin z ich skvelej dielne! ()